На планина или пък на море, заминава (или не) януарското дете!

  • 12 535
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 656
Ку-ку! Ето ни и нас!

Влизам да се похваля, че днес почнахме захранването - дадох му картофче, подплатено с кърма и много му хареса  Grinning Свъси вежди само в началото, но после като зяпна, като се ококори и взе да мята ръце и крака  Laughing Дано така да продължава  Praynig

Вече почти нон-стоп се напъва да сяда (но не от пълен лег) и ми е много смешен. Още обаче не се обръща и май така и ще си остане  Laughing С пълзенето също доникъде не сме; най-вероятно обаче ще пълзи по гръб и назад  Laughing - така се изнизва от активната гимнастика  Laughing

След малко ще ходим да го боцнат, че нали изследвания се правят, та да видим на какъв хал сме с хемоглобина  Thinking

Елли, такава страхотна мома сме си взели, че сега ще се надуя, та да не говори никой с мен по улиците  Mr. Green  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Иначе мен откровено ме притеснява Кало да не хареса само моите пюрета  Laughing Ми мързи ме постянно пюрета да бъркам  Blush

Хайде, толкоз от нас, ето ви една снимка, че снахичката да не ни забрави очите Wink


# 226
  • Мнения: 524
Сиси, добре, че писа бе жена, че вече щях да те пускам за национално издирване  Laughing
Ох, този Калоян, много сладък, много миличък,и какъв замечтан поглед има на тази снимка, личи си, че специално за Александрина е позирал  Wink. Тя бубка сега спи, ама после ще и покажа Кало. Ох, ще му изпапкам сладките бузки.
Браво на вас за захранването, нека все така да върви, да папка с ентусиазъм  Mr. Green. Кажи му, че сватята прави много хубаво зеленчуково пюре, и за него щях да готвя, ако бяхме по-наблизо  Wink.
Сиско и ние не се обръщаме изцяло - само настрани с хванати крака, обаче от вчера си ядем много активно пръстите на краката, такова смукане пада, а аз и викам - недей бе мами няма да пусне мляко  Mr. Green Иначе и тя се надига, напъва се на става.

# 227
  • Мнения: 63
Здравейте от мен!
elena_d  и elli_g , благодаря ви за загрижеността! Днес съм с по- ведро настроение, гледам да мисля оптимистично. Най- важното да съм здрава, работа все някаква ще намеря, кофти само , че по- рано ще трябва да я търся , но така е животът. Имам поне още 6 месеца  Confused
Много са сладки дечецата ви  Heart Eyes Heart Eyes Вече наистина са малки госпожици и господинчовци  Laughing, а кога бяха една топка месо. Наистина неусетно, поне за мен, изминаха тези 6 месеца.
Десисладка,  Hug за Марио!Дано по- бързо да  оздравее милото.
Smiling_Sisi , Калата доста е намалил косата. Има много доволен поглед.
Cyber_Cat , наистина е много лъчезарна Елина.
Аз се замислих за предстоящите изследвания и питах в една аптека, която се води за много заредена, за колектори. Отговориха ми, че няма и не поръчвали  Rolling Eyes Така че май по друг начин ще "изцеждам " урината.

# 228
  • Мнения: 63
За обръщането не се притеснявайте! Анастасия не даваше никакви признаци, то нали и дупето й е голямо  Laughing, но от няколко дена почна отраз - от гръб по корем. Иначе за сядането и тя се напъва, но е рано и аз не  я оставям да стои напълно седнала.

# 229
  • Мнения: 641
Честита седма месечинка на Деница и Кристиан и половин годинка на Габи, Хриситян, Марти, Рая и Красимир

Пепи, надявам се при теб нещата да се наредят по възможно най-добрия начин. Не мога да си представя колко ти е криво Hug
Сиси, много сладък Калото
Дани, Йоанка продължава да ми взима акъла – браво на детето, много е подвижно
Ели, браво за изпита! Малката сладурана е страшна красавица!
Елена, горе главата. Всички имаме не сбъднати мечти и непостигнати цели. Но живота е пред нас, пък и сега имаме най-важното усмивките на децата ни
Monick, аз съм ползвала Гиназол, бях много доволна от него. Браво за доброто надаване на Преслав. А с тези пликчета за урина е много лесно и мен ме плашеха, но са много удибни. Следобед ще му взема резултатите на юнака. Даже гък не каза като му взимаха кръв – толкова любопитен беше, че не разбра какво става
Павлинче, много са ти сладки дечицата
Cyber_Cat, да изям на Елина усмихнатата муцунка
Доника, много се радвам, че баба ти е по-добре
desisladka, ох миличкото пъпешче, дано бързо се оправи. Нацункай го от мен
Ягодка нещо се загуби newsm78

А това http://media.snimka.bg/3585/013426128-big.jpg е специално за Петенцето. Да види как Сами репетира за серенадите

Туко що взех резултатите хемоглобина на Сами е 120 – много съм доволна – супер е за изключително кърмено и незехранено дете.

Хубав и усмихнат ден от нас, изчезвам, че съм почнала едно тирамису, да го довършвам докато малчо е кротък  bouquet

# 230
  • Мнения: 80
Момичета, благодаря  Simple Smile  Hug Всичките са ни сладурчета и колко бързо се променят само!
От няколко дена се е усетила, че като се търкаля от гръб на корем, и после от корем на гръб /като буренце :/, и пак така, стига до края на спалнята съвсем бързо. Вече  избягвам да я слагам там, когато не съм съвсем до нея. Почнах да я слагам на пода върху одеало, или в надуваемия басейн, без вода в него Simple Smile  Но и от него се мъчи да се изтърколи. Скоро ще почнат да пълзят и да се търкалят навсякъде и ще ни става още по-трудно.
 А иначе почнах да я слагам седнала в количката, но дори и тогава си вдига краката на борда и направо става сгъната под остър ъгъл. А като ги захапе - съвсем  smile3521   newsm03  Ех, да можеше човек да си остане толкова гъвкав и като порасне.  newsm53

# 231
  • Мнения: 52
Здравейте и от нас!
С хапването нямаме проблеми - много му харесва всичко, че си иска и от нашата храна - понякога му давам по мъничко да си близне....
Гого също не може добре да се обръща от корем по гръб и обратно... Когато не му се спи, все е седнал - явно вече не му се лежи / държим го в ръце повечето време Blush/  И е мн добър с проходилката - разхожда се навсякъде и разглежда!
Много целувки на всички бебоци - много са ни хубави! Heart Eyes

# 232
  • София
  • Мнения: 120
Момичета. благодаря ви много на всички за бързите отговори Hug Hug Признателна съм ви  bouquet
Сyber cat, страхотна красавица е Елина.
Усмихнта Сиси, браво за добрия апетит Hugи Преслав е така с картофчето. Смесих го със сварен лук, малко масалце и соево мляко и пасирах. Това за лука ми го каза педи, малко ми стана странно, ама пробвах и го хареса мъника- и аз много Blush  Много вкусни тия неговите пюренца Laughing
С урината се справих от първия път, само дето не можах да спа от притеснение, да стана преди него Sunglassesи сега много ми се спи.
Еспа, винаги си много мила и изчерпателна Hug Hug
Билянче, страшно готин е Гого  bouquet

И да се оплача от Вис Виталис на Симеоновско шосе. Етикетите с цените на стоките са тотално неверни. Примери: Фризовом - на етикета 9 лв и нещо, на касата 11лв, Аптамил АР - на етикет 16лв., на каса 19лв., кърпички Памперс пакет от 4 бр - на етикет 14лв. на каса 19лв. #Cussing outЕдинствено пюретата си бяха с истински етикети. На касата дори не се извиниха, а само сви рамене девойката #2gunfire Ами загубиха ме като клиент...
И аз да се оплача, ама не от магазина, а от това, че спряхме с една друга мама с колите пред магазина и като излязохме и двете бяхме без емблеми на колите ooooh!Е как да вляза и аз пак там Crossing Arms

Хубава вечер от нас Hug  bouquet

# 233
  • Мнения: 45
Добро утро на всички!

Явно все още не сте се събудили, защото чета ето това:

pavlina_k и 0 Гости преглежда(т) тази тема. Joy

Ето кафе за събуждане



и закуска за сили през деня



Хубав ден на всички!  bouquet

И дано да не вали...много Grinning

# 234
  • Мнения: 80
Добро утро! Аааа, повече сме вече тука на кафенце   food010 Благодарим за почерпката, pavlina_k! 
Аз отивам да попрочета за запека в темите за захранване, че Ели  много се запече/няколко дена въвеждах пюре морков/ и страшно се измъчи, докато се изходи, чак със сълзи на очи и рев  newsm45 .  Дадох й круша, но това не облекчи нещата.  Не знам сега дали да продължавам с картоф, това мислех да почвам, а с тоя запек ??  Съвсем се замотах.

# 235
  • Мнения: 656
Добро утро!

Кало много ви благодари за хубавите думи по негов адрес и ми разреши да дам и на другите бебенца малко пюре Wink

Аз да се оплача - изследванията му хич не са хубави  Sad От 8 показателя само 2 са в рамките на референтните стойности  Sad Говорих с педи, тя ми каза, че било нормално да е така и да не се притеснявам, но да вкарвам скоро и месо, че да му вдигнем желязото (за сведение - хемоглобинът му е 96...). А тия стойности референтни за възрастни хора ли са всъщност - някой знае ли? Много ми е гадно, аз ли не съм се хранила както трябва, не знам...  Sad. След месец ще повторим пак да видим дали са се нормализирали поне малко нещата..  Sad Та нямам настроение вече и скоро не знам дали ще ви пиша, ама ви  Hug

И да кажа само, че в понеделник заминаваме за Бургас и бургазлийките, ако искате можем да си чукнем една срещичка на ваша територия Wink

Хайде, отивам да му правя пюрето, че да папа като се събуди  Hug

# 236
  • Бургас
  • Мнения: 959
Сиси, тук има референтни за деца 
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206276.msg4447225
Не се притеснявай за хемоглобина, повторете го след 1-2 месеца и тогава вече му мисли  Wink
Ще чакам да се обадиш в Бургас  Peace


Да не кажете, че ми се свиди, ще почерпя и за РД

# 237
  • Мнения: 857
Добро утро.
Ами аз няма какво да пиша днес сякаш.
Павлина благодаря за кафето и закуската.
От вчера съм се замислила, колко майки дават АМ, защото не са били подкрепени да кърмят. От друга страна, аз бях твърдо решена да успея и както повечето минах през ужасни болки, за да мога да кърмя. В крайна сметка бебетата се хранят и това е най-хубавото.
Да ви споделя нещо - от както съм родила, все си мисля за пещерната епоха  ooooh!. Как са живели в пещерите, как са си хранели бебетата, как са ги увивали, какво са правели със злоядите бебенца, с коликите? Верно не съм наред  Crazy. Моят мъж ме "успокои", че пещерната епоха не продължила дълго - към 1000 години  hahaha. Просто не знам защо си мисля за това, но осъзнах, че животът е безценен, макар че за хората той няма стойност  Sad.
Извинявайте, ама съм се отдала на разсъждения.
Другото, което ме тормози рано сутринта е, какви хора ще влязат от името на ГЕРБ  newsm78. Знам, че тук е последното място да се разисква политиката, но просто нещо съм се смахнала /то си личи по този ужасен пост, който имам наглостта да споделя с вас/.

И последно : днес да гледате "Горчиво!" от 16.30 по БТВ


Благодаря много, че прочетохте това.
Айде стига толкова сега.

Кибер Кат, Марти също се повлия негативно от захранвате /което е и нормално/. Аз на всяка смяна на памперса, го държа над леген /както се държат по-големи деца/. Мисля че има ефект - раздвижват се чревцата. За сега се справям по този начин.
Сиси, аз също сега почнах захранването, ще пускам изследвания след 10 дни. Не знам какво да ти кажа, но е нормално да се тревожиш.
Алина, честит рожден ден! Много здраве и любов.

Последна редакция: пт, 10 юли 2009, 09:57 от elena_d

# 238
  • Мнения: 656
Алина, честит рожден ден! Да си жива и здрава да черпиш още дълги години!  Grinning   bouquet  Благодаря ти за линка, ама там отпаднахме и по още един показател, та сега от 8 само 1 му е в ред  Crazy  Confused Ама ще гледам да се успокоя и да се доверя на педи..

И я още нещо да питам - как трябва да изглежда/да се държи с анемия, доколко е страшна и защо всъщност всички се впрягат?  newsm78  Аз в интерес на истината повече се притеснявам за нивата на левко-, еритро- и тромбоцитите му, че и те не пасват  Confused Уфффф, ще взема аз пак да пусна изследване в Бургас, не, че нещо ще се промени, ама...

Елена, и аз постоянно си мисля за пещерите  Laughing и точно все едно моите мисли си изложила тук  Crazy  А и друго - как сега се "рекламира" т.нар. привързано родителство (т.е. да откликваш винаги когато плаче бебето напр.) и колко важно било да гледаш детето си така (само не ме разбирайте грешно, аз съм му фен, и то защото ми харесва да си гушкам малчо  Heart Eyes). Та чудя се аз в пещерите майките надали са имали време да си гледат децата така и сигурно ги захвърлят в единия край на пещерата, пък то да се запознава с ехото  Laughing Ама що за разсъждения, верно  Crazy

# 239
  • Мнения: 8
здравейте мами и от нас
Краско черпи със закъснение за 6-тата месечинка вчера



ето ни и нас на 6 месеца



Общи условия

Активация на акаунт