Лятно слънце, летен дъжд и цветарки неуморни!

  • 31 839
  • 439
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 25 315
Аз бих се наредила за семенца, ако няма други желаещи преди мен Embarassed

Момичета, аз пък искам да ви покажа колко странно взе да цъфти едното ми сакъзче. За втора година го прави този номер щом наближи есента. Като цъфне цветчето, от средата му излиза нова пъпка и тя на свой ред цъфва. И се получава страхотно кичест цвят. Ето, вижте:
- така изглежда нормалното цветче отстрани.

- ето как се появява нова пъпка в средата.

- втората пъпка е разцъфнала и тя и излиза трета от средата,

- ето пак

- два такива "кичести" цвята

- а това е едната ми вербенка, две клончета с различен цвят.

# 421
  • Мнения: 1 693
И аз искам ама съм много далеч.  Hug
Месечинка виторога, много е готино това сакъсче.  Hug  Heart Eyes
Вербенката също.   bouquet

# 422
  • Мнения: 13
Момичета пак сте показали красоти  Hug!
Моите сакъзчета са напъпили,но все още не са цъфнали,когато цъфнат ще ви ги покажа,а другите цветенца са си дали малко почивка  Laughing!
Goody и аз много бих искала семе от твоето мушкато,ако имаш в повече за даване-а ако ти си харесала някое цвете от мен ми кажи и ще ти дам чепки с удоволствие,както и на всички останали!

# 423
  • Мнения: 440
Здравейте милички.Рядко пиша,но затова пук ви чета редовно и не пропускам нито една снимка.
Искам да се похваля с една придобивка.Подариха ми бонзай - отдавана имам мерак,но финансите все не стигат.Като мога ще го снимам.Много съм щастлива от новата си придобивка.

# 424
  • Мнения: 78

ето това цвете ми донесе мъжо,незнам как се казва-отново малко помощ?беше оклюмало но взе да се посъвзема  Peace
месечинка-сакъзчето е страхотно,цвета е супер направо,мойте едни хилави....

# 425
  • Мнения: 1 236

Ипомея ? Синьо ли цъфти?

# 426
  • Мнения: 78
незнам как цъфти,така ми го донесе каза че било розово,лилаво,аз мисля че е грамофонче по листата на такова ми прилича newsm78

# 427
  • Мнения: 1 693
Добро утро.
На мен ми прилича на фуниика. Поне аз така го знам. Тук има увито на една лампа с огромни листа. Ако намеря по късно в албумите си снимки ще пусна. Мисля, че има.
ХАйде някой да се престраши да пусне тема и да се завръщат цветарките. Септември месец влезе, какви са тези почивки.  Simple Smile

# 428
  • Мнения: 9 911
здравейте Simple Smile имам си мъка и се надявам да ми помогнете.
Преди седмица донесох от България хубаво мушкато. Веднага почна да вехне. Донесох го в малко бг пръст, но повечето е тукашна, от магазина купена. Задържа страшно много влага. С дни пръстта стои мокра, даже ако е в стаята/нормална температура, сенчеста/, почва да мухлясва. Навън пък температурите са между 30 и 40, там имам старо мушкато, с много дребни и жълти листа, от една година изглежда като пред умиране, но нито се развива, нито умира/за цъфтеж не говорим/.
Откърших клонка от новото мушкато, от 5 дни седи в чаша с вода, не я сменям, но коренчета не пуска. Почна да жълтее отгоре.
В чудо съм се видяла. Мъжът ми предлага да смесим пръстта с пясък, за да попива влагата. ли да купим нова пръст...В магазина пък има разни скъпи хапчета, пулверизатори, тоници, храни за почва. нямам идея кое е по-добре. готова съм и да компостирам, обаче това е бавен процес..... какво ще ме посъветвате?

в същата пръст навън имам сладки картофи, те постоянно изкарват филизи, едни листа порасват, уяхват, други изкарват....там пък никкава грижа  Thinking

# 429
  • Мнения: 251
Мушкатото трудно пуска корени във вода.Пробвай да го посадиш направо в почвата (за по-сигурно прихващане продават вкоренител).
Ако колкото до това защо не ти виреят цветята много се учудвам newsm78, при такива климатични условия  ThinkingПробвай да ториш повече Peaceвсякакъв смесен тор (N:P:K) ще ти свърши работа, разбира се продават и специален за цъфтящи видове.Хубаво е и да смесите почвата с пясък, за по-добра пропускливост, явно има нужда щом се стига до мухлясване и задържане на вода.

# 430
  • Мнения: 9 911
значи това за пясъка е добре. А за пускането на коренче във водата - в България още три мушкати ги мушнах направо в пръстта и загниха. Раснаха известно време, изкарваха листа, а отдолу стъблото почерня и изгни, като го извадих - няма никакво коренче.
Ами тук не знам какво да купя, всичко се води храна за почва - soil feed...а дребните букви не съм чела, признавам.

# 431
  • Мнения: 1 693
Tити, сигурна ли си че имат дупки саксиите ти?  newsm78 Вземи ги провери. Аз едни теменужки миналата година ги гледах в сандъче без дупки  hahaha РЕзултата беше, че растяха като луди докато не започнах да поливам по често и накрая изгниха. Обърнах и беше без дупки сандъка. Иначе сложи на дъното на сандъчето камъчета, после пясък и чак тогава пръста. Боди направо мушкатото и поне в началото поливай малко докато се хване. Пръста може да няма хранителни вещестава и затова да не расте. Моите в момента полудяха отново, но при нас е около 18 градуса дневна температура.
Лек ден.

# 432
  • Мнения: 9 911
о, имат дупки, със сигурност, гледала съм Simple Smile но си мислех дали може пръстта да е някаква мъртва,п да няма от какво да се храни цветето...и водата също...защото тук почти нямаме инсекти, нито мравки, някоя дребна муха само...

# 433
  • Мнения: 251
Може и да си права newsm78В такива климатични условия, при липса на вода, растителност и вятър, много бързо ерозира PeaceАма нали си имаш купешка пръст,използвай нея! Peace Поливай с течни торове и дори бедната пръст няма да е проблем.
Ще ми е много любопитно, как си направила български первази ( на прозорци, нали затова си си взела мушкато?) на другия край на света Hug

# 434
  • София
  • Мнения: 1 156
здравейте,
имам проблем с финиковата палма (http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=155) на повече от 15 год. е. Като я взехме в новия апартамент 2 години вървеше много добре (изкарваше нови листа, порасна и на височина), междувременно се тори - лятото заедно с балконските с кристалите или течна тор, присаждана е веднъж за 3 год., но редовно й сменям горния слой почва, саксията й е добре, наскоро слагах и тор от калифорнийски червей ... но от 6 месеца нещо почна да залинява - стъблото доста изтъня и съответно листата, които изкра са много тънки и не могат да се държат сами прави, а трябва да се връзват. Дайте някой съвет, някаква специална тор ли да й взема ли какво ли? А, другото, което ми прави впечатление е, че преди като изкарваше листа (на същото разположение беше) бяха по-тъмно зелени, а сега сякаш са по-бледи.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт