конизацио,миома и два мидес

  • 2 719
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
 Здравеите на всички Laughing
Аз съм на 33г. през 2007 претърпях конизациотогава ми откриха и миома 30мм
                       през 2008 в 5гс кухо яице
                       през 2009 в 12гс мидес аборт
Аз съм от провинцията,тук чувам думи като- докато е тази миома няма да износиш бебе. Със съпруга ми сме решили да търсим добър специалист,които да търси,открие и лекува причината .Дали е от миомата или гинетични проблеми,или нещо друго не е ясн. Нека лекаря да работи сас здравната каса.
Ако някои е минал през подобни кошмари и всичко вече е зад гърба му нека ми даде кординати със специалиста,които му е помогнал.Готови сме да пътуваме до Пловдив,София мислим си за маичин дом Софи, но още се колебаем не са ни препорачали още никои.
Благодаря Ви предварително!
С  надежда че и аз ще чуя безценното мамо Praynig

# 1
  • Мнения: 647
Здравеите на всички Laughing
Аз съм на 33г. през 2007 претърпях конизациотогава ми откриха и миома 30мм
                       през 2008 в 5гс кухо яице
                       през 2009 в 12гс мидес аборт
Аз съм от провинцията,тук чувам думи като- докато е тази миома няма да износиш бебе. Със съпруга ми сме решили да търсим добър специалист,които да търси,открие и лекува причината .Дали е от миомата или гинетични проблеми,или нещо друго не е ясн. Нека лекаря да работи сас здравната каса.
Ако някои е минал през подобни кошмари и всичко вече е зад гърба му нека ми даде кординати със специалиста,които му е помогнал.Готови сме да пътуваме до Пловдив,София мислим си за маичин дом Софи, но още се колебаем не са ни препорачали още никои.
Благодаря Ви предварително!
С  надежда че и аз ще чуя безценното мамо Praynig


Първата ми бременност си я износих въпреки 2 мимони възела, единият от които 7.5 сантиметра, а вторият 4 мм. От 8-я месе ходех на редовни консултации при д-р Минев. Миомата дори не е причина за секцио, но при мен се наложи, заради лоши записи, а при секциото докторът ми махна големия субсерозен миомен възел, който и без това се падаше там, където режат матката при секцио. Преди това се консултирах с много лекари. Повечето твърдяха, че големият възел не може да се махне при секциото, рисковано било, после допълнително ще трябва операция. Ако миомата не кърви и нямаш болки, не се препоръчва отстраняването й. Ходих и при д-р Дяволов от патологична бременност Майчин дом, дори смятах да раждам при него, защото бях много разочаровна от докторите в Пловдив, докато не отидох при д-р Минев и тогава се отказах да се разхождам до София, защото неговото мнение изцяло се покри с това на д-р Дяволов. Малкият възел, който ми остана, се сви и изчезна в периода на кърменето и ми остана само леко удебеление по задната стена на матката. Януари имах един мисед аборт, но причината няма нищо общо с миомите. Сега отново съм бременна, надявам се да нямам проблеми и за напред. Днес като ида на консултация ще питам доктора дали малкият възел се е появил отново, закото при бременност миомите нарастват до 25-та седмица, после започват да се свиват, защото матката се разтяга, вече не е толкова кръвоснабдена и спират да растат.
Ако се интересуваш от координатите на Минев, пиши на лични. По отношение на миомите, той е най-добрият лекар в Пловдив, работи и е един от собствениците на частна клиника Селена. Преди 2 г. го препоръчах на майка от форума от Бургас, тя беше с миоматозна матка и имунологични проблеми, но при него роди безпроблемно.  Peace

# 2
  • Мнения: 8
Аз съм с два спонтанни аборта в 20 и 17 седмица . С конизацио съм .при първият път бях без серклаж при втория със серклаж. Според лекарите мнениятя са различни . Има случеи с конозацио и успешна бременност , има и случеи  .без конизацио и със спонтанен аборт. Скъсената шийка все пак е проблем. Другите причини са неизвестни. Говори се за някакви бактерии които и те незнаят какви са . Описала съм подробно моя случеи във "Рискова бременност след конизацио.
Относно миомата , немога много да помогна с личен опит но докато съм лежала в МД съм чувала за майки с миоми които имат успешни бременности. дори са по-успешни отколкото със конизацио.
Относно лекари в София в МД -за миома Др Славчев , за конизацио пак Др славчев и Др Дяволов. За проследяване на БР пак Др Дяволов , Др Марков , Доц Чернев има и други . Разрови се из и в другите побликации има специални статий за "Бял и Черен списък на лекарите в МД-Софиа . Знам за добри лекари във Шийново и във Токуда . Решението и избора са твои. Пожелавам скоро да намериш решение на твоя проблем и да си имаш едно сладко бебче. Пиши и как си решила проблемите . Аз също ще пиша за сега търся пътя.

# 3
  • Мнения: 5
awrora777
 SadСъжалявам че и ти си със такива болезнени проблеми.
Аз вярвам на нашите лекари и мисля че ще помотнат на всяка една от нас.
Просто трябва да намерим подходящия.
Пожелавам ти успех в начинанията Hug
Ще пиша ако при мен има някакво развитие.
Очаквам и приемам съвети,препоръки и приятелско рамо...

# 4
  • Лондон
  • Мнения: 449
Здравей, да ти кажа при мен как стояха нещата, няма да правя заключения - на 38 г забременях без никакви усилия, живея в чужбина и тук правят първият ехограф в 12-13 г.с, та тогава ми потвърдиха бременността и  ми казаха, че имам 2 миоми, 2 и 4 см. Коментарът беше че 1 от 5 жени ги има и не е повод за никакво притеснение. С течение на бременността миомите пораснаха, едната дори се напипваше отвън на корема ми Имах перфектна бременност, раждах със секцио в БГ и имах уговорка, въпреки рискът от кръвозагуба, да ми ги махнат след като извадят бебето, за да се реже наведнъж Simple Smile Не стана с махането по причини, че започна раждане и всичко стана по спешност
Според мен миомите не са проблем за износването на бебето
Желая ти успех

# 5
  • Мнения: 76
vesi_31_ , аз съм с 12 см миома и съм вече в 8-ми месец. И на мен ми казваха , че ще е проблемно износването. Да, но иска повече пазене. Прокървих, полежах малко в болница и от самото начало съм в болнични. Без секс, напрежение и натоварване. Така че не е невъзможно да се износи бебе с миома. Живот и здраве си очакаваме другия месец нашата малка принцеса!

Общи условия

Активация на акаунт