Въпроси и отговори относно кърменето на близнаците - 2

  • 80 543
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 62
Привет от нас!нашето кърмене ,да се оплача Cryстава вече невъзможно,от около 4 дена започнах да изцеждам по минимални количества ,а от вчера тотално спира кърмата Cryот стрес ,знам си аз...тя не изчезва,не може да слезе,нали ?!Но голяма мъка.От вчера сме с АМ по-големи количества и явно ще минем изцяло.....много ми е мъчно ,но нищо не потича.Все още се мъча с помпата постоянно ,през три ,четири часа,а бебечетата на гърда изобщо не искат,то аз не бях успяла още изцяло да ги науча от гърда ,досега се дохранвахме винаги със шише.....ще опитвам още,,мисля си пак да си взема да опитам фенугрийк...и може би малко релаксация и позитивни мисли Wink
поздрави от нас

# 691
  • София
  • Мнения: 12 243
ciaobella  има ли някаква промяна, например да усещаш признаци да ти се възстановява цикъла? Няколко дни преди да се възстанови цикъла, се забелязва сериозно намаляване на количеството кърма, слава богу това е временно и обикновенно след приключването му нещата се нормализират.
Ако има стрес е възможно да не може да се освободи окситоцин, а от там и да не може да слезе млякото и рефлекса на потичане. Като страничен ефект вече от там може да намалее кърмата, защото се изпразват по-слабо гърдите и производството намалява. Хубавото е че както може да намалее поради известни причини, така и да се увеличи. Вземи си сминдух за всеки случай.
Пишеш че бебенцата не искат на гърда, от кога е това поведение? Защото е нормално ако те са сучели основно и ти си спряла да цедиш, сега да ти е трудно да изцеждаш с помпа и да стимулираш потиченато на млякото, бебенцата се справят най-добре обикновенно с тази работа.
Има и възможност за дохранване на гърда, така че да не възникват проблемите с отказ да сучат, дохранват се реално докато сучат от гърда.
Повече кожа до кожа в такива моменти, просто ги гушкаш и си лягаш и така цял ден може да е това, което ще те успокои, както и ще стимулира бебетата да сучат.

# 692
  • Мнения: 62
Айла,благодаря ти  HugОх,ами те си сучат ,но нали все ги дохранвам ,явно не поемат необходимото количество..но дохранването беше добре,сега не мога да изцедя нищо,,,някакви 200 на денонощие Rolling Eyes Confusedдано да се възстанови....да,в понеделник ще купя пак сминдух,пия си чая,правя си йогата ,ще посетя и някой спа център,пък дано релаксирам Laughing
сега по цял ден ги слагам на гърда,засмукват и явно нещо им тече,защото не се дърпат,да видим дали ще отключат рефлекса....
ще мислим позитивно и да видим,няма да се откажа още!

# 693
  • София
  • Мнения: 12 243
  Супер, много е хубаво, че бебенцата сучат и не отказват, това е най-важното. А дали ще има или не добавка не е толкова важно. Дори да остане, важното е да се кърмите от гърда, и да запазите това, а при захранването както няколко майки вече направиха, добавката от АМ , отпада за сметка на твърдата храна Simple Smile
Ако бебенцата сучат по-често е нормално да не можеш нищо да изцедиш след тях. Усещаш ли ги да преглъщат, как са памперсите? Реално на всяко бебе му трябва средо около 30 мл кърма. Опитай да даваш добавка, само когато наистина прецениш, че е необходимо, за да видиш какво е реалното количество от което се нуждаят. На колко месеца станахте в момента?

# 694
  • Мнения: 62
ние сме вече на два месец и половина.Тези дни положението става по-зле ,нищо не потича ,те си сучат колкото да стимулират уж потичането(че не се хранят е ясно ,преглъщат но сигурно няколко милилитра само успяват да поемат!)-но нищо!Накрая си минават почти всички хранения на АМ,за жалост Rolling Eyesуффф,,,много ми е мъчно и се ядосвам ,мъча да изцеждам с помпата ,но нищо.,Още няколко дни ще помъча ,дано не е стигнал сигнал за тотално спиране на производство на кърма Rolling Eyesаз не вярвах ,че от стрес буквално за часове  може да спре да има кърма  Sad

# 695
  • София
  • Мнения: 12 243
  Цикъл?
  Пиши ми моля те на скайп, да обсъдим нещо  Hug

# 696
  • Мнения: 395
Ciao, Bella  Wink, (надявам се нямаш нищо против малката закачка с ника ти)
При мен единственият случай да НЯМА  мляко беше точно когато се притесних, нашашках, паникьосах, блокирах, отчаях..., че ми е намаляла, а може би дори спряла кърмата. Беше още в началото, а аз исках да кърмя и беше прекалено важно това за мен.
Нямам опита на Айла (сигурна съм, че тя ще ти даде прекрасни съвети и много алтернативи), но това, което мога да ти кажа е ДОВЕРИ СЕ НА БЕБЕТАТА И СЕ ОТПУСНИ. Аз едвам преживях едно хранене при което трябваше да дам АМ, но за щастие, след това ми разрешиха да слагам на гърда вместо да цедя. (Историята на кратко я има в блога на Айла). За щастие, имах ел. везна да меря преди и след кърмене и отчетох: за 2 часа помпане и от двете гърди - едва 15мл; за 5-10 мин. сучене (второто бебе, 5 минути след края на помпането) 70 грама отгоре на теглото преди сучене (при положение, че трябваше да им давам по 30-40мл на хранене). Затова още веднъж, слушай Айла - тя може да ти даде съвет ако има проблем при вас (и най-вече може да го открие), но има или няма проблем - не го преживявай толкова и се води по бебетата. Няма по-добри помпи от тях!
Успех!

# 697
  • Мнения: 151
Здравейте!

Близнаците ми са на 10 месеца. Всичко с тяхното кърмене вървеше идеално, но от близо месец с  единия младеж нещо развалихме хармонията. Да обясня - на денонощие имат по 3 кърмения - в 21:30, в 5:30 и в 9:30. Но от близо месец едното бебе започна много да измества времето на нощното хранене - започна да се буди в 5:00, после в 4:00, после към 3ч. и снощи в 12  Shocked. Умишлено снощи ги нахраних по-късно, но това се отрази само на другото бебе - събуди се чак в 7ч.

АМ не мога да дам, защото не искат да пият нищо от шише. От известно време им давам лека вечеря преди кърменето, но и това не помага.

Това е положението при нас - приемам всякакви мнения и идеи, как отново да изместя нощното хранене съм 5:30 - 6:00?  Thinking

п.п. Не приемам и идеята да го оставям да плаче, за да отвикне да се буди  Rolling Eyes.

# 698
  • Мнения: 650
И аз с малък проблем...малките са на почти 10 месеца, досега съм имала кризи, но за няколко дни са се оправяли. От около седмица обаче нещата са доста зле и при мен. Нямам цикъл, не знам дали е от предстоящото му идване, имам камъни в бъбреците, които изкарвам, но едва ли е от това, поне не виждам връзка. Дясната ми гърда винаги е била много пълна досега, с нея дохранвах детето, което се храни от лявата и така спокойно си вечеряха. Но сега именно дясната гърда доста празн астои и вечер (в 21 часа ни е последното хранене) детето не може да се нахрани. Шише не искат, чешат зъби на него, пробвах с кашичка, но не искат....вобще не знам какво да им давам вечер. Не ми се иска да вкарвам тепърва АМ. Не е скок в растежа, не е намалено търсене (меря на везна  и го знам). Забелязвам, че и сутрин, когато сучат по 200мл. и нагоре същата тази дясна гърда е по-празна. Започна да не се пълни добре след малка бучица, но много малка. Минаха 3 дни и онзи ден се понапълни сутринта, но пак имах бучка в нея и сега пак не се пълни добре. Просто не знам на какво се дължи и как да го преодолея, а и децата си искат да си сучат. Пробвах да дам готова каша, но те не я искаха, легнаха си гладни. Сучат-сучат и в един момент им писва ,нервно пускат, после пак търсят и така. В смисъл, убедена съм, че те искат да сучат, а няма какво (проверявам на ръка дали има нещо изобщо, те не преглъщат и така).

# 699
  • Мнения: 85
Здравейте и от мен момичета!моите бебчета се родиха на 23.04 при термин утре 18.05 момиченцето 2.200кг и момченцето 2.350кг.!ние също имаме проблем с кърменето!от прибирането ни вкъщи се само на шише като от 7-8 хранения 4-5 са на изцедена кърма и 2-3 са на АМ, защото кърмата не ми достига!на шише сме защото отначало хич не искаха да ядат дори и от шишето, а от гърдата им беше трудно дори да я захапят пък камоли да сучат!и така за да започнат да наддават започнах да се цедя и да давам с шише, но сега като милилитрите се увеличиха, започна да не ми достига кърма и затова давам и АМ!правя опити да ги слагам и на гърда, но хич не искат да ядат, сучат по има няма 5 мин и заспиват и след това ми е трудно и да ги дохраня с шишето защото вече спят!иначе като си ги храня направо с шише си изяждат всичко!направо незнам как да постъпя!не ми се иска да ги държа гладни с неуспешни опити за сучене, защото стават неспокойни и само плачат, но от друга страна ме притеснява и факта че нямам достатъчно кърма, въпреки че се цедя редовно и пия и чай на хип!дайте ми някакъв съвет!
лек и хубав ден на всички от мен  Hug

# 700
  • София
  • Мнения: 12 243
susiii честити бебенца, да са ти живи и здрави и много да ви радват  Hug
Съвсем правилно си се ориентирала, че за момента най-важното е бебетата да получават достатъчно храна и да растат. На второ място е запазването на лактацията и увеличаването на количеството мляко. И на трето е постепенното преминаване само на гърда  Simple Smile
Може ли да опишеш по-подробно колко често изцеждаш, с каква помпа, редуваш ли гърдите , имаш ли големи паузи и всичко което може да има значение в ситуацията. Какви количества изцеждаш към момента?
Разумно е да ги слагаш поне 1-2 пъти на ден на гърда за да се упражняват или преди всяко хранене за кратко, а през останалото време да си ги дохранваш с шише.
Най-лесно ще обсъдим нещата ако се чуем по телефона или ми пишеш на скайп. Скайп - Aila_24. Телефон 0897446226
Едно посещение на живо също така може най-добре да помогне в подобна ситуация, тъй като консултанта на живо ще види как се поставят бебенцата, как сучат и ще даде съвети за увеличаване на производството.
В момента е важно да се опиташ на първо време да хапват и да растат бебчетата за да имат сили и да сучат и да увеличиш производството. Прегледай тази статия за изцеждането. - http://xedra.wordpress.com/2009/11/14/premie/
Основното е да имаш поне 8 изцеждания, често и 10 в началото за близнаци, като всеки път местиш поне няколко пъти помпата между двете гърди, прилагаш компресия и масажираш гърдите между местенето. Изключително важно е да имаш нощно изцеждане и да нямаш големи паузи за да се увеличи производството.
Бебенцата са родени с много добри кг , така че съвсем скоро ще могат да сучат по-ефективно. Дотогава е важно да поддържаш по-големи количества кърма, като постепенно ще отпадне нуждата от изцеждане.
Ще се радвам да пишеш, за да може по-подробно да обсъдим, кои мерки във вашият случай може да са най-ефективни Simple Smile

# 701
  • Мнения: 395
susiii, добре дошла! щом искаш, а и щом бебенцата все пак засукват, всичко ще се нареди   Hug И слушай Айла  Peace

# 702
  • Мнения: 4 589
Привет,

и при мен има като че ли спад в кърмата. Аз имам МЦ от 3 месец след раждането и няколко дни преди и след кърмата намаляваше, но после се възстановяваше.
При мен може би понамаля, защото минах на 4 изцеждания на денонощие, като имам задължително едно нощно. Пия лактогонен чай, ям много жито, което добре ми влияе и пия lactation up. Все още ни стига всички изцедено, защото давам един път оризова каша и един път зеленчуково пюре.
Но определено ми се искаше да се кърмим поне до навършена годинка.

Само смингух не съм пробвала. Сега вкл. 5 изцеждане, дано се оправи.

# 703
  • Мнения: 650
Нинче, аз пък нищо не съм променяла през последните 3 месеца и пак намаля значително. Аз също иках да се кърмим до годинката, те самите деца, като има в гърдите си сучат много, а после дояждат с пюренца и пр., но просто много намаля, гърдите стават празни, особено вечер, а те си обичат вечер да си цокат.
В лактейшъна има сминдух, което май общо взето дублира фенугрийка, но нека Айла кажа, че не съм много на "ти" в тази област.

На мен нито лактогонния чай ми помага, нито нищо, уви.

# 704
  • Мнения: 85
Здравейте момичета!искам да ви попитам вие как успявате да кърмите близнаците си, какви пози и техники използвате за да се справите защото при мен е невъзможно!първо защото и двете се будят едновременно за ядене и като са гладни ужасно реват и нестава да почна да кърмя едното, а другото да се дере от плач, а пък при опитите да ги кърмя в поза за двете едновременно не се получава, много мърдат изпускат гърдата и почти нищо не сучат!а пък и от раждането бяхме на шише за да може да ги следя по колко хапват за да наддават и май са и отвикнали да сучат, защото като ги сложа на гърда само се дърпат и не искат да сучат, а от шишето си изяждат всичко, затова и вече изцяло минахме на варианта да се цедя и да давам с шише, а и някои от храненията са на АМ защото кърмата не ми стига за всички хранения!
Моля споделете вашия опит, какво правихте и как се справяхте  Hug забравих да кажа че бебчетата ми са на 1 месец и 3 дни!
Желая ви лек и хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт