Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 86

  • 29 630
  • 364
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 559
мечтица -Можеш сама да направиш покритие у дома.Марципан Варна.Трябват ти -брашно,масло и пудра захар.Може и друг вид марципан-млечен,фалшив....Разгледай библиотеката и избери.
А калинката е само купол с точки.Главата може и да е само от въпросното тесто и украсата да претърпи промени.Очите да са само точици или нещо подобно...
Тревата може от сметана да направиш с шарени цветенца наоколо... newsm78

# 361
  • Мнения: 37
Леле, шемет невероятен ами тогава това захарно покритие как се казва точно да го боря него  Embarassed

Антоан, кое му е лесното Embarassed

В "Пикадили" мога ли да намеря някаква готова маса, с която да го покрия?
Саша, идеята за отделната глава е много добра, ще пробвам и аз!
Сигурно с Марципан Варна ще може да покрием тортата ето и рецептата 120мл вода, 50гр краве масло, около 120-150гр брашно - водата и маслото се кипват, добавя се брашното и се бърка, докато тестото започне да се отделя от стените на съда. След това се сваля от огъня, оставя се да изстине и се замесва тесто с пудра захар.
Не мога да дам точно количество на пудрата захар, защото аз слагах на око, до получаване на тесто, подходящо за разточване, моделиране и т.н Когато тестото е почти готово в него се слагат боички за оцветяването му и се размесва докато цветовете се разнесат напълно в тестото.
 
Разточваме и покриваме тортата и готово(поне аз така си мисля)  newsm78 .Точките ще ги изрежа с нещо да станат идеални и така.

# 362
  • Мнения: 1 413
Много съм ви благодарна, в това море от информация ми беше трудно да се ориентирам! Много сте отзивчиви, освен талантливи  bouquet

# 363
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Мили дами, заповядайте в НОВАТА ТЕМА

# 364
  • Мнения: 1 173
Нова тема  Laughing ( преместих си отговора)

Последна редакция: пт, 10 юли 2009, 16:59 от raya_рая

Общи условия

Активация на акаунт