Въпроси и отговори относно кърменето на близнаците - 2

  • 80 551
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 33
Здравейте мами и от мен.Родих на 28.02 имам си момиче и момче,но вече се отчайвам Sad.Имам кърма и за двете,но сучат много малко от мен и винаги остават гладни и тогава се цедя и давам от шише,но така съм по цял ден и вече незнам как да се оправям с тях.Предполагам че е грешка където им давам от шише,но ако не им дам няма да заспят и остават гладни newsm45.Как се справяте,как да ги накарам да сучат от мен,защото вече незнам какво да правя.Сучат 5 мин.и после само лижат,като ги сложа в леглото почват да плачат.

# 676
  • София
  • Мнения: 12 273
  Честити бебенца   Simple Smile
  Съни не се отказвай, слагай ги всеки път да се упражняват на гърда след това дохранвай. Не споделяш колко големи са се родили и колко дни преди термина. Обикновенно им трябва време да достигнат поне датата на термин за да започнат да сучат по-ефективно. Виждам, че си от София, ако искаш може да се уговори посещение във вас от консултант от вашият район или аз, ако предпочиташ, който да види наживо как се поставят бебенцата и да даде съвети как да им помогнеш да получават повече мляко от гърдата. Най-важното е че реално бебенцата са само на кърма и ти имаш достатъчно, така шанса постепенно да преминете само на гърда е голям и напълно реален.
   Ако желаеш може да ми пишеш на скайп Aila_24, където да обсъдим по-лесно ситуацията.

# 677
  • Мнения: 650
Съни, честити бебенца, да са ти живи и здрави и дано да успеете да се кърмите успешно!!!!

Аз засега им давам само по няколко лъжички пюре на обяд и съм 19ч. Другото си е кърма и ерално пюретата не им намаляват общото количество.

Мога ли вечер да давам безмлечна каша, това към 22ч.? Ако да речем не им стига кърмата, а виждам ,че са още гладни? Защото при мен проблемът е в количествата към 19ч. и после в 22ч.

# 678
  • Мнения: 33
  Честити бебенца   Simple Smile
  Съни не се отказвай, слагай ги всеки път да се упражняват на гърда след това дохранвай. Не споделяш колко големи са се родили и колко дни преди термина. Обикновенно им трябва време да достигнат поне датата на термин за да започнат да сучат по-ефективно. Виждам, че си от София, ако искаш може да се уговори посещение във вас от консултант от вашият район или аз, ако предпочиташ, който да види наживо как се поставят бебенцата и да даде съвети как да им помогнеш да получават повече мляко от гърдата. Най-важното е че реално бебенцата са само на кърма и ти имаш достатъчно, така шанса постепенно да преминете само на гърда е голям и напълно реален.
   Ако желаеш може да ми пишеш на скайп Aila_24, където да обсъдим по-лесно ситуацията.
Здравей Aila_24 родиха се момчето 2400гр,а момичето 2100гр.Термина ми беше на 21.03.Колко време ги храните и сменяте памперсите,защото аз си мисля,че съм много бавна Sad

# 679
  • София
  • Мнения: 12 273
  Значи има още време докато достигнат и термина си. Постепенно нещата ще стават по-лесни. Как ги кърмиш в момента, едно по едно или заедно. Заедно спестява време, но ако им е трудно да се задържат и да сучат активно е по-добре поотделно, за да може да им помагаш, по-лесно да задържат позата и ако прилагаш компресия да им помогнеш да получат повече мляко от гърда. Компресията е да притиснеш с ръка леко гърдата в основата, като притискаш и задържаш. Това помага да получат повече мляко, малко след като притиснеш отново почват да преглъщат, като спрат, отпускаш и пак притискаш и задържаш. Правилната поза също  е много важна. Трябва да са поели максимално от ареолата за да могат лесно да получават мляко от гърдата, тъй като ако сучат само от зърното им е трудно да получат мляко.

# 680
  • Мнения: 62
Съни,честита ви радост,да са ви живи и здрави !Убедена съм.че при наличие на кърма ще се справиш ,не се съмнявай!А съветите ,които получаваш тук са наистина безценни!
На мен много ми помагат,аз съм малко бавно схващаща,та си питам постоянно едно и също и много притеснявам Айла на скайп,но...пък да се похваля,има напредък при нас!
Вече имам малко повече кърма ,след прием на фенугрийк.... Praynigизцеждам постоянно ,количествата се увеличават,заместих някои АМ_хранения с изцедена кърма.Слагам ги вече почти на всяко хранене на гърда и дохранвам само при нужда...още си искат постоянно ,де Laughing
ще видя сега,като тръгнем по разходки как ще се справя с изцеждането,но...въпросът е ,че са на кърма под всякаква форма- гърди,шишета.... Wink

# 681
  • София
  • Мнения: 12 273
 ciaobella  много се радвам за добрите новини, не се притеснявай винаги, когато нещо те интересува Simple Smile
*Съни*  я видях с двете много сладки бебчета още преди 1-2 седмици. Тя определено имаше много кърма, а и бебчетата се справиха страхотно. За няколко минутки изсукаха всяко по 50 мл, след което се оригнаха, преобуха едното и изсукаха още 40 мл, тоест всеки по 90 мл, при условие че с шише, доста по-бавно към момента изпиваха около 60 мл. По-късно се чух с мама и каза че се справят с някои леки трудности, които съм сигурна, че ще ги преодолеят.

# 682
  • Мнения: 3 638
ciaobella , браво за постигнатите успехи!   bouquet Справяш се чудесно, пък и времето ти е съюзник, държи те повече вкъщи засега Wink
*Съни*  я видях с двете много сладки бебчета още преди 1-2 седмици. Тя определено имаше много кърма, а и бебчетата се справиха страхотно. За няколко минутки изсукаха всяко по 50 мл, след което се оригнаха, преобуха едното и изсукаха още 40 мл, тоест всеки по 90 мл, при условие че с шише, доста по-бавно към момента изпиваха около 60 мл. По-късно се чух с мама и каза че се справят с някои леки трудности, които съм сигурна, че ще ги преодолеят.

 smile3501 А уж не стигаше кърмата  Grinning

# 683
  • Мнения: 172
Здравейте, родих моите близнаци в 30 г.с. на 26.01., стояха в болницата до 19.03, през това време се изцеждах на 3 часа, но сега ме притеснява ,че количеството кърма е недостатъчно. От снощи единият близнак засука, но другият още не може и аз се изцеждам и давам с биберон. Сега и двамата са около 2500-2600гр. По колко милилитра трябва да им давам и как да увелича количеството кърма, което имам? Изцеждам около 100-120 мл., понякога и по-малко  Sad Добавям им от замразената кърма, която имам и 3 пъти са хранени с изкуствена храна.

# 684
  • София
  • Мнения: 12 273

nikoniki4 честити бебенца  Hug Много се радвам, че вече сте си вкъщи и че си успяла така дълго да запазиш кърмата.
Ако желаеш ми пиши за по-удобно на скайп Aila_24 за да обсъдим мерките за увеличаване на кърмата и постепенното преминаване само на кърмене от гърда.
Това, че са засукали е страхотно, постепенно ще им става все по-лесно да се хранят от гърда, а дотогава ще е нужно да ги дохранваш с шише.
Спрямо кг им имат нужда от около 450 мл мляко за денонощие, което прави около 50-60 мл при осемкратно хранене. Тъй като по възраст са по-големи обаче е възможно да хапват по повечко мляко.
Ако си в София една консултация на живо, ще е най-удачна за да се види как се хранят бебчетата от гърда , да се дадат съвети и насоки за подпомагането им да получават повече мляко от гърда.
За увеличаването на количеството кърма, имам няколко въпроса. Пишеш че цедиш на три часа, това включва ли и през ноща, тоест имаш ли осем изцеждания за денонощие. Важно е да нямаш големи паузи без изцеждане. Всеки път като се цедиш е ванжо няколко пъти да местиш помпата между двете гърди, тоест цедиш първата и втората, след което леко масажиране и пак се връщаш на първата и на втората.
Понякога използването на фенугрик може да подпомогне производството на мляко. Повече за него може да прочетеш тук - http://atwins.wordpress.com/2010/01/18/fenugreek/
 В момента на 35 гс ли отговарят малките. Обикновенно е нужно да достигнат датата на термина си за да могат да сучат напълно ефективно, макар и по-малки бебенца да могат също да са изцяло на хранене от гърда. Обикновенно все пак отнема време и е продължителен процес пременаването на кърмене от гърда. Дотогав най-важното е те да се хранят за да растат и ти да стимилураш производстовто на мляко, така че да има достатъчно за тях .
  Понякога използването на силиконови зърна може да им помогне по-лесно да задържат вакума и да изсукват повече мляко, но това трябва да се прецени най-добре от консултант - http://atwins.wordpress.com/2010/05/18/preterm_nippleshields/
   Пиши ми ако желаеш на скайп отново и поздравления за успехите досега на малките и на теб. Това, че тъй дълго си запазила такива количества кърма, а и бебчетата са засукали е огромно постижение на всички вас Simple Smile

# 685
  • Мнения: 172
Благодаря ти Айла.
Засука само едното бебе. Изцеждам се на 3 ч. , включително и нощтно верме, защото така се храним. Изцеждам и давам с биберон. Изцеждам точно както си описала първо едната гърда, след това другата и така няколко пъти, като завършвам с изцеждане и на ръка.
В момента бебетата трябваше да се родят  Wink
Ще ти се обадя на скайпа при първа възможност.

# 686
  • София
  • Мнения: 12 273
 Hug

# 687
  • Мнения: 3 638
За малко настроение в темичката две вдъхновяващи истории за кърмене на близнаци  Simple Smile Не само ние, а и принцеси и звезди вече кърмят по две бебета.  Wink

http://zabliznacite.wordpress.com/2011/03/20/princesa-karmi-bliznazi/

http://zabliznacite.wordpress.com/2011/04/19/celine-dion-svalia- … ne-na-bliznaci-2/

# 688
  • Мнения: 395
Фата, почувствах се като знаменитост  Crazy

# 689
  • Мнения: 3 638
Нали  Sunglasses
Сега чакам и Марая Кери да кърми  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт