Тема №104 - ФЕВРУАРЧЕТО на високо се катери

  • 28 943
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 004
ВАЛЕРИЯ, ЧЕСТИТА ВИ ГОДИШНИНА!
ДО КРАЯ НА ЖИВОТА ВИ ДА СТЕ ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО, С ПОНЕ ОЩЕ ЕДНА ДЪЩЕРЯ!


freespoken, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
БЪДИ ЗДРАВА!


Днес сестра ми донесе на Ина слънчеви очила Чико, подарък от морето. Тя много не иска да ги носи, ама като и казахме колко е хубава, май се изкефи.

Забави се подаръка за колажа, но нищо, следващият път.

И моята катерачка:


Кас, много хубаво парти. Сандвичите много ми харесаха. Маникюра също. Wink

Асол, просто няма смисъл да коментирам снимките, много ми харесват всичките. Simple Smile

Мери, много скъпи тези памперси?! Аз по скъпи от 30 ст. на бройка не съм купувала. А на "Памперс" не са ли големия пакет 29  - 30 лв? За Ива псоред мен не се тревожи, тъкмо и двете ще се разнообразите малко и ти ще си починеш до колкото е възможно. Според мен е достатъчно голяма да ходи при бабите и на градина. Трябва да свиква, след някоя друга година раздялата в училище ще е по лека. Знам че всяка майка и всяко дете преживява тази раздяла много, но рано или късно тя става факт. Надали съм те успокоила, просто малко разсъждения на глас.

thedragonbg как сте вие?

Марти, пусни снимка на бебе Тея!?

Та като съм почнала, скоро се сетих за  Z_u_Z_u , какво става с тях?! някой знае ли?
 
Весела вечер!

Hug

Hug

Последна редакция: вт, 07 юли 2009, 21:07 от alina_si

# 46
  • Мнения: 4 242
Алинка Ива ми се е обривала жестоко и за дълго от евтин памперс, с Емма изобщо не бих рискувала (предпочитам да се лиша от едно ядене за деня, дрехи или кафе, от колкото да икономисам стотинки). За това търся от скъпите най евтините. Памперс са 31лв някъде, раздели на бройката и ще видиш че са около 50ст. На Емма 4 са и малки, или 4+ или 5 ползваме. Радвам се на деца с по устойчива кожа.
За Ива, имам нужда от малко почивка, а и най важното докато се закрепим да живее там по нормално. Просто много ми станаха разделите напоследък.
Тони как да стане да се видим, непосилно ми е да дойда до Бургас Sad А така да искам! На срещата не можах, дано сега успея да ви видя на живо!

# 47
  • София
  • Мнения: 973
Вал, честита годишнина. Още сто пъти по толкова да стезаедно и да се обичате лудо. И за да е достоверно поне още една принцеса да сплотява семейството ви, пък след това може и един принц за кураж на тъти.  Wink[/glow]

# 48
  • Мнения: 2 447
Мери,от турския Памперс няма ли къде да намериш?Тук турския е на цена 25-26 лв големия пакет и излиза горе долу като другите марки..
Алинка,много е готина Ина с новите очила,и как само позира...

# 49
  • Мнения: 384
Валерия, честита годишнина! Още сто пъти по толкова. Аз докато се наканя да честитя, току виж сте направили №3 Embarassed Може да ми е закъсняла честитката, но върви в комплект със сватбен подарък. Ако не се е разтопила още клавиатурата, ето ви компютър, към който да я свържете:

и мишка разбира се:

Ще извиняваш, ама котаракът ми малко я префасонира Whistling

Милена, много ти благодаря за снимките!!! След мадамското кръстосване на крака сладурката Лора има ли нов номер?


Кас, при пръв подходящ случай ще ти открадна идеята за сандвичите. За куклите вече се ограмотявам. Мерси и за линка и за схемите  newsm51 Чудесно празненство е имала Кари.

За памперсите - Калоян е на "Либеро" (шестичката Embarassed). Pampers не ми харесват и не ги взимаме. Миналото лято няколко пъти купувахме Huggies, но от доста време взимаме само Libero.

Не знам дали следите фотозоната, но много ми се иска да ви покажа една от любимките ми - Маги на Yana_varna:


Cattt, професионална деформация - не изпускам нищо. Чудесен колаж, благодаря  love001!!!

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 00:04 от Мама Пух

# 50
  • София
  • Мнения: 96
 hahaha hahaha hahaha
Пух, индианското ти име да не е Ястребовото око?
Да, Мадлен много е порастнала и е много сладка! Ама нещо май поизоставихме Зоната...
________________






# 51
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336
Пух, уби ме с почерпка. Много готино Simple Smile
Кат, колажа е станал чудесен, много сладурски. Мерсаж   bouquet
Мери, много ми е кофти за теб, но ти си силна, ще се справиш. Дано да е за кратко раздялата ти с Ива.
Кас, яко парти  Peace сте имали, браво.

 smile3507 Аз малко късно, но ударих една дрямка приспивайки Емо. Много ми е жега, не смея да пусна климатик.  smile3507 Отивам да  smile3524 Sleeping. Спокойна нощ   bouquet

# 52
  • Мнения: 88
Добро утро, по едно кафенце и по едно парченце от любимия ми фъч
Кат колажчето е супер. Hug
Каси страшен лак си има Кари, ще стане маникюристка Wink
Какви катерички си имате само, моята хубавелка като види малко препятствие и дига ръка да и помогна. Дано скоро да не прояви мераци за катерене. Ако прилича на мен ще има страх от височини, било и то три стъпалца. Embarassed

# 53
  • Мнения: 9 004
Добро утро!

Днес е последен ден за гласуване за Белоградчишките скали:
http://www.new7wonders.com/nature/en/vote_on_nominees/?firstselect=5:268

Кат, браво за колажа! Simple Smile

Hug

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 10:13 от alina_si

# 54
  • Мнения: 674
Здравейте!

Ето и от мен по кафе  Sunglasses

 

# 55
  • Мнения: 781
Вал, честита годишнина!!!
Да се обичате и гледате в една посока още стотина годинки и все такива красоти да сътворявате
Hug

Катче, благодаря ти и аз за старанието Hug
Колажа е страхотен Peace
Изабелитко, Слънчице мерси за кафенцата и подслаждането Heart Eyes Имам нужда от енергия Rolling Eyes, много прозорци много чудо, каталясах се вече.

# 56
  • Мнения: 88
Тема №104-ФЕВРУАРЧЕТО на високо се катери.
Сега ми дойде това заглавие. Не е кой знае какво. И едно за следващата тема.
ФЕВРУАРСКА тема №105 на всички тя да носи късмет.

# 57
  • Мнения: 9 004
Вижте какво намерих, ние с Ина играем на някой от тези игри:

Варило, варило мишле кашичка (кръгчета се описват в дланта).
На това пръстче дало (палец), че дърва цепило. (докосва се пръста)
На това пръстче дало (показалец), че вода носило.
На това пръстче дало (среден), че къщата подредило.
На това пръстче дало (безименен), че пода премело.
На това не дало (кутре) и му се скарало: (почуква се укорително)
Гиди калпазане, гиди мързелане,
ти дърва не цепи,
ти вода не носи,
ти къщата не реди,
ти пода не мете.
За теб каша няма,
кашата е наша.


Това видях че Анна много добре го може и го разказва. Simple Smile Ина само върти пръстче в дланта за сега.

***

Пиу, пиу, вранке, (ръцете леко се поклащат, все едно лети пиле и носи нещо в краката си)
къде ходи, вранке?
При баба на гости.
Какво ти даде баба?
Орехче, кравайче.
Минах по моста,
изтървах кравайче,
Фиуууу, пилето го взе (и тук ръцете се "разхвърчават" с жест настрана).


***


"- Дай бабо огънче.

- Качи се по-нагоре.

- Дай бабо огънче.

- Качи се по-нагоре.

- Дай бабо огънче.

- Качи се по-нагоре.

- Дай бабо огънче.

- Влез вътре и си вземи.

- Ами това черното, да не е куче?

- Не, това е на дядо поп килимявката.

- Бау! Бау! Бау!"

Когато се казва залъгалката, пръстите на двете ръце, на възрастната жена, се разперват и
едноименните пръсти си долепят връхчетата. Образува се нещо като стълба. Малкото дете
застава, с пръстчето си, постепенно на всяко стъпало и казва "Бабо дай огънче", а бабата
отговаря "Качи се по-нагоре", докато се стигне до най-високото стъпало. Детето поглежда
навътре, в дома, образуван от двете ръце и пита "Ами онова там, черното, какво е, да не е
кучето", а бабата отговаря "На дядо ти /може да се спомене и името на дядото / калпака /или
кожуха/". Всеки път може да се поставя ново изречение, варианти на даденото по-горе. Когато
се стигне до последното изречение, двете ръце се разделят и създават илюзията, че кучето
хапе детето.


***

Друс, друс, конче
от Уикикниги
Направо към: навигация, търсене

Друс, друс конче, Конче вихрогонче. Конче каза пръц, пръц. Дете каза сръб, сръб.

Друс, друс, конче, близко ли е лонче? - Нито близко, ни далеко бързай конче леко! Конче рече: троп, троп! Дончо рече: хоп, хоп!

Май комбиниран вариант от двете трябва да е..


***

Леля пее на Ина това:

"Боб увира, грах увира леща не увира, малка мома не пораства, докат' не я друскат, друс, друс, друс."


***

Замазала баба таванчето (галиш с длан челцето на детето)
Замазала стеничките (галиш бузките)
Замазала пода (галиш брадичката)
Затворила прозорците (притваряш с длан или просто погалваш клепачите)
Хлопнала вратата (с пръсти притваряш устата)
И врътнала ключето (врътваш нослето)


***

Много е смешно, ама децата се кефят.

Ето я темата.

Hug

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 13:45 от alina_si

# 58
  • Мнения: 2 447
Добър ден...аз се освободих малко и сядам,да видим дали ще успея да попиша,че малчо сигурно ще се събуди всеки момент..
Кат, Hug колажа е страхотен..
Кас,ама страшен купон е било у вас..И кари сигурно ще стане някоя манюкиристка...
Алинка,мерси за линка,темата е интересна..преди време попаднах на нея,ама я поизгубих..
Слънце,този фъч ти ли си го правила?Изглежда доста вкусно..


И понеже зверо стана и пиша този пост от незнам колко време вече.ще взема да публикувам вече...Само да ви се похваля,че сестра ми ще си има момиченце.Много се радва...
Излизаме на разходка,после ще пиша пак

# 59
  • Мнения: 668
Момичета - благодаря ви че питате за нас. У дома ситуацията е спокойна, но в работата имах много, наистина много задачки. Оттам вече не мога да пиша, нагледал ми се е сис-админа, та избягвам да влизам. У дома рядко ми се удава да влизам в нет-а, а последните дни пък и нямахме. Но сега всичко е наред.
Вики е добре, ходи и този месец на детска. Али е у дома с баба си, добре се погаждат. Когато са самички слуша, когато дойде кака й не мога да я позная - става палава, налага се, пищи и прочие. ИНак - расте, научава все повече неща.
Аз - справям се, но не ми остава време за "лично време".
Простете че пропускам много поводи, но просто нямам време да се обърна, камо ли за нещо друго. Сега правим почистване на къщата, пране на килими и др. неща, отделно Ники довършва ремонта на колата, после почваме банята и ... та така.
Но не съм ви забравила, да знаете. Ще се постарая да пиша по-редовно, когато имам тази възможност.Целувки на всички ви.  Heart Eyes
А дечицата ни са - нямам думи! Разкошни.
Кат - благодаря ти за новия летен колаж с "очила".  Hug

Общи условия

Активация на акаунт