АПРИЛКИ 2010 добре дошли при нас!

  • 16 070
  • 298
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 401
Благодаря за отговорите, наистина най-важното е всичко на финала да е наред!  Hug
Все пак ще държа да се уточни термина, защото при едно евентуално преносване, има значение. На първо време се надявам всичко да е наред, тъй като още не съм посетила лекар и си има известно притеснение.
п.с. Жабче поздравления за кърменето, много се радвам на кърмени близначета! Hug

# 256
  • Мнения: 17
 Добро утро момичета,то си е вече добър ден де,но аз сега си отварям очите Rolling EyesМалчо е на гости у баба,а скъпото на работа,как да не се възползвам от това да си поспя.
  Denni е пуснала много интересен линк,но там пише да се приема фолиева киселина по два,три пъти дневно.Аз и с първата бременност и сега пия само по веднъж сутрин.Вие по ,колко пиете,ако трябва да увеличавам??
 Anni2002продължавай да "летиш в облаците",мила.Това,че е станало веднъж фал ,не означава ,че ще се повтори.Много е важно какво мислим и колко положително сме настроени.Ето виж мен ,аз имам основателна причина да си мисля,че нещата могат да се объркат,но и през ум не ми минава ,че ще стане.Сигурна съм ,че всичко ще е на ред. Hug
   Гледам ,много майчета сме с термин 03.04 ще падне голяма веселба на края.
 Пожелавам на всички ви прекрасен ден,по-малко Sick и повече Hug
 

# 257
  • Варна
  • Мнения: 46
LIOTA фолиевата киселина я пия и аз по едно. Въпросът е да приемеш 40мг дневно. Явно в онзи сайт, в който и аз го четох това явно са имали някоя разновидност, която е била по 20мг хапчето. Аз пия Нефролик Simple Smile) ЛЕка бременност на всички нови майки, радвам се че ставаме все повече и повече  Hug

# 258
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Приемът на фолиева киселина е по 0,4 мг на ден (една таблетка Неофолик).
anni2002, този път всичко ще е наред! Дано ти е на късмет априлския термин. И аз имам една загуба преди да родя бандитките и те разбирам напълно как трепериш.  Hug
Звездичка!, благодаря! Все още им стига, само на кърма са.  Blush

# 259
  • Мнения: 1 768
Приемът на фолиева киселина е по 0,4 мг на ден (една таблетка Неофолик).


На мен ми увели4иха ве4е дозата на фолиевата киселина с 0,8 мг в комбинация с йод. Peace

# 260
  • Мнения: 38
 LIOTA,благодаря за милите думи Simple Smileние много се радваме с мъжът ми,но наистина много се притесняваме.С предната ми неуспешна  бременност имах проблем с износването и ако вси4ко е нормално ,ще ми правят серклаж по нататък..Стремя се да имам положителни мисли и да дам вси4ко за да се роди живо и здраво бебенцето ни!Но притеснението си го има....   Praynig  И аз като Звезди4ка още не съм ходила на лекар и се надявам вси4ко да е наред! Ти ЖАБ4Е наи-добре ме разбираш ,щом си го преживяла.Но наистина ми даваш кураж ,защото след нещастието,е дошло двоиното щастие!   bouquet  
А за фолиевата киселина ,ве4е това което продават в аптелите е в подходдящата доза 0,4 г или 400 мг на ден, то  и на кутииките пиши по едно дневно,така 4е спокоино Simple Smile

# 261
  • Мнения: 570
Привет  Hug
Аз си видях точката. Цели 5мм е  Heart Eyes
Другия петък съм пак на преглед. От днес започнах да си бия фраксапарин и пия дуфастон. Дано всичко е наред  Praynig

# 262
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Приемът на фолиева киселина е по 0,4 мг на ден (една таблетка Неофолик).


На мен ми увели4иха ве4е дозата на фолиевата киселина с 0,8 мг в комбинация с йод. Peace
Предполагам, че има конкретна причина за увеличения прием + йод.  newsm78 Или е някаква немска практика?  Rolling Eyes
Веси, ти дали ме помниш? От Искам бебе преди няколко години? Аз чак сега успях, а ти вече си бременна за втори път  Blush

Не се притеснявайте, дори и да предозирате фолиевата, няма никаква опасност, излишъкът се изхвърля от организма.  Peace
peiota, честита точка. Другият път ще е още по-вълнуващо, ще видиш сърчице.  Hug И аз си слагах фраксипарин до 20 г.с.

Извинявам се ако ви досаждам, но вълненията ви са ми толкова мили.  Heart Eyes

# 263
  • Мнения: 38
4естита то4ка,Peiot-4e!!!  Hug   пък тука по-късно те викат за  преглед на видеозон  Thinking ще трябва да 4акам и да се моля вси4ко да е наред!и аз маи 4есто досаждам,ама сега нямам какво да правя,мъжа ми е в друг град на работа днес и утре и ми е ску4но..А само да попитам,4етох стари страници и попаднах на 10-та ,където всяка е записана с термина си(евентуалния),а мен ме нямаше.Тогава още не бях се вклю4ила тук при априлките,и дали ще може някои да ме добави ?не знам кои се занимава  то4но с тези неща?не е спешно,просто питам  Hug

# 264
  • Мнения: 2 401
Какви са тези приказки че досаждате, на мен даже ми е много приятно да ви чета, понеже нямам, кой знае какво да пиша, но постоянно гледам за нови мнения! Grinning
Peiota, честито!
Ани, сигурно в новата тема, ще се направи обновен  списък на първа страница!

Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 20:36 от Звездичка!

# 265
  • Мнения: 351
peiota, честита точица!  Grinning Толкова искам и аз да видя моята точица, но все си мисля, че е рано и нищо няма да се види и не искам да се разочаровам. Така че ще изчакам още 1 седмица сигурно.

Аз също приемам по 0,4мг фолиева киселина. И с предната бременност вземах по толкова.

anni2002, наистина, мисли положително! Напълно те разбирам, защото и аз преживях 1 аборт, но беше съвсем в началото. Та и на мен сега ми минават черни мисли, но гледам веднага да ги 'отпратя' и почвам да си мисля нещо хубаво. Мисля, че мислите ни оказват влияние и на неродените още бебчета, така че трябва да сме по-положително настроени!  newsm10

 Hug за всички!!!

# 266
  • Мнения: 1 992
Мацки, направила съм пълен списък на всички записали се до момента, но реших, че няма смисъл да го публикувам на всяка страница, затова директно в новата тема ще го пусна! Като гледам ще е скоро... Wink
Сигурна съм, че този път при всички нещата ще се развият по най-добрия начин!

# 267
  • Мнения: 38
Благодаря,Мarini Simple Smileне се притесняваи,дано има още  EFP
А аз наистина се стремя да мисля положително,вярвам 4е този път вси4ко ще е както трябва!   Praynig     Hug

# 268
  • Мнения: 3 695
Здравейте!
Много се радвам, че групата се увеличава, дано още повече мацки се включат и бъдем всички заедно до щастливия финал през АПРИЛ 2010.  Peace Praynig Grinning
megan@, не е проблем ходенето, напротив, много се препоръчва при бременност /изключвам рискови бремености - там не знам как е/.
Фолиевата киселина се пие по 0.400 мг на ден, т.е. по една таблетка. Предполагам, че в статията става дума за друго количество в едно хапче. При предишни промблеми с плода, касещи недостиг на фолиева киселина се предписва повече. Поне аз така съм чела.  Peace
Чудно ми е следното: само с храната ли трябва да се приема фолевата или няма значение? Аз обикновено пия сутрин на гладно, за да не забравя, но взех да се питам дали се усвоява добре така.  Thinking
На първи преглед съм в сряда, чудя си се на търпението. При първата бременност търчах още на другата сутрин след първия (+) тест.  Laughing

# 269
  • Мнения: 351
Добро утро! Моето диване днес стана в 6:30... Confused

Аз също пия фолиева к-на на гладно, по-точно с чаша мляко с нес кафе. Не съм чувала, че трябва задължително да е с храна. newsm78 Вие пиете ли кафенце? Аз мисля, че по едно на ден е ОК. Иначе много внимавам с колата (изобщо не си позволявам), защото в къщи се пие light,  а в нея има аспартам, който е вреден. Ох...то колко други вредни неща има в храните и напитките...ако следим за всичко вредно, сигурно на фотосинтеза трябва да караме... Rolling Eyes

Хубав ден от мен!

Последна редакция: нд, 09 авг 2009, 08:32 от zar4e

Общи условия

Активация на акаунт