...помогнете на едно ужасно девствено момиче :(

  • 75 428
  • 155
  •   1
Отговори
[знам, че темата не е съвсем за тук, но хиляди пъти предпочитам да я пусна в сериозен форум, отколкото в teenproblem]


На 22 години съм и, както се вижда от заглавието, съм все още девствена. Имам приятел, с който много, много, много искам да го направя, и с който дефакто сме пробвали няколко пъти. Но просто не се получава. Адски много ме боли дори при лек допир там. Никакъв успех не постигаме и само с пръст.

Паралелно с това съм допълнително разстроена от факта, че на тази възраст един прост тампон не мога да си сложа. Cry Имам два неуспешни опита с тези на OB, silk touch, от най-най-малките - е просто не става. Знам теорията - трябва да се слага дотолкова навътре, доколкото вече не се усеща. Т.е да вкараш и част от пръстта си, а аз точно с това не успявам!

Вече се чувствам се толкова зле, като някакъв изрод, и толкова безпомощна, и толкова ме е срам! Не мога да спра да плача; никога не съм предполагала, че девствеността може да се окаже такъв сериозен и функционален ПРОБЛЕМ във всяко едно малко отношение! Ето например, в момента съм неразположена, току-що излизам от банята след поредния изхабен и неупотребен тампон. Не съм малка, не съм тийнейджърка, а се излагам така...  Sad

Знам, че единственото нещо, което мога да направя, е да посетя лекар. Вероятно ще го направя при първа възможност. Замислям се дори за оперативно премахване на девствената ципа, бихте ли ме посъветвали нещо такова? (макар че някак инстинктивно усещам, че проблема не е в нея, просто всичко ми е малко и тясно, самия вход на влагалището и т.н.)

И още нещо - не мисля, че е на психологическа основа. При всички опити съм съвършено спокойна и отпусната; не се свивам, нямам предварителни негативни нагласи. Просто боли нетърпимо много. И явно съм от малкия процент хора, при които тези неща се получават неимоверно по-трудно отколкото при останалите.


И така: някоя от вас имала ли е подобни преживявания  Sad всякакви практически съвети са от полза.    bouquet

# 1
  • Мнения: 25 689
Чак пък оперативно...  Laughing
Доколкото знам е рутинна манипулация. Цепват набързо със скалпела и готово. Може би слагат местна упойка, не знам, но определено няма нужда от пълна.  Laughing
Надявам се темата да е пързалка, защото ако е истина и досега не си потърсила лекарска помощ... Сама не знаеш колко много си загубила.

# 2
  • Мнения: 39
 Wink Здравей,аз нямам твоя проблем ,но бих те посъветвала да посетиш лекар.Ако не друго поне ще ти разясни каква е причината,ако има такава физиологична.Аз съще съм малко тясна,и моя приятел  е на ясно с това и винаги внимава много.Ние използваме винаги и гел за смазване.Kупуваме си на глайд фор ю-много е добър.На силиконова основа е,те са по-добри от водните.УСПЕХ. Hug    bouquet

# 3
  • Мнения: 1 217
Честно не вярвам това да е истина.По скоро авторката е на 13-15 години.

# 4
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Честно не вярвам това да е истина.По скоро авторката е на 13-15 години.
И аз така мисля.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 057
Казваш на 22 години си...
Не искаш да споделиш проблема си в тиинейджърски форум!?
Досега не си ползвала тампони... не си посетила гинеколог дори за профилактичен преглед...
Много странно...

# 6
  • Мнения: 146
Да не зву4и грубо, но не ми се струва нормално за възрастта ти Naughty
Да не би да си искала да напишеш 12, вместо 22?ю ooooh!

# 7
Господи... не съм очаквала такава реакция  Shocked

На 22 съм (проблем?!)
Съжалявам, че не съм искала да го направя с КОГО ДА Е на 13-15 години! Мислех, че това по-скоро заслужава адмирации, но не, явно е трябвало да се е*а на поразия, за да не изглежда "много странно" и "ненормално за възрастта ми"  Shocked Shocked Shocked

Гинеколог съм посещавала, но по други причини. И честно казано, не се сетих да го питам: "Абе докторе, я така, предположи само - мен дали ще ме боли много първия път?"

Сега се обидих, честно казано. Да бях писала в тийнпроблъм наистина - там поне знаят, че има различни структури, физики, различни видове химен и т.н., които съответно водят до различна болка! Толкова ми беше криво и гадно, докато пишех, а в темата - разбиране единствено от страна на bubka_09 (за което искрено й благодаря)  Embarassed А от останалите - насмешка. Мерси много.

# 8
  • Мнения: 25 689
Сега се обидих, честно казано. Да бях писала в тийнпроблъм наистина - там поне знаят, че има различни структури, физики, различни видове химен и т.н., които съответно водят до различна болка!

Че да беше писала, какво си се затръшкала тук. Хем си много "светната", хем задаваш въпроси, на които отдавна знаеш отговора.
Или целта ти беше да се похвалиш, че си още девствена?
Ами честито!

# 9
 Shocked отново.

Писах, защото се интересувах какво точно не ми е наред. С малко търсене в интернет взех, че разбрах:
   
(лат. Vaginismus, англ. Vaginismus) - състояние, при което проникване във вагината (при сексуален контакт, поставяне на тампон или спекулум, както и при гинекологичен преглед) е невъзможно или силно болезнено поради спазъм на мускулите на входа на влагалището.

В идеалния случай сега ще(ше) се включи някоя девойка с възклицанието: "Я, същото имах и аз!"... с история как точно се е справила с проблема... затова писах.

А да се подиграваш със 'тръшкането' ми не ми се вижда никак красиво. Извинявай.

# 10
Е, недейте така де, защо му се нахвърляте на момичето!
Аз загубих девствеността си на 24г. и ако ме питате защо, не мога да дам някаква точна причина.
Тоест, изглеждах доста добре, ухажори и желаещи имаше достатъчно, но мен все не ми трепваше от вътре до един определен
момент. Не смятам, че това е повод за присмех по никакъв начин!  Naughty

Към авторката - да не би приятелят ти е да е много нерешителен и в момента, в който ти му кажеш, че много те боли и той
веднага да се отдръпва? Моят съвет е следващия път просто да пробва с по-рязък тласък, а ти да не мислиш за болката.
Ще я преживееш, бъди спокойна!  Hug

# 11
  • Мнения: 7 723
Смени приятеля. Намери си някой по- опитен.
Този явно не те предразполага. За това имаш спазми на мускулите.

Смени ОБето. Купи си нормал, а защо не и макс.
Понапъни малко и ще видиш, че ще стане.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 623
На мен пък ми стана интересно, а сега,
когато има и медицинско определение
на проблема - още повече.
Не пише ли как се преодолява ???
Защо следващия път не пробвате с някакъв лубрикант например  Rolling Eyes

# 13
  • Германия
  • Мнения: 240
Нали казваш, че си ходила на гинеколог? Той при това положение как успя да те прегледа със спекулум?
Освен да отидеш на лекар и да му споделиш проблема, друго не знам какво да те посъветвам...или пък защо наистина не пробвате с обилно количество лубикант?  newsm78
Много гадна ситуация наистина, пожелавам ти да се справиш  Hug

# 14
Mного благодаря за последните отговори и за разбирането Hug   bouquet

- относно състоянието: пише, че се преодолява в сто процента от случаите Laughing с желание! Както и с упражнения, постепенно разширяване и т.н. Не е описано като нещо страшно. В някои случаи се прилага и лекото цепване, описано в първия отговор на Кака Сийка  Simple Smile (на мен също така ми хрумна, че алкохолът отпуска мускулите... А лубрикантът явно е просто задължителен)
- относно гинеколога: не са ми правили т.нар. 'пълен' преглед  Confused Само ехография, така че все едно не съм била на лекар  Rolling Eyes
- относно приятеля: не искам да го сменм  Sad той има опит, много е нежен и внимателен. Искам с него! Така, както не съм искала с предишните си 'гаджета'. Исках да чакам точно човекът, който да почувствам специален! ... забравих да спомена, може би това допълнително утежнява ситуацията.... но той е доста...  Embarassed Embarassed Embarassed надарен.
- относно тампоните: самият тампон влиза, просто не мога да го вкарам още по-навътре, така че да не го усещам при ходене и т.н. Пробвала съм с други тампони normal - малко по-евтини. С тях изобщо не успявам, може би защото нямат такова покритие.


В заключение, и на мен ми е много неприятно, неудобно, странно, и притесненоооо!
Не съм предполагала, че изобщо може да съществува такова затрудние. При всичките приятелки, с които съм говорила, е станало едва ли не от раз. Не е честно!  Cry

# 15
  • Мнения: 93
На колко 10 години си Mr. Green просто не мога да повярвам,че има момиче на 22,при което всичко това може да е реалност,съжалявам,ако те обиждам ама е трагично ooooh!

# 16
Не, аз не мога да повярвам  Rolling Eyes
Кое му е трагичното?
Очевидно имам рядкосрещано състояние, което не позволява елементарни за теб дейности... Твоята реакция е... нелепа, можеше да си ти на мое място!  Shocked ...

# 17
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Що пък трябва да си с тампони? newsm78 Има и дамски превръзки.

 
  ... забравих да спомена, може би това допълнително утежнява ситуацията.... но той е доста...  Embarassed Embarassed Embarassed надарен.
Да,може и това да има значение.
И в момента,вместо да пишеш тук мятай се на гаджето. Hug
Радвай се че е надарен  Grinning

# 18
  • Мнения: 93
Не, аз не мога да повярвам  Rolling Eyes
Кое му е трагичното?
Очевидно имам рядкосрещано състояние, което не позволява елементарни за теб дейности... Твоята реакция е... нелепа, можеше да си ти на мое място!  Shocked ...
Имам в предвив проблема ти с тампоните,не смятм,че  момиче на 22 не може да успее да се справи с един тампон newsm78 но както и да е,все пак не съм искала да те обидя,просто споделям мнение Peace

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 01:26 от `KiSs

# 19
  • Мнения: 93
Ейййй, как нападнахте девойката! Много гадни изказвания!
Не виждам кой знае какво значение на колко години е, споделя си проблема и търси помощ, недейте така, нелепо е!
Освен това, за непросветените, гинекологичен преглед на девствени момичета също се провежда при нужда, ако не знаете как точно ще ви обясня, но определено не се ползва спекулум.
Вярно, че аз съм от друго поколение, но и аз доста късничко си изгубих девствеността. На двеойката, ако наистина е на 22, евала за чакането, подкрепям вижданията й за секса и любовта. Моят съвет е да отидеш на лекар и да му споделиш проблема си, той ще ти даде най-добрия съвет. Не се насилвай излишно, секса трябва да е удоволствие, а не нещо съпроводено с ужасни болки. И аз съм имала подобен проблем, но при мен първият път приятеля ми беше доста настоятелен и въпреки болката успя да влезе веднъж. След това много време въобще не правихме секс и с времето се получиха нещата. Но сега мъжът ми също е доста надарен, а аз съм тесничка и ползваме лубриканти.
А относно ползването на тампони, имам приятелки раждали, правили много секс и пак не могат да си сложат тампон, така че не виждам нищо странно и трагично в цялата работа.

# 20
  • Мнения: 145
Споко! Ще го преодолееш! Иди на лекар и сподели всичко, ако трябва на психолог иди - той ще ти помогне да преодолееш страха! И наистина радвай се че приятелят ти е надарен Wink

# 21
  • Мнения: 1 708
Аз също съм съгласна с Eni-ba. Поздравления   bouquet за това, че момичето е решило да прави секс с подходящия човек, а не просто, за да е в крак с модата и да се запише, че го е правила. Мило момиче, по-важното е как се чувстваш ти и мисля, че тепърва ти предстоят много хубави преживявания в леглото с приятеля ти  kiss

Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 23:23 от AnMary

# 22
  • Мнения: 1 496
Здравей . Първо искам да изкажа своето възмущение към жените , които тоолкова се учудваха , че момичето може да е девствено на тази възраст . Вярно е доста необичайно , понеже сме свикнали вече от 12 - 13 годишна възраст да се прави секс и докато се завъртиш си станал вече на възрастта на девойката и не си знаеш бройката , това е действителността в момента , за съжаление или не .
На въпроса - аз бях на 22 г. когато загубих девствеността си . Не ме беше срам от този факт , но исках вече да се "отърва" от първия път , защото знаех , че ще ме боли и т.н. Така си и стана де , аз много се стягах , много се притеснявах , но стана някак си . След този първи път сигурно половин година не можех да правя секс без да ме боли , в началото е така . Те нещата сами ще си станат, няма какво да се притесняваш , че не става сега , нормално е , тясна си, няма как да стане лесно . Всяка жена минава по този път.                             

# 23
  • Мнения: 145
Здравей . Първо искам да изкажа своето възмущение към жените , които тоолкова се учудваха , че момичето може да е девствено на тази възраст . Вярно е доста необичайно , понеже сме свикнали вече от 12 - 13 годишна възраст да се прави секс и докато се завъртиш си станал вече на възрастта на девойката и не си знаеш бройката , това е действителността в момента , за съжаление или не .
На въпроса - аз бях на 22 г. когато загубих девствеността си . Не ме беше срам от този факт , но исках вече да се "отърва" от първия път , защото знаех , че ще ме боли и т.н. Така си и стана де , аз много се стягах , много се притеснявах , но стана някак си . След този първи път сигурно половин година не можех да правя секс без да ме боли , в началото е така . Те нещата сами ще си станат, няма какво да се притесняваш , че не става сега , нормално е , тясна си, няма как да стане лесно . Всяка жена минава по този път.                             


 newsm10 newsm10 newsm10

# 24
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
  ако трябва на психолог иди 
Какъв психолог те гони тебе пък?! ooooh!

# 25
  • Мнения: 145
 ако трябва на психолог иди  
Какъв психолог те гони тебе пък?! ooooh!

шарен  ooooh! психологът е полезен за всеки и би могъл да помогне за много неща! лекар може да и помогне да се спрфави с физиологичната страна на нещата, но психолог би могъл да и помогне да преодолее страха от проникването, мисълта за  болката и т.н.

# 26
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Не виждам смисъл да се стига до "шарен" психолог Crazy

# 27
  • Мнения: 145
Не виждам смисъл да се стига до "шарен" психолог Crazy

това вече е индивидуална преценка - а и противно на повечето хорски мисли, това да идеш на психолог нито значи, че си луд, нито, че си болен - психологът е просто съветник, не е лекар или съдник

# 28
  • Мнения: 3 146
Здравей . Първо искам да изкажа своето възмущение към жените , които тоолкова се учудваха , че момичето може да е девствено на тази възраст . Вярно е доста необичайно , понеже сме свикнали вече от 12 - 13 годишна възраст да се прави секс и докато се завъртиш си станал вече на възрастта на девойката и не си знаеш бройката , това е действителността в момента , за съжаление или не .
.... Те нещата сами ще си станат, няма какво да се притесняваш , че не става сега , нормално е , тясна си, няма как да стане лесно . Всяка жена минава по този път.                             

Именно!!

Първо, авторката пише по-правилно граматически от повечето във форума, та ако наистина мислите, че е на 13, толкова по-зле за неграмотните. Второ, стилът далеч не е на тийнейджър!
Така че първо четете, после обиждайте!

Що за просташко поведение - "дъртите развратници тук много ги разбираме тея неща". И какво като не си е сложила тампон на 22!???!!! Това някаква черта от характера ли отразява?! Или умственото развитие?! За девствеността - не знаела какво губи! Подобни безпочвени твърдения, които не помагат по никакъв начин най-добре да бъдат трити!

Към авторката - виждам, че си интелигентна. Сама разбираш, че имаш изострена чувствителност, посъветвай се с лекар. Използването на гел също сигурно би помогнало. Болката е нормална, с времето намалява и напълно изчезва.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Искам само да успокоя авторката, че и на мен не ми се получаваше с тампона, докато бях девствена. Няма нищо срамно в това.
А относно първия път, ами чак с четвъртото гадже, с което се опитвах да правя секс, изгубих девствеността си, и то защото той беше твърде настоятелен... и напорист. Имах същия проблем като теб - прекалено силна болка. След този "успешен" първи път, проблеми с болка при секс никога не съм имала, единствено удоволствие.

# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Sad всякакви практически съвети са от полза.    bouquet

аз много не разбирам, щот' съм още девствена  Flutter (какво се хилите и пулите, като в МА всяка санитарка и то 2 пъти така ме уверяваше  Joy), но мъжото е имал гадже, което се обезчестило след скачане с парашут.
...понеже питаш и за практически съвети  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 7 723
....но мъжото е имал гадже, което се обезчестило след скачане с парашут.
...понеже питаш и за практически съвети  Rolling Eyes
Да, обаче трябва да се приземи на някой плаж.
Там чадърите са гъсто разположени Rolling Eyes

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
....но мъжото е имал гадже, което се обезчестило след скачане с парашут.
...понеже питаш и за практически съвети  Rolling Eyes
Да, обаче трябва да се приземи на някой плаж.
Там чадърите са гъсто разположени Rolling Eyes

нямаше такова условие.  Naughty
Но все пак е интересна идеята, ако се касаеше за Адамов плаж  Thinking който е без чадъри  Flutter

# 33
  • Мнения: 7 723
....но мъжото е имал гадже, което се обезчестило след скачане с парашут.
...понеже питаш и за практически съвети  Rolling Eyes
Да, обаче трябва да се приземи на някой плаж.
Там чадърите са гъсто разположени Rolling Eyes

нямаше такова условие.  Naughty
Но все пак е интересна идеята, ако се касаеше за Адамов плаж  Thinking който е без чадъри  Flutter
За там няма нужда от скок с парашут, повярвай ми  Wink Joy

# 34
Здравей Авторке!
Аз съм имала същият проблем и за това реших да ти пиша.Загубих девствеността си на 20 години, не че не бях харесвана и не сами искали LaughingАз чаках точния човек.И той се появи обаче...оказа се, че девствеността при някои е голям проблем, както ми обясни и моята докторка-гинеколожка.При някои девствената ципа е ужасно дебела и много трудно и болезнено се разкъсва.Отделно ако си по-тясна болката е ужасна.След няколко опита решихме да се обърнем към някого за оперативно отстраняване на ципата.Приятелят ми нямаше нищо против, така и така пак щеше да е първия.Тогава докторката ми обясни тези неща, както ми обясни за заболяването Вагинизъм.Той се явява на психологическа основа, както при теб, когато си пробвала няколко пъти и не се е получило.При следващ опит тялото реагира и се стягаш отдолу и не поже нищо да се получи.Трябва обаче да ти е ясно, че и при жени, които не са девствени не може нищо да проникне, ако имат Вагинизъм.Операция е твърде сложно да се каже, просто те напръскват отдолу с едно спрейче, от което малко щипе и боли , но спираш да усещаш там.Лекичко със скалпел се разрязва ципата и се прави достатъчно голям отвор.Има малко кръв, но болка няма абсолютно никаква.При всичко това, макар че си дадох после седмица почивка, използвахме лубрикант и се получи.За мен беше дискомфортно и болезнено, но поносимо разбира се, около първите 4-5 пъти.После всичко отмина и нямаше никаква болка вече.Престанах да се стягам и постепенно за мен секса стана приятен и желан.
Не се чувствай като някакъв уникум с тоя проблем, много момичета го имат.Поне моята гинеколожка ми спомена, че е доста често срещан проблем, но малко се решават да говорят за него.Поздравявам те за смелостта да го споделиш в публичното пространство и те съветвам да намериш път за решаване на проблема.
Противно на това, което пишат някои тук, този проблем не е измислен и не е толкова рядко срещан.И няма много общо с опита на мъжа в тая ситуация.Естествено един по-опитен мъж би предразположил партньорката си по-добре, но всеки мъж в тая ситуация ще изпита затруднение , а момичето силни болки.За да се избегне това и за да се избегне отрицателната нагласа към секса препоръчвам отстраняването на девствената ципа от лекар-специалист!

# 35
  • Мнения: 136
Здравей, Авторке!
Първо, искам да те поздравя за смелостта и откровението да споделиш с нас проблема си.
Второ, постъпила си сериозно и отговорно по отношение избора на първия мъж! Браво!  Hug
А сега по темата. Аз лично съм нямала такъв проблем, но съм чела някои неща по въпроса. Действително има жени с удебелена девствена ципа. Явно случая е такъв.
По отношение на вагинизма, освен вроден има такъв придобит. Накратко казано "се придобива", когато жената свързва секса с неприятни мисли или преживявания. Незнам колко пъти сте пробвали, но не прекалявайте с опитите. Сексът е в главата. Не си разбивай психиката с подобни негативни емоции, за да не стигнеш до лечение.
Ако решите, спретнете си романтичен уикенд с лубрикант на атрактивно място.  Heart Eyes
Ако не се получи, най-добре е да ти помогне специалист. Процедурата е точно такава, каквато да ти я описали вече и става за секунди.
Относно тампоните, има специални тампони за девствени. Не се мъчи с тези за дефлорирани жени.

П.П. Не мога да разбера защо хора, които не са в настроение за разговор, се насилват да пишат във форума?!?  #2gunfire

# 36
  • Мнения: 35
Колко ми е тъжно, че може да има толкова насмешливи реакции при един толкова често срещан и тревожен проблем. защото първият мъж - сексуален партньор мн често остава дълго в нашата памет а и живот. Та, по темата, понеже съм психолог и съм учила извън БГ мн неща: проблемът наиситна се среща често. вече имаше доста дорби коментари и предложения. Аз мога да споделя това което съм учила: добре е да се потърси лекаркса помощ, след като сте пробвали няколко пъти с приятеля ти. трябва обаче да си сигурна, че взъщност ти самата не се блокираш и поради това не можеш да вкараш тампон или друго във влагалището. при лекарите най-често решения се намират - "отрязваме" проблема. така че ти желая да усмислиш най-добре (ти се познваш достатъчно) ситуацията и прецениш дали да търсиш помощ или ще се справиш сама. и в двата случая ти желая успех и честно казано това е едно от най-хубавите изживявания което ти предстои. мисля че онези нападателни мами, по-скоро ти завиждат за това! Hug

# 37
  • Мнения: 617
Аз пък не мога да разбера какъв е тоя зор да си навирате тампони, та чак се и учудват как така някой на 22 няма да си слага.Еми аз съм на 29 и продължава да ми е неприятно когато се налага да слагам...пък да не говорим ква борба пада.

# 38
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз пък не мога да разбера какъв е тоя зор да си навирате тампони, та чак се и учудват как така някой на 22 няма да си слага.Еми аз съм на 29 и продължава да ми е неприятно когато се налага да слагам...пък да не говорим ква борба пада.

То проблемът на момичето не е в самия тампон, макар че и това си е неудобство.


Иначе да, макар и рядко съществува такъв проблем. Преди, като бях девствена и се потготвях психически , четях разни материали, медицинска литература и т.н.(още нямаше така масово нет) се бях натъквала н т.нар. вагинизъм, който е на психическа основа и който може да се прояви и при опитни жени, без значение дали са с нов партньор или не.

# 39
  • Мнения: 44
Здравай, девойче. Първо да те поздравя за смелостта, че така подробно описваш ситуацията, и че няма смисъл много на вътре да взимаш критиките. Аз съм почти твоя наборка и съм на 20 г. До скоро имах същият проблем. Все чаках подходящото момче, на което да се отдам, и с което да изпитам неизвестните да този етап чувства. Може да звучи смешно или изтъркано, в сравнение на сегашното поколение, но не трябва да се забравя, че ние хората - не всички сме еднакви. Та относно проблема: горе главата и не си мисли за болката. Именно с тази мисъл се стягаме, не можем да се отпуснем и в ума ни е всична друго, но не и секс. Да знаеш само и ние с моя приятел колко проблеми имахме до преди една година. Колко съм плакала и съм искала да се разделим, понеже съм неспособна да правя любов или едва ли не съм недъгава. Та ей такива работи си въобразявах и с това още повече ми се убиваше желанието. Добре че приятеля ми е разбран, успокояваше ме, подкрепяше ме и ми даваше време доколкото аз самата се почувствам готова. И така постепенно след много опити, малко по малко, чрез леко проникване, чрез пръст, чрез овлажнители и вазелини, и най-важното чрез нагласа и желание - ИМА ЕФЕКТ. Да не забравим разбира се страстта, възбудата и предразполагането от страна на партньора. Та това е миличка моя съвет. Всичко това съм го изпитала, и ти го казвам от личен опит. Ще видиш, че и ти с времето ще свикнеш, доре ще ти хареса и сама ще си искаш. Успех!    bouquet

# 40
  • Мнения: 1 045

Разбирам те че се чувстваш непълноцена защото аз минах през вагинизма след раждане,иначе при първия полов контакт нямах проблем.Родила съм секцио така че при мен нещата бяха на 100% психика. Момичета никой не е застрахован от това състояние независимо дали причината е вродена или придобита,дали си на 15 или 50,дали е за първи път или не.
защо не опиташ сама да свършиш тази работа.Все пак се изисква спокойствие и силен натиск,а когато го приложиш ти, смятам че владеейки положението би се чувствала по-спокойна.Пък и съвет с лекар няма да ти навреди.Аз неразбрах дали лекар ти е казал че при теб проблемът е плътен химен,защото свиването на мускултура може да се причини и от възпаление.Смятам че е най-добре да те прегледа лекар. Peace

# 41
  • Мнения: 87

Разбирам те че се чувстваш непълноцена защото аз минах през вагинизма след раждане,иначе при първия полов контакт нямах проблем.Родила съм секцио така че при мен нещата бяха на 100% психика. Момичета никой не е застрахован от това състояние независимо дали причината е вродена или придобита,дали си на 15 или 50,дали е за първи път или не.


Абсолютно си права!
Ето една статия от вчерашния puls.bg:
http://www.puls.bg/health/sex/news_2338.html

# 42
  • Мнения: 0
Тъй като няколко пъти съм бил 'точния човек' и в не пряка връзка с темата 'защо един мъж пише в женски форум' ще споделя, че в такива ситуации най-трудното е да накараш жената да се отпусне и да не се дърпа. Дъпрането не само усложнява 'манипулацията' ами и крайно изнервя обстановката.  ooooh!
Интересно ми е след като научно е доказано че жените имат по-висок праг на болка защо се плашат толкова от една болка, която на всичкото отгоре е начало на удоволствието от секса. Пък и не само това. Представете си, че сте на зъболекар например. Ако се дърпате и го блъскате дори и най-простата и не чак толкова болезнена поломба ще ви донесе повече болка и страдание околкото ако стиснете зъби и отворите широко устата си - това последното е от един виц  Mr. Green Така че - дайте ни шанс мили жени  Mr. Green за вас го правим  Simple Smile  за вас се жертваме Blush

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Какво жертвате, бе Немо  hahaha

# 44
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Какво жертвате, бе Немо  hahaha
И аз това не можах да схвана Thinking

# 45
  • Мнения: 202
Незнам,защо доста от вас се подиграват едва ли не на момичето,че видиш ли ти тя е на 22 и е още девствена е какво геройство ли щеше да извърши ако си беше легнала с някой още на 13?
Мило момиче, мога да ти кажа само браво , че си изчакала точният за теб човек,повярвай ми не си изпуснала нищо тепърва ти предстоят хубави моменти и истинска наслада от секса.
Аз смятам,че психически ако се настроиш и не мислиш за болката всичко ще си дойде на място.

# 46
  • Мнения: 87
Тъй като няколко пъти съм бил 'точния човек' и в не пряка връзка с темата 'защо един мъж пише в женски форум' ще споделя, че в такива ситуации най-трудното е да накараш жената да се отпусне и да не се дърпа. Дъпрането не само усложнява 'манипулацията' ами и крайно изнервя обстановката.  ooooh!
Интересно ми е след като научно е доказано че жените имат по-висок праг на болка защо се плашат толкова от една болка, която на всичкото отгоре е начало на удоволствието от секса. Пък и не само това. Представете си, че сте на зъболекар например. Ако се дърпате и го блъскате дори и най-простата и не чак толкова болезнена поломба ще ви донесе повече болка и страдание околкото ако стиснете зъби и отворите широко устата си - това последното е от един виц  Mr. Green Така че - дайте ни шанс мили жени  Mr. Green за вас го правим  Simple Smile  за вас се жертваме Blush

Find_NEMO, бил си "точния човек", казваш...
Ама, ако ситуацията е била let's FIND..... онова на девойката, нищо чудно да е имало вярно дърпане.
Та и аз да кажа нещо в непряка връзка с цитираната тема "защо един мъж пише в женски форум" -
нека си пишат мъжете, не пречат, но ако не могат да кажат нещо смислено по такива деликатни теми,
нека си замълчат.

# 47
  • Мнения: 0
Фразата ' точен човек' изкопирах от вашите мнения. Аз предпочитам 'дефлоратор'  Mr. Green
В темата се намесих защото на няколко пъти подлагате на критика уменията на мъжете. Знам че ние сме виновни  Mr. Green ама е коректно да се даде думата и на отсрещната страна. Разбира се не намеквам, че не сте коректни ... което не значи, че не намеквам друго  Mr. Green

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Ми не е точно така за "точния" човек. Получава се и с не чак толкова "точен". Всичко е в главата на момичето, оттам тръгва проблема. И да, примера със зъболекаря е доста добър.

# 49
  • Мнения: 8 951
Здравей!

Прочетох голяма част от темата, нападките пропуснах.
Имах и имам същият проблем. Бях девствена до 21 годишна възраст. Първият път беше ужасно болезнено за мен, главно за това, че не можех да се отпусна. Не ми се влиза в подробности, много мога да пиша за това, но предпочитам по скайп или на лс. Изпитвам болка при полов акт и гинекологичен преглед и сега година и половина почти след раждането, което беше естествено.  Няма нищо странно това, говорила съм с гинеколога си, всичко е на психическа основа. Няма нищо общо с тясно, широко, дебела или тънка ципа. Всичко е в главата ти, почти съм сигурна. Ако имаш нужда да говориш с някого за това ми пиши.
Надявам се с приятеля ти да успеете да минете бързо и лесно през тези неща и да се налсаждавате на връзката си!


Hug

# 50
  • Мнения: 136
Find Nemo, не си прав да правиш аналогия между вагинизма и прага на болка. Действително, ние, жените, имаме по-висок праг на болката, но когато нещата опират до сексуални усещания става въпрос за психологическа реакция. Ако момичето не е достатъчно предразположено при първия акт и болката е ужасна ,това може да й се отрази доста жестоко на психиката. А ако този първи акт е с "точния" човек, драмата е още по-голяма. Затова най-подходящия "точен" човек е опитния.
Подобно явление се наблюдава и при раждалите жени. Ако първите сношения след раждането са болезнени, това може да доведе до същия сериозен проблем или просто до загуба на интерес към секса. Казвам ти пак - Сексът е в главата!

# 51
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Авторката от много време не пише в тази тема,проблема може и да е решен вече Thinking

# 52
  • Мнения: 8 951
Авторката от много време не пише в тази тема,проблема може и да е решен вече Thinking

Може би нападките са я "изгонили" ....

Hug

# 53
  • Мнения: 0
Find Nemo, .............- Сексът е в главата!

Ами аз какво написах ?! Цитирам "най-трудното е да накараш жената да се отпусне и да не се дърпа."
Примера със зъболекаря не е случаен. Същия ден ходих да ми вадят корен. Тръгнах с мисълта, че ще ме боли, седнах с мисълта, че ще ме боли и естествено, че ме заболя .... ама ме заболяяяяя все едно ми бръкна с пирон в мозъка при положение че имах и упойка. Зъболекарката ми е с почти 20 години практика. Последното, което бих казал за нея е, че няма опит или че не е внимателна, но въпреки всичко видях 'млечния път' посред бял ден в  буквалния смисъл на думата. Аз обаче като примерен пациент само стисках стола и се потях като прасе. Какво? ! Да я обвинявам че не е 'точната' или пък че не е 'опитна'? Просто манипулациата е болезнена и няма начин да е иначе - това е. Не знам дали тази болка е съпоставима с дефлорацията но ако е - в последните 10 години са ме дефлорирали поне 10 пъти. Съгласен съм че авторката може би има проблем но с какво можем да помогнем ние ?! А ?! Да я успокоим че няма да боли ли ?!
Да не говорим, че аз имам поглед от другата страна. Колкото и да си внимателен, колкото и да си нежен ако на въпросната мадама са и набивали в главата, че видиш ли е непоносима болка то тя усложнява нещата дотолкова, че и да искаш не можеш да си нежен. Едната даже ми заби такова коляно че .... изкара временно от строя инструмента. А да ! И това да ви кажа - с всичкото това дърпане и блъскане от ваша страна никак не ни помагате да свършим работата нежно защото въпросния инструмент се влияе зле от вашите действия. И после - не бил точния , не бил опитен .... ако не искате да ви боли - оперативно, с упойка. Ама и така няма да ви хареса защото .... трябва да е незабравимо, един път в живота е .... угодия нЕма  Whistling

# 54
Авторката от много време не пише в тази тема,проблема може и да е решен вече Thinking

След още няколко опита + лубрикант + дори алкохол... не, не, и не.   Cry
Печално се съгласявам, че положението е единствено за лекар (и дори интервенция!) ... макар че изобщо не ми се иска така!  Sad Отпускам се, има желание, страст..., но болката е просто нетърпима. Не зная доколко проблемът е в главата ми. Според приятеля ми е в самата ципа, разположена по-напред на входа на влагалището и очевидно твърде дебела/или еластична, но непробиваема  Shocked
 Confused

# 55
  • Мнения: 145
миличка май наистина е най-добре и лекар и може би колкото по-скоро толкова по-добре! Успех

# 56
  • Мнения: 2 755
Може да си купиш един крем Лидокаин и да се намажеш предварително. Болка няма да усетиш и няма да ти навреди по никакъв начин, обаче може и партньора да се обезчувстви и май ще трябва да използвате презерватив. С крема се мажат и малки деца, безопасно е и струва 3-4лв. Успех

# 57
  • Мнения: 8 951
Според приятеля ми е в самата ципа, разположена по-напред на входа на влагалището и очевидно твърде дебела/или еластична, но непробиваема  Shocked
 Confused


Не мисля че проблема е в това, няма как ципата да е на входа на влагалището, до колкото съм запозната. Посъветвай се с лекар, след като не можеш да се справиш сама. На мен ми костваше години. Успех!

Hug

# 58
  • Мнения: 25 689
А да ! И това да ви кажа - с всичкото това дърпане и блъскане от ваша страна никак не ни помагате да свършим работата нежно защото въпросния инструмент се влияе зле от вашите действия. И после - не бил точния , не бил опитен .... ако не искате да ви боли - оперативно, с упойка. Ама и така няма да ви хареса защото .... трябва да е незабравимо, един път в живота е .... угодия нЕма  Whistling

Много си прав! Съчувствам.  Grinning

# 59
  • Мнения: 136
Find Nemo, абсолютно съм съгласна, че точно това е най-трудното - да я предразположиш и да не се дърпа.
Извинявай, но се посмях на случая с коляното. Колко ще боли зависи от доста неща. Ето някои причини. Зависи на колко ръба се държи ципата. Доказано е научно, че има жени, които по рождение са с разкъсани един или два ръба на химена. Зависи колко е дебела и колко е еластична ципата.
Явно авторката е от най-сложния "модел". Моето лично мнение (не ангажирам никой с него) е, че най-добре да и помогне лекар, иначе има опасност да си докара психотравма още в началото на сексуалния си живот.

Лека вечер на всички!

# 60
Здравейте, мили и загрижени хора  Grinning

Да се отчета с развоя на събитията  Laughing Отидох на гинеколог. Тя ме увери, че абсолютно всичко ми е наред физически и няма пречки за осъществяването на полов акт. Каза, че проблема е в стягането, което дори малко затрудни прегледа  Embarassed Следователно, наистина всичко било в главата ми, не трябва да спираме да опитваме, да се отпускам, малко по малко щяло да стане и т.н. Каза също така, че съм малко 'протрита' от неуспешните опити, но това ще отмине до няколко дни.  Rolling Eyes Провери и за течение и бактерии - няма.

Аз лично не съм доволна от този развой. Сякаш очаквах да ми открият някакъв проблем, защото проблем би дал и решение, и възможно лечение.   Confused Приятелят ми пък настоява да отидем на сексолог - според него той щял даде съвети за практическо преодоляване на проблема, докато гинеколога само разглеждал анатомически, като парче месо.  newsm78

В заключение - ще продължавам да опитвам  Rolling Eyes Явно наистина се стягам, макар и неосъзнато...  Cry

# 61
  • Мнения: 1 127
Скъпо момиче, за да те окуража, ще ти кажа, че аз бях на повече от твоите години, когато загубих девствеността си.
Просто трябва повечко смелост, може би малко алкохол не би навредил. Желая ти късмет! Peace

# 62
Скъпо момиче, аз бях само малко по-малка от теб, когато загубих девствеността си ... Това стана след като имах дълга връзка със също неопитно като мен момче, с което нешата не се получваха по начина, по който и при теб. Сякаш там имаше "бариера". която не можеше да се премине. Иначе по други начини си стигах до оргазъм Wink Сещаш се, нали Wink Та разделихме се ние с това момче (не по гореописаните причини) и после имах друг приятел, по-опитен от първия. Нещата се получиха от раз. Без болка даже Simple Smile

Проблема е в главата то, мило момиче. Лекарят няма да ти помогне, понеже и да премахне девствената ти ципа, няма как да направи така, че мускулите на влагалището ти да се отпуснат в подходящия момент. Опитай да се отпуснеш, да бъдеш предразположена и ще се случи. Не си изрод в никакъв случай  Naughty И стига с тези тампони. Голям проблем, че не можеш да ползваш тампон Simple Smile Има време, ще ползваш. Аз вече имам дете, а не ползвам, защото не са ми удобни. Ама това не ме кара да се самоизмъчвам Wink

Айде спокойно и успех Wink

# 63
  • Мнения: 1 949
Добре те е посъветвала лекарката. Това стягане май си имаше някакво медицинско наименование даже  newsm78 Не се отчайвай и, както те е посъветвала sela, малко алкохол може да помогне на занятието Wink  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 1 820
Тъкмо и аз за алкохол си мисля. LaughingИзлезте,хапване,пийване,разпуснете,отпусни си душата,и нещата ще станат от само себе си.Ако всеки път мислиш само за това,скоро няма да стане

# 65
  • Мнения: 136
Идеята да отидете на сексолог не е лоша. Може да даде полезни съвети на приятеля ти. А и на теб ще ти внуши повече кураж!
Явно момчето е сериозно. Браво на него!

# 66
 Embarassed
О, да, той е прекрасен! А иначе забравих да спомена, че точните думи на лекарката бяха:
"При някои жени ципата е наистина тясна и хирургическа интервенция е необходима, но при теб няма нужда, съвсем нормална ти е".  Rolling Eyes Явно сама съм се наплашила с приказки за свръх-дебелина и прочее Rolling Eyes
Но все пак си мисля, че ако това продължава още дълго, бих посетила и друг лекар. Просто за второ мнение!
Относно алкохола - ...трябва да се напия ли?  Embarassed Защото бяхме пробвали, след като изпих 2 чаши вино, с надеждата просто да ме отпусне, но явно беше недостатъчно.

# 67
  • Мнения: 136
Не е нужно да се напиваш, естествено! Ще пиеш колкото сметнеш за нужно, за да се отпуснеш.
И си повдигни малко самочувствието (бельо, парфюм, прическа и каквото се сетиш, че ще направи доволна от себе си). Ти не си жертва на девствеността си, а младо и жизнено при това и желано момиче.
Настрой се, че това е малка, леко неприятна пречка, която набързо трябва да преодолееш без много-много да я мислиш.
И като се отпусните и се развихрите не мисли за това, а се дръж все едно, че не си вече девствена....  Wink

# 68
  • Мнения: 7 723
А защо приятелят ти не пробва с пръсти?

# 69
Пробва, боли. Дори само с един не успява надълбоко, а когато пробва с двааааааа...  Shocked  Cry

# 70
  • Мнения: 2 755
А защо все пак не пробвахте с лидокаина? Наистина ще те обезболи напълно.

# 71
  • Мнения: 7 723
Всъщност, Лидокаина е едно добре решение. Peace

# 72
  • Мнения: 1 820
Е,чакай сега,темата се обърна на порно филм.нали не очакваш някой да ти каже в каква поза да застанеш и да стане работата?
Тва от колко време се мъчите и не става?В крайна сметка ако само ни пързаляш,измисли някакъв развой на събитията  #Crazy

# 73
  • Мнения: 7 723
Е,чакай сега,темата се обърна на порно филм.нали не очакваш някой да ти каже в каква поза да застанеш и да стане работата?
Тва от колко време се мъчите и не става?В крайна сметка ако само ни пързаляш,измисли някакъв развой на събитията  #Crazy
По тоя повод аз бих препоръчала на авторката да застане на партер Peace

# 74
  • Мнения: 3 071
Аз виждам нещата така - няколко водки и една обезболяваща свещичка Profenid, половин час преди екшъна..
Приятно и почти безболезнено...  Crazy

Последна редакция: нд, 19 юли 2009, 23:52 от СкО®

# 75
  • Мнения: 2 386
Препоръчвам ти успокоителни пък аз - може билкови, може и мускулни релаксанти - питай лекаря си. И без това Лидокаинът няма да реши проблема в главата ти.

Възмутена съм от реакциите в темата, честно.

Кураж и няма страшно -нито ще те зареже заради това, нито си сбъркана.  Hug

# 76
  • София
  • Мнения: 708
Нямам практически опит, но и на мен лидокаина ми се вижда добра опция.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 508
От чисто практическа гледна точка мога да ти препоръчам позата, която ми помогна навремето при същия проблем - легнала по корем, напълно отпусната. Не знам защо, но болеше значително по-малко и стана по-лесно.

# 78
  • Мнения: 346
Аз и4звестно време след раждането развих вагинизъм. Беше просто от напрежение, че ще ме боли епизотомията, че ще ми се разкъсат конците и ей такива хипохондрии. Преодолях го сама, просто си наложих да не го мисля. Всичко е в главата. Може би сексологът е нелоша идея. А болкоуспокояващите за мен не са решение щом проблемът е психически.

# 79
  • Мнения: 38
Миличка не си ли се замисляла -можеби човекът с когото пробваш не ти е щастието
сигурно го обичаш но от много опити не се ли умори
може би това не е голямата любов, освободи се мисленно от това дали трябва или не трябва да го направиш -НЯМА НИЩО СЛУЧАЙНО НА ТОЗИ СВЯТ
Търси огън а не пламъче
Успех, не се бой сексът е върховна наслада но с подходящия човек

# 80
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Алкохолът може да е решение, ако проблемът е в "главата".
Лидокаин и обезболяващи/отпускащи мазила - също, но само да не взимаш обезболяващи с алкохол, защото не се знае до какво може да доведе  Peace

И повече "предварителна игра" ще помогне, но препоръката за сексолог ми се струва най-удачна, особено когато става дума за вагинизъм. Ако хименът ти беше еластичен, можеше да водиш полов живот години наред без да има разкъсване. А понятието "тясна вагина" е повече част от мъжките фантазии, отколкото физиология  Wink "Там" има мускули, чието действие с течение на времето и придобиването на сексуален опит ще опознаеш.  Simple Smile

# 81
Здравей, Авторке!
Първо, искам да те поздравя за смелостта и откровението да споделиш с нас проблема си.
Второ, постъпила си сериозно и отговорно по отношение избора на първия мъж! Браво!  Hug
А сега по темата. Аз лично съм нямала такъв проблем, но съм чела някои неща по въпроса. Действително има жени с удебелена девствена ципа. Явно случая е такъв.
По отношение на вагинизма, освен вроден има такъв придобит. Накратко казано "се придобива", когато жената свързва секса с неприятни мисли или преживявания. Незнам колко пъти сте пробвали, но не прекалявайте с опитите. Сексът е в главата. Не си разбивай психиката с подобни негативни емоции, за да не стигнеш до лечение.
Ако решите, спретнете си романтичен уикенд с лубрикант на атрактивно място.  Heart Eyes
Ако не се получи, най-добре е да ти помогне специалист. Процедурата е точно такава, каквато да ти я описали вече и става за секунди.
Относно тампоните, има специални тампони за девствени. Не се мъчи с тези за дефлорирани жени.

П.П. Не мога да разбера защо хора, които не са в настроение за разговор, се насилват да пишат във форума?!?  #2gunfire

аз съм на 19 и също съм девствена..с бившия ми приятел пробвахме няколко пъти но просто не става..имам чувството,че съм прекалено тясна..не ме е страх от болката..изтърпявала съм какво ли не..въпросът ми е-за тази операция- да разкъсва се девствената ципа,но проникването става ли по-лесно или всичко е същото,само дето ципата е разкъсана и няма вероятност от кръв и тн? и още 1- опитвала съм се и сама с пръсти ..но пак нищо не става..има ли някакъв начин да се справя сама Embarassed

# 82
  • Мнения: 233
Имах същия проблем. Първия път се получи, защото бях   много Wine Glass . Сериозно: ще ми се да ти разкажа малко повече за тези проблеми, защото съм изчела много по въпроса, но е за лично съобщение, а ти си гост. Единственото, което мога да ти кажа е, че ако си мислиш, че като го направиш един път проблема ще изчезне, се лъжеш.

# 83
Здравейте!
Пиша в тази тема, защото ми предстои да правя секс за първи път с приятеля ми и то другата седмица, когато ще ходим на екскурзия.Аз съм на 30  /нека не звучи странно, просто чаках подходящия, иначе нито съм грозна, нито пък съм била някога нехаресвана, май единственото, което ме е спирало някога, беше големият ми срам, който до голяма степен е опропастил живота ми, а и желанието да го направя с любов, която смятам, че сега изпитвам в големи дози към момчето, с което съм в момента/,девствена и много притеснена от евентуалния бъдещ развой на събитията.Знам, че звучи глупаво и налудничаво да се притеснявам за нещо, което не знам дали ще се превърне изобщо в проблем, но има вариант да не протече гладко и сега ще споделя причината,която толкова ме навежда на мисълта, че ще съм едва ли не главно действащо лице в Баташкото клане. Cry Като повечето жени и аз мастурбирам, все пак тялото си го иска, но по-скоро до преди месец всичко си беше в рамките на съвсем невинно галене, стимулиране на клитора...Та така, нищо друго не съм правила, просто по този елементарен начин свършвах и ми беше достатъчно, но като се задълбочават нещата с младежа, реших да изпробвам и други техники, за да не се окажа съвсем боса и като в небрано лозе, когато нещата опрат до леглото.Взех, че пробвах с пръст. Embarassed Честно казано трудно влезе и не ми беше особено приятно.На следващата вечер пробвах да проникна с два пръста, но неуспешно и така няколко вечери подред.Просто няма начин нещо с такива размери да влезе в мен, прекалено съм тясна.Проблемът е в това, че съм с усещането,че вътре не е чак толкова невъзможно да се получат нещата, те не се получават на самия вход на влагалището.Уж изчаквам да съм максимално отпусната, влажна и възбудена, пробвам и не става.Споделих и с него, а той ми каза да продължавам да опитвам.Не се е изплашил още, макар че сигурно си е казал: ''Къде я намерих и аз тая, само да си усложнявам живота?!'' Sad Много добро и търпеливо момче е, има опит в секса, бил е и с девствена, но дали ще е в състояние да ме изтърпи, ако действително се окаже, че сексът с мен ще си е мъка.Така ми се иска веднъж завинаги да мине тоя пусти първи път.Започнах като луда да търся в интернет информация за самия процес на дефлорация, за девствената ципа, за възможно най-безболезнените начини, с които да стане актът факт...Ужасно съм отчаяна и се притесснявам да не загубя приятеля си, в случай че се окажа прекалено тясна, не знам докога би издържал без секс и само с опити за моето разширяване. Cry Извинете ме и за лаишкия въпрос, / уж не съм проста, образована съм, пък не знам нещо елементарно Embarassed / но се чудех къде точно е разположен хименът newsm78 Ако е на входа, тогава явно е нормално да не мога да напъхам два пръста, но в случай, че е разположен навътре, не си обяснявам как така дори връхчетата на пръстите ми не проникват във влагалището ми.Това нормално ли е изобщо?На гинеколког не съм ходила и нямам намерение засега.Първо ще видя какво ще стане другата седмица, макар че отсега знам, че нищо няма да постигнем в тва легло.
Моля ви, помогнете ми със съвети, дайте адекватни отговори на въпросите ми относно разположението на девствената ципа и предложете методи за разширяване и обезболяване!Ще съм ви безкрайно благодарна.

# 84
  • Мнения: 3 146
отчаяната, извини ме, но ми е трудно да повярвам, че си на 30 години и никога не си ходила на гинеколог? Това е много по-странно, отколкото неправенето на секс. Първо иди на гинеколог и той ще прецени дали имаш някакъв физиологичен проблем изобщо.

Аз лично не съм чувала за човек, за когото да е невъзможно да прави секс, ако няма някакъв сериозен физиологичен проблем. Колкото и да ни го описваш, няма как да дадем компетентно мнение, иди на лекар!

# 85
  • Мнения: 8 951
Отчаяна,
искам да ти кажа, колкото по-вече мислиш нещата, толкова по-вече ще ти се усложняват в главата. Това с пръстите го забрави. Ти трябва да се отпуснеш, за да проникне каквото и да било, било то и пръст, а както го описваш, със сигурност не си се отпуснала. Ако си мислиш че първият път на въпросната екскурзия, няма да се получи, то да наистина няма да се получи, за това бъди положително настроена и си мисли колко ще ви е хубаво и всичко ще е наред. Ако от сега се стягаш, то и тогава ще си стегната и в главата ти ще е само това как е първи път и как искаш всичко да е перфектно.

Наистина, послушай gergandi  и иди на гинеколог.

Въпроса за химена, не не е на входа, по навътре е. Виж в гугъл изображения, 100% ще намериш.

Успех!


Hug

# 86
  • Мнения: 3 066
Казваш на 22 години си...
Не искаш да споделиш проблема си в тиинейджърски форум!?
Досега не си ползвала тампони... не си посетила гинеколог дори за профилактичен преглед...
Много странно...
Кое му е странното?
И при мен беше същото-направих го на 25 и преди това не ми се беше налагало да посещавам гинеколог !просто се отпусни и изчакай момента когато си разположена,цяла вечер сте се целували и си възбудена!естествено че боли ,но минава за секунди! използвайте кондоми,задължително!

# 87
  • Мнения: 2 755
Така сама няма да стане, няма жена коята да е чак толкова тясна, но сама няма да можеш. Остави се на приятеля ти, нека бъде по настоятелен и дори да те боли ще е само един път, ще изтърпиш. Нека той да го направи, а не ти, макар и да трябва малко повече сила при някой жени.

# 88
  • Мнения: 73
 Според мен потърси мнението на специалист,и там можеш да го получиш по-добре от колкото тук.Успех  bouquet

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 13:04 от Tatti

# 89
  • Мнения: 5
Ох, благодаря за отговорите, ама май няма да послушам съвета да отида на гинеколог!Досега не съм го правила, защото не съм имала оплаквания, върти ми се в главата като опция, в случай че дефлорацията се окаже проблемна, иначе не ми е належащо, пък и сестра ми не ми е казвала, че има нужда да ходя, въпреки че е лекар.С нея не съм споделяла за страховете си де, имам предвид това, че е наясно, че нямам гинекологично заболяване и без да съм ходила на преглед.Иначе ми знае хала и това, че досега гадже не съм имала, но въпреки че сме си много близки, се притеснявам да говоря с нея на тази тема.Наистина ще взема да се поровя още малко в интернет, за да разбера нещо повече за химена и негото местоположение, пък останала работа ще я оставя на гаджето.Тук четох и за съветите с алкохола.Аз не пия, не близвам даже, но ще се жертвам и другата седмица може да ударя чаша вина или една малка водка в името на каузата дефлорация.Дано и това помогне за отпускането!Приятелят ми е много мил и нежен, не е някой нетърпелив и нервен, та предполагам няма да има проблем и ще ми влезе в положение.Ако не стане сега, то поне следващия път със сигурност.Трябва да мисля позитивно и да съм с нагласата, че не боли, за да улесня и неговата задача.Иначе обсъждаме варианта да носи лубрикант.Кой бихте ми препоръчали?За лидокаин вече не знам дали има намерение да вземе, макар че аз съм ЗА.Щеше ми се и да е без презерватив, въпреки че имам една кутийка, но съм си втълпила, че с тях може би боли повече. newsm78

# 90
  • Мнения: 1 844
Мислех да не се меся в темата,че току виж някой се обидил. Rolling EyesНо просто съм втрещена.Не вярвах в днешно време да има нормална съвременна жена,която да е девствена на 30 и да не е ходила на гинеколог,а на всичкото отгоре и да не смята за редно да отиде. Shocked
По темата-пийвате едно малко за отскок,отпускате се,гледайте заедно някой еротичен филм,ако смятате,че ще ви разкрепости. LaughingИ си избийте от главата глупостите,че сте прекалено тясни,та чак секс не можете да правите.Това са фантасмагории,които само ще ви накарат повече да се стегнете.Ще стане,не е толкова голяма сложност..
Между другото и аз имах такъв проблем.Бях на 16 и половина обаче и гаджето ми също беше девствено,тоест без опит.Пробвахме  доста пъти и не ставаше както трябва.Без много да умувам отидох на гинеколог,който ми каза,че от досегашните опити съм само частично дефлорирана.Каза ми следващия път да стисна зъбки и работата ще стане.Е,повярвайте,следващия път наистина беше много лесно-чак не разбрах как стана.Само че вече бях с ново гадже.И то беше девствено. Mr. Green

# 91
  • Мнения: 38
Здравей отчаяна,много е вероятно вместо реални приятелски съвети да получиш нападки и подигравки,но не им се връзвай,отвори някоя произволна тема и ще разбереш защо.
Сега по същество.На 30 години е много вероятно хименът да е станал по-плътен и да бъде по трудно разкъсването ,добре е да посетиш гинеколог,нищо ,че си девствена ,това не променя факта,че си жена.Друго нещо -това че не можеш да проникнеш с пръсти ,не означава,че момчето няма да се справи(личен опит- никога не съм можела да го направя сама,но нямам проблем когато съм с приятеля ми).Няма страшно,щом си решила да го направиш и си избрала точно този човек значи му имаш доверие и той би трябвало да те предразположи добре.Внимавай колко ще пиеш,между другото,да не стане обратен ефект и просто да заспиш или нещо по-лошо Simple SmileУспех Hug

# 92
  • Мнения: 233
ВАЖНО!!!!!!! Това, че нямаш оплаквания не значи, че нямаш гинекологични проблеми. Говоря по принцип. Тъй като си девствена щансът е малък, но не си мисли, че жена (особено полово активна), която няма оплакнавия няма и заболявания. Пример: шийката на матката няма рецептори за болка и в първоначалните стадии на едно сериозно заболяване симптоми няма. А именно ранната диагностика е най- важният фактор за успешно лечение. Когато има симптоми обикновенно е много късно. За това всички лекари препоръчват- 1 цитонамазка на всеки 6 месеца, или поне 1 път в годината.
По темата: Не ми се сърди, но според мен е безотговорно да не си ходила на гинеколог никога. На 30 години си, жена, я се стегни. Ако не може да те прегледа, отиди поне се консултирай.
Извът темата: Доказано е, че Папилома вирусът, който е причина за най- тежките женски заболявания, освен по полов път, може да се предаде и от майка на дъшеря. Така, че това, че си девствена, не значи че си защитена. Вярно шансът е малък, но явно някой трябва да те стресне, за да отидеш на лекар.
Довери се на момчето си и знай: смелостта не е просто липсата на страх, а осъзнаването, че нещо друго е по- важно от страха. Ще видиш колко е хубаво и даже ще те е яд, че си изгубила толкова години.  Айде успех  Peace

# 93
  • Мнения: 2 755
Защо обвинявате жената, и да отиде на гинеколог девствена и без оплаквания няма да я прегледат и цитонамазка няма да и вземат. Като започне да води полов живот ще отиде, пък и ще и се налага, ама че до сега не е ходила не е чак такъв проблем.

# 94
  • Мнения: 5
Аз не се срамувам от факта,че съм девствена на тия години.Много повече бих се притеснявала,ако ми беше излязло име на лесна или още по-лошо - на парцал.Сега съм преценила,че човекът си заслужава,сега съм решила да правя секс.И първата целувка ми беше с него миналата година.Вярно,че малко късно съм се захванала с неща,които на днешно време се правят и от 12-годишни пикли,но не знаех,че има определена граница във възрасттта,до която е трябвало да овършееш света.
Иначе за гинеколога съм съгласна.Може би съм постъпила леко безотговорно по отношение на здравето си,но веднага след като правя секс,ще започна да ходя редовно на профилактични прегледи.
А за химена бях чела,че с годините не се променя,не се удебелява,нито става по-трудно разкъсването му,отколкото би било на 20 примерно.Какъвто си е бил,когато се раждаме,такъв си остава до момента на дефлорация.Не мисля,че само защото съм на 30,нещо в мен се е видоизменило и ще повлияе на сексуалния ми живот занапред.
Вярно ще пийна,ама за помощните средства като лубрикант и лидокаин какво ще кажете?Ще имам ли нужда от тях и какви точно е добре да са?И презервативите ме притесняваха и не знам да ги ползвам ли при сефтето или не.

# 95
Отчаяна, вземете си лубрикант, на Durex има различни видове. Вижте на кой какво пише на опаковката и вземете този, който няма някакви допълнителни ефекти - парещ, охлаждащ или нещо такова. Само лубрикант на водна основа. Лидокаин - по-скоро не. Не е някаква болка за умиране. Спокойно, отпусни се и всичко ще е наред. Само не подхождай с идеята, че нищо няма да стане и че си непробиваема стена  Mr. Green

# 96
  • Мнения: 233
Задължително с презерватив  Peace За жената няма разлика. Поне при мен е така  Embarassed Няма промяна в химена, има различни видове химен- по- тънък, по- дебел, по еластичен, с различни форми и т.н...........

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 13:39 от Sparkle

# 97
  • Мнения: 3 066
Аз не се срамувам от факта,че съм девствена на тия години.Много повече бих се притеснявала,ако ми беше излязло име на лесна или още полово - на парцал.Сега съм преценила,че човекът си заслужава,сега съм решила да правя секс.И първата целувка ми беше с него миналата година.Вярно,че малко късно съм се захванала с неща,които на днешно време се правят и от 12-годишни пикли,но не знаех,че има определена граница във възрастта,до която е трябвало да овършееш света.
Иначе за гинеколога съм съгласна.Може би съм постъпила леко безотговорно по отношение на здравето си,но веднага след като правя секс,ще започна да ходя редовно на профилактични прегледи.
А за химена бях чела,че с годините не се променя,не се удебелява,нито става по-трудно разкъсването му,отколкото би било на 20 примерно.Какъвто си е бил,когато се раждаме,такъв си остава до момента на дефлорация.Не мисля,че само защото съм на 30,нещо в мен се е видоизменило и ще повлияе на сексуалния ми живот занапред.
Вярно ще пийна,ама за помощните средства като лубрикант и лидокаин какво ще кажете?Ще имам ли нужда от тях и какви точно е добре да са?И презервативите ме притесняваха и не знам да ги ползвам ли при сефтето или не.
Да ,ползвай презерватив Задължително!А ,за другите мнения за годините не се притеснявай ,важното е да си готова и да знаеш какво и кога го искаш!Успех и малко повече пред-игра !

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 16:01 от tanyatais

# 98
  • Мнения: 2 755
Отчаяна мислиш ли, че ако жена прави секс с човек, който не "заслужава" става лесна? Какво разбираш под "парцал"? Не издигай девствеността в култ, не е чак такава ценност както си я представяш. Поне  това личи от думите ти.

# 99
  • Мнения: 233
Много повече бих се притеснявала,ако ми беше излязло име на лесна или още по-лошо - на парцал.

На мен не би ми пукало особено, плюс това светът вече е различен. Особено ако си от голям град. Но това е друга тема.

# 100
  • Мнения: 5
Не съм казала,че жена,която прави секс с мъж,който не заслужава,става лесна,имах предвид,че в днешно време се прави безразборен секс и не се подбира много-много,набляга се на други неща,а не на любовта в най-чистия смисъл на тази дума.Аз сама за себе си съм преценила,че сексът за една нощ дори и с някой,който силно ме привлича,не е за мен.Има си хора за всичко и аз определено съм от оная група жени,които се отдават само,когато има силни чувства и то от двете страни.Май си е до характер и ценностна система всичко,че и до възпитание,макар родителите ми примерно да се чудят на кого сме се метнали със сестра ми,та сме толкова задръстени Mr. Green ,понеже те примерно навремето преди да се оженят,са имали страшно много гаджета преди това.Прекалено романтична съм и явно това си оказва влияние.Светът вече е различен,съгласна съм,но и хората сме различни и точно затова е толкова интересен светът,защото не всички сме като извадени по калъп.Иначе съм от голям град,и то доста голям Simple Smile

# 101
Е ти казваш, че мин.година си се целувала за пръв път с тоя младеж. И от тогава до сега? На сух режим? Не ви ли дойде вдъхновението за секс от тогава до сега  newsm78

# 102
  • Мнения: 87
И има ли новини по темата, успя ли авторката да се справи с проблема?

# 103
  • Мнения: 0
,макар родителите ми примерно да се чудят на кого сме се метнали със сестра ми,та сме толкова задръстени Mr. Green ,понеже те примерно навремето преди да се оженят,са имали страшно много гаджета преди това.

Представям си картинката как майка ти ти казва:
"Айде бе дъще .... ще се прое*еш ли най-после ,.... аз навремето колко съм ги тръш(лаш)калааааа  Crossing Arms Whistling

# 104
  • Мнения: 1 949
И има ли новини по темата, успя ли авторката да се справи с проблема?

Кога ще е екскурзията?

# 105
  • Мнения: 233
Почвам да се замислям, че нещо се пързаляме тук.  Thinking

# 106
  • Мнения: 3 146
Почвам да се замислям, че нещо се пързаляме тук.  Thinking
Аз още веднага си го помислих.

# 107
  • Германия
  • Мнения: 240
Почвам да се замислям, че нещо се пързаляме тук.  Thinking
Аз още веднага си го помислих.
Не искам да обиждам никой, но дано да е пързалка, защото ако не е, то ситуацията поне според мен е меко казано ненормална. Най-много се втрещих от това, че и първата целувка на авторката е била на 30 години.  #Crazy И аз не съм привърженичка на безразборния секс, ама това вече е прекалено... Whistling
Иначе по темата, колкото повече го мислиш, толкова е по-голяма вероятността да се прецакат нещата. Избий си всякакви мисли за тесни отвори и химени от главата и би трябвало да няма проблем  Peace

# 108
  • Мнения: 5
Е веднага щом нещо не е като при вас,го обявихте за ''пързалка''.Не,съвсем откровена и честна съм,мога да се закълна даже.А с въпросното момче нещата се случват на час по лъжичка,защото не сме от един град и се виждаме веднъж в месеца,даже тоя път не съм го виждала от средата на ноември,тъй като и двамата работим,а той е и студент и е сложна ситуацията.Иначе екскурзията е на 12-ти,в петък заминавам.То при нас нещата се случват по разни други градове,гледаме да се срещаме някъде по средата на родните ни места и така.А интимни сме били,но единствено петинг сме практикували.Аз съм много срамежлива и за мен това,че всичко ми се случва чак сега,си е съвсем нормално,като си се познавам.Едвам се съблякох на тъмно пред него и за сефте докосвах гол мъж,та смятам си е в реда на нещата той да не ме пришпорва,като е наясно със ситуацията.

# 109
  • Мнения: 1 844
Ох... ooooh!Успех на екскурзийката и да споделиш справили ли сте се със задачата....

# 110
  • Мнения: 0
...та смятам си е в реда на нещата той да не ме пришпорва,....

Ако те пришпори .... ще вземе да ти хареса  Whistling

# 111
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
...та смятам си е в реда на нещата той да не ме пришпорва,....

Ако те пришпори .... ще вземе да ти хареса  Whistling
Laughing Laughing Mr. Green

# 112
Не разбирам защо така се нахвърлихте срещу авторката!Единственото което мога да кажа е,че аз самата съм на 31 и все още съм девствена.Имам човек до себе си от много години,при нас нещата са малко по различни - от негова страна съществува проблем ,който се опитваме да разрешим!Колко ненормално звучи това на фона на 11-12 годишни майки!!!!!!!!Кое според вас е нормално - да го направиш когато се почувстваш готова за това (макар и на 30),или до го направиш на 11 само за да не си по-назад от останалите!!!!Имах колежки в университета ,които сменяха приятелите си като носни кърпички , и до сега поддържам връзка с някои от тях ,но в момента повечето са омъжени ,не дотам доволни от брака си ,или пък разведени!!!Няма гаранция ,че аз самата ще бъда най-щастлива на света -никой не знае какво му е приготвил утрешният ден ,но все пак!Смятам,че не съм "изпуснала" толкова многа от живота - не твърдя ,че секса е маловажен ,но не и най-важен!не е ли по-важно да си обичана ,уважавана,не само като жена ,но и като личност!Кой вариант е по-добър - страхотен секс и никакво уважение ,разбиране ,обич -или всичко това наведнъж!!!!!
  Това ,че си мноооооого по-назад от 11-12 годишните не би трябвло да те притеснява!По-скоро трябва да е обратното!Както са казали старите хора - за всяко нещо си има време и място!Не мисля че на "децата" им е дошло времето - но всеки с възпитанието и възгледите си!

Горе главата -има далеч по-важни неща за които да се кахъриш- това са бели кахъри!!!!!

# 113
  • Германия
  • Мнения: 240
Колко ненормално звучи това на фона на 11-12 годишни майки!!!!!!!!Кое според вас е нормално - да го направиш когато се почувстваш готова за това (макар и на 30),или до го направиш на 11 само за да не си по-назад от останалите!!!!
Нека да не говорим за нормално и ненормално, ако трябва да съм честна да го направиш на 11 години ми се струва точно толкова ненормално, колкото да се почувстваш готова чак на 30 години.

# 114
  • Мнения: 233
Нека да не говорим за нормално и ненормално, ако трябва да съм честна да го направиш на 11 години ми се струва точно толкова ненормално, колкото да се почувстваш готова чак на 30 години.

И аз така мисля, плюс това нека си призанем, че повечето 12 годишни майки и 12 годишни полово активни са циганки

# 115
  • Мнения: 1 708
Според мен всичко опира до това какви са критериите на човек за нормално и ненормално. Стремя се да не осъждам предварително и  да приемам избора на всеки човек - щом така е решил, добре /стига тези решения да не засягат и нараняват други/. Отчаяната, не се притеснявай, вслушвай се в себе си и тялото си. Желая ти романтичен уикенд тази седмица, 14 февруари е!  kiss

# 116
  • Мнения: 0
Не разбирам защо така се нахвърлихте срещу авторката!Единственото което мога да кажа е,че аз самата съм на 31 и все още съм девствена....

Смятам,че не съм "изпуснала" толкова многа от живота - не твърдя ,че секса е маловажен ,но не и най-важен!не е ли по-важно да си обичана ,уважавана,не само като жена ,но и като личност!Кой вариант е по-добър - страхотен секс и никакво уважение ,разбиране ,обич -или всичко това наведнъж!!!!!

Трудно ми е да разбера какво влага една девствена жена в думите 'страхотен секс' .... може би същото, което аз в думата 'менструация' например  newsm78

# 117
  • Мнения: 233
хахахах, Find_NEMO, точно в десятката. И аз си мислех нещо такова, но ти го каза най- добре  Peace

# 118
Интересен е момента ,в който коментирате само части от моето изказване!"Страхотен секс" е фраза ,която съм чувала от моите колежки както споменах - и да някои от тях нямаха нищо против страхотния секс, макар и без да е съпроводен с чувства!Какво влага в тези думи е въпрос на възприятие и темперамент на всеки един - нали за това хората са различни !!!!!Но за дамите в този форум ,всеки един ,който е различен от тях попада в графата "луд" или "не нормален "! Това съждение следва от по предния коментар!"Не нормално " да го направиш на 30 - а вие дами каква възраст смятате за"  нормална" - и не мислите ли ,че това наистина е въпрос на усещане?????? В този форум се предполага ,че повечето са майки - може ли да ви попитам - какво ще посъветвате собствените си дъщери - да го направят на 13,14,15,16 само защото така ще изглеждат "нормални" и еднакви с другите?????Та нали за това всеки е различен и уникален по свой си начин!!!! Ако всички бяхме еднакви ,колко ли скучен би бил света!!!!!!!

# 119
  • Германия
  • Мнения: 240
“Още една луда“, никой не е казал, че си луда или ненормална..ника ти сама си си го измислила  Laughing. Естествено, че всеки човек си има индивидуални потребности и усещания, обаче точно ти беше тази, която започна да говори за “нормално“ и “ненормално“. И не, естествено, че не бих посъветвала дъщеря си да го направи на 13 за да не остане по назад от другите, обаче ако пък на 30 години е още девствена, много, много ще се притесня. Защото каквото и да си говорим, това е сериозен проблем и няма нищо общо с “не съм готова още“и “чакам принца на белия кон“. Една жена на 30 години е достатъчно зряла- физически, би трябвало и емоционално и девствеността на тази възраст за мен означава, че тя или има психологически проблем, или просто до сега не е намерила мъж, който да я поиска(това пак е свързано с проблеми в характера, външността итн.), или пък просто е асексуална и не изпитва никаква потребност да прави секс. Така, че дори и да имате “усещането“, че не сте готови, то това усещане е всъщност някакъв проблем.

# 120
Flocke - оказва се ,че не си прочела по предното ми изказване ,там уточних ,че имам човек до себе си , и то от много години ,човек когото познавам от 15г, а сме заедно от 7г.В началото на него му бе трудно да признае ,че има проблем ,но в момента се опитваме да разрешим този проблем.От 5г. работя само измежду мъже ,и трябва да ти кажа ,че никога не съм страдала от мъжко внимание.Това ,че не съм намерила за необходимо да изневеря на човека до себе си ,още повече при положение ,че съществува подобен проблем - за мен би означавало предателство!Това ,че мисля по този начин е странно за много хора може би ,но за мен когато обичаш някого ,държиш на него си готова да направиш всичко възможно да сте заедно!
Колкото до това ,че днешните 11 год. "майки"са само от ромски произход - не си права ,преди години работех като учителка ,и мога да ти кажа ,че много родители си мислят ,че техните деца не са способни на такива неща - но не можеш да си представиш какво всъщност се случва в училище.Говоря не само за момичетата ,но и за момчетата!В момента в някои училища има видеонаблюдение и всеки родител би могъл да види в какво се превръща неговото "добро дете".Тоэчно за това се отказах да бъда учителка ,защото смятам ,че наистина не е нормално деца 5,6,7 клас да са наясно със всичко свързано със секс,алкохол и някои по-леки наркотици!Ужасявам се при мисълта ,че на това място би могло да бъде и моето дете!Както казах обаче - разни хора,разни идеали!

# 121
  • Германия
  • Мнения: 240
Flocke - оказва се ,че не си прочела по предното ми изказване ,там уточних ,че имам човек до себе си , и то от много години ,човек когото познавам от 15г, а сме заедно от 7г.В началото на него му бе трудно да признае ,че има проблем ,но в момента се опитваме да разрешим този проблем.От 5г. работя само измежду мъже ,и трябва да ти кажа ,че никога не съм страдала от мъжко внимание.Това ,че не съм намерила за необходимо да изневеря на човека до себе си ,още повече при положение ,че съществува подобен проблем - за мен би означавало предателство!Това ,че мисля по този начин е странно за много хора може би ,но за мен когато обичаш някого ,държиш на него си готова да направиш всичко възможно да сте заедно!
Ох, твоята ситуация е сложна и специална. Предполагам, ако наистина го обичаш, имаш много здрави нерви и той знае как да те задоволи по друг начин, се свиква някакси.
Но аз говорех за жени като “отчаяната“, които никога не са имали мъж до себе си и явно никога не са изпитвали потребност от ласки.  Peace

# 122
  • Мнения: 5
Мерси за пожеланията!Като се върна,ще се похваля / ако има с какво де/ Mr. Green
Дам,очаквах подобни коментари.Flocke,аз мога да говоря лично за себе си - не мисля,че имам психологически проблем,отдавна съм готова за момента със секса и от доста време искам да го направя,но има обстоятелства в живота и черти от характера,които понякога не позволяват дадено нещо да се случи.Както вече казах,съм страшно стеснителна.Постепенно обаче започнах да преодолявам този си срам и сега с приятеля ми съм доста по-освободена,даже той казва,че съм много палава Grinning Иначе си има разни неща,които до голяма степен са предопределили сегашното ми състояние.Това да съм девствена на тия години,се дължи на факта,че винаги съм искала първият ми път да е с някой,който държи на мен и нещата да са взаимни,а повярвай ми,колкото и да съм била харесвана,винаги така е ставало,че съм се разминавала с любовта.Не знам как е при другите,но аз за всичките тия 30 години така и не успях да срещна този,с когото да го направя.Тези,които ме харесваха,не ми бяха интересни или просто не бяха мой тип,а тези,към които аз питаех симпатия,не ме и поглеждаха.Ами така е,някои нямаме особен късмет.Иначе не мога да се оплача,никога не съм била някоя невзрачна,обикновено ме забелязват,правя добро впечатление и доста често ме свалят,но си е въпрос на късмет може би дали ще ти се случат някои неща така,както си ги искал.Всъщност така беше,докато не се запознах с въпросното момче,сега всичко е взаимно и знам,че това е мъжът,с когото искам да бъда.А всякакви други коментари за неправилно и неестествено,звучат глупаво и несериозно според мен,защото не знам някъде да е казано,че за всяко нещо си има определена възрастова граница,до която трябва да го изживееш.Не държа на 30 да съм била минавана от цял взвод,само за да им изглеждам на другите нормална или по-малко луда.Както казах и преди...има си хора за всичко.Едни ги блазни мисълта да изглеждат вървежни,искат да пораснат бързо и искат да опитат от всичко,други чакат по-добри времена,за да си изживеят емоциите и чувствата с някой точно определен,който да им е на сърце.И за това с 12-годишните циганки не мога много да се съглася,понеже съм свидетел как и доста невръстни българки имат сексуални контакти.Никого не осъждам,но лично за себе си мога да кажа,че това не е за мен.Обаче пък и асексуална не съм,даже съм си свръхвъзбудима и сексът не е нещо,което отричам и не желая.

# 123
  • Мнения: 0
Всъщност така беше,докато не се запознах с въпросното момче,сега всичко е взаимно и знам,че това е мъжът,с когото искам да бъда.

Дано и той да мисли така  Peace

# 124
  • Мнения: 2 755
Не държа на 30 да съм била минавана от цял взвод,само за да им изглеждам на другите нормална или по-малко луда.Както казах и преди...има си хора за всичко.Едни ги блазни мисълта да изглеждат вървежни,искат да пораснат бързо и искат да опитат от всичко,други чакат по-добри времена,за да си изживеят емоциите и чувствата с някой точно определен,който да им е на сърце.И за това с 12-годишните циганки не мога много да се съглася,понеже съм свидетел как и доста невръстни българки имат сексуални контакти.Никого не осъждам,но лично за себе си мога да кажа,че това не е за мен.Обаче пък и асексуална не съм,даже съм си свръхвъзбудима и сексът не е нещо,което отричам и не желая.

Малко инфо: не всички 30г. са минавани от цял взвод и повечето жени не правят секс за да изглеждат вървежни. Говориш все за 12 годишни, но от 12 не се скача направо на 30. На тази възраст казваме, че остаряваме, а не порастваме, човека е мъж, а не момче и ти си жена. Не обвинявам никого, всеки си прави секса когато поиска. Но си изпуснала най-хубавото време, нищо не може да се сравни със секса на 20.

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 18:12 от acer

# 125
  • Мнения: 431
От самото начало следя дискусията в тази тема безучастно, но сега се реших да пиша.
Да започна с това, че моят 'първи път' беше в лекарски кабинет под упокойка, която никак не ме хвана. За всички, които смятат, че е 'безболезнена и бърза процедура' -- ами явно не е задължително, защото при мен се свързва с изключително неприятни спомени! И да, сексолозите ми поставиха диагноза 'вагинизъм', като първата крачка към решаването му била именно тази интервенция. Знаете ли обаче какво чувство имам?! Че стреса от изживяването само ми засили вагинизма.
Не, на никого не бих препоръчала да следва сляпо съвета, който сляпо последвах аз, и да се подлага на това.
Толкова по тази част на въпроса. Сега на следващата: бях на 21 години. Преди процедурата не се бях и опитвала да правя секс. Всъщност, бях абсолютно и тотално девствена във възможно най-задръстения смисъл на думата. Не си познавах анатомията. Буквално не се бях докосвала. Какво да говорим за предмети, пръсти, членове, инструменти и прочее. Тук е момента да спомена едно мое лично съждение -- каквото и да казват лекарите, изследванията и хората, аз лично си мисля, че дългото неправене на секс (до 21 години в моя случай) и тоталната незаинтересованост по отношение на сексуалността изключително, изключително затрудняват първият път. Дотолкова, че имаш чувството, че вече има и физически отражения.
Мразя се затова, че чаках до 21.
Мразя се, че изтървах онези 'луди години', в които можеш да експериментираш, в които не боли, в които трупаш опит, в които пиянстваш и правиш грешки и т.н. Те са за това!!!!...
Мразя се, и винаги съм мислила, че ако не си бях загубила времето тогава, никога нямаше да стигна до болезнения и срамен хал, до който стигнах на 21.
Да, сексът е въпрос на усещане. Когато се почувстваш готов, когато почувстваш желанието да те погълне, когато имаш достатъчно подходящ човек до себе си.  Да, напълно разбирам момичетата в темата (т.нар. "луди"), които държат на девствеността си, 'издигайки я в култ', и съм убедена, че са достатъчно красиви момичета, за които никой не би заподозрял, че са девствени!
Знам, че в рамките на два параграфа изразих две тотално противопоставящи се идеи -- но това ми бе и целта. Аз не бих ги обвинила, наричайки ги с имена. Но, бъдейки една от тях, мога да им кажа, че ще дойде време, в което много, много ще съжаляват. Колкото и да не им се вярва сега. Опитът -- и добрия, и лошия такъв -- е безценен. Опитът не е това, което чуваш от другите, четеш, или виждаш пред себе си, а това, което самата ти изпитваш в леглото. И което дава на една жена невероятна увереност, самочувствие, и сексапил.
Сърце не ми дава да обвиня някой, че е избрал да опази девствеността си в тези развратни времена. Но междувременно със завист гледам 'кучките' с безсрамно поведение. Също и нормалните ми приятелки, които на моята възраст са имали по няколко нормални партньора, и от всеки са научили по нещо! Както и всеки, който никога не е изпитвал проблеми от такова естество.
И след целият този дълъг пост (надявам се да не ви е досадил) искам да кажа и, че невиността е прекрасно нещо, наистина чаровно и достойно за възхищение, но е до едно време. Не проточвайте това време безумно дълго. После може само да съжалявате.

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 23:50 от Mea_Culpa

# 126
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
... имам човек до себе си , и то от много години ,човек когото познавам от 15г, а сме заедно от 7г.
От 7г. сте заедно и не сте правили секс?  Shocked
Не мога да повярвам че един мъж не е правил секс тоооолкова дълго време,честно.

# 127
  • Мнения: 431
Горното изказване беше много неподготвено.  Naughty
Има стотици случаи, в които по здравословни причини не може или не трябва да се прави секс -- просто казвам. Имам такъв познат. Цитирам: "пробвах и на сутринта се събудих в болница".

# 128
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Горното изказване беше много неподготвено.  Naughty
Има стотици случаи, в които по здравословни причини не може или не трябва да се прави секс -- просто казвам. Имам такъв познат. Цитирам: "пробвах и на сутринта се събудих в болница".
Неподготвено ли? Laughing
Още една луда не споменава какъв е проблема,който се опитват да разрешат.... ooooh!


И аман от хора които не приемат други мнения ooooh!

# 129
  • Мнения: 1 949
Абе става дума за здравословен проблем. Момичето не е длъжно да изпада в подробности, само защото на някой си не му се вярва, че 7г не са правили секс. Ако нямаше проблем - ОК, ама става дума за ПРОБЛЕМ!

Mea_Culpa, не знам точно кога си била на 21, но това си е нормална възраст да започнеш полов живот. Не си изпуснала нищо. Неприятна е случката в лекарския кабинет. Но... нали сега всичко е наред вече  Hug

Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 09:24 от simba21

# 130
Ясмина - дали вярваш или не ,това е въпрос на избор ,и да наистина сме от 7 години заедно ,и да не сме правили секс ,не защото не го искаме и двамата ,а просто защото съществува ПРОБЛЕМ ! Simba21 е права като казва ,че не съм длъжна да изпадам в подробности ,и аз няма и да го направя, единственото което искам да кажа е ,че това да бъда с него за мен е една сбъдната мечта (понякога мечтите се сбъдват), обичам го безкрайно много ,той мен също !Да нещата се проточиха доста във времето ,но няма мъж ,който има подобен проблем ,лесно да се осмели да го сподели  с жената ,която обича ,без да го е страх ,че тя ще си тръгне!Да не го изоставих ,макар ,че сигурно ще се намерят жени които ще кажат :"Ти наистина си луда,зарежи го и си намери някой друг!",няма и да го направя- и преди казах - обичаш  ли истински някого ,ще направиш и НЕВЪЗМОЖНОТО за да сте заедно!Невъзможните неща обаче са твърде малко в този живот , а с любов,нежност,доверие - няма неразрешими неща!Оказа ,се че и този проблем е разрешим - просто е въпрос на време!Не съжалявам ,че съм с него ,не съжалявам за годините в които не сме правили секс , те от своя страна са пълни с обич,много нежност ,и знаеш ли - никого не съм се чувствала зле - напротив - винаги съм била едва ли не най-обичаната жена на света , а той за мен - най-милия и най-прекрасен мъж на света!Но това не са неща ,които се обясняват - те просто се усещат!А когато усещаш такова отношение - всичко останало - губи значение!МСтарите хора имат една умна приказка:"Каквото е писано на глава ,на камък не ходи"- може би ми е било писано и това да преживея!Може пък да се окаже ,че чакането си е заслужавало!Но за това ще пиша по-нататък - когато нещата се оправят и "реката започне да тече в коритото си"!

# 131
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Още една луда стана ми чудно защото имате проблем,а какъв е - никой не знае ..... Rolling Eyes
Както и да е.
Още една луда,пожелавам ви късмет,и съвсем скоро да се разреши проблема ви. Praynig


# 132
Благодаря за пожеланията  Simple Smile А когато това стане ,аз ще бъда най-щастливата жена на света Simple Smile

# 133
  • Мнения: 1 949
Още една луда стана ми чудно защото имате проблем,а какъв е - никой не знае ..... Rolling Eyes


Те двамата си знаят!  Peace

И аз пожелавам късмет и на двете момичета  Hug

# 134
  • Мнения: 3 146
Само да вметна за възрастта.

Тук сякаш говорим за някаква културна норма на "готовност", за нещо, което е "прието", като зрелостта, например. Тогава нормата е относителна и в различните култури и епохи е различна.(В Европа докъм 19 век жена над 16 неомъжена е било почти изгубена кауза - често за мъж поне с 10-20 години по-възрастен, не за друго, а защото никой не си е давал момичето на мъж без имот, владение, някаква постоянна заетост, разбирайте майстор, фермер, крал... и т.н. При пуританите по подобно време сексът е табу.  В мюсюлманския свят, разбирайте дори мюсюлманите в САЩ, женитба на 12 годишно момиче е нещо абсолютно нормално, също за доста по-възрастен мъж - сега гледах едно момиче, избягало на 18 от съпруга си, женено на 11 за него, когато той е бил на 44. В България до преди няколко години терминът “възрастна първораждаща”, който днес се използва за родилки над 35, се е използвал за 28-годишните!)

Но има и някаква природна норма, в която жената е най-способна да ражда най-безопасно за нея и плодът. Най-фертилна е жената между 16 и 26 години (http://en.wikipedia.org/wiki/Fertility). Освен всичко, след 30 вече се следи бременността с всички възможни средства, забременява се вече и по-трудно.
    * At age 30, 75% will get pregnant within one year, and 91% within four years.
    * At age 35, 66% will get pregnant within one year, and 84% within four years.
    * At age 40, 44% will get pregnant within one year, and 64% within four years.

Тъй че, точно толкова извън природната норма е 12, колкото и 30 - около 5 години преди/след.

Следователно, да се твърди, че е напълно нормално да не почувстваш готовност до 30 годишна възраст, при положение, че вече е отминала оптималната природно определена възраст, означава, че става дума за културно натрупване, ценности и, предполагам, други психологически фактори.
Дали е нормално или не, обаче, от културна гледна точка е относително, т.е. всеки може да си твърди, каквото си иска. В Българско малко градче, като Ихтиман, например, неомъжена дъщеря на 26 се одумва и майката се смята за нещастна... Така че просто няма смисъл да обсъждаме дали е нормално или не, ако говорим за разбирания.

Отделно, полигамията, моногамията и сексуалният манталитет не са свързани с възрастта, на която жената се дефлорира, това е ясно на всички, предполагам.

А че може да съществува неконсумирана връзка между мъж и жена - прекрасна, топла и истинска - в това аз лично нямам ни най-малко съмнение, но също мисля, че е изключение от правилото.

# 135
  • Мнения: 0
Така като начало привет на всички дами във форума. Изчетох с интерес и внимание цялата тема(както и доста други неща) и мисля че трябва и аз да се изкажа, макар че сигурно потребителите които са писали едва ли ще я прочетат вече.

Не ми хареса отношението, към тези които имат проблеми. Чел съм доста полезни теми във този форум и бях останал с впечатление, че целта е хората да си помагат един на друг, а не да се подиграват. Но явно не всички са на това мнение.

За да подкрепя мнението си по-надолу, ще цитирам и друга тема от форума. А именно анкета за това на колко години сте го направили за пръв път: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181969.60
Излиза че 21.5% от регистрираните потребители в този форум са го направили за пръв път на 20 или повече години. Та не става ясно, защо има толкова учудени, че някой може да задава такъв въпрос като авторката на темата.

После, това че някой е образован, по-скоро означава че повече време е изгубил в ходене по училища и университети, отколкото по гаджета. И някак си е нормално да потърси помощ от по-запознати точно във такъв форум.
Жените с повече опит тук, които са го направили по-рано или го правят по-често, изживели са и са преодолели проблеми, трябва да са горди и да помагат на останалите, а не да пускат нападки.

Първоначално, когато зачетох началото на темата, си казах: "Хей, ще напиша и моят проблем, може някой да помогне, да даде съвет, едно друго", но вече не ми се иска да чувам повече негативни коментари.

Ще кажа само че с приятелката ми имаме подобен проблем. И това не и се отразява добре в никакъв случай. Усещам я притеснена и напрегната, много съчувствам на авторката на темата и нейният и приятел, както и на другите оплакали се от проблеми в първите си опити. Надявам се всичко да е отминало вече, тъй като първите постове са доста стари. Вярвам че и при нас ще стане както трябва, а до тогава не значи че няма да си прекарваме приятно я Wink

ПП: По-добре късно отколкото никога.

ПП 2: Преди да отговаряте на някого, първо се замислете през какво е преминал/а преди да пише.

ПП 3: Ятрофобия - страх от лекари

Разбира се трябва да благодаря на всички, които дадоха полезни мнения. Благодаря ви, бяхте достатъчно полезни и изчерпателни.

# 136
  • Мнения: 773
И Какво ли е станало newsm78
Моята приятелка преди около само 12-13г. Не помня вече точно Mr. Green имаше същия проблем. Два месеца милата се пробваше. Аха да стане, ама не та не. Накрая гаджето и реши проблема по бързата процедура. Явно му писна на човека и я понапъна малко по рязко и се получи. После и той щастлив Laughing и тя Laughing

# 137
  • София
  • Мнения: 130
Чела съм за система за постепенно преодоляване на вагинизма от сексолог.Не мога да я цитирам точно.Моце би е добре да потърсиш лекар.Но ако чустваш неудобство и приятелят ти е търпелив ето я в най-общ план-по спомен.
1.Поне една седмица само петинг-целувки,галене,никакви опити за проникваме.Всичко друго,което ви е кеф.
2.Купуваш си набор от свещи(за палене,най обикновени)-различни размери.Като най-тънката да е колкото църковна свещичка,а най-дебелата-колкото големината на члена.Нека са поне 5-6 броя от единя до другия размер.
3.Купуваш обикновен вазелин,по-мазничък е и по -лесно влиза.
4.Започвате тренировки-мажеш най-тънката свещ с вазелин,обилно.Отново петинг-половин-1 час,колкото е нужно,за да се отпуснеш.След това приятелят ти полека вкарва свещичката.ме се оказвай,опитвате докато стане-добре отпусната,д много намазнена свещичка.Когато започнеш да приемаш този размер без проблем-т.е. да го вкарва и изкарва всеки път,без затруднения-минавате към следвашия размер свещ.Така карате постепвнно,докато стигмете до най-дебелата.
Е в общи линии това е системата.
малко е бавно,но се надявам дати помогне.

# 138
  • Мнения: 0
Чела съм за система за постепенно преодоляване на вагинизма от сексолог.Не мога да я цитирам точно.Моце би е добре да потърсиш лекар.Но ако чустваш неудобство и приятелят ти е търпелив ето я в най-общ план-по спомен.
1.Поне една седмица само петинг-целувки,галене,никакви опити за проникваме.Всичко друго,което ви е кеф.
2.Купуваш си набор от свещи(за палене,най обикновени)-различни размери.Като най-тънката да е колкото църковна свещичка,а най-дебелата-колкото големината на члена.Нека са поне 5-6 броя от единя до другия размер.
3.Купуваш обикновен вазелин,по-мазничък е и по -лесно влиза.
4.Започвате тренировки-мажеш най-тънката свещ с вазелин,обилно.Отново петинг-половин-1 час,колкото е нужно,за да се отпуснеш.След това приятелят ти полека вкарва свещичката.ме се оказвай,опитвате докато стане-добре отпусната,д много намазнена свещичка.Когато започнеш да приемаш този размер без проблем-т.е. да го вкарва и изкарва всеки път,без затруднения-минавате към следвашия размер свещ.Така карате постепвнно,докато стигмете до най-дебелата.
Е в общи линии това е системата.
малко е бавно,но се надявам дати помогне.

 Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy

# 139
  • Мнения: 25 689
Чела съм за система за постепенно преодоляване на вагинизма от сексолог.

Не бъркай вагинизма с аналните си проблеми.  Laughing
Кой е този сексолог, който препоръчва свещи и вазелин за вагинално проникване? Кажи му името, за да го посъветваме да си скъса и изяде дипломата.  Mr. Green

# 140
  • Мнения: 192
Аз пък съм го чела с краставици  Joy Crazy

# 141
  • Мнения: 0
Аз пък съм го чела с краставици  Joy Crazy

Eeeeee ти пък .... туршия ли ще прави  Crossing Arms

# 142
  • Германия
  • Мнения: 240
Аз пък съм го чела с краставици  Joy Crazy
Е не направо с краставицата..първо с кУрнишонче трябва да започне.  Mr. Green Blush

# 143
  • Мнения: 2 241
Чела съм за система за постепенно преодоляване на вагинизма от сексолог.Не мога да я цитирам точно.Моце би е добре да потърсиш лекар.Но ако чустваш неудобство и приятелят ти е търпелив ето я в най-общ план-по спомен.
1.Поне една седмица само петинг-целувки,галене,никакви опити за проникваме.Всичко друго,което ви е кеф.
2.Купуваш си набор от свещи(за палене,най обикновени)-различни размери.Като най-тънката да е колкото църковна свещичка,а най-дебелата-колкото големината на члена.Нека са поне 5-6 броя от единя до другия размер.
3.Купуваш обикновен вазелин,по-мазничък е и по -лесно влиза.
4.Започвате тренировки-мажеш най-тънката свещ с вазелин,обилно.Отново петинг-половин-1 час,колкото е нужно,за да се отпуснеш.След това приятелят ти полека вкарва свещичката.ме се оказвай,опитвате докато стане-добре отпусната,д много намазнена свещичка.Когато започнеш да приемаш този размер без проблем-т.е. да го вкарва и изкарва всеки път,без затруднения-минавате към следвашия размер свещ.Така карате постепвнно,докато стигмете до най-дебелата.
Е в общи линии това е системата.
малко е бавно,но се надявам дати помогне.

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Бжееее...  bishop

# 144
  • Мнения: 192
Аз пък съм го чела с краставици  Joy Crazy
Е не направо с краставицата..първо с кУрнишонче трябва да започне.  Mr. Green Blush
Ами да започва с кУрнишон и завършва с Гергана...

# 145
  • Мнения: 165
Чела съм за система за постепенно преодоляване на вагинизма от сексолог.Не мога да я цитирам точно.Моце би е добре да потърсиш лекар.Но ако чустваш неудобство и приятелят ти е търпелив ето я в най-общ план-по спомен.
1.Поне една седмица само петинг-целувки,галене,никакви опити за проникваме.Всичко друго,което ви е кеф.
2.Купуваш си набор от свещи(за палене,най обикновени)-различни размери.Като най-тънката да е колкото църковна свещичка,а най-дебелата-колкото големината на члена.Нека са поне 5-6 броя от единя до другия размер.
3.Купуваш обикновен вазелин,по-мазничък е и по -лесно влиза.
4.Започвате тренировки-мажеш най-тънката свещ с вазелин,обилно.Отново петинг-половин-1 час,колкото е нужно,за да се отпуснеш.След това приятелят ти полека вкарва свещичката.ме се оказвай,опитвате докато стане-добре отпусната,д много намазнена свещичка.Когато започнеш да приемаш този размер без проблем-т.е. да го вкарва и изкарва всеки път,без затруднения-минавате към следвашия размер свещ.Така карате постепвнно,докато стигмете до най-дебелата.
Е в общи линии това е системата.
малко е бавно,но се надявам дати помогне.
леле майкооо  #Crazy къде сме спали???? я, как се правело
моля, простете моето невежество - що за болест е "вагинизма" и има ли други "лечения", освен предложените  Laughing

# 146
  • Мнения: 7 914
Това тук ( визирам свещите по-горе) задмина продупчените зърна!
 Смея се с глас, чак сълзи ми излязоха на очите.

# 147
  • Мнения: 165
явно съм невежа Embarassed имало такова нещо "вагинизъм" http://www.puls.bg/health/sex/news_2338.html
но все още ми звучи смешно-абсурдно от чисто семантична гледна точка Whistling - нещо като израза "имам кръвно" /разбирай високо кръвно/

# 148
  • Мнения: 2 196
Чела съм за система за постепенно преодоляване на вагинизма от сексолог.
Не бъркай вагинизма с аналните си проблеми.  Laughing
Е, не. Събудих домашните, чак се разхълцах от смях. hahaha

# 149
  • Мнения: 9 814
Чела съм за система за постепенно преодоляване на вагинизма от сексолог.
Не бъркай вагинизма с аналните си проблеми.  Laughing
Е, не. Събудих домашните, чак се разхълцах от смях. hahaha

Ей, хора осъзнайте се. Няма нищо смешно! Всъщност му е смешно само на този, който не го е преживявал.
Точно така се преодолява този проблем. Но карай, и да споделя, освен смях рано сутрин и хълцания, друго няма да постигна.
А това било форум за взаимопомощ. Да бе, да!

# 150
  • Мнения: 0
Ей, хора осъзнайте се. Няма нищо смешно! Всъщност му е смешно само на този, който не го е преживявал.

Не се смеем на заболяването ... а на лечението  Peace

# 151
  • Мнения: 9 814
Ей, хора осъзнайте се. Няма нищо смешно! Всъщност му е смешно само на този, който не го е преживявал.

Не се смеем на заболяването ... а на лечението  Peace
Не, смеете се на всичко, свързано с този проблем.

# 152
  • Мнения: 0
Не, смеете се на всичко, свързано с този проблем.

Това го виждаш само ти ..  Peace но не и аз  Naughty

# 153
  • Мнения: 2 196
Не, Франческа Салиери, смеем се на безумния съвет.
Проблемът е сериозен, но предложеното лечение е абсурдно, да не кажа направо опасно.
Лекар не е равнозначно на 'задължително прав'.

# 154
  • Мнения: 165
Ей, хора осъзнайте се. Няма нищо смешно! Всъщност му е смешно само на този, който не го е преживявал.

Не се смеем на заболяването ... а на лечението  Peace
именно! пък другото си го изяснихме Mr. Green

# 155
  • Мнения: 6 324
Крайно време е да се спре "забавата" тук.

Общи условия

Активация на акаунт