ЮЛИ - 2009 - тема 66 :)

  • 12 072
  • 291
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 7 263
Жив и здрав да е малкия Влади!!!
И да радва мама Вили и всички, които ги обичат.
   bouquet  bouquet  bouquet

И аз тази сутрин рано, рано се качих на любимото си возило afwitch afwitch afwitch
Вчера следобяд се чух с лекарката и се разбрахме да си запиша час за тонове и да се видим.
Много добре си се разбираме, ама .....
Звъннах вчера към 16 часа в любимата ми болница - беше много любезна мацката, с която си приказвах, но час не може да ми запише защото видиш ли регистратурата не работи вече - "Обадете се утре между 8 и 13 часа".
Добрееее - звъня днес в 8.00 - "Ама госпожо, много работа имаме обадете се след 9 часа".
Звъннах и на фирмата, която ни осигурява здравно и те щяха да ми запишат час и да се обадят ... ама явно друг път.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil, защото вече минава 9.30 и още не са се обадили....
Та накрая си мисля да се яхна на колата и да ида до там, ама не е и близо и да бия път, ако не ме вземат....
Абе изобщо направо грижата на давещите си е в ръцете на самите давещи се май, добре че поне докторката ми е свестна та ми обяснява жената, какво да правя.

# 286
  • Мнения: 40
Честити бебоци на Солей, Евди, Линет и Вили! Да са живи и здрави малките, много щастливи и много послушни.
Петя Николова - от лекари съм чувала, че кърмата се дава отделно, преди АМ и нетрябва да се смесват. Макар че има логика и в другия вариант. Най-добре се консултирай в кърмаческия.
Карелия - и аз имам чувството, че жълтеницата се кара по-тежко, отколкото преди. При нас отмина около 10 ден, като в клиниката ни включвахаи на лампа. Неонатолозите казват, че една от причините е ранното раждане, но аз не съм мнг съгласна, защото и на термин имаше със силна жълтеница. Пробвала ли си да вземеш принцесата да спи при теб. Не е много възпитателно, но може да помогне.
Аманитка  Hug Наближава да дундуркаш бебока.
Люля - голямо приключение с твоето раждане.
Коте Дани - такива хора не зъслужават да упражняват тази професия. Направо съм потресена. Моя приятелка трябваше да роди на 12-ти. Нейният лекар и казал, че излиза отпуска и ако ТЯ иска /забележете!!!/може да я погледне, но в частния си кабинет срещу 30 лв. Ами защо си и наблюдаващ АГ, бе серсемин? Не го интересува термин, преносване...той си е в отпуска човека
Вода аз давам, под формата на чай на Хип - от копър. Не пие много, но ние сме на АМ и е добре след всяко хранене да се дава, защото иначе остава по устенцата му и побеляват. А и като се разхълца само това го оправя. А ние често хълцаме, защото са ни такива зверски уригните, че чак мрънка преди тях. Много му е дисконфортно.
Залъгалка и аз не давам, макар да си бях купила. Надявам се да мина без нея. Моя приятелка ставаше по 100 пъти нощем, защото я изпускаше и плачеше, докато не му я набута пак. Тя спеше над кошчето с пръст върху залъгалката... Но все пак, ако си смуче пръстчетата е по-добре със залъгалка.
Ние започнахме някакви среднощни маратони. Като се събути и няма заспиване. Тази нощ стана в 12 - много нервен и до 3. То не беше обръщане, лялеене, количката чак вкарахме. Накрая заспа в мен на леглото, мъничката ми душица. Така беше и предната нощ, само че от 4 до 6. Какво е това чудо - незнам.

# 287
  • София
  • Мнения: 4 025
Лени, много неприятно, не че няма да се оправиш, но е гадно това отношение , особено към бременните жени Rolling Eyes
При мен е без час, но пък си отвисявам някой път, докато ми дойде ред.
beru6ka,светли , явно си им е добре там, както мъжът ми казва - да не  е лудо да излиза като му е така комфортно - топло,спретнато, храната сама си идва  Laughing
Честито на Вили и Линет, да са им живи и здрави рожбичките!!!

Карелия, много неприятно това с Кари, нещо явно се е уплашила и си го преживява на сън.Преди две години имахме проблем на психологическа основна с градината при Михаела , класическата хомеопатия ни спаси, буквално.Иначе за психолозите - имам малко противоречиво мнение, понеже майка ми работеше преди да се пенсионира в психото на Сточна гара, та като ги слушах самите те колко са изперкали и как се чудят каква диагноза да поставят , абе , не знам, струва ми се трудно да намериш някой свестен.
Коте Дани, и това ако е лекарка....Знам, че са професионално изкривени и с черен хумор, ама тази е прекалила...

Аз имах много контракции миналата нощ, но съвсем безрезултатни.Пък бяха съвсем регулярни - на 5 минути, но не твърде болезнени.

Късмет на всички , които днес им предстои секцио  Hug

# 288
  • Мнения: 11 818
Добро утро! Hug
Пуснах нова тема, че по-късно не знам кога ще имам възможност, заповядайте - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=412697.new#new

# 289
  • Мнения: 1 054
Здравейте мамчета!
Влизам да ви съобщя, че днес ни( на мама Веси и тати Слави) ни се роди дъщеричка - Преслава.Малката принцеса тежи 3,120 гр. и е висока цели 47 сантиметра.И двете са добре, маменцето се въстановява добре, а аз съм на седмото небе.
Да са ни живи и здрави и двете.
Пожелавам ви и на вас всичко най-най.
 Heart Eyes

# 290
  • София
  • Мнения: 12 229
Добро утро! Честито на всички новоизлюпени мами.Да им са живи и здрави слънцата!
 Имам въпрос към мамите,които кърмят:Болят ли ви гърдите?Не мога да разбера от какво ме болят - дали от дърпането или от това,че имат мляко.Доизцеждам около 15 гр. и то на ръка,защото помпата на Чико и още една на Нук не ми вършат работа.Тази на Нук ме изцежда,но боли с нея.Офффф....ще чакам да ми преведат парите и да си взема една на Авент.
Има ли без шишета само помпа на Авент?
 Възможно е ако не изцеждаш правилно на ръка от там да са болките. По принцип ако кърмата ти е достатъчно няма никаква нужда да цедиш след кърмене, освен ако не искаш да си правиш запаси. Някой помпи също могат да създадат проблеми, ако не са достатъчно добри, или ако размера на зърното е по-голям например.
  Ето един линк за цедене на ръка - Техника на Мармет за изцеждане на гърдите на ръка.
  А тук ими клипче, при което към края също е показано как правилно се цеди на ръка - http://newborns.stanford.edu/Breastfeeding/FifteenMinuteHelper.html
   Emily пиши как се развиват нещата при вас с къремнето, може да помогнем всички със съвети или подрепа  Simple Smile

# 291
  • София
  • Мнения: 12 229

Усмивка и Нелир, казаха ми, че ако си на АМ трябва да даваш по малко водичка на бебето, защото иначе се запича, но Айла, бас държа ще се включи да каже каква е истината.
  Ако бебчето е на АМ или на смесено хранене трябва да се предлага водичка  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт