Моля, дайте съвет за електронен магазин.

  • 1 237
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 353
Моя приятелка има дребен бизнес в малко населено място. Тези дни четох, че се отпускат пари за създаването на онлайн магазини, при наличието на фирма. Тя е доста скептична, но според мен ще й е много по-лесно. Та исках да попитам тези от вас, които вече са минали по този път какво мислите за това? Крият ли се подводни камъни някъде там - от счетоводна и логистична гледна точка? Благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 815
Моя приятелка има дребен бизнес в малко населено място. Тези дни четох, че се отпускат пари за създаването на онлайн магазини, при наличието на фирма. Тя е доста скептична, но според мен ще й е много по-лесно. Та исках да попитам тези от вас, които вече са минали по този път какво мислите за това? Крият ли се подводни камъни някъде там - от счетоводна и логистична гледна точка? Благодаря.
Подводни камъни за какво? За откриването и поддържането на магазина, или за кандадтстването за финансирането.?

# 2
  • Мнения: 2 353
  Например да излезе, че е по на сметка да продава офлайн, защото ще й се вдигнат разходите и т.н. Ако имате информация и за кандидатсването ще Ви бъда благодарна да я споделите.

# 3
  • Мнения: 14 667
Има допълнителни разходи за създаване и ежемесечна поддръжка на качествен сайт, реклама тук и там (напр.в онлайн медии), реклама в Гугъл. Може да се наложи да наеме още хора, ако обемът работа нарасне. Може да се наложи и купува складова програма. Като цяло всичките са 'опционални', но ако иска да расте, ще трябва да се бръкне. Цени не мога да ти кажа обаче.
Счетоводно може да излезе по-скъпо, ако този, който ù води счетоводството, си прави цените на база документооборот - едно е с две фактури, друго с 20, трето с 200.
Нямам магазин, а съм служител за още седмица в такъв. За да сме в първите три в Гугъл, следователно да имаме и поръчки, се дават минимум 2000 за оптимизация, минимум 1000 за реклама и още 200 за складова програма. За сайта не знам колко плаща.

# 4
  • Мнения: 2 353
  Нарциса, благодаря!

# 5
  • Мнения: 14 667
Пропуснах да уточня, че цифрите горе са на месец, всеки месец.

# 6
  • Мнения: 726
Има допълнителни разходи за създаване и ежемесечна поддръжка на качествен сайт, реклама тук и там (напр.в онлайн медии), реклама в Гугъл. Може да се наложи да наеме още хора, ако обемът работа нарасне. Може да се наложи и купува складова програма. Като цяло всичките са 'опционални', но ако иска да расте, ще трябва да се бръкне. Цени не мога да ти кажа обаче.
Счетоводно може да излезе по-скъпо, ако този, който ù води счетоводството, си прави цените на база документооборот - едно е с две фактури, друго с 20, трето с 200.
Нямам магазин, а съм служител за още седмица в такъв. За да сме в първите три в Гугъл, следователно да имаме и поръчки, се дават минимум 2000 за оптимизация, минимум 1000 за реклама и още 200 за складова програма. За сайта не знам колко плаща.
Нарциса,а имате ли физически магазин и другото-може ли информация кой ви поддържа сайта,тази оптимизация и реклами една фирма ли ви ги прави и ако да-ако не е проблем,да споделиш коя е?

# 7
  • Мнения: 14 667
Няма физически магазин.
Оптимизацията е една фирма, а ако иска шефът да се рекламира някъде, той си търси медии и се договаря за рекламни интервюта и банери.
Предпочитам да не споделям, защото в сферата , която напускам, се броим на пръстите на едната ръка и веднага ще 'светна' Simple Smile

# 8
  • Мнения: 726
Помислих,че за.реклама.в Гугъл става въпрос,всъщност не ме интересува коя фирма.напускате,а по-скоро коя ползвате за направа и поддръжка на сайта,защото искам да си направя такъв,от дълги години имаме физически магазин,ще ми се да опитаме и онлайн.

# 9
  • Мнения: 12 626
Има допълнителни разходи за създаване и ежемесечна поддръжка на качествен сайт, реклама тук и там (напр.в онлайн медии), реклама в Гугъл. Може да се наложи да наеме още хора, ако обемът работа нарасне. Може да се наложи и купува складова програма. Като цяло всичките са 'опционални', но ако иска да расте, ще трябва да се бръкне. Цени не мога да ти кажа обаче.
Счетоводно може да излезе по-скъпо, ако този, който ù води счетоводството, си прави цените на база документооборот - едно е с две фактури, друго с 20, трето с 200.
Нямам магазин, а съм служител за още седмица в такъв. За да сме в първите три в Гугъл, следователно да имаме и поръчки, се дават минимум 2000 за оптимизация, минимум 1000 за реклама и още 200 за складова програма. За сайта не знам колко плаща.
Дай боже всекиму обемът му да нарасне, та да наема още хора, а и фактурите вместо две да станат 200, защо не и 2000. Simple Smile
Нали това е идеята, да нарастне оборотът! Като нарастне, от по-голямите приходи ще покрива разходите и ще й остава повече от преди, с двете фактури.
Складова програма - тя ако сега няма и се справя, и й се наложи, пак ще означава, че има алъш-вериш, оживление, раздвижване на бизнеса.

Хапка, нека приятелката ти просто да пита какви са разходите за сайт и поддържане и после да си прецени. Само това ще са й допълнителните разходи, ако не потръгнат нещата. Няма никакви подводни камъни. Ако иска, ще прави реклама и то ще влага, колкото прецени, нищо не е насила или по подразбиране. Има и места, където можеш да се включиш и рекламираш без пари. Тези, дето са в първите три в гугъл, са големите играчи. Не всеки онлайн магазин е от тях.

# 10
  • Мнения: 580
Добре ще е да се поинтересува от тарифите и условията на куриерските фирми за бизнеса. Онлайн магазините имат още един разход - непотърсени пратки. Или поне така мисля, не съм наясно с техните договори със Спиди примерно.

# 11
  • Мнения: 14 667
А, да, куриери. Отстъпката от цената е според обема пуснати пратки в месеца при Спиди и при Еконт. Другите като Лео, Булпост, Европът, М&Мб и пр.предлагат (май) идея по-ниски цени, но услугата им не е добра.
Непотърсените пратки ги плащаш по договор в двете посоки, само комисионната за наложен платеж 'опрощават'.
Разход на време, който малко хора си смятат, е разхождането до офиса на куриера с цел пращането на пратки, за да излезе по-евтина куриерската услуга.

Скрит текст:
Има допълнителни разходи за създаване и ежемесечна поддръжка на качествен сайт, реклама тук и там (напр.в онлайн медии), реклама в Гугъл. Може да се наложи да наеме още хора, ако обемът работа нарасне. Може да се наложи и купува складова програма. Като цяло всичките са 'опционални', но ако иска да расте, ще трябва да се бръкне. Цени не мога да ти кажа обаче.
Счетоводно може да излезе по-скъпо, ако този, който ù води счетоводството, си прави цените на база документооборот - едно е с две фактури, друго с 20, трето с 200.
Нямам магазин, а съм служител за още седмица в такъв. За да сме в първите три в Гугъл, следователно да имаме и поръчки, се дават минимум 2000 за оптимизация, минимум 1000 за реклама и още 200 за складова програма. За сайта не знам колко плаща.
Дай боже всекиму обемът му да нарасне, та да наема още хора, а и фактурите вместо две да станат 200, защо не и 2000. Simple Smile
Нали това е идеята, да нарастне оборотът! Като нарастне, от по-голямите приходи ще покрива разходите и ще й остава повече от преди, с двете фактури.
Складова програма - тя ако сега няма и се справя, и й се наложи, пак ще означава, че има алъш-вериш, оживление, раздвижване на бизнеса.

Хапка, нека приятелката ти просто да пита какви са разходите за сайт и поддържане и после да си прецени. Само това ще са й допълнителните разходи, ако не потръгнат нещата. Няма никакви подводни камъни. Ако иска, ще прави реклама и то ще влага, колкото прецени, нищо не е насила или по подразбиране. Има и места, където можеш да се включиш и рекламираш без пари. Тези, дето са в първите три в гугъл, са големите играчи. Не всеки онлайн магазин е от тях.
Дай, Боже, да. Всичкото това го написах, за да се види какъв разход трябва, за да изкарваш добри пари, и то трябва регулярно да правиш разхода. Много хора с дребни магазинчета си мислят, че какво толкова, ще опаковат малко пратки и с никакво вложение ще станат като някой от големите румънски, полски, латвийски и пр.сайтове и ще въртят луди обороти. Не казвам, че жената, за която питат, е от тях, но съм виждала наистина доста такива.

Нищо не пречи да пробва, разбира се. Просто мисля, че ако някой наистина иска да развива бизнес, няма да чака европрограми.

Дописвам, че ме подсетиха. В сайта трябва да има данни за фирмата и за контакт. На нас ни звънят и пишат във Вайбър по всяко време - понеделник в 7, неделя в 22. Тоест трябва да предвиди поне още един телефон, който да е за клиенти, и който може да изключва/оставя някъде в почивно време.

Последна редакция: вт, 15 ное 2022, 07:48 от Нарцùса

# 12
  • София
  • Мнения: 7 815
Като за начало използвайте готовите платформи за онлайн търговия (от сорта на ebay.com, olx.bg и т.н.), вече като се разрастне дейността ви си направете ако е необходимо собствен онлайн магазин. Между другото, много големи фирми предпочитат да работят с готови платформи.

# 13
  • Мнения: 12 626
Разходите за куриер са за сметка на получателя на пратката. Но да, ако откаже пратката, е за сметка на изпращача в двете посоки.
Тъпото е, че има срок, в който пратката може да се върне, мисля, че е 14 дена. Би трябвало да се уточни за чия сметка са разходите в този случай.

# 14
  • Мнения: 14 667
7 дни е за двата големи куриера.

Общи условия

Активация на акаунт