Отговори
# 30
  • Мнения: 1 095
esme_bolger , а ти пробвала ли си този метод?
Преди 10-12 години, някъде бях чела за него, но не помня къде

Мисля , че и аз съм го чела в „Звездни знаци" на Линда Гудман. Дори и да не е точно това , методът е подобен.


esme_bolger е написала,че е от тази книга,но на мен ми е любопитно дали някой го е правил  newsm78

Ох , извинявам се.  Blush Смятах преди време да го пробвам , но така и не осъществих намерението си.  Утре смятам да се отбия до книжарницата и да си взема тази книга http://www.hermesbooks.com/readchapter.php?pID=609 , стана въпрос за нея в темата за подсъзнанието.

Виж тук Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=405385.msg11801365;topicseen#new

# 31
  • Мнения: 55
 Laughing Laughing

Благодаря , благодаря.  Hug  Напоследък все бързам и се получава недоглеждане.  Simple Smile

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Ан Шърли,виж и книгата на Пол Маккена "Аз мога да те накарам да отслабнеш".Тя си върви и с диск с хипноза,много е хубава и най-важното приложима.Аз съм чела и двете книги,но на Маккена ми свърши повече работа.

# 33
  • Мнения: 55
Жижи , ще я потърся. Благодаря. Simple Smile Дискът го имам на компютъра , но умишлено изчаквах , за да си взема и книгата. Иначе аз няколко пъти съм използвала самохипноза за най - важните ми желания и действа безотказно , но не практикувам системно. Все си намирам оправдания да съм заета.  Laughing Имам запис и за отслабване , но не съм го слушала. Всички записи си ги правя от книгата , която esme_bolger мисля , че посочи в темата за подсъзнанието , а в предната такава и аз - "Автохипноза" на Уилям Хюит. В Спиралата я има. Wink

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
На свой ред ти благодаря и аз за информацията!

# 35
  • Мнения: 1 095
Ан Шърли,виж и книгата на Пол Маккена "Аз мога да те накарам да отслабнеш".Тя си върви и с диск с хипноза,много е хубава и най-важното приложима.Аз съм чела и двете книги,но на Маккена ми свърши повече работа.

Жижи, сподели резултати,моля те  Praynig Hug

# 36
  • Мнения: 287
Бях решила да се абонирам за една програма Mentalslim в един френски сайт  .Гледах предаване по телевизията,където показаха доста жени с отслабнали с по 20-40 кг по този метод.Отидох да почета малко форума, исках да видя подробности преди да се абонирам, тъй като аз изобщо не съм постоянна с разни такива абонаментни системи и исках да съм убедена дали си струва да си даде човек парите.Та методът е :
1.хипноза- мп3 които за всяка седмица са различни(това е супер,защото ако слушаш едно и също нещо по 2-3 пъти на ден в продължение на седмици и месеци ще ти писне и едва ли ще имаш някакъв положителен резултат.
2.ТЕС(техника на емоционалната свобода)- хората споделяха за чудесата които прави тази техника,особено за тези които "ядат емоциите си".
3. естествено имаше и работа с диетолог и психолог в случай на въпроси от страна на отслабващия.

Така че наблягайте на ТЕС-а.Аз опитвам,но досега нямам особени успехи,освен за дребни болежки.

# 37
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Ами аз от три-четири дена се захванах с ТЕС, но не мога да си намеря точната фраза, която да използвам.  Мисля обаче, че няма много значение....зачетох се и в методът на Гейбриъл и на Маккена. Ще видим какво ще излезе накрая.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Ан Шърли,виж и книгата на Пол Маккена "Аз мога да те накарам да отслабнеш".Тя си върви и с диск с хипноза,много е хубава и най-важното приложима.Аз съм чела и двете книги,но на Маккена ми свърши повече работа.

Жижи, сподели резултати,моля те  Praynig Hug
Ами аз съвсем отскоро се занимавам с отслабване по този начин,спазвам методът на Маккена и резултати наистина има.Първо наистина се засищам с много по-малко храна като ям бавно и дъвча докрай,килограми се свалят,макар и по-бавно/поне при мен/,но са трайни.Той разрешава да се яде абсолютно всичко и така го няма непрестанния глад при др.диети.То това не е диета де и това му е хубавото.Аз лично си ям абсолютно всико,което си поискам,в момента ям пица,примерно,но не качвам килограми.Може би защото психически се отпуснах и съм спокойна след като си казах  "край на диетите"!Друго не се сещам в момента,но ако те интересува нещо питай Simple Smile!
 Още нещо-всяка вечер преди заспиване слушам диска с хипнозата.

# 39
  • Мнения: 287
Ами аз от три-четири дена се захванах с ТЕС, но не мога да си намеря точната фраза, която да използвам.  Мисля обаче, че няма много значение....зачетох се и в методът на Гейбриъл и на Маккена. Ще видим какво ще излезе накрая.

Довечера,след работа,ще ти преведа от форума над 50 примерни фрази според чувствата които би могло да поражда наднорменото тегло  -срам,страх,отчаяние,страдание,яд и т.н.

# 40
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
  bouquet мерсииииииии

# 41
  • Мнения: 287
Така започвам:

"Проблемът с излишното тегло винаги има някаква причина.Съществува някаква форма на подсъзнателно привързване с него и то трябва да бъде освободено.Емоциите свързани с проблема ,както и страничните ползи са токсични."(За Страничните ползи има отделна статия-доколкото разбрах,тък като не съм я прочела внимателно а само отгоре отгоре-става въпрос за това че се крием подсъзнателно зад наднорменото тегло  за да не разрешим други по-тежки проблеми в живота си.)


" Примерни настройки:


Страдание

Въпреки че имам този проблем с теглото...
Въпреки че съм тъжна че не намерам решение на този проблем ...
Въпреки че не мисля че заслужавам да отслабна ...
Въпреки че страдам физически заради теглото ми ...
Въпреки че страдам че не съм в състояние да(изброяват се нещата които не можете да правите заради свръхтеглото)
Въпреки че страдам защото съм сама, заради проблема с теглото ми.....
Въпреки, че съм страдала и страдам още когато ми правят намеци за теглото ми...
Въпреки че че страдам от(тази паталогия) заради всички излишни килограми....
Въпреки че страдам че нямам достатъчно воля ...


 Гняв - възмущение


Въпреки че  съм ядосана на себе си да тежа толкова много кг ...
Въпреки, че аз съм ядосана на цялото човечеството ,че не съм по-слаба ....
Въпреки че съм ядосана,че нищо не ми става(нищо не ми стои добре)....
Въпреки че съм ядосана на останалите  че нямат проблем с теглото си....
Въпреки че съм бясна като гледам другите жени които са слаби без никакви усилия.....


Отчаяние

Въпреки че съм отчаяна, че имам този проблем ...
Въпреки че проблема с моето тегло крие друг проблем, който аз не осъзнавам ....
Въпреки че аз съм сигурна, че нищо няма да работи за моя проблем с теглото ...
Въпреки че съм сигурна, че всичко което правя за загубата на тегло е безсмислено ...
Въпреки че не мога да повярвам, че мога да се освободя от този проблем с теглото ...


Странични(второстепенни) ползи

Въпреки,че моя проблем с килограмите е извинение да не (правя,кажа,изживея ...)
Въпреки че, има скрити причини, добри или лоши да не отслабвам(губя килограми) ...
Въпреки че не си позволявам  да бъде красива и стройна както аз искам ...
...Въпреки че моето тегло ме кара да избягвам интимните отношения,които ме плашат....


Страх

Въпреки че се страхувам да отслабна защото( изрежда се) ...
Въпреки че се страхувам да не отслабна ....
Въпреки че ме е страх,че ще напълнея отново веднага, след като достигна  моето идеално тегло ...
Въпреки че съм отвратена, че съм дебела ...


Срам

Въпреки  че аз съм се срамувам от себе си, когато съм дебела ...
Въпреки че се срамувам да погледна в огледалото ...
Въпреки че се срамувам от (родителите ми, съпругът ми, децата ми, приятелите ми ...)заради това че съм дебела...Въпреки че съм за срам на (родителите ми, съпругът ми, децата ми, приятелите ми ...)
Въпреки че съм се срамувам от тялото си ...
Въпреки че се срамувам да бъда различна ...
Въпреки че  се срамувам че нямам воля да се храня здравословно(да отслабна,да спазвам диета,да се занимавам със спорт) ...
Въпреки че аз съм се срамувам,че не правя достатъчно усилия за да остлабна ....
Въпреки че се чувствам като чудовище ..."

Засега толкова.  Wink

# 42
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

даже е много  Hug   bouquet

 Blush Вече си харесах няколко от фразите и  ще пробвам  с коя ще ми потръгне.

# 43
  • София
  • Мнения: 606
nikolexa И аз много благодаря. Хем практикувам ТЕС, хем съм на диета, пък досега не съм се тесвала за теглото.  Ще пробвам, вярвам, че има ефект!

# 44
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Днес разглеждах библиотеката на подфорума и видях, благодарение на Amitola, пълния справочник на ТЕС.

http://vselenata.hit.bg/E_F_T.htm

Общи условия

Активация на акаунт