Отговори
# 270
  • Мнения: 7 128
Бандида, съболезнования за бабчето ти. Да почива в мир.  Flowers Rose Flowers Rose
Радвам се, че успя да ме усмихнеш с веселия си пост.  Simple Smile
Жабче, всички такива играчки отиват в пералнята и се къпят.
Какво е това нещо заспиване? Днес докато пищеше в градинката, че й се спи се наложи да я нося, че в една количка бяха успели да приспят близначета едновременно. От солидарност със Жабче дребната ревла се уреди с носене. Вече не може да заспива без да държи цица в устата си. Щом я извадя, следва ококорване.
Къпането - вече реве за него.
ЧаЛ.

# 271
  • Мнения: 182
Жабче то пише само повърхностно ама аз снощи ги сложих в пералнята в една калъвка,еестествено бяха излезли от калъвката,ама не си представям да не са прани и бебо да ги мушка в устата все пак тези шарените не са в найлонка а си стоят отворени и всеки ги пипа докато се продадът.
За къпането аз знам че всеки ден до 6-я месец след това през ден ама аз така и така ще му мия дупето какво ми пречи и телцето да му измия.Имат една странна миризма от изпотеното и едно бяло се събира по гънките,как да не го изкъпеш.Иначе каката си я къпя всяка вечер а сега лятото колкото пъти излезем на вън толкова пъти я къпя.

# 272
  • Мнения: 521
Здравейте Simple Smile
За банята и аз да кажа че много мрънка,после в коритото се смее и рита като луд,голяма радост.После е лошото,като го изкарам....и тая вечер голямо сърдене падна.
За преспиването още не е много зле,демек мрънка мрънка па заспи (с бибата).Някой път като е по-критично положението помага в количката но на ход,на пред на зад не става.

# 273
  • Мнения: 75
За заспиване и ние "открих ме" палеца. Това не много хубаво, защото трудно после се отказват. Макар че ,успях да откажа каката от това удоволствие за един ден. Добре че екстракт от люта чушка се продава в шишето приличащо на лак за ногти. И нашата мадама както обича да се кипри!  Blush Също така върши работа и това
Днес бяхме в "Метро" с Миша в кенгуру. Такова въртене! Огледа всички рафтове. Същата като майка си- шопинголик!  Laughing
Ходих ме заедно в салона на коло-маска. Мишенка реши да не стои в количка, така че въртях ме се заедно на кушетката, подавах ме крачето заедно  Mr. Green беше много забавно.

Десси, много сте сладки!

Мамасита, мои съболезнования!
Обожавам твоите постове!  Heart Eyes

ksd_g   Hug

# 274
  • Мнения: 160
Мили момичета,благодаря ви за милите думи!
Ако сте се чудели защо не съм влизала толкова време при вас,вече сигурно знаете-не исках да ви разтройвам ,а ето че го направих Embarassed
Последното нещо,което исках е да ви натъжа...представям си как сте се почувстали...съжалявам...
Мъката ме е обзеа изцяло вътрешо,но поне външно гледам да се прикривам и да не го показвам.При повърхностните хора върши работа...но при истинските хора,колкото и да се прикривам,не успявам.
Наскоро се запознах с едно момиче Мария,с мъжа и ни свързваше обща работа,та когато се запознахме аз много се радвах на двете и прекрасни момиченца.Гушках ги и искренно им се радвах,а тя постоянно плачеше.После разбрах от мъжа и ,че три вечери не е спала,че постоянно плачела за мен,постоянно мислела за мен.Това ме трогна дълбоко,но ме накара и да се почувствам тъжна,сякаш мъката и страданието вътре в мен ги предавам и на хората около мен.Аз не мога да се променя вече,тази мъка ще е с мен до момента,в който отида при звездичката си,но неискам и хората край мен да страдат.Аз съм поела кръста си и ще го нося,но мисля,че ще се справя и сама,без да товаря с него и другите.
Аз също много пъти съм влизала в тъжния форум ,преди да стана поредната тъжна мама,толкова съм плакала и страдала от прочетеното в него...Но момичета,съветвам ви,моля ви, ако влизате там да влизате само ,за да си направите равносметка за истински стойностните неща в живата,но не и за да  изживявате с нас нашата болка.Не искам да товаря с нея и вас.
Живота е такъв ,какъвто е.За съжаление с нищо не можем да променим съдбите си-остава ни само да ги приемем.Никога незнаем какво ни очаква и това е добре,защото така поне можем да се радваме на хубавите неща в настоящето.Сега за вас са най-прекрасните дни в живота ви,радвайте им се и и  ценете всяка секунда с вашите съкровища!
Надявам се с цялото си сърце да се радвате на тези прекрасни мигове с дечицата си до дълбоки старини и дори и след 60-70 години да си споделяте тук трепетите около отглеждането на внуците си!
Бъдете щастливи мили мои!Радвам се,че с вас прекарах най-прекрасните моменти от живота си,радвам се ,че вие споделихте с мен щастието да нося моята Сиянна под сърцето си!Сега тя е в сърцето ми!Там сте и вие и винаги ще си спомням с огромна обич за дните и трепетите ,споделени с вас!
Прегръщам ви силно и ви обичам!

# 275
  • Мнения: 54
ksd_g - направо нямам думи...поста ти направо ме разби в положителния смисъл...благодаря ти от сърце... Hug  Hug Hug
Мамасита - съболезнования...в момента живея в апартамента на баба ми, която много ми помага и която ме е отгледала и която обичам безкрайно... съчувствам ти искрено Hug Hug Hug
Олче дано вече сте по-добре с Ели, ужасно неприятно
Енигма - пълна гадост е тая скарлатина, дано и бебо не я пипне и да се оправите бързо...
Жабче, За плюшените играчки - моя съвет е да переш на ръка или в пералнята, ако издържат добре, ако не - здраве да е , аз така правя...Моя позната работеше в такъв магазин с плюшени играчки, които шефа й внасяше от Китай, от хубави по-хубави, колко съм им се радвала, та той веднъж я заварил да гушка една от играчките до лицето си и й беше казал, че ако знае в какви мизерни складове се правят, дори с ръце няма да я пипа, та камо ли до лицето да я слага...оттогава, не се радвам на плюшки преди да ги изпера...А всъщност някъде бях чела за плюшените играчки, че създават предпоставка за алергии, защото по тях се задържа много прах...вие какво мислите по въпроса
аз се мазах с контактубекс белега, ама на циците дали е ок да се слага незнам...в смисъл че аз имам стрии и на циците...по-скоро бих пробвала на маги бабината рецепта
Маги - мас с невен е пекилер, който моята баба ползва за всякакви болежки - като се почне от ухапване от оса, порязване, убождане, одраскване и се свърши с болки в ставите например...За похапването, мисля че е важно да похапваш разнообразно заради състава на кърмата
Айла да призная аз пия по литър и нещо боза на ден и не мисля, че има повече консерванти от натуралните сокове от магазина, а освен тях и минерална вода не се сещам какво друго да пия... пък само на водица ми писва...това си е мое мнение естествено, но някак си на фона на всички боклуци, които сме принудени да ядем и пием, мисля че бозата е бял кахър както се казва...
Аз съм като два вълка - ям страхотно много и въобще не смея на кантар да се кача, че съм напълняла след раждането много...купих си една дълга рокля, добре че сега са модерни такива с висока талия и не я свалям, вечер пера и на сутринта пак съм с нея...
Чоки и Иво е далеч от хващането на предмети, но днес се обърна за пръв път... А Пипо и Симона са големи сладури заедно, радвам се че Симона не ревнува чак толкова много...
Мамочка, да й изпапам бузките на твоята Мишенка, бонбонка сладурка...
Като заговорих за папане, кво е тва желание на близки и познати и незпознати да опипват малки бебета и да ги целуват по крачета, ръчички и главички незнам... и на всички все са им чисти ръцете като ги питам, все едно да са ти мръсни ръцете е престъление, аз съответно демонстративно вадя кърпи и трия ръце и квото ми падне...даже охраната в пощата онзи ден ни хвана ръката още преди да се усетя и вече си гукаха...
Жулиета, Снеш, и аз се включвам в акащото състезание, Иво не е акал от три дни, предните пъти също на няколко дни си акаше, но и при нас като при Жабче няма твърд корем и бебо е спокоен...
Не съм пробвала още Биогая, но пробвах с разхлабващи ме мен неща - резултата е налице - акаща мама и неакащо бебе...а пък аз съм редовна след като родих в тези неща, та при нас не е наследствено...
аничка -благодаря за линковете, много полезни са... страхотни снимки
аз съм пляснала едни снимки в албумчето на тримесечните, но чак сега зацепих какъв е реда на слагане на снимки, извинете че го наруших, но няма да ги местя, че пълна сложнота ми се вижда това...
Деси - завиждам за морето
Дена теб си те  Hug Hug Hug
Принцеске беше ли кума и ако да дай снимка на тоалета или идея, че аз ще съм в края на август и съм такъв хипопотам, може една такава рокля да си избарам, като тази, която нося ежесекундно в момента-дълга и торбеста...

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 02:23 от mara casy

# 276
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Добро утро  Hug

ksd_g - ти си много силна жена  Hug Натъжаваш ни но си част от нас и искаме да знаем как си . Все пак ние сме като семейство (само от жени  Twisted Evil ) Joy Опитвам се да те развеселя ако мога  Hug

Аз влизам основно да ви се оплача. След като Вики вече 3-та седмица кашля вече сме на антибиотик и урбазон. Направо не знам къде се намирам не можем да спим от кашлицата а през деня той се опитва да си наваксва със съня а аз не мога. Ние също сме си открили палеца, но аз гледам да го дърпам да не свиква. Нашият батко на есен прави 4 а още е с пръста в устата (и лака не помага  Sad )
Мамочка - а това второто какво е лампа ли? и как действа  newsm78

Mamacita Bandida - моите съболезнования  Sad  Аз докато бях бременна починаха и моята баба добре че Вики е втори та беше си видяла поне един правнук .
Хайде скоро пак ще пиша че не съм ви изчела  Embarassed  Hug

# 277
  • Мнения: 2 090
                                                                                                             

Как й повлия на Ани морската вода и пясъка?
Всъщност никак Laughing.То в морето и топнахме пръстчетата на крачетата само,а тя явно от шума на вълните като писна Crazy,но като я гушнах се успокои и започна да се кокори,да се озърта и да гледа с изумление,много сладка беше.С пясъка беше...голям екшън,понеже тя два пъти ака докато бяхме на плажа,съответно я преобувах на хавлията и уж хубаво я почистих,ама после като я съблякох да я къпя видях че има някоя друга песъчинка по дупето.Но не е мрънкала,явно не и е пречело Mr. Green.

Мамочка,много сладка бузанка си отглеждаш Heart Eyes

mara casy,това за плюшените играчки е вярно,но само за деца които са предразположени към алергия(или които вече имат такава).Когато се установи че Саши има алергия,лекарката каза да махна всички плюшени играчки от вкъщи.Почти един чувал играчки отидоха на боклука,единственото плюшено което имаме в момента е тази  дрънкалака на сестра му.

За къпането-понякога прескачам вечер,ако малката спи по него време или ако сме някъде по гостита или разходки(в жегите излизаме към 19h и се прибираме към 21-22h).Но през деня така или иначе я мия почти цялата(когато е акала,а това е поне 1-2 пъти),само без главата,така че го смятам за достатъчно.С баткото иначе положението е както е писала desi054224-сега лятото всяка вечер задължително и през деня след всяко излизане   bath

Mamacita Bandida , Flowers Rose Flowers Rose за баба ти.
И моето бебе много се кефи на ''другото бебе'' в огледалото Laughing

ksd_g ,радвам се че познавам такъв силен човек като теб,макар и само виртуално Hug
Всички тук също много те обичаме,и винаги ще бъдеш наша приятелка,с която ще страдаме,но и ще се радваме Heart Eyes.Защото си една от нас!

# 278
  • Мнения: 25
Ksd q   Hug Hug Hug, развълнувах се много!

Мамасита,съболезнования за бабата!

Енигма, Sunny 777,много лошо. Дано бързо оздравяват дечицата!

Деси, Мамочка,много са сладки малките куклички!
Wazse,мерси за отговора, ако стане нетърпимо положението, задължително ще го приложа!
Ji Ji, Пазя ушенцата при къпане, но не винаги се получава.
Магдалена и аз купих от този крем, пък да видим какво ще се получи!

Жабче, аз ги мия играчките на чешмата с малко сапун течен и една стара четка за зъби,търкам и изплаквам!

Относно лапането на пръстите и ние сме в отбора, даже така си го навираме,че почваме да се пулим. Ама то все едно не ги храня тез деца, иначе наддават като за световно!
А играчки още не хващаме,нещо явно не можем да се ориентираме,ама ЖЗ,когато - тогава.

# 279
  • Мнения: 75
Съни, това е музикална лампа, където има 3 опции. 1. нощна лампа (бяла светлина) без звук.2. Компилация на Моцарт (любимата ни), при която лампа сменя всички цветове на дъгата.3. Компилация от една мека ненатрапчива мелодия и свиркане на щурчета с зелена и лилава светлина. При третата мелодия заспиваме всички накуп. Удобно,че лампата се закача на легло, като въртележка, но и се откопчава и можеш да я носиш навсякъде и да ползваш години наред. Ние сме много доволни.  Peace

Мара каси, радвам се ,че намина!  Hug

Ksd_g, много ме разчуства!  Cry Пожелавам ти от все сърдце да родиш едно здраво и прекрасно момиченце!!! Това няма да върне звездичката Сиянна, обаче,надявам се, ще излекува поне част от мъката ти!  Hug

# 280
  • Мнения: 6 365
Благодаря на всички за съболезнованията. Баба ми беше силна личност, на моменти до непродуктивен инат, биха казали доста хора. Обаче караше хората да я харесват. Е, съвършени жени няма- освен тия, за които смятаме, че трябва да се оженят синовете ни.

Баба ми имаше голяма заслуга да не се боя от раждането. Въпреки че беше акушерка, ми спести гадни истории, докато бях бременна, за разлика от други жени, които много държаха точно в този момент да разкажат боен опит. В първите дни на бебето тя даде и най-адекватни съвети за гледането.

Като бях на 12, тайно от майка ми ми даде да чета Мъжът и жената интимно. Майка ми иззе книгата след няколко дни, но вече бях поизчела доста. Някой ден и аз искам да съм такава открехната баба.

Малкият се котарачи нещо.

Интересничкото е, че е добър кандидат за естествена бебешка хигиена. Дава сигнал, като му се пишка. Само не харесва държането над тоалетната, но понякога я опикава без проблем. Поне да свиква с идеята да не си пикае в гащите, а като почне да сяда, ще се забавляваме.

Абе да питам- пиете ли бира? На мен ми се пие та две не виждам, ама нещо не смея- каква ви е схемата, та да няма бебе махмурлук?

# 281
  • Мнения: 2 090
Mamacita, това което си написала е толкова хубаво!Дано и ти си такава страхотна баба,каквато е била твоята за теб!
           Това за съвършените жени си го написала съвършено вярно Laughing.
 beer пийвам вечер по чашка,ами добре и се отразява на малката,спи цяла нощ... #Silly Laughing.Махмурлук няма,щом се буди ухилена и доволна Mr. Green
           Браво на Ангел за постиженията с ЕБХ Wink

# 282
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Mamacita Bandida  - аз от бирата не се ограничавам особенно и по 2 чашки си пийвам вечер а понякога и през деня. Говорих с педиатър и ми каза че няма проблем даже за кърмата е по добре  Crazy

# 283
  • София
  • Мнения: 12 270
Абе да питам- пиете ли бира? На мен ми се пие та две не виждам, ама нещо не смея- каква ви е схемата, та да няма бебе махмурлук?
  От лекар знам, че алкохола е едно от нещата които не са съвместими със сигурност с кърменето. Така че въпреки малкото количесвто алкохол в бирата може по една бира на седмица някъде. Ако е само заради кърмата не пречи да пиете безалкохолна бира или направо само бирена мая  Simple Smile

# 284
  • Мнения: 6 365
Някъде прочетох, че ако си достатъчно трезвена да шофираш, си достатъчно трезвена и да кърмиш. Та, половин- една бира с храна не би трябвало да е проблем (въпреки че аз не съм добър шофьор и дори половин бира би ми забавила реакцията). Обаче бебето едва ли ще оперира тежки машини след нахранване, така че ще пробвам от време на време.

Идеята беше, че алкохолната кърма не си стои такава, а след време съдържанието на алкохол пада, както и в кръвта. Моля специалистките по кърмене да се произнесат!

Общи условия

Активация на акаунт