Лятно слънце, летен дъжд и цветарки неуморни!

  • 31 838
  • 439
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 236

Шефлерата ми от известно време не пуска листа,като пробие някое,едвам пораства 1-2см и изсъхва.Все я чупя отгоре по малко да избие на ново -избива и пак съхне върха.Какво й е?! Поливам я не повече от 2 пъти седмично Tired

Може да се нуждае от малко храна за цветя, виж какво има в цветарските магазини, може да е течен концентрат за разреждане, може и да са гранулки.
Ето една проверка за поливането - чернеещи листа значи твърде много поливане, жълтеещи значи недостатъчно. Трябва да се полива само като изсъхне пръстта - пъхваш пръст в саксията, на 2см дълбочина ако още е сухо, значи трябва да се долее малко вода. Гледай да не излиза чак в паничката.
Другия вариянт е корените й да са натъпкани твърде на тясно и да има нужда от малко по-голяма саксия. Но първо пробвай горните неща.

# 406
  • Мнения: 1 674
Благодаря ти,май я преполивам.Иначе лятото ги торя с течен тор веднъж седмично,та това го изключвам! А листата са си тъмно зелени,нито жълтеят,нито чернеят..... Tired НО мисля да намаля поливането в такъв случай!  Blush

# 407
  • Мнения: 1 236
Иначе лятото ги торя с течен тор веднъж седмично,

Направи го веднъж на месец  Wink

# 408
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 284
 Cry почивката не се отрази добре на повечето ми цветя
сега съживявам сървайвърите и ми е кривооооо  Confused

гуави вече няма...

# 409
  • Мнения: 1 693
Здравейте
Cry почивката не се отрази добре на повечето ми цветя
сега съживявам сървайвърите и ми е кривооооо  Confused

гуави вече няма...
Гуди, много съжалявам,  Hug дано се постабилизират останалите. Знам при мен какво беше.
Моят соланум расте с пълна сила, има два големи и преди няколко дена бяха наклонили клона. Искам да попитам, ако го прибера в саксия ще оцелее ли зимата или е само едногодишно.
Тук започна да се усешта есента. Започнаха доста неща да жълтея.
mariqnka, супер цветенца.  Hug
albenap, кактуса не е цъфтял, но си мисля, че е от постоянната температура на която го отглеждам.

----------------------------
Аз продължавам:  Laughing
След голяма борба със снимките качих няколко. Малко е лошо качеството, но беше много тъмно.
Последните три са от един други град, не са при нас.  Grinning
Ето
Всичко е направено от малки пласмасови цветни чаши с поставени малки свещички вътре. Единствено самия надпис на селото е с цветни железни пръчки.
Лек ден на всички  Hug

Последна редакция: вт, 01 сеп 2009, 12:51 от viki_hrisa

# 410
  • Мнения: 326
Здравейте, можете ли да ми дадете съвет как се развъжда за драцената? Имам в предвид ето такъв вид цвете
http://3.bp.blogspot.com/_aA6qUfZ7p34/SSK3_LFC94I/AAAAAAAAAD4/Hg … /s400/dracena.jpg
дано не ви подвеждам с наименованието. Имам подобно цвете у дома, но с годините листата растат нагоре, а долните остаряват и изсъхват. Стъблото изтънява и стана грозна гледка. Затова днес реших и отрязах горната (свежата) част на цветето.
Мога ли от него да развъдя наново от цветето?

# 411
  • Мнения: 1 236
Здравейте, можете ли да ми дадете съвет как се развъжда за драцената?


Да,  горния отрязък ще пусне коренчета като се насади в саксия. Отрязъка трябва да е към 15см дълъг и да е свежо като стъбло на цвете, а не съвсем като дърво. Не винаги става, но не пречи да опиташ.
Може първо да го оставиш в съдинка с вода, да потръгнат коренчета. Иначе ако се сади директно в почвата най-добре му намери препарат - питай в цветарниците за препарат за растеж на коренчета, представлява прах в който има хормони, и отрязъка се топва в него, за да се стимулира израстването на коренчета.
Ако не порасне от това, не се притеснявай има и втори вариянт - ползва се към 5см отрязък от по-долната част, където вече няма листа. Но пробвай с горния отрязък първо, защото другото е по-бавно и по-сложно.

# 412
  • Мнения: 236
Здравейте на всички! Нахлувам в красивата Ви тема с едно питане, понеже съм още новобранец в областта: имам Драцена Маргината (която едва днес разбрах как точно се казва Embarassed), на около 4-5 месеца и на височина около петдесет сантиметра. Въпросът ми е кога е най-удачният момент да и отрежа връхчето, за да даде 2 разклонения и как точно да стане?
Извинявам се , ако въпросът ми е глупав, но наистина нямам представа, а пък имам голямо желание да се занимавам с цветя.
Благодаря предварително  bouquet

# 413
  • Мнения: 613
Здравейте!  Момичета, мога ли да се запиша при вас? Страшни красоти видях. Аз нямам още много опит с цветята , но от това лято вече си направих градинка. Днес и направих и малко снимки , но още не съм се научила как се качват.А ако знаете колко въпроси имам към по-опитните цветарки.  bouquet

# 414
  • Мнения: 1 236
Въпросът ми е кога е най-удачният момент да и отрежа връхчето, за да даде 2 разклонения и как точно да стане?


Може да я отрежеш на една педя от върха (отгоре надолу), но гледай там където режеш да е зелено и свежо стъблото.

# 415
  • Мнения: 236
Кремче Ванилия, благодаря много! Още днес ще я резна Laughing

# 416
  • Мнения: 78
вики-отново страхотни снимки,защо не правят и при нас такива красоти

# 417
  • Мнения: 1 693
Здравейте момичета. Къде забягнахте отново?
Тук стана много студено.
Бях ви се оплакала за фуксията. Успях да я спася и сега се съвзема.
http://media.snimka.bg/4173/014600796.jpg
Ето и една бегония. Чакам да цъфне. http://media.snimka.bg/4173/014600798.jpg
Ето нещо от двора. Хазяиката ги беше изхвърлила миналата година, а аз нали съм добра и си ги прибрах.
http://media.snimka.bg/4173/014600795.jpg
http://media.snimka.bg/4173/014600806.jpg
И още един въпрос. Засадих си клонче от хибискуса  ми. Дали ще имам късмет да се хване.
http://media.snimka.bg/4173/014600792.jpg Стои под буркан за сега.
Лек ден за сега от мен.  Hug

# 418
  • София
  • Мнения: 1 311
Здравейте,казаха ми че цикасът трябва да се полива само отдолу....това вярно ли е?

# 419
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 284
 Tired  да дам кратък отчет  Tired
гуави няма; фуксия няма; вкоренените резници на сакъзчетата също;
бегонията се бори, папрата е още жив   Grinning имам 100% нарастване на чилийската лоза  Crazy

орхидеите, след 20 дена неполиване са станали двойно по-зелени, и имат нови листа  Crazy

в купичката с cobra lily има нещо зелено  Thinking

мушкатите са се паднали в поливаната зона и са си супер  Hug

намерих семенцата от моето "ръфано" мушкато - след внимателен оглед ми се струва, че във всяко пликче има по около 3-4 бр. истински, а другото е кухо. ако някой ги иска да свирка

Общи условия

Активация на акаунт