Паническо разтройство - част 3

  • 140 223
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 63
Мила вероника опитай да пиеш чайове като ментата,да смучеш ментови бонбони ( аз смуча HALL) и гаденето сравнително намалява,дори изчезва. Опитай Simple Smile

# 691
  • Мнения: 30
вероника пии 4ай от лайка но продължително време и как може да си мислиш такива глупости как ще отидеш на празника на детето не го мисли толкова няма нищо лошо да ти се слу4и просто отиваш и знай 4е детето ще бъде много щастливо да те види там сред вси4ки родители ами ако не отидеш си помисли как ще се 4увства то горе главата и кураж

# 692
  • Мнения: 25
Момичета имате ли замайване. Преди имах по често такива,но от 6 месеца спряха и бях забравила какво е. Днес се появи отново и се стреснах. Тъкмо си мисля, че направя крачка напред в преодоляването на страховете и се случи нещто такова, което  ме разтърсва до дъно. Имали ли сте такива замайвания, а тези няколко дни дори се разхождах сама и мислех, че нещтата се променят, а то....

# 693
  • Мнения: 1 950
Аз съм същата картинка. Вчера бях супер-пазарувах сама в няколко магазина,а днес съм замаяна и ме е страх да ида до аптеката,която е на 50 метра от нас. Ти от колко време си с ПР? А пиеш ли лекарства?

# 694
  • Мнения: 25
Аз съм от 2 години така, но близо 1 година имах подобрение. След това дразнителя /бившия, напомни за себе/ се завърна та така се влошиха нещата. Тогава пиех Сероксат и ксананкс,сега съм пак на ксанакс и Флуанксонот 5 дни.Опитвах и с хомеопатия уж имаше резултат, но се появи стягането в гърдите и гърлото та пак се обърнах към психиатърkaта. А Ти какво пиеш сега.

# 695
  • Мнения: 521
Ех момичета от това ПР отърване няма аз например немога да спра ривотрила пия по 0.5мг на ден и ципралекс от 10мг, без лекарства просто немога работя на 2 места имам малко дете и без лекарства няма как да функционирам просто, а спра ли ривотрила първите 5 - 6 дни добре и след това като остана само на ципралекса е все едно нищо не пия напрегната съм ходи ми се през 2 минути до тоалетната , задушавам се абе все хубави нещица .Моята пси ме убеждава че трябва само ципралекса да ми е достатъчен но не става само с него без успокоително немога при вас как е тези които пият лекарства моля ви споделете, вече си мисля че или моята пси не ме разбира или че аз си въобразявам че немога без успокоително
оххх и аз вече май се обърках Sad

# 696
  • Мнения: 1 950
Ylen, пия Велаксин и Ривотрил. Мария, при мен е същото положение с Ривотрила. Пия го вече 13 години. Без него не става. Сега съм на 1 мг дневно. Явно сме станали зависими, за съжаление.  Cry

# 697
  • Мнения: 16
Аз за това тоя ривотрил отказах да го пия. Моя доктор ми обясни че хората не се лекуват с него а просто се успокояват ВРЕМЕНО и за това си мислят че се пристрастяват а истината е не ча са пристрастени а че не са излекувани и за това имат нужда от него.  Обяснява ми го както аналгина например че аналгина не лекувал болното място а подтискал болката така и ривотрила не лекува а подтиска ПА. Като сме болни с висока температура пием течн аналгин но и задължително аннтибиотик защото аналгина сваля температурата временно и ако през това време не се лекуваме с антибиотик пак дигаме температура ..... така е явно и с АД и ривотрила. Подтискаме ПА с ривотрила докато се лекуваме с АД . 

# 698
  • Мнения: 930
Момичета отдавна не съм писала ама не издържах  #Cussing out Стига с тия лекарства, опитайте с билки, има толкова природни антидепресанти и успокоителни  Hug
Не се тровете, вие сте здрави, не сте болни   bouquet
Силни сте, повярвайте в себе си и всичко ще бъде наред

# 699
  • Мнения: 136
Момичета отдавна не съм писала ама не издържах  #Cussing out Стига с тия лекарства, опитайте с билки, има толкова природни антидепресанти и успокоителни  Hug
Не се тровете, вие сте здрави, не сте болни   bouquet
Силни сте, повярвайте в себе си и всичко ще бъде наред


 Peace  bouquet

# 700
  • Мнения: 63
Мила вероника опитай да пиеш чайове като ментата,да смучеш ментови бонбони ( аз смуча HALLS) и гаденето сравнително намалява,дори изчезва. Опитай Simple Smile

# 701
  • Мнения: 167
Момичета отдавна не съм писала ама не издържах  #Cussing out Стига с тия лекарства, опитайте с билки, има толкова природни антидепресанти и успокоителни  Hug
Не се тровете, вие сте здрави, не сте болни   bouquet
Силни сте, повярвайте в себе си и всичко ще бъде наред
С кои например?

# 702
  • Мнения: 60
  bouquetЗдравейте на всички,на 24 години съм!Присъединявам се към вас и се радвам ,че не съм сама и мога да бъда разбрана,защото е много трудно да бъдеш разбран от някой който не го е изпитвал.При мен всичко започна преди 6 месеца,като ,,гръм от ясно небе''.Бяха ми объркали една цитонамазка, при което толкова рових из нета,че щях да откача от поставените от мен самата диагнози.Това е била ''черешката на тортата'',преди това развод на родителите ми,смърт на значим за мен човек почти в ръцете ми и либсата на любимия когато бе бебе детето ни. Та така.Една нощ,която никога няма да забравя ме промени.Искам да съм си пак същото усмихнато момиче,да се радвам на живота. След тази нощ помислих че откачам,ходих на психиатър,пред кабинета гледката ме потресе още повече.Изписаха ми ривотрил,золофт и флуанксол за 15 дни по схема.След тези дни се чувствах добре,лекарката каза  да спра хапчетата пак по схема,до скоро пиех флуанксола,сега започнах жълт кантарион.Не съм ходила на лекар пак. Ходя на психотерапия.Виене на свят, повръщане,сърцебиене,задух и ред още ,ходене по кардиолози и  невролози,писна ми.На моменти ми е хубаво,но ме налягат лошите мисли,страха ме обзема,внушавам си и се питам до кога. Не мога да споделя с мъжа ми,защото той не ме разбира някак ,даже не ме изслушва.Благодаря ви,че ви има! Hug

# 703
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Яница, съжалявам за това, което преживяваш. Тук определено ще намериш подкрепа и разбиране, само ме притеснява лекаря ти. Не мисля, че е адекватно лечение от 15 дни. Тези състояния се лекуват продължително, в зависимост от степента на сериозност, но поне 5-6 месеца! А, иначе е чудесно, че ходиш и на психотерапия. Много ще ти помогне, ако разбира се си попаднала на читав терапевт.
Горе главата! Всичко ще се оправи, от личен опит ти го казвам  Wink.

# 704
  • Мнения: 5
ianica stefanova , искарено се радвам по-бързо да се оправиш ,както и всички останали  Hug

Аз днес най-накрая се реших и си запазих час за психиатър , дълго време събирах смелост да се обадя . Сега ще чакам да дойде деня на прегледа и дано всичко да мине добре  Praynig Напоследък ми се случиха много неприятни неща , които сякаш засилиха ПА , вече наистина на издържам . Споделям с мъжа ми , но мисля че без лекарства няма да се справя  Sad Трърдо съм решена този път да се лекувам , искам да живея пълноценно .

Общи условия

Активация на акаунт