Августинки 2009 - тема №46

  • 11 182
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 140
Здравейте момичета!
честито на рожденика на Аси! Да ти е жив и здрав, много да те обича!

За помпите, аз бях казала преди, че една мама препоръча за родилното да си взема някаква евтина от 5лв., а после ако се налага да си купя на Авент за вкъщи.

Лили, искам и аз да те видя, я сканирай едно списание за любопитките  Crazy

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
МимиПетрова, изгледах клипчето. Точно така, както го разказа - малко гадно, но и чудно - това бебе колко време нямаше нито звук, нито стон от него ...  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 116
A_S_Y_77 да ти е жив и здрав    nbirthday Tada


Ето мимичета и онова гадно клипче,където оная ражда пред детето си а мъжа и върши друга работа   Mr. Green
Не знам дали тва е нормално  newsm78

http://www.youtube.com/watch?v=dfoQmE7JYZU
и аз не го разбирам.аз пък гледах едно клипче където майката ражда и около нея котки се въртят #Crazy не съм почитателка на дом.раждане.

# 63
  • София
  • Мнения: 358
Ох, аз няма да го гледам клипчето, че да не взема нещо да се напрегна излишно  Blush

За помпите - сдобих се с Томи Типи - много е готина и е с 20 лв по-евтина от Авента, Все пак рекламата на Авент си казва думата Simple Smile В комплекта е с пластмасова кутия за съхранение и стерилизация. Същата кутия спокойно побира три малки шишета - та може да се използва и за стерилизация на други неща освен помпата. А има и два накрайника - единия е за шишета с широко гърло (като това на Томи Типи), а тесния накрайник пасва на шише Авент.
Но както казва Петя - може да се стартира с помпа спринцовка от 5-7 лв, пък после ако се наложи много изцеждане - да се търси по-удобна и качествена Simple Smile

Аз да питам - превръзките за след раждането някакви специални ли трябва да са (превръзки за родилки) или обикновено дамски превръзки?

Хариелче, дай да видим и ние снимки Simple Smile

# 64
  • Мнения: 2 382
Аси, честит ти рожденик  bouquet!
Айс куин, много мами купуват за болниците някакви помпи от аптеките, които са като спринцовки и са около 5 лв, а после ако се наложи се ориентират към по-хубава.Моята кумица до края изкара с тази спринцовка, така и не успя да свикне с Авент.

Момичета, помагайте Hug!Трябва да си харесам дата за секциото и се видях в чудо ooooh!.Бях харесала вторник-не било хубав ден.Понеделник и сряда не ме устройват като дати, остават ми четвъртък и петък.Дайте съвет кое да избера .Като дати се падат 30 и 31.Уж не съм суеверна, ама като ти влезе някоя муха в главата и няма отърване ooooh!

# 65
  • Мнения: 1 464
Шайн,не съм много наясно дали може секцио в неделя,но съм чела,че децата родени в този ден са много лъчезарни и с късмет!А ако аз трябва да избирам между четвъртък и петък,бих избрала четвъртък.

# 66
  • Мнения: 219
Шийн, и аз знам за родените в неделя същото. С мъжа ми сме в неделя и вярно сме късметлии, макар и не винаги, ама щеше да е прекалено  Grinning Иначе моята щерка се роди в петък, макар, че в четв сутринта ми изтекоха водите...та не знам какво да ти кажа.

Абе това бебе във водата много бързо и лесно се роди бе. Ама вярно колко време трябваше за да проплаче...но пък накрая проплака, значи не е проблем, знам ли. А и не срязаха пъпната връв, не изхвърли плацентата...имаше си още "работа".

# 67
  • Мнения: 2 382
Ох, и аз съм си харесала неделя.Да не говорим, че и датата ми е много на сърце- 26.Обаче не може планово секцио в неделя Sad.Освен в събота да се захвана здраво да изкачвам стълби, да измия банята, да направя една разходка до Альоша........Приемам още идеи Joy hahaha

# 68
  • Мнения: 735
Шайн,избери 31-ви.Добре е от астрологична гледна точка.Може също и 26,27,28-ми.Но в никакъв случай 29-ти и 30-ти.Луната тогава влиза в Скорпион и не е подходящо.Сега като погледнах пак излизат най-подходящи две дати-27-ми и 31-ви юли.(нали за юли говорим).Не е задължително да ми вярваш или пък да се съобразяваш.Simple SmileПросто изказвам мнение. Peace

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
Шайн, аз също съм за 31-ви. Нищо не съм чела и нищо не разбирам от астрология, нито пък се интересувам, просто ми харесва един ден и едно число и това е. На пръв поглед това харесах, но все пак ти си решаваш. А аз по между другото си се доверявам на интуицията.

# 70
  • София
  • Мнения: 791
Zahira не се включвай в ремонта с жива сила,съветвам те да го раздаваш шеф! Аз онзи ден така се изморих в ходене по магазините,че вечерта като седнахме на заведение и по едно време като шурна алена кръв от носа ми Shocked ужас! Ето и сега всичко мен ме чака в къщи,ама полека лека,когато -тогава!
За помпата: аз съм пазарила сума ти неща от шубе! Помпа,подплънки за гърди,компреси топли и студени и силиконови зърна. Всичките са ми на различни марки. Майка ми е имала сериозни проблеми-мастит и аз почти не съм кърмена като бебе,та затова: Страх, лозе пази! Мислех си зърната таткото да ми купи допълнително,днес му показах какви точно съм харесала-ходихме до магазин Малчо,ама той така погледна,че си викам я да ги вземем и тях сега,че ...Може и някои от нещата да ми останат неизползвани,но аз съм на принципа: По -добре да имаш какво да облечеш,отколкото да нямаш какво да съблечеш!
Момичета,снощи ми изтече цяла капка коластра от едното зърно. Попих го леко със салфетка,сутринта забелязах,че в дупчицата има засъхнала коластра и се чудех да я изчопля ли,да не запуши нещо?! ThinkingВ крайна сметка нищо не направих. Някой знае ли какво се прави в такава ситуация?

# 71
  • София
  • Мнения: 85
Днес май пак сме се отдали на почивка (както си е редно де), макар че мен вече ми се иска да почнем да местим, че то време няма кой знае колко...
Ама така ми се спеше цял ден - малкото като се събуди към 2 през ноща и цяла нощ не можа да ги намести тия крака и ръце - сега си е пружило единя крак някъде супер настрани и не мога да го убедя да се премести - пък то опъва много така и е неприятно  ooooh!

giuli за коластрата няма страшно - при мен онзи ден направо рукна през роклята, с която ходя из къщи - все едно се залях с нея hahaha - падна едно пране после.
Ако много те притеснява засъхналото в банята само с вода го отмий, ама чак да чоплиш няма нужда.

А за помпите аз май ще си взема авентската все пак - ако ще тече като коластрата по-добре да има.

Хубава вечер!   bouquet

# 72
  • Мнения: 2 382
Славена, Хари, много ви благодаря Hug!Хич не е честно така да определям кога да се роди детето ми.Ще си харесам 31 с тайната надежда бебка да реши до тогава да се появи сама Hug
Джули, още нямам такива екстри Simple Smile

# 73
  • Мнения: 15
здравейте момичета
не знам за вас,ама мен почва да ме хваща шубето все повече и повече,само при мисълта,че скоро ще раждам и  Crazy
а и нещо са ми настинали червата-та само болки в пупата и разстройство,а и се чувствам много отпаднала,а нямам температура newsm78 има ли някоя с моя проблем

Последна редакция: сб, 04 юли 2009, 22:08 от rumik

# 74
  • Мнения: 1
здравейте момичета
не знам за вас,ама мен почва да ме хваща шубето все повече и повече,само при мисълта,че скоро ще раждам и  Crazy
а и нещо са ми настинали червата-та само болки в пупата и разтройство,а и се чувствам много отпаднала,а нямам температура newsm78 има ли някоя с моя проблем
Руми, чувала съм, че разстройството, без да си болна, разбира се, може да е един от предвестниците  на раждането.. така, че..  baby_neutral
Аз имам гости - племенничката ми, майка ми, сестра ми и за това не се включвам често, но когато си тръгнат съм на линия..  Hug

Общи условия

Активация на акаунт