АПРИЛКИ 2010 добре дошли при нас!

  • 16 057
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 695
Аз лично го спрях напълно кафето, а пиех мин. по 2 на ден.
Ето и нещо интересно, на което попаднах:
Малко съвети при ранна и рискова бременност

# 271
  • Мнения: 283
момичета, то е още малко рано но решихте ли кой ще ви следи бременността. аз съм много затруднена - досега съм ходила при илиева във вита, тям ме кюртира миналата година след миседа, но не знам дали искам да ми следи бременността сега. пък чета тук във форума за някакви направления от личния те за какво са нищо не ми е ясно. в коя тема има инфо да почета малко какво е необходимо.

# 272
  • Временно
  • Мнения: 788
Здравейте бъдещи и настоящи мами!!!Просто не се стърпях да посетя темичката ви!
Точно на този ден - 9.08. преди 2 години разбрах,че ще ставам мама. Heart Eyes А каква голяма и приятна изненада беше,когато час след като бях видяла двете чертички при мен дойде сестра ми и ми съобщи,че ще ставам леля!!
Племенникът ми се роди 5 дни преди дъщеричката ми!!!Сега се радваме на две ходещи,палави априлски човечета!!!
Пожелавам на всички ви лека бременност и прекрасни пролетни бебчета!!!! Hug

# 273
  • Мнения: 351
BOTZ79, направлението е, за да ти следят бременността през Здравната каса, т.е. да не плащаш. А отделно можеш да си ходиш и на частно. Аз така бях миналата бременност. Следях се безплатно, а ходех на частно при доктора, при когото бях решила да раждам. Сега също мисля да се възползвам от ЗК. За какво плащам осигуровки...

# 274
  • Мнения: 81
здравейте и от мен мамчета аз продължавам да съм зле повръща ми се а не мога да повърна имам топка в стомаха и страшен глад ме гони #Crazy.Та искам да питам тези които ползват болнични след първия болничен от седем дена може ли да ти даде втори или трябва да влезеш в болница.

# 275
  • Мнения: 3
Здравейте МАМИИИИИИИИ!!!
Аз утре съм на преглед .Притеснено ми е въпреки , че знам че всичко ще е ОК. Нямам търпение. Само за протокола според калкулатора термина ми е на 08.04.2010

поздрави ,

# 276
  • Мнения: 38
Tini-mini,мн е интересна теми4ката дето си ни предоставила.Про4етох я,стремя се да ги спазвам пове4ето неща Simple Smileа относно фолиевата киселина-на гладно или не?,аз до скоро пиех комбинирани витамини с нужното коли4ество фолиева киселина в тях на гладно,и аз да не забравя,но погледнах 4е пише да се приемат с храната или след хапване.така 4е маи по-добре да не е съвсем на гладно.А искам да ви питам също някои знае ли дали мога да си смяня тези витамини с фолиевата киселина пак с такива на същата марка ,но към тях има и омега 3.мисля 4е са по хубави заради тези мастни киселини ,които съдържат.Незнам дали ги има в България,Pregnacare се казват,но предполагам 4е са подобни на тези които пове4ето от вас пият -комбинираните.В смисъл нали не пре4и като в на4алото пиех само фолиева киселина,после съм пила 10-тина от тази опаковка и сега да си взема тези с омега 3?ако някои знае,моля нека да ме успокои Simple Smile

# 277
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Веси - за приема на Йод - през първото тримесечие бебето се нуждае от хормоните но щитовидната, а те се получават от отработения йод  Peace.

PERNATA за болничния, ако е повече от 10дни трябва да минеш през комисия от лекари които да преценят дали имаш нужда от почивка. Издават ти болнични за 1 месец и ако той изтиче и ти продължаваш да се чувстваш зле пак минаваш през комисията за да ти дадът още един месец. На мен акушерката ми предложи по тази схема да съм болнични през цялата бременност, но аз отказах. Аз се водя рискова бременност заради съпътстващо хронично заболяване и минаването през комисия няма да е проблем.

vesi_mesi  Успех на прегледа.

tini-mini Благодаря за статията.

peiota Честита точица!

anni2002 Успокой се мила. Този път всичко ще е наред.

zar4e и аз внимавам със безалкохолните заради подсладителите. Но също така пия само изворна или чешмяна вода. В минералната вода има много флуор който ако се предозира уврежда зъбките на бебето още в зародиш.

Минералната вода не се препоръчва за бременни, кърмачки и деца до 7г.

# 278
  • Мнения: 1 420
Здравейте от мен!

Честито на всички, видели точиците си!   bouquet

На мен днес ми е денят на М. Направих си тест сутринта и пак ми показа много бледа втора чертичка. Четох, че може да е от това, че е още рано или пък да е кухо яйце  Sad Така че за сега няма да се хваля - ще изчакам още няколко дена за друг тест. Надявам се да мога да се похваля скоро  Praynig Иначе днес ми се гади доста, а вчера докато бяхме навън с малката направо ми прималя и едва се прибрахме  Rolling Eyes

Ани, привет  wavey Ние също живеем в Англия, но сме в Cambridge  Simple Smile

Веси меси, успех на прегледа. Чакаме хубави новини  Mr. Green

Аз пия само вода от филтърната кана и плодови сокове  Peace Кафе и алкохол по принцип не пия  Naughty

# 279
  • Мнения: 38
здравеи,WINNIE    Hug   ходили сме в Cambridge Simple SmileМн хубаво град4е!!!!Останахме о4аровани Simple Smileиз4акаи още няколко дни за тест пак,но се надявам 4е ще има добри новини Simple Smile

# 280
  • Мнения: 380
Здравейте момичета! Голяма група май се очертава  Grinning
Winnie , не се притеснявай. Още е рано. Тя  ще стане по-тъмна чертичката след няколко дена  Simple Smile
peiota , честита точица !
zar4e, аз пия по едно кафе на ден. Много ми е ниско кръвното по принцип и сутрин без кафе не мога. Не мисля,че е проблем. Избягвам разни газирани неща. Пия вода от кана с филтър.
anni2002, този път всичко ще бъде наред. Успех ти желая и спокойно я карай. Само хубави неща си мисли Hug

Тук препоръчителната дневна дозировка фолиева киселина е 0.800 мг. Аз не пия отделно, защото я има във витамините които пия. Аз пия също магнезии калции и цинк, защото много ми се сващаха прасците миналия път и също ме боляха ставите ужасно. Омегата ми казаха да я пия в последните 3 месеца от бременността когато най-много се развивало зрението и мозъка и ми казаха да продължавам да ги пия докато кърмя.
Успех на всички! Много се радвам за тези които са видяли точиците и тези които скоро ще ги видят. Аз ще си чакам засега да мине времето. Praynig


# 281
  • Мнения: 52
момичета привет Hug
и аз да цопна в тази така хубава тема на 7.8.2009 видяхме точицата smile3521 и според калкулатура термина ми е на 8.4.2010.
Успех и лека бременност на всички ни. Praynig

# 282
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Привет, момичета, и честита ви огромна радост, да носите и усещате нов живот в себе си!!
 Hug
Особено ми  е драго да се засека тук с две стари познайнички от декември 2006, Веси и Тини Мини!!!  Hug Hug
И понеже докато не отида на лекар и не ми кажат, че всичко е наред, не искам много да пи6а, само ще отбележа, че при нас май стана случайно, аз уж се бях навила да сменям работа и уж щяхме да отложим малко бебето, но явно не сме били особено убедени...  Laughing
Та след като не ми се появиха никакви признаци на ПМС, купих си тест, още на 26 тия ден видях една блееда втора чертичка. Една такава веще щурее и обръща къщата наопаки, та си знам, че бледнината не е фактор.... Факт е, че я има!!!!!!!!!!  Laughing
Прегръщам ви и лека бременност!!!!

# 283
  • Мнения: 351
alex_shu, така е трябвало да стане. Явно работата ще почака... Laughing
navigatorka, честита точица и добре дошла при нас!
Winnie, щом ти се гади вече, а и имаш бледа чертичка -  preggo

Всички ли пиете някакви витамини?  Как избрахте какви точно  да пиете (лекар ли ви ги препоръча или...)?

# 284
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
Аз пак да се намеся като някоя  стара баба.  Embarassed Витамините обикновено се приемат с храна, но фолиевата я пиех както намеря за добре, още повече че много повръщах в началото. За всеки случай погледнете листовката, там би трябвало да пише за точния начин на приемане.

Витамини няма нужда да пиете. Лято е, има огромен избор на плодове и зеленчуци. Просто се хранете разнообразно. Бебенцата още са толкова мънички, че дори няма нужда да ядете за двама. Моят лекар беше против взимането на каквито и да е витамини, пих си само фолиева киселина, а в един момент и желязосъдържащ препарат. Ако държите все пак да приемате витамини, включете ги в менюто на по-късен етап - към 5-6 месец. Бих ви препоръчала Пренатал на Джеймисън.  Peace

Втората чертичка си е втора чертичка. Щом я има - има и бременност. Тестът се прави сутрин с първата урина, след евентуално закъснение - така нивата на хормона на бременността ще са по-високи и чертичката би трябвало да е по-наситена. За притесняващите се ще кажа, че и моят първи тест беше с бледа черта, а имам две бебета т.е. хормонът на бременността е бил двойно по-висок.

За следенето на бременността - взимате си направление от личния лекар и с него отивате при избрания от вас лекар за проследяване на бременността. Той ще ви запише на ЖК, ще ви заведе картон и ще ви пусне нужните изследвания.

За болничния - личният лекар може да издаде болничен от 7 дни, не повече. Ако искате повече трябва да минете през лекарска комисия. На мен болничните ми ги издаваха от ЖК в Тина Киркова, всеки болничен е с продължителност 30 дни и след това го подновяваха автоматично. Обаче има лимит от 180 календарни дни непрекъснат болничен. После трябва да се явите на ТЕЛК за да получите още. Или просто да прекъснете болничния за известно време и после броенето започва отначало.

Кафе - по 1 на ден не е проблем, стига да ви понася, на мен ми се гадеше от него още преди да разбера, че съм бременна.

Общи условия

Активация на акаунт