Все зелени аки! Защо, бе, защо???

  • 1 973
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Хм, аз доколкото знам Малтофера и изобщо приема на железен препарат прави изпражненията тъмно кафяви до черни newsm78

# 16
  • Мнения: 790
При нас се случваше непрекъснато да е зелено и с вид на разстройство  Sick. Пускала съм тема какъв,аджеба, трябва да е видът на акото.
Но тревисто зелено - както споменаваш - при нас беше няколко седмици след като давах Зинат заради инфекция. Сега пак давам антибиотик - и пак тревисто зелено. Знам, че лекарствата променят чревната флора за дълъг период след като си спрял да ги приемаш.
Да не би да сте пили и вие лекарства скоро?

# 17
  • Мнения: 479
 SPOKO, NIAMA NORMA ZA TSVETA na akoto na zdravi, kurmeni bebeta - varira ot svetlojult do tumnozelen.
IMA NORMA ZA KONSISTENCIATA - riadko do riadko-ka6avo.
Kogato peristaltikata e po-burza akoto e po-zeleno, no nezna4i, 4e e pretopleno ili ohladeno bebeto! Kogato peristaktikata e po-bawna i hranata stoi po-dulgo v 4ervata, akoto stava po-svetlo i po-gusto poradi po-dulgoto dejstvie na hranosmilatelnite enzimi i po-pulnata rezorbcia na vodata!

# 18
  • Мнения: 2 274
На ДАни акитата винаги са били и зелени и слузести..Това за настинката не го вярвам, не може в почти 30 градуса да е настинал, пък и без други симптоми...
Когато го захраних акото приемаше цвета на приеманата храна, която в повечето случаи е зеленикава... и Така докато не се сгъстят след по-сериозното захранване.....Но и сега зеленикавия цвят пребобладава.
Зарежи ги тези акита - нека си зеленеят!

# 19
  • Мнения: 157
На малкия акитата са предимно зелени. Педиатърът го обясне с жлъчния сок (щото не може все пак вечно да е изстинал или прегрят) и каза да не се притеснявам, защото цвета няма значение, а консистенцията. Бебчо слава богу се чувства прекрасно: хапва яко и ака по два пъти на ден! Пу пу пу! Simple Smile

# 20
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Вики също имаше такива периоди, в които акаше доста зелено и нашата педиатърка ми беше казала тогава, че няма страшно, само да не са черни или бели. Иначе цветът на акито зависи от това което ти ядеш, от това което бебето вече яде като твърда храна, може би и от времето дори.
И аз мисля че няма причина за притеснения, щом бебка е весела и в добро настроение, не е болничка, няма причина и да спираш захранването.

# 21
  • Мнения: 4 629

: Е...и мистерията с тия зелени аки!  Laughing


Приеми ги като част от пейзажа  Mr. Green

Точно така  LaughingНе виждам какъв е проблема, ако детето, ака зелено  Rolling Eyes Сина ми мина през такъв период - педиатъра каза че зеления цвят е в реда на нещата  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 219
Мда и аз имах такива чуденки миналата седмица и разпитвах кого ли не защо така се получава  - и Хедра включително  Wink. Единият педиатър каза, че е от по-бързата перисталтика - нищо обезпокоително, другият каза, че тъй като й пробива зъб в момента, гълта повече слюнка, която е с промемено PH и от това се променя цвета, но няма нищо обезпокоително.
И да не мислиш, че само на теб ти идват странни идеи питах го да не би да проявява непоносимост към глутена  Grinning. Той ми каза, че естествено, че не  hahaha.
Иначе и аз й бях спряла всичко освен кърма и пак така - сутрин тревисто зелено, ама чудно наситен цвят  Simple Smile, а следобед - по-светло и пак изцяло зелено. И не миришеше приятно като кърмено бебе. НО .... важното е, че й мина. Аз като видях, че каквото и да й давам все зеленилка излиза си й върнах храните и започна да си връща нормалния цвят - т.е. на каквото папка  Grinning.
Ще се оправи и Емата - наистина не е проблем, явно  Wink.
А забравих да кажа, че една мама ми каза че зеленото при малки бебета може да е и заради недохранване  - дали не е това при вас  Wink ?!?!

Последна редакция: вт, 30 авг 2005, 21:43 от Denisy

# 23
  • Мнения: 3 550
Хайде, още едно двайсет и от мен: Днес четох в един медицински вестник, че зелените акита може да са в резултат от полиомиелитната ваксина, към която детето остро да реагира по този начин. Не пишеше нищо повече за цвета. Просто да се обърне внимание, ако след ваксинация бебето ака в зелено. Свързваш ли го с нещо такова?

# 24
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ами и нашите аки бяха все зелени и слузести.Захранването не ги промени особено,после пооранжевяха към 6-тия мес,а сега е цяла палитра от цветове и миризми Grinning

# 25
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Хайде, още едно двайсет и от мен: Днес четох в един медицински вестник, че зелените акита може да са в резултат от полиомиелитната ваксина, към която детето остро да реагира по този начин. Не пишеше нищо повече за цвета. Просто да се обърне внимание, ако след ваксинация бебето ака в зелено. Свързваш ли го с нещо такова?

Не, ваксината беше преди месец. Абе майната му, да ака каквото си иска, писна ми вече да се взирам и да душа памперси!  #2gunfire

# 26
И нашите акита са предимно зелени,когато сме само на кърма,мисля че е напълно нормално и не е обезпокоително.Ако е разтройство ще има неприятна миризма и беба ще е неразположена,кърми си спокойно и не се втелясвай Party

# 27
  • Варна
  • Мнения: 632
Не изчетох всичко и може да повторя нещо,но само да ти кажа Зъхи,че аз не познавам бебе,което поне веднъж през първите 6 месеца да не е имало зелени акита.На една приятелка педито й обяснила,че е от взаимодействието с въздуха. Друга моя приятелка,която е мед.сестра ми обясни,че се чистило нещо си отвътре по стомахчето и червата на бебето и затова е зелено,но в никакъв случай не е тревожно. Колкото майки,толкова версии май  Wink Но със сигурност не е притеснително.  Wink Спи спокойно

# 28
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
зеленото при малки бебета може да е и заради недохранване  - дали не е това при вас  Wink ?!?!

Много смешно!  Mr. Green

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
На една приятелка педито й обяснила,че е от взаимодействието с въздуха.
Ами освен да им премахнем и този алерген  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт