Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 2 тема

  • 74 170
  • 1 198
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 304
Момичета,бих искала да ви хвърля едно въпросче и се извинявам,ако сте писали за това,но съм го изпуснала-новата такса за избор на акушерка колко пари е,защото не намерих никаква информация по въпроса?

От 1 ноември е 300лв.
Мерси за бързия отговор!!! Hug
Определено офертата да си избереш акушерка е супер.А и доколкото разбрах при естествено раждане докторите не вършат някаква особена дейност(?), акушерките водят раждането.

# 1 126
  • Мнения: 54
Момичета,бих искала да ви хвърля едно въпросче и се извинявам,ако сте писали за това,но съм го изпуснала-новата такса за избор на акушерка колко пари е,защото не намерих никаква информация по въпроса?

От 1 ноември е 300лв.
Мерси за бързия отговор!!! Hug
Определено офертата да си избереш акушерка е супер.А и доколкото разбрах при естествено раждане докторите не вършат някаква особена дейност(?), акушерките водят раждането.

bobi6ana Ако познаваш някоя акушерка от която имаш впечатления, кажи име, че и аз към този избор се насочвам май.Може и на ЛС, коте не ставам нагла де

# 1 127
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
Аз нещо не мога да си представя.
Акушерката не е на смяна и идва заради твоя избор и се вмъква в екипа на някой си доктор. Много ми е интересно какво ли ще да е отношението на доктора. А като започне да те шие дали вообще ще му пука дали те боли или не. Не дай си боже има пък усложнения.

Аз от първото си раждане акушерката даже не си я спомням. Нейната роля се изразяваше в това да вземе бебето да го позаплакне, да го премери и да ми го покаже.

Не искам да убеждавам някой в нещо. Просто си разсъждавам.

# 1 128
  • Мнения: 304
Предполагам,че има някакво разбиране между лекари и акушерки,иначе изборът на акушерка няма да е позволен,но доколкото са ми разказвали наскоро раждали приятелки(2 в ТК по този начин),ако акушерката не е на смяна идва и си води раждането,а при едната се наложи секцио и тя се свърза с доктора,като допълнително заплащане не е имало  и всичко мина чудесно.Не знам как стоят нещата със зашиването и другите манипулации покрай самото раждане,но другия месец ще имам повече информация и ако някоя майчица я интересува ще разказвам.

# 1 129
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
Мен живо ме интересува, че не остана време.
А 900лв за избор на лекар няма да дам.
300 за акушерка бих прежалила

# 1 130
  • Мнения: 304
Мен живо ме интересува, че не остана време.
А 900лв за избор на лекар няма да дам.
300 за акушерка бих прежалила
Определено разликата е огромна.

# 1 131
  • Мнения: 19
Момичета,бих искала да ви хвърля едно въпросче и се извинявам,ако сте писали за това,но съм го изпуснала-новата такса за избор на акушерка колко пари е,защото не намерих никаква информация по въпроса?

От 1 ноември е 300лв.
Мерси за бързия отговор!!! Hug
Определено офертата да си избереш акушерка е супер.А и доколкото разбрах при естествено раждане докторите не вършат някаква особена дейност(?), акушерките водят раждането.

bobi6ana Ако познаваш някоя акушерка от която имаш впечатления, кажи име, че и аз към този избор се насочвам май.Може и на ЛС, коте не ставам нагла де
От личен опит препоръчвам акушер Ева Белишка  bouquet

# 1 132
  • тук
  • Мнения: 510
момичета, някой да има телефона на акушерката в 121 кабинет, където правят доплер ( и не само, де)
моля да ми го изпрати на лични  Praynig

# 1 133
  • Мнения: 1 381
Аз нещо не мога да си представя.
Акушерката не е на смяна и идва заради твоя избор и се вмъква в екипа на някой си доктор. Много ми е интересно какво ли ще да е отношението на доктора. А като започне да те шие дали вообще ще му пука дали те боли или не. Не дай си боже има пък усложнения.

Аз от първото си раждане акушерката даже не си я спомням. Нейната роля се изразяваше в това да вземе бебето да го позаплакне, да го премери и да ми го покаже.

Не искам да убеждавам някой в нещо. Просто си разсъждавам.

В момента има недостиг на акушерки в ТК само по 3 са на дежурство, което е  много малко. И ако има ВИП раждане ситуацията става по -сложна затова именно са тези такси, ако да дойде  и да е при теб. Аз първият път като раждах цялата работа я свърши акушерката...и системи и обезболяващи и туширане на шийката и ме въртеше за да слезе бебето, че беше високо и  кърпа с вода ми носеше да си мокря устните че ми пресъхваха от бускулузина.... нито ме познаваше нито е очквала нещо. Лекарят дойде като почна раздането натисна ми корема за да излеза по-бързо и ме заши (доста зле при това)....така че никога няма да я забрява тази жена живот и здраве пак при нея, както и думите на д-р Ковчева , която се учуди какво ми е направила та да родя нормално токова голямо бебе ( 4 кг, 53 см) , при положение че имах стегната шийка, високо бебе, изтекли води и ниска родова дейност .... имах само 2 външни и 2 вътрешни шева.
Разбира се всичко е индивидуално, но най -вече е важна нагласата, с която отиваш. Тряваб да е ++++++

# 1 134
  • Мнения: 406
Нагласата е адски важна, да. Мисля, че благодарение на нея при мен нещата протекоха сравнително добре. Бях с тесен таз и голям бебок. Без избор на екип.

# 1 135
  • София
  • Мнения: 96
Момичета,бих искала да ви хвърля едно въпросче и се извинявам,ако сте писали за това,но съм го изпуснала-новата такса за избор на акушерка колко пари е,защото не намерих никаква информация по въпроса?

От 1 ноември е 300лв.
Мерси за бързия отговор!!! Hug
Определено офертата да си избереш акушерка е супер.А и доколкото разбрах при естествено раждане докторите не вършат някаква особена дейност(?), акушерките водят раждането.

Няма за какво да ми благодариш!Затова сме тук.да си помагаме!
Точно така е-акушерката е главно действащо лице при раждането!
Ако ще раждаш нормално,не се колебай да си избереш акушерка!

# 1 136
  • София
  • Мнения: 96
Аз нещо не мога да си представя.
Акушерката не е на смяна и идва заради твоя избор и се вмъква в екипа на някой си доктор. Много ми е интересно какво ли ще да е отношението на доктора. А като започне да те шие дали вообще ще му пука дали те боли или не. Не дай си боже има пък усложнения.

Аз от първото си раждане акушерката даже не си я спомням. Нейната роля се изразяваше в това да вземе бебето да го позаплакне, да го премери и да ми го покаже.

Не искам да убеждавам някой в нещо. Просто си разсъждавам.

В момента има недостиг на акушерки в ТК само по 3 са на дежурство, което е  много малко. И ако има ВИП раждане ситуацията става по -сложна затова именно са тези такси, ако да дойде  и да е при теб. Аз първият път като раждах цялата работа я свърши акушерката...и системи и обезболяващи и туширане на шийката и ме въртеше за да слезе бебето, че беше високо и  кърпа с вода ми носеше да си мокря устните че ми пресъхваха от бускулузина.... нито ме познаваше нито е очквала нещо. Лекарят дойде като почна раздането натисна ми корема за да излеза по-бързо и ме заши (доста зле при това)....така че никога няма да я забрява тази жена живот и здраве пак при нея, както и думите на д-р Ковчева , която се учуди какво ми е направила та да родя нормално токова голямо бебе ( 4 кг, 53 см) , при положение че имах стегната шийка, високо бебе, изтекли води и ниска родова дейност .... имах само 2 външни и 2 вътрешни шева.
Разбира се всичко е индивидуално, но най -вече е важна нагласата, с която отиваш. Тряваб да е ++++++


А помниш ли и името?
Питам,защото като чета за твоето раждане,все едно е било моето.

# 1 137
  • София
  • Мнения: 293
При активно естествено раждане наистина водеща роля може да има и акушерка, т.е. всичко да протече без лекарска намеса. Но трябва да сте сигурни, че акушерката, която избирате споделя тези идеи - минимум човешка намеса и повече естествен ход на нещата.
Иначе при избор на лекар не е задължително всичко да прави акушерка - при мен и трите пъти моята лекарка е правила всякакви процедури собственоръчно - проверка за разкритие, следене на контракции, разположение на плода, пукане на мехур и т.н. Акушерките единствено са ми слагали абокат и са седели отстрани да й асистират.
Едва третия път поради бързо развитие на нещата докато дойде лекарката имах повече "вземане-даване" с акушерка, но раждането беше във вода и освен тонове и разкритие нямаше и тя какво друго да прави. Иначе беше много мила и разбрана жена, нямаше против да се намествам в позициите, които ме облекчават въпреки предложението на една друга да лежа по гръб във ваната.
Тази акушерка беше Диляна Иванова. Но нямам представа какво е при обикновено раждане при нея.

# 1 138
  • Къде ли не
  • Мнения: 689
Здравейте момичета! И аз ще раждам в Св.София. Днес гледах списъкът на вратата на приемната за раждане и видях, че на първо място са сложили нощница и дебело са я подчертали. Има ли мама скоро раждала да каже каква е тая нощница дето я искат, защото миналия път бяха категорични, че трябва да съм с тяхна?
Milenaire, може ли да разкажеш малко за водното раждане и при кой беше, че и аз съм се ориентирала към него.

# 1 139
  • Перник
  • Мнения: 257
Момичета знае ли някой колко струва секцио по желание с избор на лекар в тази болница?

Общи условия

Активация на акаунт