Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 2 тема

  • 74 104
  • 1 198
  •   1
Отговори
# 1 140
  • София
  • Мнения: 96
Здравейте момичета! И аз ще раждам в Св.София. Днес гледах списъкът на вратата на приемната за раждане и видях, че на първо място са сложили нощница и дебело са я подчертали. Има ли мама скоро раждала да каже каква е тая нощница дето я искат, защото миналия път бяха категорични, че трябва да съм с тяхна?
Milenaire, може ли да разкажеш малко за водното раждане и при кой беше, че и аз съм се ориентирала към него.
Вече не дават техни нощници.Трябва да си носиш твоя и по-добре
да са поне 2,че едната с раждането ще стане за пране!

# 1 141
  • Мнения: 1 745
enimna ,трябва да си носиш твоя нощница,вече от там не дават!Даже може да са няколко,щото като знам как се цапах... ooooh!

aemi ,1200 лв е!
http://1agb.com/page/single/id/35

# 1 142
  • София
  • Мнения: 246
Правилно ли съм разбрала,че вип залата задължително върви с избор на лекар?

# 1 143
  • Перник
  • Мнения: 257
Да и мен това ме интересува и дали  цената включва и  вип стая или се  плаща допълнително за това?

# 1 144
  • София
  • Мнения: 246
Да и мен това ме интересува и дали  цената включва и  вип стая или се  плаща допълнително за това?
Със сигурност знам,че вип стая се плаща отделно. Sunglasses Общо взето всичко се плаща отделно,но не са написали кое с кое върви задължително.

# 1 145
  • Къде ли не
  • Мнения: 675
Момичета благодаря ви за бързите отговори! Аз като си спомня, че на ден цапах поне по две нощници значи трябва да си приготвя поне 4. А предния път като тръгнах да раждам и като взех да си обличам моята нощница и ми викат " Ааааа не сваляй е! Не е стерилна!"
За вип залата - наистина върви с избор на доктор. А вип стаите си се плащат отделно.

# 1 146
  • Мнения: 1 381
А помниш ли и името?
Питам,защото като чета за твоето раждане,все едно е било моето.


Как бих могла да го забравя. Казва се Невелина....

# 1 147
  • Мнения: 22 530
Правото на Вип залата върви с избор на лекар,но се плаща отделно-100лв.Вип стаите могат да се ползват от всички,независимо дали с или без избор на лекар,но предимство имат тези,които са имали Избор на лекар.Стаите се плащат отделно от цената за Избор на лекар.

# 1 148
  • Мнения: 5
С тяхна нощница ама на мен два пъти ми се наложи да съм с моя и то защото нямали чисти. Добре че си бях взела 4 бр. защото след раждането естествено трябва да се смени. Но това не е чак такъв проблем защото близките винаги могат да донесат нощници от вкъщи.

# 1 149
  • Мнения: 5
А лекар при когото ще раждате избрахте ли си?

# 1 150
  • благоевград
  • Мнения: 164
здр аз раждах в ТК  преди месец......... еми мн съм доволна макар и без избор на екип вип стаи и др екстри. А постоях доста 16 дни 10 в патология и 6 в родилна. За патологията мога да кажа 4е си е лукс мн 4исто и страхотни легла / в родилно леглата са кофти/ опознах целия персонал там мн мили жени е има 2 смръщени санитарки но се преживяват. ЗА родилното - по 4исто от патологията но с по кофти бани /преживяват се/ персонала е идеален особенно санитарките страхотни женици.  ЗА раждането падна ми се доктор   КОНСТАНТИН ПЕТРОВ е няма такъв доктор мн ми помогна /родих бебе 4200 53см нормално с 3 пъти увита пъпна връв/ и аз и бебо сме идеални а доктора мер викна след няколко дни на проверка как са ми конците - никое др моми4е не го викнаха за подобно нещо . и външните конци са ми животински вместо копринени за да не ме мъ4ат с сваляне на конци понеже достатъ4но съм се била мъ4ила - негови думи.

# 1 151
  • София
  • Мнения: 293
Milenaire, може ли да разкажеш малко за водното раждане и при кой беше, че и аз съм се ориентирала към него.

enimna, всичките пъти досега съм раждала при д-р Колева. и водното раждане си беше при нея. аз лично съм много доволна от нея - моето мнение - страхотен специалист с опит и много точен човек. (тук сигурно веднага ще се намери някой да твърди друго, затова кавам "лично мнение". моят опит поне е изцяло положителен.)
предвид, че раждането е във вода всякакви интервенции са сведение до минимум - напр. слагане на система с окситоцин и др. подобни. изчаква се разкритието да е около 5 см и едва тогава се влиза във ваната (по-рано има опасност от водата да се забавят контракциите). от други знам, че първо трябва да пукнат мехура, но при мен всичко започна с естествено изтичане на водите, така че не знам дали д-р Колева го прави задължително. например другите са изгонвали плацентата задължително на сухо (раждали са при други лекари), а тя ме остави да изродя и плацентата във вода. тоновете се мерят с едно преносимо апаратче за кратко, само си подаваш корема от водата. във ваната можеш да заемаш каквито и да е пози, които облекчават болката.
аз постъпих с 8 см разкритие и при мен всичко се разви много бързо - за около 30 мин престой във ваната родих. болките от контракциите се усещаха (за да се усещат по-слабо трябва да си потопен във вода до гърдите, а при мен не се напълни чак толкова поради липса на време), но си бяха поносими. в един момент си мислех, че ако продължат ще се изтощя за напъните, но след няколко минути с 3 напъна се роди и детето. Wink предишните пъти съм раждала с упойка и се е налагало с повече напъни да стане всичко.
в заключение - водното раждане поне за мен е супер и това е най-хубавото раждане от моите до момента. Simple Smile много бързо се възстанових след него - 1-2 часа по-късно си ходех съвсем нормално. с предишните заради упойката и продължителността не е било така.
ако още нещо те интересува, питай.

# 1 152
  • Мнения: 1 381
............ако още нещо те интересува, питай.
ако може и аз да те попитам.....
Понеже и аз искам да раждам във вода, но ме разколебаха, защото ми казват, че се отделят урина и др. и много се замърсявала водата. А пък аз искам да вземем стволови клетки. Някои казват, че няма проблем други че има риск.
При самото раждане замърсява ли се много водата?

# 1 153
  • Мнения: 22 530
Ина-Мария,Петров наистина е готин лекар,преглежда ме ведъж през бременността.Колкото до леглата в Патология-добре,че ги смениха преди няколко месеца,когато лежах там,иначе бяхя ужас.Видях,при последния ми престой там,че са направили и козметичен ремонт на стаите и коридорите,изключая ВИП-а.Общите бани там са ок,но долу са много гадни наистина.

# 1 154
  • София
  • Мнения: 293
Понеже и аз искам да раждам във вода, но ме разколебаха, защото ми казват, че се отделят урина и др. и много се замърсявала водата. А пък аз искам да вземем стволови клетки. Някои казват, че няма проблем други че има риск.
При самото раждане замърсява ли се много водата?
Не забелязах да е замърсена.
По принцип излизаш от ваната и ходиш до тоалетната, която е до ВИП залата.
А имаш възможност като дойде момент за раждането да излезеш от ваната и да се преместиш на магаре.
Не зная има ли проблем за стволовите клетки.

Общи условия

Активация на акаунт