...помогнете на едно ужасно девствено момиче :(

  • 75 633
  • 155
  •   1
Отговори
# 120
Flocke - оказва се ,че не си прочела по предното ми изказване ,там уточних ,че имам човек до себе си , и то от много години ,човек когото познавам от 15г, а сме заедно от 7г.В началото на него му бе трудно да признае ,че има проблем ,но в момента се опитваме да разрешим този проблем.От 5г. работя само измежду мъже ,и трябва да ти кажа ,че никога не съм страдала от мъжко внимание.Това ,че не съм намерила за необходимо да изневеря на човека до себе си ,още повече при положение ,че съществува подобен проблем - за мен би означавало предателство!Това ,че мисля по този начин е странно за много хора може би ,но за мен когато обичаш някого ,държиш на него си готова да направиш всичко възможно да сте заедно!
Колкото до това ,че днешните 11 год. "майки"са само от ромски произход - не си права ,преди години работех като учителка ,и мога да ти кажа ,че много родители си мислят ,че техните деца не са способни на такива неща - но не можеш да си представиш какво всъщност се случва в училище.Говоря не само за момичетата ,но и за момчетата!В момента в някои училища има видеонаблюдение и всеки родител би могъл да види в какво се превръща неговото "добро дете".Тоэчно за това се отказах да бъда учителка ,защото смятам ,че наистина не е нормално деца 5,6,7 клас да са наясно със всичко свързано със секс,алкохол и някои по-леки наркотици!Ужасявам се при мисълта ,че на това място би могло да бъде и моето дете!Както казах обаче - разни хора,разни идеали!

# 121
  • Германия
  • Мнения: 240
Flocke - оказва се ,че не си прочела по предното ми изказване ,там уточних ,че имам човек до себе си , и то от много години ,човек когото познавам от 15г, а сме заедно от 7г.В началото на него му бе трудно да признае ,че има проблем ,но в момента се опитваме да разрешим този проблем.От 5г. работя само измежду мъже ,и трябва да ти кажа ,че никога не съм страдала от мъжко внимание.Това ,че не съм намерила за необходимо да изневеря на човека до себе си ,още повече при положение ,че съществува подобен проблем - за мен би означавало предателство!Това ,че мисля по този начин е странно за много хора може би ,но за мен когато обичаш някого ,държиш на него си готова да направиш всичко възможно да сте заедно!
Ох, твоята ситуация е сложна и специална. Предполагам, ако наистина го обичаш, имаш много здрави нерви и той знае как да те задоволи по друг начин, се свиква някакси.
Но аз говорех за жени като “отчаяната“, които никога не са имали мъж до себе си и явно никога не са изпитвали потребност от ласки.  Peace

# 122
  • Мнения: 5
Мерси за пожеланията!Като се върна,ще се похваля / ако има с какво де/ Mr. Green
Дам,очаквах подобни коментари.Flocke,аз мога да говоря лично за себе си - не мисля,че имам психологически проблем,отдавна съм готова за момента със секса и от доста време искам да го направя,но има обстоятелства в живота и черти от характера,които понякога не позволяват дадено нещо да се случи.Както вече казах,съм страшно стеснителна.Постепенно обаче започнах да преодолявам този си срам и сега с приятеля ми съм доста по-освободена,даже той казва,че съм много палава Grinning Иначе си има разни неща,които до голяма степен са предопределили сегашното ми състояние.Това да съм девствена на тия години,се дължи на факта,че винаги съм искала първият ми път да е с някой,който държи на мен и нещата да са взаимни,а повярвай ми,колкото и да съм била харесвана,винаги така е ставало,че съм се разминавала с любовта.Не знам как е при другите,но аз за всичките тия 30 години така и не успях да срещна този,с когото да го направя.Тези,които ме харесваха,не ми бяха интересни или просто не бяха мой тип,а тези,към които аз питаех симпатия,не ме и поглеждаха.Ами така е,някои нямаме особен късмет.Иначе не мога да се оплача,никога не съм била някоя невзрачна,обикновено ме забелязват,правя добро впечатление и доста често ме свалят,но си е въпрос на късмет може би дали ще ти се случат някои неща така,както си ги искал.Всъщност така беше,докато не се запознах с въпросното момче,сега всичко е взаимно и знам,че това е мъжът,с когото искам да бъда.А всякакви други коментари за неправилно и неестествено,звучат глупаво и несериозно според мен,защото не знам някъде да е казано,че за всяко нещо си има определена възрастова граница,до която трябва да го изживееш.Не държа на 30 да съм била минавана от цял взвод,само за да им изглеждам на другите нормална или по-малко луда.Както казах и преди...има си хора за всичко.Едни ги блазни мисълта да изглеждат вървежни,искат да пораснат бързо и искат да опитат от всичко,други чакат по-добри времена,за да си изживеят емоциите и чувствата с някой точно определен,който да им е на сърце.И за това с 12-годишните циганки не мога много да се съглася,понеже съм свидетел как и доста невръстни българки имат сексуални контакти.Никого не осъждам,но лично за себе си мога да кажа,че това не е за мен.Обаче пък и асексуална не съм,даже съм си свръхвъзбудима и сексът не е нещо,което отричам и не желая.

# 123
  • Мнения: 0
Всъщност така беше,докато не се запознах с въпросното момче,сега всичко е взаимно и знам,че това е мъжът,с когото искам да бъда.

Дано и той да мисли така  Peace

# 124
  • Мнения: 2 755
Не държа на 30 да съм била минавана от цял взвод,само за да им изглеждам на другите нормална или по-малко луда.Както казах и преди...има си хора за всичко.Едни ги блазни мисълта да изглеждат вървежни,искат да пораснат бързо и искат да опитат от всичко,други чакат по-добри времена,за да си изживеят емоциите и чувствата с някой точно определен,който да им е на сърце.И за това с 12-годишните циганки не мога много да се съглася,понеже съм свидетел как и доста невръстни българки имат сексуални контакти.Никого не осъждам,но лично за себе си мога да кажа,че това не е за мен.Обаче пък и асексуална не съм,даже съм си свръхвъзбудима и сексът не е нещо,което отричам и не желая.

Малко инфо: не всички 30г. са минавани от цял взвод и повечето жени не правят секс за да изглеждат вървежни. Говориш все за 12 годишни, но от 12 не се скача направо на 30. На тази възраст казваме, че остаряваме, а не порастваме, човека е мъж, а не момче и ти си жена. Не обвинявам никого, всеки си прави секса когато поиска. Но си изпуснала най-хубавото време, нищо не може да се сравни със секса на 20.

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 18:12 от acer

# 125
  • Мнения: 431
От самото начало следя дискусията в тази тема безучастно, но сега се реших да пиша.
Да започна с това, че моят 'първи път' беше в лекарски кабинет под упокойка, която никак не ме хвана. За всички, които смятат, че е 'безболезнена и бърза процедура' -- ами явно не е задължително, защото при мен се свързва с изключително неприятни спомени! И да, сексолозите ми поставиха диагноза 'вагинизъм', като първата крачка към решаването му била именно тази интервенция. Знаете ли обаче какво чувство имам?! Че стреса от изживяването само ми засили вагинизма.
Не, на никого не бих препоръчала да следва сляпо съвета, който сляпо последвах аз, и да се подлага на това.
Толкова по тази част на въпроса. Сега на следващата: бях на 21 години. Преди процедурата не се бях и опитвала да правя секс. Всъщност, бях абсолютно и тотално девствена във възможно най-задръстения смисъл на думата. Не си познавах анатомията. Буквално не се бях докосвала. Какво да говорим за предмети, пръсти, членове, инструменти и прочее. Тук е момента да спомена едно мое лично съждение -- каквото и да казват лекарите, изследванията и хората, аз лично си мисля, че дългото неправене на секс (до 21 години в моя случай) и тоталната незаинтересованост по отношение на сексуалността изключително, изключително затрудняват първият път. Дотолкова, че имаш чувството, че вече има и физически отражения.
Мразя се затова, че чаках до 21.
Мразя се, че изтървах онези 'луди години', в които можеш да експериментираш, в които не боли, в които трупаш опит, в които пиянстваш и правиш грешки и т.н. Те са за това!!!!...
Мразя се, и винаги съм мислила, че ако не си бях загубила времето тогава, никога нямаше да стигна до болезнения и срамен хал, до който стигнах на 21.
Да, сексът е въпрос на усещане. Когато се почувстваш готов, когато почувстваш желанието да те погълне, когато имаш достатъчно подходящ човек до себе си.  Да, напълно разбирам момичетата в темата (т.нар. "луди"), които държат на девствеността си, 'издигайки я в култ', и съм убедена, че са достатъчно красиви момичета, за които никой не би заподозрял, че са девствени!
Знам, че в рамките на два параграфа изразих две тотално противопоставящи се идеи -- но това ми бе и целта. Аз не бих ги обвинила, наричайки ги с имена. Но, бъдейки една от тях, мога да им кажа, че ще дойде време, в което много, много ще съжаляват. Колкото и да не им се вярва сега. Опитът -- и добрия, и лошия такъв -- е безценен. Опитът не е това, което чуваш от другите, четеш, или виждаш пред себе си, а това, което самата ти изпитваш в леглото. И което дава на една жена невероятна увереност, самочувствие, и сексапил.
Сърце не ми дава да обвиня някой, че е избрал да опази девствеността си в тези развратни времена. Но междувременно със завист гледам 'кучките' с безсрамно поведение. Също и нормалните ми приятелки, които на моята възраст са имали по няколко нормални партньора, и от всеки са научили по нещо! Както и всеки, който никога не е изпитвал проблеми от такова естество.
И след целият този дълъг пост (надявам се да не ви е досадил) искам да кажа и, че невиността е прекрасно нещо, наистина чаровно и достойно за възхищение, но е до едно време. Не проточвайте това време безумно дълго. После може само да съжалявате.

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 23:50 от Mea_Culpa

# 126
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
... имам човек до себе си , и то от много години ,човек когото познавам от 15г, а сме заедно от 7г.
От 7г. сте заедно и не сте правили секс?  Shocked
Не мога да повярвам че един мъж не е правил секс тоооолкова дълго време,честно.

# 127
  • Мнения: 431
Горното изказване беше много неподготвено.  Naughty
Има стотици случаи, в които по здравословни причини не може или не трябва да се прави секс -- просто казвам. Имам такъв познат. Цитирам: "пробвах и на сутринта се събудих в болница".

# 128
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Горното изказване беше много неподготвено.  Naughty
Има стотици случаи, в които по здравословни причини не може или не трябва да се прави секс -- просто казвам. Имам такъв познат. Цитирам: "пробвах и на сутринта се събудих в болница".
Неподготвено ли? Laughing
Още една луда не споменава какъв е проблема,който се опитват да разрешат.... ooooh!


И аман от хора които не приемат други мнения ooooh!

# 129
  • Мнения: 1 949
Абе става дума за здравословен проблем. Момичето не е длъжно да изпада в подробности, само защото на някой си не му се вярва, че 7г не са правили секс. Ако нямаше проблем - ОК, ама става дума за ПРОБЛЕМ!

Mea_Culpa, не знам точно кога си била на 21, но това си е нормална възраст да започнеш полов живот. Не си изпуснала нищо. Неприятна е случката в лекарския кабинет. Но... нали сега всичко е наред вече  Hug

Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 09:24 от simba21

# 130
Ясмина - дали вярваш или не ,това е въпрос на избор ,и да наистина сме от 7 години заедно ,и да не сме правили секс ,не защото не го искаме и двамата ,а просто защото съществува ПРОБЛЕМ ! Simba21 е права като казва ,че не съм длъжна да изпадам в подробности ,и аз няма и да го направя, единственото което искам да кажа е ,че това да бъда с него за мен е една сбъдната мечта (понякога мечтите се сбъдват), обичам го безкрайно много ,той мен също !Да нещата се проточиха доста във времето ,но няма мъж ,който има подобен проблем ,лесно да се осмели да го сподели  с жената ,която обича ,без да го е страх ,че тя ще си тръгне!Да не го изоставих ,макар ,че сигурно ще се намерят жени които ще кажат :"Ти наистина си луда,зарежи го и си намери някой друг!",няма и да го направя- и преди казах - обичаш  ли истински някого ,ще направиш и НЕВЪЗМОЖНОТО за да сте заедно!Невъзможните неща обаче са твърде малко в този живот , а с любов,нежност,доверие - няма неразрешими неща!Оказа ,се че и този проблем е разрешим - просто е въпрос на време!Не съжалявам ,че съм с него ,не съжалявам за годините в които не сме правили секс , те от своя страна са пълни с обич,много нежност ,и знаеш ли - никого не съм се чувствала зле - напротив - винаги съм била едва ли не най-обичаната жена на света , а той за мен - най-милия и най-прекрасен мъж на света!Но това не са неща ,които се обясняват - те просто се усещат!А когато усещаш такова отношение - всичко останало - губи значение!МСтарите хора имат една умна приказка:"Каквото е писано на глава ,на камък не ходи"- може би ми е било писано и това да преживея!Може пък да се окаже ,че чакането си е заслужавало!Но за това ще пиша по-нататък - когато нещата се оправят и "реката започне да тече в коритото си"!

# 131
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Още една луда стана ми чудно защото имате проблем,а какъв е - никой не знае ..... Rolling Eyes
Както и да е.
Още една луда,пожелавам ви късмет,и съвсем скоро да се разреши проблема ви. Praynig


# 132
Благодаря за пожеланията  Simple Smile А когато това стане ,аз ще бъда най-щастливата жена на света Simple Smile

# 133
  • Мнения: 1 949
Още една луда стана ми чудно защото имате проблем,а какъв е - никой не знае ..... Rolling Eyes


Те двамата си знаят!  Peace

И аз пожелавам късмет и на двете момичета  Hug

# 134
  • Мнения: 3 146
Само да вметна за възрастта.

Тук сякаш говорим за някаква културна норма на "готовност", за нещо, което е "прието", като зрелостта, например. Тогава нормата е относителна и в различните култури и епохи е различна.(В Европа докъм 19 век жена над 16 неомъжена е било почти изгубена кауза - често за мъж поне с 10-20 години по-възрастен, не за друго, а защото никой не си е давал момичето на мъж без имот, владение, някаква постоянна заетост, разбирайте майстор, фермер, крал... и т.н. При пуританите по подобно време сексът е табу.  В мюсюлманския свят, разбирайте дори мюсюлманите в САЩ, женитба на 12 годишно момиче е нещо абсолютно нормално, също за доста по-възрастен мъж - сега гледах едно момиче, избягало на 18 от съпруга си, женено на 11 за него, когато той е бил на 44. В България до преди няколко години терминът “възрастна първораждаща”, който днес се използва за родилки над 35, се е използвал за 28-годишните!)

Но има и някаква природна норма, в която жената е най-способна да ражда най-безопасно за нея и плодът. Най-фертилна е жената между 16 и 26 години (http://en.wikipedia.org/wiki/Fertility). Освен всичко, след 30 вече се следи бременността с всички възможни средства, забременява се вече и по-трудно.
    * At age 30, 75% will get pregnant within one year, and 91% within four years.
    * At age 35, 66% will get pregnant within one year, and 84% within four years.
    * At age 40, 44% will get pregnant within one year, and 64% within four years.

Тъй че, точно толкова извън природната норма е 12, колкото и 30 - около 5 години преди/след.

Следователно, да се твърди, че е напълно нормално да не почувстваш готовност до 30 годишна възраст, при положение, че вече е отминала оптималната природно определена възраст, означава, че става дума за културно натрупване, ценности и, предполагам, други психологически фактори.
Дали е нормално или не, обаче, от културна гледна точка е относително, т.е. всеки може да си твърди, каквото си иска. В Българско малко градче, като Ихтиман, например, неомъжена дъщеря на 26 се одумва и майката се смята за нещастна... Така че просто няма смисъл да обсъждаме дали е нормално или не, ако говорим за разбирания.

Отделно, полигамията, моногамията и сексуалният манталитет не са свързани с възрастта, на която жената се дефлорира, това е ясно на всички, предполагам.

А че може да съществува неконсумирана връзка между мъж и жена - прекрасна, топла и истинска - в това аз лично нямам ни най-малко съмнение, но също мисля, че е изключение от правилото.

Общи условия

Активация на акаунт