Слънце грее, дъжд вали, хлапето е готово за бели!

  • 20 808
  • 298
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 711
Мидичке, най-добре с мъж ти да говорите и да решите заедно. То всъшност като гелдам на теб ти се почва, но проблема е кой ще гледа Мимето. Дано да направите правилния избор Simple Smile
Аз днес ходих на пазар, оборудвах дребните с гащи, панталони и потници. Мисля утре да съберем килимите и ще махнем памперсите, да видим какво ще стане. Те от както бяхме на морето и се напишкаха няколко пъти в банските и май разбраха какво е пиш и какво е другата работа. Преди всичко беше Ако, а пишкането май даже не му обръщаха внимание. Сега започнаха да си казват пиш, разбира се след като са свършили, но и това е напредък. Вчера Лора се беше наакала и понеже още не беше дошло времето за къпане, реших да не й слагам памперс и сложих едни обикновени гащи. Беше й много кеф и като че ли й беше много удобно. През 10 мин я питах има ли пиш, но така и нищо не направихме Simple Smile Купих им също и дъска за тоалетната чиния, че в гърнетата не искат да сядат, белкем това им е интересно и да започнем да го ползваме.

# 76
  • София,
  • Мнения: 4 267
А hellche и аз купих гащи, но само три чифта Mr. Green само толкова имаше в детския магазин, обещаха ми в петък още да докарат, те тия три чифта и аз имам един та четири ще ги напишка сигурно за едни ден до обяд.
Вчера и аз предложих на свеки да съберем килимите, обаче тя отказа, хич не и пукало, нямало да държи децата на балатума я, дори и да ги припикае Вероника после ще си ги изпере, сега ще ги мина в една водичка и от утре живот и здраве се почва голямото гонене Mr. Green. Аз нали купих ново гърне тук и сега го ползваме, но идеята с дъската е супер, и аз ще се снабдя, да си имаме в къщи, че в болницата нямаше как да мъкна гърнето, а и ако идем на море с дъската ще е по удобно. Айде успех! Peace
Ивана ще ходите ли на моренцето ? newsm78
МИдичка, нищо не ти пречи да почнеш да видиш как е, как ще се справите, ако не ти допада най лесно е да си останеш в къщи! Peace
ГЕри ВИе днес с ЖОрко на плаж ли ходихте, или май очния преглед беше за днес, пиши как мина всичко? Thinking

# 77
  • Мнения: 729
Здравейте, момичета.
Благодаря ви за подкрепата  Hug.  Днес Ели я приведоха в Интензивното, а мен ме изписаха. Не зная колко време ще остане там и направо ще се побъркам от притеснение. Утре ще ходя за информация /по телефона не дават/ и естествено няма да мога да я видя..... мъчно ми е, много ми е мъчно....

# 78
  • София
  • Мнения: 39 932
Милата. Силно те гушкам. Дано Ели се оправи бързо.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 711
Танита,  Hug и от нас. Дано утре новините са добри и бързо да се оправи.  Hug ние сме с теб

# 80
  • София,
  • Мнения: 4 267
Танита какво става, защо така, нали уж беше добре вече малката, къде точно е сега в кое интензивно във ВМИ Пловдив ли? newsm78 НЕзнам какво да ти кажа, само да се молите и силно да се надявате да се оправи скоро, ние сме с тебе, силно те прегръщаме и изпращаме много положителна енергия на малката, не се предавай. Утре ако имаш възможност пиши по някое време.  Embarassed Много ми е мъчно и се надявам че лекарите ще направят всичко възможно, ако мога да ти помогна с нещо пиши ми! Hug

# 81
  • Варна
  • Мнения: 965
tanita, как е малката? Защо така ви разделиха - няма ли да е много стресово за нея (а и за теб)?
Мидичка, какво решихте? Съвет и аз не мога дам - зависи дали можеш да разчиташ на 100% (да се довериш) на някой за грижите за Мими. Ако много ти харесва офертата, можеш наистина да пробваш (винаги можеш да напуснеш ако не се справите с Мимито).
Гери, какво стана с прегледа?
Момичета (Дани и Хелче), как се справят децата с гърнето?

# 82
  • Мнения: 983
Днес като най-работна съм и най-ранобудна, естествено  Wink
Ето от мен кафенцето  Wink



и една калорийна бомба  Mr. Green

tanita, много кураж, мила  Hug Горе главата и колкото и да е трудно, опитай се да мислиш положително. Знам, че всичко ще се оправи и Ели скоро ще си е вкъщи. Ние сме с теб  Hug

Дани, не зная още дали ще ходим на море... Много се надявам, но два пъти повече се съмнявам  hahaha По басейните ще се разнасяме в противен случай... така или иначе трябва да поизмисля някакви занимания на Жорко, че един месец си е доста време.

Айде, хубав ден........и успех с махането на памперса  Wink При нас продължава да бъде мисия невъзможна  ooooh!


ПП И докато си сътворя поста и ви направя най-хубавото кафенце, Viki_76 ме изпревари   Wink

# 83
  • Мнения: 1 685
Tanita Hug
Вчера прегледаха Жоро ,но тук  бургас.Според ,офталмолога детето не вижда, много добре.
Каза ,че е с голям диоптер.
Ivanah,кафето е страхотно  bouquet

# 84
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Добро утро.
Танита колко е голямо детето,нямаше ли вариант да останеш с нея,дано по бързо да се оправя и скоро да я гушкаш.
Гери скоро една позната води детето си което е 1клас на очен лекар в Бургас,така и изкараха акъла,че още същия ден тръгнаха за Варна,там я успикоиха,че положениети изобщо не е толкова сериозно,изписа очила и сега детето си ги носи и се чувства добре.

# 85
  • София
  • Мнения: 39 932
Гери, какво значи "не вижда много добре", "с голям диоптър е"? В офталмологията има цифри, за диоптрите; знаци "-" и "+" за далекогледство и късогледство; цилиндри и градуси, за астигматизъм. Този голям диотър би трябвало да е изразен писмено, в рецепта, със съответните знаци. За да може когато отидеш при друг лекар и покажеш данните от прегледа, да се види дали зрението на детето се подобрява или се влошава. Даже и при същият лекар да отидеш пак трябва да се знае детето как е било предният път.

Може да има проблем със зрението, но може и да няма.
Консултирай се и с друг офталмолог.
Аз очила носих от предучилищната група до 6ти клас. След това в ТУ пак ги сложих. И вече няма махане Simple Smile
Като малка бях с далекогледство. Далекогледството при малки деца намалява с времето, т.е. има подобрение в зрението.

Ивана, мерси за кафето. Лек работен ден на теб. Ти вече си го преполовила Simple Smile

Тани, дано Ели бързо се оправи и я изпишат.
Моите до сега не са лежали в болница. Но от позицията на мама си представям моята какво е преживявала с мен. 1вото ми лежане с двойна бронхопневмония е било на 1,4г.

Успех на дечурлигата по голи дупета Simple Smile
Когато реших да махам памперса на Дияна... редовно имах локвички по паркета Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 685
AnMary,епикризата ще я взема утре понеже, Жоро много плака по-време на прегледа, и трябваше да си тръгнем(чудя се и офталмолога как го прегледа)? ooooh!
Дребо е с миопия .Според мен, зрението му не е никак намалено, напротив.Все пак, аз съм му майка и съм през цялото време с него ,наблюдавам го.
След прегледа във Варна, ще видим  Thinking

# 87
  • Мнения: 32
Здравейте и от мен.Не съм писала от отдавна ,но ме извикаха на работа в Благоевград  и Ради го гледаше детегледачка.Това беше само за месец.Сега ще се готвим за море.Дайте съвет какво слънце защитно да взема?

# 88
  • София
  • Мнения: 39 932
Гери, добре, че имате все пак "писмен израз" на прегледа Simple Smile Ама и аз те ошашках набързо Simple Smile

Славина, педиатърката беше препоръчала Бюбхен 30 за Алекс. Питах я за морето. За морето ми каза да взема медицинска козметика на Себамед или Мустела, ф-р 50. 30 било добре за София, но за плажа било препоръчително 50ти ф-р.
Можело да използвам и Бюбхена, който имам, но да мажа по-често.

# 89
  • София,
  • Мнения: 4 267
Привет момичета,
Ивана мерси за кафенцето, изглежда перфектно, а тортичката Heart Eyes, аз как съм кладна, още нищо не съм яла, карам я само на кафета от сутринта и вече примирам. Crazy
Днес водих децата на басейн, баткото естествено беше доволен и щастлив неизлезе от водата, и сега изтощен легна да спи, а кога ще чете Naughty. НА ВЕроника също и хареса, гледаше децата как се цамбуркат и много се смя, играеше си с едно бебенце, но нея не съм я топкала, че водата е студена доста и ми се видя не много чиста за нея, сега и тя пее в леглото и я чакам да заспива, та да отида да хапна! Crossing Arms Днес мисля да ходя да си купя отнякъде и аз един бански и утре и аз да се попека, днес само стояхме на кафето с едни приятелки.
ГЕри, я го заведи и другаде Жорко newsm78, нещо ми се струва че са Ви претупали този път Crossing Arms
Танита пиши как е Ели днес, дано сте успели да я видите.
В интензивните сектори родители не пускат никъде, там децата са сами без значение колко са големи. Лошото е обаче че са стигнали до там, много е неприятно, стискаме палци бързо да излезе от там.
Slavina Terzianova по принцип е хубаво да е нещо с 50 фактор или над него в зависимост колко е бяло бебето де. Аз миналата година бях купила 50Ф НИвея - обаче нито я изразходих цялата - така ми остана и сега я изхвърлих, защото и мина срока на годност. ТАзи година взех едно на Себа МЕд 30 Ф- в по малка тубичка, обаче само два пъти съм я мазала засега, мисля че и за морето ще ми стигне.Каквото и да вземеш няма значение, важен е фактора да е по голям! Hug Къде ще ходите на море? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт