104 четирилистни детелини в САЩ ( късметлийска тема)

  • 16 697
  • 308
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 563
последно-как отдъхвате в бг бре хора?аз всеки път се прибирам отвъд умората,честно бих платила някой да ме замести,ма не искат..

Този път съм решила да се изнеса от София. Отиваме в Созопол с баща ми. Срещите с приятели в София ги свеждам до минимум, сигурно ще има обидени, ама аз не мога, отвсякъде ме дърпат.

# 31
  • Мнения: 1 800
Тандури, аз съм пробвала няколко вида и нямаше ефект, това преди 6 години, сега може и да са ги подобрили, не знам.

МВК, успех с изпитите Hug

Ванхорн, разбирам те за работата, мъжа ми е така, сега всеки ден треперя, да не полу4и удар или кой знае какво от стреса в сегашната си работа. Работи с абсолютни изроди, които се мразят, карат и се бият по гърдите колко са велики по цял ден, а мъжа ми никога не е бил в подобна ситуация и се прибира смазан от работа, да не говорим, 4е бенефити и вси4ко останало е наполовина от преди...афтър алл хората в тексас не са толкова приятни, колкото мислят и нямам търпение тъпата криза да отмине и да се изнасяме оттук.

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 23:30 от benson10

# 32
  • САЩ
  • Мнения: 170
benson10 жалко че мъжа ти е попаднал на кофти колеги. Едва ли всички хора в Тексас обаче са лоши. Дано не са, че и ние имаме мерак да се местим някой ден натам  Simple Smile И аз ако трябва да съдя за хората в Айова по служебните разкази на мъжа ми, малеее ужасни би трябвало да са  Grinning При тях също съкратиха много хора, но той беше от късметлиите които останаха. Сменяха му задълженията няколко пъти, докато накрая е натоварен с много повече отговорност и работа, а заплатата същата като преди и дори им орязаха някои бенефити. Резултата е че той е много по изнервен и това се отразява и на мен, но какво да се прави, поне е на работа. Дано наистина отмине скоро тази криза, че аман. Май за много компании това се оказа и удобно извинение да орязват или не вдигат заплати, махат хора които не са им удобни, товарят тия които остават с много работа за същите пари и хората търпят понеже всеки се страхува да не остане и без тази работа, колкото и тя да е кофти.

# 33
  • usa
  • Мнения: 2 113
sipirumi, съжалявам Sad. харесва обаче ми начина, по който приемаш нещата. всичко ще бъде наред когато след няколко месеца възстановите нещата  Hug.

mvk, много неприятно! има такива периоди, в които всичко върви наопаки. хубавото е, че свършват и късметът се обръща. дано сте в края на лошия период  Hug! весело прекарване в бг!

последно-как отдъхвате в бг бре хора?аз всеки път се прибирам отвъд умората,честно бих платила някой да ме замести,ма не искат..

одма те замествам! стига да ме изпратиш самостоятелно, без деца и мъж! айде от мен да мине, може да взема едно, макс две деца, но не повече и категорично без мъж  Naughty!

мен май ще ме принудят да ходя пак да се пържа във флорида посред лято  Confused... моят мъж се инати и отхвърля всяка моя идея за ваканция и нищо не предлага в замяна. обаче зълва ми като каза `що не дойдете пак насам?`, веднага започна да търси билети за самолет. как не му увира главата, че много по-приятно би било да ходим там за коледните и новогодишните празници??? хем ще си постоплим старите кокали, хем ще прекараме празниците както подобава с роднини ooooh!! ей, много инатлив мъж съм си взела  #Cussing out...

benson10, като си започнала темата за отвратителни работодатели, и аз чакам с нетърпение края на тъпата криза  Sick. писна ми да работя за азиаткски шеф, който и здездите да му свалиш, едно `браво!` няма да ти каже, но ако веднъж се случи да закъснеш с три минути или да допуснеш и елементарна грешка , две години ще ти го повтаря при всеки удобен случая  ooooh!. чак сама за себе си започнах да мисля, че нищо не върша правилно и съм абсолютен некадърник и пълен дисгрейс на работническата класа  Sick. и за това съм си зарязала децата ooooh!...

# 34
  • Мнения: 1 169
Бенс Работата, която работех преди беше от така наречените "срамни" професии. Аз работех и ходех на училище. Мрънках, че не си използвам образованието и исках да си върна парите дето съм платила за учене. Форгет ит. Поне в този щат. Бях сервитьор във файн дайнинг. Минах безброй тестове и Wine School, за да мога да го правя. Сега разбирам, колко безпроблемна и не респонсибъл работа съм имала. 6 часа (5рм-11рм), бенефити 100% дентал, медикал и вижън. Хранят те и униформа ти осигуряват. Няма да споменавам доходите (несравними със сегашните), защото не обичам да коментирам пари, но те са доста актуални в това време. Ако искат да те уволнят, то ще трябва да е за кражба или нещо подобно тежко. Юниона е зад теб и срещу $41 на месец получаваш всички тези бенефити. Не са много нон юнион казината и това не се нрави много на големите босове.

Сега съм главен счети, зам. финансов мениджър, екзекютив секретар, преводач и какво ли още не. Заплатата става, но бенефити нЕма никакви. А гъкна, а сгреши и се почват. Днес не съм мръднала от стола, само си стоплих яденето и си го ядох в стаята (сама съм и за това си го позволявам). Не помня от кога не съм си ползвала почивката от 1 час. Ето ти 9 часа на ден. Днес стоях един час повече, защото съм на салари и няма да ми се плати, но скоро имам док. апойтмент та ще си го взема обратно Mr. Green

Много е вярна приказката, че човек разбира, какво е имал когато го загуби. Е, аз си го заслужих. Сега ще си работя престижната работа и ще си свиркам даже  Whistling

Последна редакция: пт, 10 юли 2009, 07:34 от Vanhorne ๏̯͡๏)

# 35
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Към мамите от Денвър: имам нужда от помоща ви.
Интересува ме какви са цените за 1 едностаен апартамент. И къде може да се намери на приемлива цена (район). Ако можете да ме снабдите и с тел на някой от рентал компанийте ще е чудесно.

# 36
  • Мнения: 2 185
Титина, мамите от Денвър влизат много рядко. Ако ти е спешно по-добре пиши ЛС на dessivl  Peace

Успех на всички с работи и работодатели. Както изглежда и аз скоро ще съм на лов за работа  Rolling Eyes и предчувствам, че ще ми е мнооого трудно...

афтър алл хората в тексас не са толкова приятни, колкото мислят и нямам търпение тъпата криза да отмине и да се изнасяме оттук.

Бенс, какво точно имаш предвид? Бях останала с впечатление, че в началото имахте по-позитивни отзиви.

# 37
  • Мнения: 1 800
миз, все едно мъжа ми слушам, той то4но така се 4увства...ама съм го намерила един 4увствителен Laughing

клерет4е, аз много позитивна дойдох, но нещо не само колегите на мъжа ми, а и хората, на които аз попадам от време на време. Може би е моментно състояние, заради многото ни проблеми в последно време, а може би защото никак, ама никак не искахме да се местим от Аризона.
Забравих да ти благодаря за идеята за балоните и цветята, мерси!

Хитруша, не са вси4ки, но на Тексас се носи славата, 4е вси4ки уж били страхотни, гостоприемни и приятни, но не е то4но така, в Аризона хората са много по-хубави или нашия опит е такъв Simple Smile

Ванхорн, няма срамни професии, ако с 4естен труд си изкарваш заплатата Simple Smile

# 38
  • Мнения: 948
Записвам се и аз в оптимистичната тема, че не ми е розово напоследък (което е странно състояние за мен)  Crazy

Отивам за една седмица в БГ само с Антон, за зареждане на батерии  Sunglasses

Никъде не си почивам така както в Пловдив; може би, защото иначе сме амбициозни туристи и правим сложни програми, когато пътуваме. А в БГ са само срещи с приятели и роднини...И определено е по-лесно като се прибираме по-често, вече не го броят толкова за "празник"  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 3 367
miz,шуър!ма ще вземеш моите деца,2ките,ще посетиш баби,лели,дядовци,куклени театри,паркове със стърчащи пирони и фасове в пясъка по 2та края на софия,в момента в лозенец и трамвая на върви, с усмивка на уста, и дила не твой! Все съм "виновна" че някой е останал неуважен,все съм с чувство за несвършена работа,изобщо ходетето до софия има много имена,но "почивка" не е сред тях.

# 40
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
открих нова полезност Grinning, http://www.bigoven.com/uploads/Turnip.jpg   
не знам какво е на бг,режа и пека като печени картофи,става чудно (малко стипчиво,но децата го ядоха повече от мен) ;
другото к напоследък позлвам много е булгур,помня че тук го обсъждахме и Тандури му беше фен, оказа се особено добър заместител на ориз,а децата го ядат и със сирене като макарони..
спокоен уикенд от мен

И аз това мисля, че е ряпа. Ние в къщи също го ядем. Слагам го и в супите на децата.

Vanhorne, срамни професии няма! Тук не всички работим като мениджъри, и пр. висш офисен персонал. Peace

Бенс, никога не съм ходила в Аризона, но не знам защо много искам да живея там!  Crazy

sipirumi, звучиш много добре!  Hug

# 41
  • Мнения: 1 593
Сипируми, много си сладка Hug

Титина, мисля, че този форум много ще ти помогне, има много информация по градове - http://www.city-data.com/forum/denver/

Бенс, ако в адвокатските фирми е компетитив, колкото е и в големите счетоводни фирми, съчуствам му много  Hug Аз толкова бакстаббинг, аскиссинг и манипулативност съм видяла за годините си там... ама все го отдавах на нашата локация (НЙ  Laughing), а то явно не зависи от щата.

Ванхорн, предполагам, че с опита от сегашната си работа можеш да си намериш и по-добра, докато с предишната - едва ли... може и да греша, но все пак се опитвам да ти покажа и положителната страна  Hug

# 42
  • Мнения: 1 169
Лени абсолютно си права, но сега нали знаеш, колко е лесно да я намериш?! Аз имах предвид, че отговорността, която носиш и опасността, която всяка грешка води е стрес, които не осъзнаваш когато работиш работа без отговорност. Аз много си я харесвам работата и съм искала да я работя тук, но знаеш важността на бенефитите тук.
Разбира се съм благодарна много, че имам работа и то много добра. Просто искам, здравните застраховки и медицинските услуги да не са такъв проблем в тази страна. Може би тогава нямаше и да си помисля да правя съпоставка м/у двете.

Не знам дали забелязвате, но работодателите масово използват като заплаха тази криза: "Бъди благодарен, че я имаш тази работа в тази рецесия".
Също ставам и свидетел как хора с много добри професии, загубили работата си сега работят за нищожни пари и най- гадното: Хора с по- ниско образование и опит ги тъпчат. Полудявам.
Имаме две новодошли дами в производствената част с които е удоволствие да говориш. Едно нищожество ги тормози и тъпче цял ден. Аз от своя страна интелигентно му го връщам тъпкано за тях, защото не понасям самозабравили се хора.

Бенс не знаех, че мъжа ти е в адвокатска кантора........сори. Лени е права. След като ме съкратиха започнах като лигал асистант (работила съм го дълго време в БГ), дори тогава си поговорих със Стела от темата и разменихме мисли относно тази професия. Та, не е истина на какво се нагледах там. Тези хора са способни да те премажат в буквалния смисъл на думата...Бакстабинг и прочее е много меко казано. Слава Богу аз бях там 3-4 месеца и получих това предложение, со с удоволствие ги.... Whistling Стреса е ужасен и дано по- скоро свършва тая гадна рецесия.
  bouquet

# 43
  • Мнения: 384
Лени, абсолютно те подкрепям относно работата. но е факт , че има фирми с много добри бенефити , а работата не е най-най- по. Примерно при нас и аз и Плами и съпружето сме осигурени медицински и дентал от компанията
Ванхорн, ела при нас да видиш... последния случай е как едно латино дето едвам му се разбира какво говори как се разкрещя на една нова служителка. Ей тази жена се шашна и разплака, а аз побеснях... После се постарах да  напиша много подробен рапорт и хайде на шефа, няма да я махнат ама поне ще и държи влага. Аз отговарям за 15 човека никога не съм държала такъв тон на никого, ако има проблем сядаме и говорим и намираме решение.
Бенс, няма се отчайваш, всичко ще се оправи
Анет, досега не сме си почивали в БГ, все се съобразяваме с някого, ама тази година няма да е така. Малкия на море за 5 дена, после връчен на баби , а ние с Юли втори меден месец, който ме видял - видял
За тук няма много да се притеснявам- аларма има в къщата, полицията предупредена, всички важни документи в сейф, скъпа техника в приятели. След обира се изместихме скорострелно в новата къща, нищо че не сме продали старата. Плами се адаптира завидно добре, щом има диван и мляко , се оказа че другото не е проблем за него

# 44
  • Мнения: 301
Да, рецесията е не е никак прятно изживяване .. Както бях ви се оплакала, ние сме от година тук и ни удари със страхсна сила.
Но сега съм на работа към т.нар. City of Norfolk (temporary съм все още и взимам мааалко по-малко отпреди, но нямам никакъв стрес, прибирам се спокойна и щастлива у дома). Мъжа ми пък започна работа към фирма-контрактор към военните, също работата му е много спокойна. Отиваме заедно на работа, защото така се случи, че работата му се намира точно до моята, голям късмет Simple Smile
Наистина се уверих, че всяко зло е за добро!

Vanhorne, докато търсех работа, се уверих, че добрите бенефити наистина са голяма рядкост, за съжаление. Особено в нашия военен райoн, има две или три голeми компании, които предлагат добри бенефити. Но погледни го от тази страна, постигнала си много в тази страна и трябва да се гордeeш със себе си. Аз въпреки, че имам Master's degree from BG, работя сега като Accounting Clerk и това е работа за High School (аз затова и се прибирам спокойна у дома Simple Smile ). Но това, което работиш ти ми е мечта Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт