Контракции в 5 месец

  • 35 811
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 274
Аз все си бях с контракции с втората ми бременност.  ooooh!
Колко пъти опитвахме да спрем лекарствата - забрави!
И въпреки, че бях постоянно на лекарства и инжекции, пак имах контракции.
Трябва повече да си почиваш и да не се претоварваш с нищо.
Успех до края!
  Peace

# 46
  • Мнения: 802
За сега магнерич и но-шпа.За гинипрал спомена ако се наложи,но го изписвали по нататък в по големи месеци.

  Аз имах контракции от петия месец и не искам да те плаша, но родих в 32 ра седмица .
  Направи си сериозна консултация за състоянието .


  Освободи си пощенската кутия - не мога да ти отговоря на питането !!!

# 47
  • Мнения: 288

  Аз имах контракции от петия месец и не искам да те плаша, но родих в 32 ра седмица .
  Направи си сериозна консултация за състоянието .



Болезнени ли бяха или само втвърдявания на корема?

(Силвия 76,и аз се опитах да ти изпратя лс,но не можах)

# 48
  • Мнения: 439
Наистина консултацията с доктор е най-правилна и ще си спокойна и ти.
Иначе за болки и аз съм пила Диаспорал прахчета.
Късмет!

# 49
  • Мнения: 802

Болезнени ли бяха или само втвърдявания на корема?

(Силвия 76,и аз се опитах да ти изпратя лс,но не можах)

Не, не бяха болезнени  - нищо не ме е боляло, но си родих ....

# 50
  • Мнения: 647
Много съм притеснена, че получавам контракции от началото на 5 месец.Не са болезнени и не са на равни интервали,но са почти всеки ден,някой път и сутрин и след обяд и вечер имам.Дори като съм лежала няколко часа ,пак съм получавала стягане на корема,въпреки че пия магнерич 3 по 2 и но-шпа.Моля ако някой е получавал такива контракции всеки ден да ми пише.Благодаря ви!

Аз бях така с първата ми бременност, вследствие от бъбречна криза. Моите дори бяха болезнени и една седмица стоях в болница на инжекции но-шпа и после до края на бременността бях на магнерот и но-шпа и всичко беше ок.  Peace

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Да ви се оплача и аз. И аз съм в 24г.с. - 6 1/2месец и от две седмици получавам точно това стягане на матката. Бях в болница 5 дни, но си тръгнах сега пия 3х2 магнерот от утре даже 4х1 трябва да ги намаля и 3х1 но шпа. да ви кажа ефект - 0. пак си имам стягания особено сутрин и по обед и не са болезнени, но стягат. може ли да ми дадете съвет и на мен. как ще се лежи още 3 месеца? а в същото време лекарката в болницата ми каза - "и да не се залежаваш". Благодаря ви предварително за помощта.

# 52
  • Мнения: 141
Xelita, и аз съм така от началото на 4 месец някъде!
Пиех магнерич, после нутри маг, сега диаспорал, все магнезий, ама ефект няма,....стяганията продължават и така ще е до края вероятно.Колкото повече ги мислиш ,толкова повече се увеличават контракциите, поне при мен има такава зависимост.
Лекарите ,при които ходя ми казват ,че понеже съм слаба имам чувствителна матка и затова е така....
Не знам какъв съвет да ти дам, и аз се притеснявам и само се моля всичко да е наред до края. Hug

# 53
  • Мнения: 288
Между другото и аз съм и по време на бременността си бях доста слаба.И моята лекарка казваше,че е от това.Чувствителна матка,отделно слабите жени съм чела,че повече ги усещат,дори и другите ги имат понякога,но не ги усещат толкова осезателно.За това долових и първото ритниче доста рано. Heart Eyes
Няма как,трябва да се почива.Всеки път като се оплачех на доки и тя ми викаше-претоварваш се,а аз само лежах от страх да не стане нещо.И пак не спряха,но определено имаше голяма разлика,когато вършех нещо бяха много по-зле.Не ми беше приятно да лежа,депресирах се много на моменти,но лежах почти 4 месеца. ooooh! Всичко е за доброто на детенцето!Изтърпява се и после идват други грижи и се забравя някак си.
Но пак да кажа-това е при много контракции,безболезнени,но почти непрекъснати.Иначе е нормално да имаш,но проблема при мен беше броят. Tired
 Hug Hug Hug

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Ами да то и аз съм слаба и аз като се замисля усетих доста рано първото ритниче. Има логика да е така. Искам да кажа, че и аз много се депресирам. Направо не знам 3 месеца ще е ужас, но заради бебето, трябва да издържа. Иначе както казах и моите контракции не са болезнени, но ги има доста. И аз преминах и през нутримаг, после магнерич, а сега магнерот и но шпа. Ефект - 0.

# 55
  • Мнения: 129
контракции имах точно от началото на 5 мес., нищо не ме караха да пия, само повече течности, никакво кафе и да си почивам повече. Изчезнаха от самосебе си като влязох в 6 мес. Дано и при теб да се нормализират нещата!  bouquet

Гледам че и за кг. се коментира-не съм чувала да има връзка, но за протокола-аз съм с нормално тегло, не кльощава, но до този момент (5-я мес) не бях качила нито един кг  Shocked(много повръщах) Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 69
още от 3-тия месец започна да ми се втвърдява корема,мислех си че е контракция,но не бях сигурна (нямах си и на идея какво точно е контракцията),докато един ден при доки не засече контракция по време на прегледа,и така разбрах що е контракция,имах си ги през цялата бременност и никакви хапчета не помогмаха,но си родих 3 дена преди термин Hug

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 556
И аз имах контракции от 5-тия месец и през цялата бременност пиех Магнерот.
Най-добре се консултирай с лекар.Трябва доста да се пазиш.Да полежаваш повечко и в никакъв случай да не вдигаш тежко.
Не искам и аз да те плаша,но родих месец преди термина.

# 58
  • Мнения: 868
Аз също съм с контракции.Изписаха ми Диаспорал и но шпа.Установих, че когато се ядосам или притесня контракциите се засилват.

# 59
  • Мнения: 288
Установих, че когато се ядосам или притесня контракциите се засилват.

Да.Стреса и емоциите така влиаят. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт