Слънце грее, дъжд вали, хлапето е готово за бели!

  • 20 768
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • София,
  • Мнения: 4 267
Привет и от нас! Laughing
СИлванка благодаря ти много за тела на докторката. Зесаг ще си го запазя, надявам се че няма да ни се наложи да е се обаждаме, засега всичко е наред. Днес взехме прахчетата, но от снощи и дадох да изпие едно, имах две резервни в къщи и по малко кашля, а сега не е кашляла, дано да е наистина от рефлукса и да спре вече.
При нас преваля и сега пак изгря слънце, но е страшна жега по принцип, а днес ВЕроника получи и първия си подарък за Рождения си ден от баба и дядо  Hug ново колело тип триколка, сега като се наспи и ще ходим на разходка с него. Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 39 847
Краткотрайната буря днес нанесе големи щети.
Този път нищо не протече. Дияна само малко си поплака. Но както си седя в хола и виждам отблясък откъм компа на Джони. Последва и съответният звук. Доста силно изтрещя. Постреснах се.
Сменихме суича. Джони си купи и нова мрежова карта. Аз получих пък поадрък Simple Smile Докато пазарувал суич и карта, Джони ми купил голям нов хард. С к'в кеф ще си го пълня... Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 1 711
Здравейте,
АнМари честити ти подаръци, да си го пъниш със здраве както се вика Simple Smile Браво на Алекс, май скоро ще правиш и ти прощапулник  Peace
Ние да се присъединим към болните дечица. Дани е болен, с червено гърло е. В неделята вдигна еднократно температура, повърна няколко пъти и днес пак веднъж. Хубавото е че докато разберем че е болен, той почти е оздравял. Сега пием само едно хомеопатично за гърлото, осцилококцинум и вит С. Докторката каза че е вирус, но повръщането е било инцидентно... то наистина 2та пъти повърна след като се напи с много вода.

На нас ни се размина бурята, точно като трябваше да тръгваме за док и почна да гърми и трещи, но само малко ни поваля по пътя, после като се върнахме даже беше сухо в нашия квартал и седяхме до 8 навън на двора на бабата. Лора напълни гащите и трябваше да се приберем, че не носех резервни, а тя хич не търпи такива работи.

# 63
  • София,
  • Мнения: 4 267
E Hellche съжалявам много за ДАни, дано му мине бързо. И ние бяхме навън с новото колело и с двете баби до към осем часа, после докато се оправим и  ВЕроника да заспи и вече те нямаше на скайпа, то и интернет нямахме. Аз така или иначе все се ядосвам с него, днес уж дойде един майстор да го прави, но точно в този момент си имахме НЕт и той всъщност нищо не неправи, отиде си майсторът и след половин час и нетът си отиде Laughing, обадих се на майстора, но той не дойде отново. А иначе интернет си има, явно модемът нещо не е в ред, или просто кабелът не е кримпнат както трябва, като рестартирам модема и понатисна тъпото кабелче се оправя, но понякога се налага и компа да рестаритам и то ми писна, по цял ден с това немога да се занимавам #Cussing out
Ан - МАри честитит ти нови придобвики, камо с хубави снимчици и клипчета да пълниш харда, и скоро да гледаме и прощъпулника наистина. А ти като вещо лице н областта с компютрите можеш ли на прост български език да ми обясниш каква роля има процесора с интернета, какво означава че процесорът работи на пълен капацитет 100% като се пусне някакъв обикновен клип в интернет. Тоя майстор тук нещо ме баламосва и се опитва да изкара, че компа ни не е свестен, но според мен повредата не е в нашия телевизор , а в техния #2gunfire. Аз и в СОфия имам същия комп, даже още по стар от тоя и плащам за същата скорост, но си имам нет 24 часа в денонощието, само понякога дето е по бавен, ама това да идва и да си отива когато си поиска го няма там, поне знам че не си давам парите навятъра, а тук е и по скъп на всичкото отгоре и е гола вода #Cussing out А нервирам се! ooooh!
ВЕче коментирахме компетентносттана лекарите в провинцията, а сега да ВИ кажа за един друг куриоз. Прахчетата за рефлукса на ВЕроника - МОтилиума, ги взимам по принцип от една и съща аптека в СОфия и винаги ми излизат около 23 лв., днес в ПАзарджик ми взеха само 5 лв. #Crazy Аз чак не повярвах - няколко пъти попитах колко 25лв. и жената ми казва не - 5 лв. Хич не ми се вярваше, но и тя ми обърна внимание, че тук не било като в СОфия и да попитам следващия път защо ми взимат толкоз пари. Някак си много ми е странно, но като гледам и количеството в тези прахчета е доста по малко, newsm78 надявам се че ги е приготвила правилно,  Sick
Хайде лека и приятна нощ  на всички и утре всички дечица да са здравички. Hug

# 64
  • Варна
  • Мнения: 965
Набързо да драсна, че ще тръгваме за яслата: Дани, може да имате Spyware-чета на компютъра, които да натоварват процесора на 100%, пробвай да сканираш (има и онлайн скенери - например панда).
Хелче, дано му мине бързо гърленцето на Дани.
Анмари, честити придобивки! Чакаме снимки от Алекс  Wink

# 65
  • София,
  • Мнения: 4 267
ДОбро утро и от нас,  Hug ние сме станали от 7 часа и се чудим какво да правим, сега ще се приготвяме да излизаме, че навън е страшен пек.
ВИки благодаря, ама нищо не отбирам аз от компютри, искаш да кажеш да пусна някоя програма и да проверя за вируси ли? newsm78
Следобед като дойде човека и ще го накарам да го погледне! Hug

# 66
  • Мнения: 6 604
Добро утро Hug.
 И ние сме от ранобудните.
Дани-харесва ли й на Вероничка колелото? А ти можеш ли да го управляваш Blush? Аз съм возила Мимето на съседското колело да видя дали ще й хареса.Но честно да си призная много трудно ми изглежда за управление Embarassed. А хем обикалям само двора. Не си представям да ходим за кухнята с него Crazy. Ама сигурно практика си трябва. А и при нас прахчетата са по 5 лв Peace ,ако не се лъжа Thinking. Така,че не се оплаквай от провинцията Whistling Wink
Така и не си публикувах мнението и сега дописвам:Тук е страааааашна жега Tired. Сега се прибрахме от кухнята и съм вир вода. След малко ще слагам и МАрия да ляга. Ама май първо ще сменяваме памперс. Мнооого мирише Sick ooooh!.
И ви моля за съвет Hug. Пред дилема съм . Днес бях на интервю за работа. Работодателя иска да почвам от понеделник. А аз незнам какво да правя. Нямам никаква готовност кой ще пази Мария. А и не съм сигурна за работата. Хем ми харесва,хем не съвсем.
Дори и работодателя ми каза ,че с жени се знае как се работи. Много интриги имало. Говорих и с негова бивша служителка и тя ми каза същото. Непрекъснато се обсъждало кой е спал с шефа и т.н. А той не че е нещо особено де Whistling. Сигурно е около 60 годишен,но има доста пари Joy. Работата иначе е нова за мен. Изисква много труд и всеотдайност. Но със сигурност е интересна . Още повече ,че ми дава възможност да си усъвършенствам езиците ,а и опита ще ми е от полза след време. Чакам довечера да се прибере половинчо и да обсъдим положението. Но и вашето мнение ще ми е от полза  bouquet.

# 67
  • София
  • Мнения: 39 847
Скоро не съм снимала Алекс. Дияна от време на време му прави клипчета с телефона. Батериите на Практиката няма кой да ги зареди. Аз искам подарък - фотоапарат. Но като си знам късмета... ще си остана само с искането Simple Smile

Може би няма да проходи скоро. Харесва му, много бърза. Страх ме е, че ще падне.
Днес в хола се изправяше сам, като се държи за табуретката. После се пуска и от високо посяда на дупе. Като, че ли хареса. Повтори упражнението няколко пъти.

Дани, процесорът се натоварва и от броузера, и от флаш плейъра. Вики е написала и друга възможна причина.
За мен обаче основното е плейъра.
Работя веднъж с фотошопа, като в същото време гледам онлайн телевизия. С VLC player. Не гледам, може би по-скоро "слушам" филма. Фотошопа започна да реве, че нямам фри спейс на харда. Е, как ще нямам ве, поне няколко G са, но не. Поизтрих някои ненужни неща, Шопа продължава да реве. Гледам си пропъртис на харда... фри спейса катастрофално намалява. Аз рекох само "Джони помощ"  hahaha Джони рече "я, спри VLC-то". И се зарекох, че повече VLC няма да пускам Simple Smile Така ме ошашка тоз плейър Simple Smile

Тъкмо да постна и ми излезе "Внимание, докато пишехте, в темата бе публикуван нов отговор. "
Мидичке, споменала си няколко плюса, който са достатъчни за да започнеш новата работа.
Преди да забременея с Алекс и аз работих нещо ново и интересно за мен. Всичко, което е ново, интересно, развиващо уменията и т.н. - е добре дошло.
Конфликти има навсякъде.

Забравих да напиша, че записах Алекс на кухня. Сега ще видя дали ще му хареса.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 711
Мидичке, ако ти харесва работата не се колебай. Кажи все пак за какво става дума, да можем да дадем по-добри съвети Simple Smile Ако не е тайна разбира се Wink
А за Мимето ще измислиш нещо. Мислила ли си за ясла? То не е много подходящо за нея, ще започне да боледува много. А цял ден ли ще работиш?

# 69
  • София,
  • Мнения: 4 267
Мидичке успокои ме, явно тук всичко си е в пъти по евтино Sickот колкото в СОфия.
А за работата аз лично незнам какво да ти кажа, ти си знаеш най добре, имате ли нужда в момнта от пари спешно, то вярно, че в къщи омръзва с детето нон стоп, изнервяш се искаш да си сред хора, но сега е най важно здравето на децата, ако имаш по добър вариант от яслата действай и те се чуди много, още повече че ако работата не изисква дълго работно време и можеш да отделяш и за МИмето ще ти е добре да се разнообразиш малко. Аз също си мисля сега да си търся някаква по лека работа, за по няколко часа наден и ако може в къщи да работя ще е най добре.
А колелото да ти кажа ми е супер удобно, нашето е доста мъничко, даже на Вероника крачетата почти стигат до педалите и тя се опитва да го кара, много е сладко, тя си го харесва и неслиза отнего, дори Ицко днес я разкарва цял ден, стабилно е, е не е като количката с четири гуми, но е добро сега ще го потърся  в нета и ще Ви го покажа.
Ан- Мари, аз питам как да разбера че компа е наред , аз нищо не правя на него, освен да пиша и говоря по скайпа и да чета във форума нищо друго. Всъщност незнам с какви параметри и какви неща има качени на него, той беше преди на леля ни, а тя работеше на Аутокад на него, чертаеше и предполагам, че е пълен с чертежи, абе ще го видим, но ми се струва че си е от кабела и модема, а интернета тук си им е доста слабичък newsm78

П.П. Досега рових в НЕта и ненамерих никъде като нашата триколка, затова ще я снимам и ще я покажа довечера! Peace
Отивам да готвя, че тука няма кухня, досега нямахме и вода,  Embarassedта положението е сложно - иде ми да си стегна багажа и беж към СОфия! ooooh!

# 70
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Миди4ка ако има кой да гледа детето и мислиш,че работа ще ти хареса започвай,пък и зависи колко е заплатата,ако си заслужава,че сега с тази криза хубава работа с добра заплата трудно се намира.Аз мислих Моника да я гледам до 3г,но когато беше на 2.5 ми предложиха тази работа на която още работя,и аз се сигласи,добре че бях подала молба за градина и те я вземаха веднага,че започнах,не че заплатата е кой знае колко хубава,но работното ми място е 10мин пеша до вкъщи и 5мин до градината на Моника,пък и нямам шефове на главата си,много рядко ме посещават.

# 71
  • Мнения: 6 604
Хелче-строго секретно е smile3505.
Шегувам се. Hug
 Фирмата е транспортна. КАмионите й се движат главно в Италия ,Франция,Гърция. Моята работа за начало ще е повече отчетна,но по-късно смятат да ми възложат други неща.Свързани главно с общуване по телефона и решаване на проблеми. Владеенето на език е много важно. ох,незнам. Изглежда ми интересно,защото работата е разноообразна. Но пък работното време е от 8 до 17.30.
Както пътува таткото, общо взето воденето и прибирането от ясла ще е на мой гръб. Ще трябва да разчитам на баби и дядовци,които обаче също работят. Другият проблем е ,че не сме записани още на ясла. Та и това незнам как ще стане. Мисля да помоля свекъва ми да излезе отпуск и да я погледа малко. Но до сега никога не съм й я оставяла и незнам как ще се погодят. Не искам да я оставям на нея. Майка ми със сигурност ще се справи,но пък тя скоро започна нова работа и няма да й дадат отпуск. Ох,незнам вече. Тотално се обърках smile3511 smile3514.  Иначе,Слава Богу, поне не е наложително да почвам. Оправяме се със заплатата на таткото.  МНого ми е трудно и определено незнам какво да правя.  Sad

# 72
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Довечера с половинката като го обсъдите ще ти се изяснят някои неща,ще видиш,че ще вземете правилното решение,успех.

# 73
  • София
  • Мнения: 39 847
Мидичке, говори с мъж ти. Решете двамата. Мен ме съкратиха когато Дияна беше на 7м. Доста време бях без работа... и ми писна.
До понеделник едва ли ще можеш да разреших проблема с яслата. Явно трябва да разчиташ на баби. Бабите не са чак толкова крехки.
Моите и 2мата никой не ги е гледал. И не знам ако ми се наложи... до колко ще мога да разчитам на някаква бабина помощ.

Дани, скайпа понякога доста товари компа. Особено при разговор. Аз имам достатъчно рам, но понякога като говоря с мама и целия комп ми умира.
С Task Manager можеш да видиш в даденият момент кой процес товари компа - http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Task_Manager
Подреждаш процесите по Mem Usage или CPU

# 74
  • Мнения: 983
Midi4ka*, пред доста сериозен избор си изправена, но съм сигурна, че ще вземеш правилното решение  Peace
От една страна е хубаво да си гледаш детенцето и да му се радваш колкото се може по-дълго, но пък от друга не е и никак лошо, когато на края на месеца си получиш заплатата  Wink А това с гледането все някога трябва да свърши - рано или късно  Rolling Eyes

Аз съм настроена вече доста ваканционно и хич не знам как ще изкарам до края на месеца  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт