Августинки 2009 - тема №47

  • 9 496
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 735
Знае,знае. LaughingСтига да не е забравила вече.За това припомням - някой да не се надява да ми вземе снахата! Mr. Green

# 46
  • Мнения: 27
Охоооо тук още сродявания забелязвам Wink Славен4е, ама до сега Ангел1 знаела ли е за плановете ти???  Joy

 Joy Joy Joy

Знае,знае. LaughingСтига да не е забравила вече.За това припомням - някой да не се надява да ми вземе снахата! Mr. Green

 Joy Joy Joy

# 47
  • Мнения: 636
Захирака: еееее, щом са в същия град няма проблеми значи Simple Smile Аз мислех, че като са ти предложили да ходиш при тях са някъде в провинцията Simple Smile Така може значи Simple Smile

Айси: ооо да и аз така викам - лъвче и след 23ти да се ражда  Laughing Ей забравих да питам докито за багажите в ТК...

Мимичета връщам се от преглед. Всичко е в норма, бебка е супер, послушно си стои надолу с главичката Simple Smile Плацента, води, всичко е ОК, нямам разкритие, имам 30% заглаждане на шийката! Докито нали все го бъзикам, че искам да родя на 25ти юли и той сега измисли друго предложение (след като миналият път видя, че за секцио не може да ме убеди  Mr. Green ) Можело с някаква таблетка, коят се поставя вакгинално в деня на раждането (дискутирахме го и тук преди 10тина дни) - демек да ме приемат на 25ти и със сигурност хем съм щяла да родя на датата, на която мечтая, хем ще е лъвче Simple Smile Обаче аз май си мисля, че това би било моя прищявка и май най-добре да си го родя детето когато то си реши да си излезе, а не аз още от неродено да му диктувам съдбата и живота! От друга страна лекарите мислят абсолютно прагматично (професионално изкривяване) и предполагам доки е прав като казва, че щом до момента всичко е наред с бебка и мен, дали ще се роди 10 дни по-рано или по-късно от термина тя вече се е развила достатъчно и единствено майката би била облекчена, ако се роди малко по-раничко, че да не тежи и т.н. И с таблетка не било стресиращо за бебо ако се предизвика раждането! Какво мислите вие? Знам, че ще има много различни мнения по въпроса и ми е интересно Laughing

Не ми се сърди, но мисля, че е голяма глупост заради прищявка за определена дата да правиш такива неща. Да не говорим, че можеш да си докараш много трудно раждане. Можеш и да си увредиш бебето, има пример и за епилепсия от такава таблетка.  

didi_168, за Торакс не ти трябва никакъв багаж, освен четка за зъби. Буквално. Нито чаршафи, нито нощници. За бебето има козметика, памперси, кърпи, хубави дрешки. Чехли също ти дават от болницата.

# 48
  • Мнения: 1
Здравейте!
Сънчо, аз точно се връщам от педикюр сега.. много съм доволна от моята козметичка, 22 лв е педикюра, салонът не е от най-луксозните, но тя е голяма перфекционистка!!
Гери, купихме тапети за детската от Раш (срещу завод Елетроника) и мъжът ми отсече, че ще ги лепи след като родя... то добре, че са само на едната стена (като акцент)... ама като ми е суеверен, горкия.. няма начин.. другите неща са ми готови вече..
За мъжете и пътуванията: моят е запален лодкар, ама тази година не смее да пуска лодката на вода, психирал се е с това раждане... и само си точи зъбите за после.. хи хи.. ама то миналата година доста обиколихме с нея, така че, в името на бебока не е никакъв проблем..
А, остана ми само сутиен за кърмачки да си купя, ама съм с голям бюст и не знам от къде да го търся.. а пък хем ми се ще да не е бабешки.. оффф.. много сложно...
Хи, хи... много ме кефи Люлякова като почне едни такива мнения да изказва, звучат направо страшно... сега пък епилепсия..
И аз много се радвам, че ще се видим в петък на лекциите!!

# 49
  • София
  • Мнения: 2 708
Хехе, ами да ти дават и една четка за зъби?  Wink колко му е. Шегувам се.

Италиана, кажи къде е де? Радвам се, че си доволна.

Калина, много благодаря, ще си запазя сайтчето. Нали прави френски педикюр, аз друго не искам.
А каква е цената, на сайта за педикюр няма цена, а ми е любопитно колко струва.

# 50
  • София
  • Мнения: 791
Как сте бъдещи мами на мъже? Я да се фръцнем с щерката Heart Eyes
Да ви дадем и отчет днес ходихме на ЖК,растем,около 2300 е момата,отговаря си на седмиците. Е, само изпреварваме с крачета-дългокрака ни е момата! Слушахме си и тоновете,голяма веселба като тракторче,само дето мама имала контаркции,пък не е разбрала Laughing Laughing Изписаха ни магнерич,ама то нормално било. Докито ни прегледа, добре сме си двечките,оплакванията ни са общи за всички бременни,но няма как.
За пазаруването-главно вис виталис,че ни е и по-близичко. За дрешки там си струва,памук са и са евтини,пък и в крайна сметка на бебока не му пука дали ще е в бяло боди от 3лви или в шарено за 10лв, май само на мама и пука! Но има и неща,с които компромис не ми се прави , а вис виталис не винаги поддържа такъв асортимент,да не говорим че има разлика с пловдивския и софийския!
Янче съгласна съм с теб за това,таткото вече да си седи до дупето на мамчето. Нашият пак щяха да го пратят на морето,аз веднага се нагласих да вървя с него в 8мес.,ама се постреснах един ден и се отказах. Добре че за юли няма да го пращат,а е говорил и за август,че то знае ли се... Иначе ще следя работния график на колегите му от квартала,че ако нашия е на работа ще имам нужда от чужд мъж да му скубя косите Laughing
Ако някой е с широки пръсти или му се плакне око,на отсрешния ъгъл на вис виталис е Малечко. Много работи си харесах,ама по-скъпички са!

# 51
  • Мнения: 233
Моито раждане нали е с таблетка 10 дни по-ранно. Та после стоях допълнително 1 ден,а и не ми я даваха за кърмене, че имаше засилена жълтеница, неразвити дробове. Не е хубаво по-рано, с таблетка е хубаво на термина или след него.

# 52
  • Мнения: 1 569
Люлякова: хихи, знам, че ти много разбираш, но 1) не мисля, че разбираш повече от лекарите колкото и опит да имаш и да си чела и 2) не съм казала, че ще го направя Simple Smile А теории на вероятностите какво 'може' да стане ще има със и без хапчета Simple Smile Само питах за мнения от любопитство, че ми е интересно Simple Smile Иначе аз каквото си мисля си мисля и каквото реша ще си реша разбира се Peace

# 53
  • Мнения: 1 569
Я да се върнем на хубавите неща и темички Simple Smile Май доста се очертаваме за срещата този петък Simple Smile Нямам търпение! Само не знам ако сме повече от миналия път, както се очертава, как ще ни изгледат ТОЗИ път в заведението, което ще ни подслони  Laughing И въобще къде ли има толкова много двойни места  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 219
Чш, ей, я не се карайте. И аз съм против с хапче преждевременно, само заради датата, ама всеки си знае де.

Днес ходихме на разходка по обяд с малката, и като ми стана лошо...реших, че вече няма да излизам, че не е добре така. А колкото до татковците, всеки си знае може или не може да откаже командировка, но поне имайте някой под ръка, все пак като ви заведе до родилното е добре да ви вземе и дрехите. Не знам какво се прави, ако сте сами, вероятно ще ги пъхнете в чантата, ама...То сега може да сте с едни бикини, сутиен, рокля и обувки, няма да са мн обемни, ама ще носите и дамска чанта, предполагам, ако ползвате такси някой лев повече, абе...добре е да има някой с вас да ви прибере излишния багаж поне.
А таткото дето ще ходи на лагер...ако тръгнеш да раждаш тогава, ще се прибере ли поне веднага, не може лагера да му е по-важен от това да види жена си и детето си (ако може де).

Янче, памперсите и кърпичките, не ги мъкни с багажа, после ще ти ги донесат, няма смисъл, прекалено обемисти са.

Аз този петък и да искам няма да мога да дойда, че съм на ЖК от 13ч. Поне ще видим колко голям е станал дундьо, че май голямо бебе ще да се роди.

# 55
  • Мнения: 233
Като каза яна двойни места се сетих  в родилното отваря се вратата на асансъора и един мъж възкликва оу 8 човека не можем да се качим, а вътре бяхме само 4 бременни мами.

# 56
  • Мнения: 219
Хахахаха, а може и повече от 8 да сте били  Laughing

Ей, аз очаквах близначета да имаме 1-во, пък то...

# 57
  • Мнения: 1 569
Цвети, да и аз така мисля, май ще ги извадя от багажа, че доста допринасят за обема на сака  Shocked Жалко, че в петък ПАК няма да можем да се запознаем наяве, както се казва Sad

Звезди:  Joy Пък една колежка гледа мен и една друга колежка, също бременна, и се обръща към един друг колега с думите 'гледаш ги 2, а всъщност са цели 4 жени'  hahaha

# 58
  • Мнения: 4
Можело с някаква таблетка, коят се поставя вакгинално в деня на раждането (дискутирахме го и тук преди 10тина дни) - демек да ме приемат на 25ти и със сигурност хем съм щяла да родя на датата, на която мечтая, хем ще е лъвче Simple Smile Обаче аз май си мисля, че това би било моя прищявка и май най-добре да си го родя детето когато то си реши да си излезе, а не аз още от неродено да му диктувам съдбата и живота! От друга страна лекарите мислят абсолютно прагматично (професионално изкривяване) и предполагам доки е прав като казва, че щом до момента всичко е наред с бебка и мен, дали ще се роди 10 дни по-рано или по-късно от термина тя вече се е развила достатъчно и единствено майката би била облекчена, ако се роди малко по-раничко, че да не тежи и т.н. И с таблетка не било стресиращо за бебо ако се предизвика раждането! Какво мислите вие? Знам, че ще има много различни мнения по въпроса и ми е интересно Laughing

Янче, на мен ми предиzвикаха раждането с вагинална таблетка преди 6 години. Като я сложат и контракциите zапочват след 15-20 минути, слаби, може би както си тръгва само раждането, и постепенно се усилват. Само че не zнам дали не е по тежко от колкото ако иzчакаш да си тръгне сама да иzлиzа, аz си мисля, че когато всичко почне по естествен начин, по бърzо и лесно се приключва, което е добре и zа майката, и zа бебчето. Аz не zнам дали бих се съгласила да родя така, ако не преносвам. Аz бях с една седмица след термина и имах 1.5см раzкритие вече (то си го носих това раzкритие блиzо месец преди да родя), и те така или иначе щяха да ме чакат най много 10 дни да пренося и искам, не искам, щяха да го предиzвикат. Но пък ти ще си 2 седмици преди термина, така че няма да е кой zнае колко рисковано да родиш тогава, то със секцио като се ражда май пак между 10 и 14 дни по рано го правят. Като вече раждала, само мога да кажа, че бих иzбегнала всеки фактор, който би могъл да ми утежни раждането Simple Smile.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
Здравейте, мацки!   bouquet

И аз съм на линия за срещата в петък. Хубаво е да се съберем много, какво като ни гледат странно, само дето наистина местата са малко проблем, но ще го измислим.  Simple Smile

Ивуша, честито дипломиране!   bouquet Сега с кеф се отдай на приготовленията за бебчето...  Simple Smile

Ейнджъл 1, покажи ни снимки на детската стая. Аз винаги съм много любопитна ...  Grinning

Янче, аз не бих пробвала с това хапче, ако разбира се не преносвам. Просто не ми харесва самата идея, но ти ако решиш, те лекарите си знаят работата, няма да ти дадат нещо, което да навреди на теб или бебка.

Общи условия

Активация на акаунт