Паническо разтройство - част 3

  • 133 437
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 493
Естествено, че няма да я изолирате, тя е нормален човек!!!

# 721
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Здравейте на всички!
Искам и аз да споделя за мой близък болен от паническо разтройство - майка ми. Всъщност симптомите на болестта започнаха преди една или две седмици и от 2 дни е на лекарства. Чувства се ужасно, скапана, като дрогирана, каквато всъщност е  Cry. Бих искала да ми дадете съвет какво мога да направя аз и семейството ми за да и помогнем. Четох доста от вашите коментари и разбиран че целият процес на лекуване е дълъг и труден, но няма ли начин да улесня този процес. На доста места четох че е необходим да не се изолира социално. Ако имате някакви други съвети моля отговорете.

Майка ти е "скапана" не от лекарствата, а от ПР, което може би е комбинирано с депресия. Не се дръжте с нея като с болна, не се суетете непрекъснато около нея, но недейте я изолира, естествено. Стремете се да я разсейвате, карайте я да излиза, ако не иска сама, разхождайте се с нея, говорете си, правете нещо заедно. Ще се оправи, но трябва време.

# 722
  • Мнения: 60
Здравейте момичета,как сте?Аз като ,че ли съм по-добре от кантариона,или си внушавам,незнам какво е. Опитвам се да мисля позитивно и да се понастройвам празнично доколкото мога.Купих си една книга''Играта на живота и как да я играем''на Флорънс Шин,хубава е ,но малко ме плаши да си призная,ако някой я е чел моля да си каже мнението newsm78allegrarab от написаното от теб си спомням моето състояние,на родителите си несмеех да кажа да не ги притеснявам,а и майка ми е надалеч(те са разведени),в последствие като разбра ,че съм зле си дохде,баща ми и той се отзова като разбра,свекърва ми ми помогна доста ,защото е изживяла подобно нещо,мъжа ми сякаш  не го приемаше насериозно,мъчих близо  10 дни сама и реших да отида на психиатър,но преди това ходих при една баба ,която ми каза ,че нищо ми няма и всичко е в главата ми и аз сама трябва да си помогна. Плачех,гледах в точка,спях,треперих и мислех,че откачам(да вмъкна,че баба ми е с шизофрения и е все по болници),не исках да оставам сама с детето,абе картинка,но сега е различно.Така че не се тревожи, всичко ще бъде наред,наистина на майка ти и трябва някой който да и говори ,за да не е сама,макар ,че никак не и до компания.Смело напред Hug

# 723
Привет,
искрено съчувствам на всички, с подобно разстройство. това което мога да споделя от личен опит - има най-различни методи за преодоляването. разходки по предварително много добре познат маршрут, срещи с други хора, разсейване на вниманието с някакво хоби, разнообразна диета, хомеопатия. при мен това което помогна е молитви и много работа. сега след време бих казала че до голяма степен съм го преодоляла, като съм се научила да живея с това. надявам се да нямам ситуации в които отново да се обостри. Дотогава ям, моля се и обичам.

# 724
  • Мнения: 111
Здравейте момичета

не съм писала тук от години...
направо по темата...това лято минах и аз през ПА - лека форма уж...ама си е ужас...имах си причини трупани с години..пих солиан и флуанксол за 3 месеца, и ги спрях защото не понасям АД..ходя на психолог - каза ми да очаквам рецидив - ама аз нищо не очаквам - пък и нищо не ми се случва- само понякога леко притеснение на което се научих сама да се присмивам: Ето Виолета ще мреш...
Не знам за вас ама много се моля да не ми се наложи да пия АД - отврат са чесно!!
Иначе до скоро чаках рецидив ама вече забравих за него... и  не знам...
Но ще ви споделя само - като спрях АД почувствах ОГРОМНО облекчение.
Почти забравих за ПР - заета съм страшно много и не ми остава време да мисля...
Успех на всички.. newsm10

# 725
  • Мнения: 135
Така е и  при мен,когато имам работа и мозакът ми е ангажиран нямам ПА.
Момичета да не ни заключат темата

# 726
  • Мнения: 521
явно това с заетостта не действа на всички аз съм постоянно заета все нямам време обаче ПР си го имам ако не пия лекарствата малко по малко започва да се връща без значение дали мисля или не мисля за него то аз нямам време да мисля за ПА но мисля или не не пия ли Ривотрил след няколко дни се започва малко по малко да се връщат кризите първо леко притеснение преодолимо после по силно и накрая непреодолимо от всичко, и накрая ПА плюс агорафобия Sad но за щастие не му се връзвам много и не мисля за тях изобщо но......... те явно си мислят за мен Simple Smile

# 727
  • Около света и у нас!
  • Мнения: 97
Здравейте момичета, аз се завръщам в клуба или поне така си мисля  Confused От септември съм спряла АД,  но ето че лека по лека тревогите започват да се завръщат. Честно да си призная не ми се почват на ново антидепресантите и реших да се пробвам с хомеопатия. Вчера ми предписаха капки на БАХ и започнах да ги пия. Ще съм благодарна, ако някои е минал по този път с хомеопатията  и да сподели мнение и тревоги   bouquet  Тъй като от много години се тъпча с какви ли не хормони, хомеопата е на мнение, че целия този пролем е от всички тези помии (противозачатъчни, Дуфастон, стимуланти- Клостилбегит и т.н.), с които се тъпча!!!  

# 728
  • Мнения: 135
Здравейте момичета, аз се завръщам в клуба или поне така си мисля  Confused От септември съм спряла АД,  но ето че лека по лека тревогите започват да се завръщат. Честно да си призная не ми се почват на ново антидепресантите и реших да се пробвам с хомеопатия. Вчера ми предписаха капки на БАХ и започнах да ги пия. Ще съм благодарна, ако някои е минал по този път с хомеопатията  и да сподели мнение и тревоги   bouquet  Тъй като от много години се тъпча с какви ли не хормони, хомеопата е на мнение, че целия този пролем е от всички тези помии (противозачатъчни, Дуфастон, стимуланти- Клостилбегит и т.н.), с които се тъпча!!!  

Стига стегни се и ги прати по дяволите тези хапчета.Постарай се да не ги започваш отново,дано хомеопатията ти помогне Praynig.Мисли позитивно,идва коледа един от най хубавите празници,пожелай си нещо на коледа стават чудеса Peace

# 729
  • Мнения: 60
Здравейте момичета!Как сте днес? Времето е ужасно,но напук се опитвам да се справя с това което поражда вътре в мен и си казвам,,Колко е хубаво''И аз  като вас се чувствам по-добре като съм заета,но работата ми е от такова естество,че дори и да работя пак мога да мисля за щуротии,а и този сезон съм по свободна,а и малката като е на градина.При вас как е,но мен като ме ядосва(защорто е доста буйничка)  започва да мин става притеснено и да ме стяга главата. Взех да рисувам,така ми е по-добре,пиша стихове,които все тъжни излизат накрая,но пък ме разведряват.Целувки и смело напред,трябва да се избавим от тая гад мръсна Hug  bouquet

# 730
  • Мнения: 63
Здравейте сладки атаки ! И аз несъм писала скоро- моите атачки са си налице,но се опитвам и аз да ги обуздавам Wink Кога се предават те, кога аз- но поне си свикнахме .... Искам да ви питам, как се пие жълтия кантарион и има ли полза за ПА

# 731
  • Мнения: 924
Жълтият кантарион е естествен антидепресант, пила съм ремотив и се чувствах прекрасно Peace
Радвам се , че сте добре  Hug

# 732
  • Мнения: 60
Eeeee най- после да се появи някой,все поглеждам ,но ви няма никакви GrinningКак сте момичета?Аз съм на жълт кантарион и го пия 2 пъти на ден по 100-120мл.,като 5 дни пия ,5 почивам. Има ефект определено,но в никакъв случай не се комбинира с лекарства NaughtyКак е настроението,купихте ли подаръци?

# 733
  • Мнения: 167
А някой знае ли дали жълтия кантарион може да се комбинира с други билки, че в момента пия котешка стъпка за миома , а ми се ще да започна и жълтия кантарион.

# 734
  • Мнения: 63
Добър вечер момичета ! Яница, а дали пречи жълт.кант. на ксанакса

Общи условия

Активация на акаунт