ЯНУАРКИ 2010 - 9 тема

  • 14 330
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 488
А БХС не е с направление нали?
Не, не е. Както и ФМ.

# 241
  • Мнения: 1
Катинче към края на месеца отиваме за 3 дена на почивка.Чета и аз взех да се притеснявам какви ще са резултатите,надявам се всички да се радваме на живи и здрави дечица.

# 242
  • Мнения: 869
Момичета от няколко дена пия желязо и магнезий и изпражненията ми са зеленикави.Това нормално ли е?

# 243
  • Мнения: 19
TV-да НУХАЛНА ТРАНСЛУЦЕНЦИЯ НА ПЛОДА  се включва във ФМ.

# 244
  • Мнения: 19
Малко информация-# КАКВО Е ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ?
# Феталната морфология” (фетус = плод, морфос = структура, логос = наука) представлява обстоен и високо-специализиран ехографски преглед на всички основни органи и системи на плода. В зависимост от гестационния срок, респ. големината и развитието на плода, се получава информация относно нормалното протичане на бременността. На практика всеки ехографски преглед може да бъде използван за оценка на феталната морфология. До каква дълбочина и прецизност на детайлите от феталната морфология се достига зависи на първо място от квалификацията на изследователя, на второ място от качествата на използваната ехографска апаратура и на трето място от срока на бременността.
В хода на изследването специалистът преценява дали, в каква степен и кои методи и режими на ехографско изследване да използва - двуизмерно (2D), триизмерно (3D), четириизмерно (4D) сканиране, изследване с цветен/мощен Доплер и др. В края на прегледа се отхвърля или потвърждава наличието на видими аномалии по отношение на основните фетални структури: череп, мозък, лице, шия, гръден кош, гръбначен стълб, сърце, бели дробове, диафрагма, предна коремна стена, стомах, черва, бъбреци, пикочен мехур, две ръце, два крака, скелет. На родителите се дава съответния писмен документ.


и един много полезен линк www.dr-sevov.com/questions.php

# 245
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Момичета от няколко дена пия желязо и магнезий и изпражненията ми са зеленикави.Това нормално ли е?
Oт желязото ..няма нищо страшно, само хапвай повече зеленчуци и плодове, че също страхотно запича.

# 246
  • Мнения: 3 453
Red tree,
знаеш, че БХС е статистическа вероятност. Ще направите амнио-то, разбира се, там шансовете да се отхвърли евентуален проблем са големи. Моля се всичко да е наред и да те отмине това зло. Praynig Прегръщам те и съм насреща винаги, когато имаш нужда! Hug

Катинче, Ела,
дано всичко е наред и при вас! Praynig В повечето случаи са напразни тревоги. Не е лесно да чакаш, това изпилява нервите повече, от всеки друг проблем. Не губете кураж, момичета! Hug

Моите резултати от БХС са добри. Вчера ходихме при гинеколога по ЗК. Какво да кажа - задушна чакалня на последния етаж на поликлиниката, добре поне, че имаше брошури по масите, които заместваха ветрилото. Отидохме в 13ч., казаха ни, че не записвали час, пациентите просто си чакат реда. Гледахме, как пациентите и доктора притичват от единия кабинет до друг. Разбрахме, че просто има един ехограф на етажа, който ползват всички 5 или 6 гинеколога....
Приеха ни в 16:30ч. Дадоха ми една бланка за попълване и ме изпратиха по живо по здраво. Да съм се върнела в понеделник за изследвания.  ooooh! Съпругът ми изпадна в стрес. Mr. Green Толкова ядосан не го бях виждала скоро. В никоя клиника не сме чакали толкова. Изгубихме половин ден за простотия. Това беше първият ни сблъсък със системата на ЗК и само затвърди позицията ми. Stop

Хубав ден на всички!

# 247
  • София
  • Мнения: 2 245
Благодаря ти НореHeart Eyes Hug Радвам се за хубавите резултати при теб!  Hug

Аз започнах да свиквам с идеята и малко се успокоих, даже спах тази нощ. Вчера се чух отново с Андреева и поговорихме по-подробно. Тя каза, че не може да си обясни този висок риск, защото и 3те хормона са в реф. стойности и няма нищо близко до границите. Предполага, че проблемът и препоръката за амниоцентезата идват от резултата за нухална транслуценция, който е 3,4 мм.
Решила съм, когато взема резултатите да пиша на проф. Кременски. Не мисля да отказвам от амниоцентезата, освен, ако той не каже, че има грешка... малко като удавник за сламка съм...но какво да се прави....

Хмм, изписах цял роман... Пожелавам ви хубав ден, момичета!

Зоуи, какво стана на прегледа вчера?  Praynig

# 248
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Здравейте и от мен, в този прекрасен слънчев ден!!!   Hug

Много се натъжавам като чета за притесненията ви около резултати и състояния, Red tree, кураж, с теб сме!   Hug   Моят редовен месечен преглед е чак на 28-ми, още цели две седмици в чакане и с надежди всичко да е нормално с мъничето, ох, дано скоро всички се успокоим и бременеем щастливо, без проблеми!  Praynig

Има ли още някоя като мен, която не е решила дали да прави ранна ФМ?  newsm78  Мисля тези дни да поискам съвет от джипито ми, наблюдаващата ме гинеколожка замина за месец в чужбина, а на прегледа, в края на месеца, ще съм вече в 14-та г.с. Не ми се иска без да съм се посъветвала с гинеколожката да предприемам нещо, но сърце не трае. Иначе, не ми се е налагало и минутка след записания час да чакам пред кабинета, ако няма свободен час за деня, който желая, винаги намираме удобен и за двете ни в близките дни, все пак излизам в работното си време за тези прегледи.

viola78, благодаря за инфото и сайта на доктора, случайно кликнах на контакти и се оказа, че кабинета му е в Хасково, ще го проуча и може би ще го посетя, ако се реша за ФМ, другия ми вариант е Пловдив.

Желая ви приятен ден, изпълнен само с положителни емоции!   bouquet

# 249
  • Мнения: 63
Здравейте от мен.Аз БХС няма да правя точно защото е само някаква вероятност и не искам да се притеснявам напразно.Ще си отида на ФМ.Според мен тя по-реално ще ми даде представа за нещата.Уж съм си записала час при една от най-добрите лекарки.
Дано всички притеснения са напразни и се окаже ,че всичко е наред и накрая всички да си имаме едни сладки бебчета Hug Hug

# 250
  • Мнения: 41
здравейте момичета, бях на море за една седмица и сега не мога да прочета всичко което сте изписали докато ме е нямало. виждам че повечето са си направили вече фм.аз във вторник ходих да си направя във мд обаче ми казаха че все още е рано и ми направиха бхс. а и на всичкото отгоре доктора дето ме гледаше на уз не ми каза абсолютно нищо даже не ми показа бебето. а за снимка да не говориме, освен тази която ми даде за изследването и остана при тях нищо друго. имам само една от 7 седмица  Sad много съм ядосана. иначе доколкото можах да разбера всичко до момента е наред. нещо обаче тука 2 дена много ме боли корема и не знам как ще изтърпя до вторник да отида да си взема изследванията и да ме прегледат. вие къде ходите та ви дават и снимки? Embarassed

# 251
  • София
  • Мнения: 2 245
mishleto_85, за болките вземай но-шпа или папаверин. На мен ми дават снимка всеки път.

# 252
  • Мнения: 39
Зоуи, Red tree много съжалявам за тревогите, които ви заобикалят, моля се заедно с вас всичко да приключи добре  newsm17
Днес сутринта имах много слабо светлокафеникаво течение  ooooh! писна ми вече, психясвам, а като прочетох и проблемите на някои момичета. Ще пазя леглото и така, искаше ми се да изляза малко да си взема някоя интересна книжка, че от тоя нет колкото полза толкова и вреда, но май че поръчвам по интернет Rolling Eyes А само как исках да си ходя на работа, но майката му е в лежането, дано поне не ми се размине морето август, то едно море ще е ама да съм там.
Mishleto 85 пожелавам ти липсата на снимка да ти е единствения проблем, аз имам две. Звуча малко рязка, но на някои лекари трябва да говориш и настояваш повече за това което искаш   bouquet

# 253
  • Мнения: 527
Здравейте момичета  Hug Аз съм в болница, кървенето ми още не е спряло напълно, много е оскъдно вече, но факта, че го има ме притеснява. Никой не казва и от какво се е получило.
Роси  Hug Как си ти? И аз имам нещо като раничка, но досега никой не ме е гледал, единствено на ехограф, та не знам и аз имах някакви съмнения, че може и от нея да е кървенето, но все пак лекарите трябва да кажат.
Мамо Це, моляте сподели с какво те лекуваха теб в болницата???
Red tree желая ти всичко да е наред и тези тревоги да са напразни.
Чеситит сини гащи на Мануела!
Честит рожден ден на големи патерици на Дамянка, много здраве и щастие.
И в аванс искам да честитя на една моя наборка по дата на раждане: Честит Рожден Ден на Михаела на Катинче, щастливо детство и много сбъднати детски мечти й желая. Утре пак ще съм вързана в болницата, та няма да мога да се разпиша, затова от днес   bouquet

# 254
  • Мнения: 19
Няма нищо момичета инфото,което пуснах мисля,че е добре представено.Red Tree -успокой се доколкото можеш-може пък да не са измерили бебе правилно-още нищо не се знае.Стискам ти палци .И аз се притеснявам,както и всички момичета тук-като  се сетиш за бебе не може да не си помислиш дали всичко до другия преглед ще е наред,но това е нормално-майчински инстинкт Grinning
   Да ви питам има ли мами от Плевен-интересуват ме клиниките-Авис Медика,Хера,Св.марина-къде има 4 Д ехограф,къде може да се ражда-и някой гинеколог,който евентуално да ми препоръчата?

Общи условия

Активация на акаунт