Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
тоест хорта склонни да живеят в мечтите, повче в духа а не  материята са склонни към пълнеене.

явно съм изключение  Mr. Green
не смятам, че съм много зазимена, но за сметка на това съм слаба  Party

но съм забелязала, че креативността и умствената дейност ми коства много енергия.
когато трябва да измисля концепт или нещо, което е все още имагинерен продукт, но комплексен - то поемам доста повече калории. и понеже стомахът ми не е готов да поеме по-голямо количество храна, се ориентирам като високоенергийни храни като шоколад, ядки, мед... Crazy

по едно време бях напълняла (9 кг. повече от сега).
това беше в периода, в който се чувствах самотна и неразбрана, неудовлетворена от живота си.
ядах като количество много Rolling Eyes
смених си средата и всичко полека си върна старата форма  Mr. Green

т.е. за мен всичко зависи от вътрешния баланс  Peace

# 16
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

http://zashto-kak.hit.bg/teglo.htm

и при мен излишните килограми се появиха  след като спрях да пуша...



# 17
  • Мнения: 836
Липсата на цветова хармония при слабите хора, които се мъчат как ли не да напълнеят, но не си възвръщат идеалното тегло, независимо с колко калории се тъпчат, е резултат от нарушеното равновесие между цветовете в аурата и по-точно от отсъствието на синьо-зелените лъчи. За да възстановят равновесието между цветовете в своята аура, тези хора трябва да поемат през определен период - и по определен начин - синьо-зелени светлинни лъчи. Ин.

По същия начин липсва цветова хармония и при пълните хора, които се мъчат как ли не да отслабнат, а пак си остават дебели, независимо колко ограничават калориите. Това е резултат от нарушеното равновесие между цветовете в тяхната аура, от недостига на червенозлатистите светлинни лъчи. За да възстановят равновесието в своята аура, тези хора трябва да поемат през определен период - и по определен начин - златисточервени светлинни лъчи.
....

ВЪЛШЕБНАТА ЗАБРАВЕНА ДЪГА ЗА ХОРА С НАДНОРМЕНО ТЕГЛО
Трябва да си набавите някои неща, но си струва да отделите малко от своето време, за да си ги осигурите. Имате нужда от
а) метална лампа, каквато използват машинописките, за предпочитане месингова или метална и боядисана в бяло или червено, с гумено краче, което може да се огъва и наклонява встрани, и неподвижна основа с обиколка най-малко шест-седем сантиметра (та лампата да не се преобърне върху леглото и
б) червена крушка, която да е от матово, а не от прозрачно стъкло, каквото е стъклото върху надписите „ИЗХОД" в театрите. Добре е да бъде от 100 вата или в най-лошия случай от 75 вата.
Трябва ви още:
а) малък касетофон или уокман със слушалки, освен ако нямате в спалнята стереоуредба, която също Ще свърши работа и
б) една, две или три касети с музика, в която отчетливо се чуват барабаните - червена Марсова музика (за нея ще говорим по-подробно нататък). Най-подходящи са маршовете на Джон Филип Сауса или записи с рок-музика с отчетлив ритъм и барабани, които трябва да пуснете силно. Може да използвате и маршове, които сами сте записали.
Последното, от което имате нужда, е: четири стъклени чаши от 300 милилитра, които да са оцветени в рубинено-червено (но без оранжеви оттенъци). Стават и чаши от пластмаса, стига в червеното да няма оранжеви примеси. Трябва ви и хронометър, който може да бъде навиван да звъни в определен час.

ТРИТЕ ЕТАПА ОТ ВАШАТА ЧУДОТВОРНА ЗАБРАВЕНА ДЪГА
Тези три етапа трябва да бъдат осъществявани без прекъсване, за да имат ефект. В случая с лечението с червено, златисто и жълто, с което искате да отслабнете, трябва да се излагате на нужните ви светлинни лъчи най-малко в продължение на „45 дни, а при необходимост - и 54 дни, но не повече от 63 дни. Помнете, че за да отстраните липсата на цветова хармония и да възстановите равновесието между цветовете в своята аура, трябва да взимате баните от цветове и музика по едно и също време всеки ден, така тялото ви ще свикне й ще започне да реагира по съответния начин. Най-подходящото време да зареждате цветовете в аурата си със съответните заредени с енергия лъчи, които ви липсват, е по изгрев слънце, по пладне и по залез. Вижте кога ви е най-удобно да правите процедурите и неизменно спазвайте всеки ден това време.


# 18
  • Мнения: 836
ПЪРВИ ЕТАП
Отидете в спалнята и я затъмнете, като пуснете щорите и дръпнете пердетата. Съблечете се голи и легнете на кревата, до който сте сложили малкия касетофон (освен ако нямате в помещението стереоуредба, която също ще свърши работа). Уверете се, че върху нощното шкафче до леглото има часовник с голям циферблат, за да виждате лесно колко часът е, и че сте оставили там и хронометъра. Сложете касетата в касетофона и нагласете слушалките.
Поставете малката метална настолна лампа с червена крушка между коленете (или бедрата) си, стиснете я с тях, за да не се преобърне, и насочете от около петдесет-шейсет сантиметра светлината право към слънчевия си сплит.
Нагласете хронометъра така, че да звънне след четвърт час, после пуснете касетофона и включете лампата. Както сте голи, се отпуснете и заличете от съзнанието си всички отрицателни мисли. Нека червената Марсова музика проникне през слушалките във „вътрешния ви слух" - пуснете я възможно най-високо, - докато слънчевият ви сплит се къпе в червената светлина. От полза е, ако очите ви са затворени, но това не е задължително.
Ще разберете кога е свършил този период от петнайсет минути от звъна на хронометъра и от часовника — след това сложете металната лампа в долния край на леглото така, че светлината на червената крушка да е на педя-две от ходилата ви (през това време продължавайте да лежите по гръб). Нагласете хронометъра да звъни след още петнайсет минути, отпуснете се, заличете от екрана на съзнанието си всички лоши мисли и слушайте през слушалките червената Марсова музика, докато банята от червена светлина прониква през вашите ходила (и се насочва към всички останали части на тялото ви).
След като свърши и вторият период от петнайсет минути (ще го разберете от хронометъра и часовника - двойна гаранция, че няма да надвишите времето), изключете червената лампа и касетофона.
Това е краят на първия етап, който ще ви отнеме само трийсет минути, някакъв си половин час от натоварения ви ден. Помнете, веднъж на ден в някой от подходящите моменти, който сте избрали: по изгрев слънце, по пладне или по залез слънце (или възможно най-близко до тях, но неизменно по едно и също време) трябва да взимате цветна баня - най-малко в продължение на 45 дни, при нужда - на 54 дни, но не повече от 63 дни.
А сега ви предлагам в резюме първия етап: 15 минути червени лъчи, които вливат енергия в слънчевия ви сплит, и 15 минути баня от червена светлина на ходилата - през този половин час слушате по слушалките на касетофона (или по стереоуредбата) предизвикателната вълнуваща червена Марсова музика.
Едно предупреждение: възможно е няколко дни, след като сте започнали лечението с баня от червена светлина да вдигнете температура или да се почувствате изтощени - в такъв случай за два-три дни преминете на оранжева крушка, а после пак се върнете към червената. Отделителната ви система ще се активизира, тъй като след броени дни ще започнете да смъквате килограмите, но ако организмът ви реагира с диария повече от един ден, пак преминете на оранжева крушка, продължете с нея лечението от първия етап още два-три дни, а после се върнете към червената крушка.
През целия първи етап на лечението пълните хора с високо кръвно налягане и тахикардия (ускорен пулс) трябва да използват не червена, а оранжева електрическа крушка. Въздействието ще се прояви по-бавно, отколкото при баня с червена светлина, но затова пък ще е напълно безопасно. В началото червеното покачва кръвното налягане, но за здрав човек това не крие рискове, този цвят обаче не е препоръчван за хипертоници. За тях първият етап не крие опасности, ако се осъществява (макар и с по-бавно въздействие) с оранжева крушка, защото оранжевият цвят стимулира кръвообращението, позволява на аурата да погълне златисточервените лъчи и ускорява пулса, без да покачва кръвното налягане. Ако не страдате от високо кръвно налягане и тахикардия и не сте подложени на свръхнатоварване, червената крушка при цветната баня е напълно безопасна през целия период.
Зарядите междузвездна светлина захранват батериите на организма и аурата и тъй като тялото трябва да свикне постепенно с тези нови цветови модели в аурата, за успеха на цветовата диета е изключително важно да провеждате редовно и последователно всекидневните сеанси на „космическо зареждане". Това не е нещо, което можете да започнете, сетне да прекъснете и да продължите отново, в противен случай всичко отива на вятъра и няма да станете свидетели на магията. Не започвайте програмата, докато не сте в състояние да осъществите пълния 45-, 54-, или 63-дневен цикъл по едно и също време на деня, всеки ден... както и останалите й етапи.

# 19
  • Мнения: 836
ВТОРИ ЕТАП
Продължаваме с цветовата диета за отслабване. Напълнете две от четирите тристамилилитрови чаши от червено стъкло с бутилирана вода; Сложете ги навън, така че да са изложени на слънчева светлина поне три часа, за предпочитане цял ден. По този начин водата ще бъде заредена от Слънцето със златисточервени лъчи. Вече е доказано от науката, че когато слънчевата светлина огрява водата през цветно стъкло, химическият й състав се променя значително -всеки път по различен начин в зависимост от цвета. Можете да предпазите водата от насекоми и прашинки, като покриете чашата с марля, която не пречи на зареждането на водата със слънчева енергия.
След като вашите две рубиненочервени чаши вода се заредят, сложете ги някъде, за да достигнат стайна температура (температурата ян), и изнесете и другите две да се заредят. Така ще пиете по две чаши прекрасна, заредена от Слънцето червена вода на ден - сутрин и вечер. Докато двете чаши достигат стайна, или ян температура, другите две биват зареждани с енергия. Ще забележите, че вашата червена, заредена със слънчева енергия вода има по-различен, освежаващ вкус. Мнозина твърдят, че не се отличава от кладенчовата вода. (Не я изстудявайте в хладилника!)

ТРЕТИ ЕТАП
Вече сте вкарали в тялото си, а оттам и в своята аура златисточервените лъчи, които сте получили от червения, Марсов отсечен барабанен ритъм, от бойката маршова музика и от червената, заредена от Слънцето вода. През същото 45-, 54- или 63-дневно лечение с цвета, отсъстващ от дъгата на вашата аура и причинил липсата на цветова хармония, мо¬жете да увеличите количеството приемани златисточервени лъчи чрез храната, която ядете. Съвсем просто е. Ядете само храни, които на цвят са червени, златисти, жълти или оранжеви... или пък бели. Защо добавям белия цвят? Защото той „изхвърля" и не „задържа". Има колкото искате храни в този цветови спектър и вие можете преспокойно да избирате между тях. И спор няма, не ще ви мъчи глад.
Можете да ядете колкото искате от тези храни, без да трупате килограми и да внимавате за количеството... или калориите. След приключване цветовия цикъл, продължаваш най-малко 45 и най-много 63 дни, можете да ядете всички храни, включени в списъка на златисточервения цвят - плюс храните в списъка на синьо-зеления цвят (поместен по-нататък). Всъщност можете да ядете всичко.

# 20
  • Мнения: 836
Предлагам ви някои от храните в списъка на златисто-червения регистър, от които можете да ядете много или малко, колкото ви се иска. Можете да добавите към него и всички храни, стига те да са червени, златисти, жълти, оранжеви или бели на цвят. Не яжте нищо, което е зелено, синьо, синьо-зелено, жълто-зелено или кафяво на  цвят.

Списък на храните за хора с наднормено тегло
Цвекло
Червено вино
червени чушки
Червено зеле
Червено грозде
Манго
Ягоди
Сок от червено грозде
бяла ряпа
Домати
Червени боровинки
картофи, но не пържени
Червен кромид лук
Мляко – най-вече сметана
тикви
Горчица
Нарове
Майонеза
Кетчуп
Малини
Кифли от царевично брашно
Голи праскови
Пуканки
Кашкавал
Череши
Папая
Сирене
Ревен
Кайсии
Тестени изделия от пшеница и овес
Репички
Банани
Праскови
Спагети
Царевица
Моркови
Чили
Пиле
Грейпфрут
Масло
Червен или бял сладолед ако е с мед
Лимони
Яйца под всякаква форма
Ванилов сладолед с мед
лимонада
Мед
Жълти чушки
Портокали
Червен хайвер
Ориз (не кафяв)
Дини
Пъпеши
Ананаси

от книгата на Л.Гудман "Звездни знаци",
има я в Спиралата.

# 21
  • Мнения: 1 095
esme_bolger , а ти пробвала ли си този метод?
Преди 10-12 години, някъде бях чела за него, но не помня къде

# 22
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Аз съм решила да пробвам с ТЕС ище докладвам, как вървят нещата  Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Аз преди време бях пробвала с тези упражнения: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289839.345
И наистина успях да отслабна видимо...Но сега пак имам нужда, ще трябва да почна отново... Wink

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
И за кои точно упражнения става въпрос?

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Дихателните от началото на темата... Wink

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Кажи нещо повече,колко време ги прави,колко кг.отслабна?Аз ги правих по едно време-първите две по 5мин.,третото по 2мин.,но бързо ми мина ентусиазмът.Но като знам за някой с резултати вече е доста по-мотивиращо.

# 27
  • Мнения: 55
esme_bolger , а ти пробвала ли си този метод?
Преди 10-12 години, някъде бях чела за него, но не помня къде

Мисля , че и аз съм го чела в „Звездни знаци" на Линда Гудман. Дори и да не е точно това , методът е подобен.

# 28
  • Мнения: 1 095
esme_bolger , а ти пробвала ли си този метод?
Преди 10-12 години, някъде бях чела за него, но не помня къде

Мисля , че и аз съм го чела в „Звездни знаци" на Линда Гудман. Дори и да не е точно това , методът е подобен.


esme_bolger е написала,че е от тази книга,но на мен ми е любопитно дали някой го е правил  newsm78

# 29
  • Мнения: 55
esme_bolger , а ти пробвала ли си този метод?
Преди 10-12 години, някъде бях чела за него, но не помня къде

Мисля , че и аз съм го чела в „Звездни знаци" на Линда Гудман. Дори и да не е точно това , методът е подобен.


esme_bolger е написала,че е от тази книга,но на мен ми е любопитно дали някой го е правил  newsm78

Ох , извинявам се.  Blush Смятах преди време да го пробвам , но така и не осъществих намерението си.  Утре смятам да се отбия до книжарницата и да си взема тази книга http://www.hermesbooks.com/readchapter.php?pID=609 , стана въпрос за нея в темата за подсъзнанието.

Общи условия

Активация на акаунт