Каква застройка за супи правите?

  • 32 786
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Никаква. Много са гадни супите със застройка.... според мен, де  Peace

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Застройвам супата с 1 яйце, разбито добре с щипка лимонтозу.
Това - за пилешка, супа топчета. Агнешка супа застройвам само с малко кисело мляко, а постните вкъщи обичаме незастроени.

# 17
  • Мнения: 6 713
Рядко правя застройка на супи, да не кажа хич. Доливам само прясно мляко в края или напоследък пускам по 2-3 триъгълничета топено сирене, става супа със страхотен вкус, грешка няма.

Това с топеното сирене е супер идейка! Защото не винаги имам сметана под ръка, а такива сиренца - винаги се намират вкъщи. Grinning

# 18
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Никаква. Много са гадни супите със застройка.... според мен, де  Peace

И аз обичам да виждам какво се разхожда вътре  Wink
А застройката прави ли се с някаква цел или си е просто за овкусяване ?  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 774
Зависи от супите  Peace
Агнешка- яйце + пр мляко, може и само прясно мляко .
Зеленчукова - или като агнешката или кис.мляко +доста лимонов сок +яйце- разбива се добре  и се прибавя постепенно към току що смъкнатата супа от огъня.
Картофена - винаги с кисело мляко ,яйце и оцет / лим . сок/ .
Пилешка - яйце с лимонов сок .
Топчета - и трите вида застройка- според настроението .
Магданоза за супите аз го слагам към застройката.
Застройвам винаги вряла супа,току що смъкната от котлона,прибавям постепенно и по малко от супата към застройката .
Никога не се пресича и винаги супата е една златиста или снежно бяла според супата .
Врялата и подбъркана супа не се захлупва с капак...винаги се пресича .
Застройките с брашно  на нас не ни допадат,особено лятно време,супата става "тежка" на вкус.

Никаква. Много са гадни супите със застройка.... според мен, де  Peace
На мен пък са ми гадни супите без застройка  Sick .

# 20
  • Мнения: 11 607
Опитайте застройките на Бъни, втората ми стана много сполучлива - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243025.msg10232783#msg10232783

Само домашна пилешка супа обичам без застройка.......

# 21
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте и от мен!В къщи правя застройки само на определени супи-топчета и пилешка.Слагам 1 яйце(цяло),почти половин кофичка кисело мляко,2-3 суп.лъжици брашно.Бъркам с тел,после добавям с черпак малко от бульона и слагам на котлона,като непрекъснато бъркам докато заври.Свалям от котлона застройката и връщам тенджерата със супата,и слагам застройката.Когато правя лападена,спаначена или супа с коприва,застройвам само с разбито яйце,да стане на парцали(така знам от майка ми) Peace

# 22
  • Мнения: 7
2 жълтъка,1ч.ч.кисело мляко,1 с.л. брашно и 1-2 капки оцет.Никога не се пресича.Moже да се направи и само с яйце;само с яйце и мляко,или само с яйце и брашно,според предпочитанията.Може да се завари супата,след като се застрои,защото по същия начин варя и соса за "Кюфтета с бял сос",но с повече продукти-2ч мляко и 3сл.л брашно.Така правя и "Пиле фрикасе".Защото по другия начин все на бучки ми става соса.Правя го така изваждам месото или кюфтетата от бульона,застройвам,връщам да се сгъсти при непрекъснато бъркане и тогава добавям черен пипер и малко чесън на прах.Много съм доволна от тази застройка-супите стават със страхотна консистенция-тях не ги доварявам след застройката,но предполагам че може и че няма да се пресече!Успех!

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 22:09 от miss_tyra

# 23
  • Мнения: 930
най-често застройвам с жълтък и кисело мляко

# 24
  • Мнения: 419
застройвах преди с яйце и прясно мляко, но сега млякото е от това, дето се пие направо в кутиите( живеем в чужбина, сигурно има и друго , но не съм се разправяла да търся толкова...) и днес за първи път направих супата без застройка и стана много вкусна Peace

# 25
  • Мнения: 801
Към сервираната в купичката супа слагам лъжица разбита сметана.  Рядко застройвам и то само с прясна сметана или крем фреш.

# 26
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
С варена застройка по гореописания начин от момичетата или без застройка  Peace

# 27
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
най-често застройвам с жълтък и кисело мляко
И аз така Peace

# 28
  • Мнения: 5 001
С топла застройка...

# 29
  • Мнения: 11
Благодаря ви за отговорите момичета.А да ви попитам как правите заливката на мусака и други такива ястия?  Аз лично си разбърквам няколко яйца с прясно мляко.Запържвам няколко лъжици брашно и прибавям сместа като бъркам постояно и така докато стане гъсто кремче.заливам мусаката и оставям да се запече.  chef

Общи условия

Активация на акаунт