Все зелени аки! Защо, бе, защо???

  • 1 988
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
От пет дни сме все със зелено ако, ама силно зелено - като трева.  Shocked Спряхме още в петък новите храни, защото бебка беше крива и не искаше да ги яде, но аките са си все така зелени.  Sad Вече много ми писна от тая история - все сме с разстройство и зелено ако и то - когато е само на кърма! Rolling Eyes Пак ме подгони параноята с непоносимостта към кърмата.  Crazy
И изобщо - защо са зелени, бе, хора? Ще откача вече...

# 1
  • Мнения: 1 722
Зъхи, това което сега се сещам е че акото на бебо става зелено когато му е студено или е измръзнал, настинал. Има ли нещо такова при вас?

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе мислих за това, ама може ли пък толкова дни все да е настинала, при условие, че още от неделя взех мерки, защото го заподозрях и я загрявах, даже слагах топличко на корема и оттогава поначало взех да я обличам повече...  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4 244
Зъхи да те успокоя миличка Hug
Моя син докато беше само на ккърма си акаше изключително и само зелени акита. Като го захраних започнаха да покафеняват, ама пак имаше дни когато си бяха зелени
Не е непоносимост към кърмата, успокой топката. Ама и къде ги раждаш такива мисли бе жена! newsm78

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ама тя досега все жълтичко акаше...

# 5
  • Мнения: 4 915
Мариела  си имаше разноцветни акита, докато беше само на кърма - къде оранжево, къде кафяво, понякога зелено. Специално за зеленото забелязах, че го "сътворява" в горещините.  Wink Когато й е топло - в зелено.  Mr. Green
Цветът не е толкова притесняващ, важното е да не са черни и да не променят рязко консистенцията си (по Б. Спок).

# 6
  • Мнения: 4 244
Нищо не и пречи и зелено да ака. Това е леко изменение при ферментацията нищо повече.
Доколкото си спомням моя детски лекар - когато бебето оползотворява кърмата докрай тогава става зеленикава

# 7
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Нищо не и пречи и зелено да ака. Това е леко изменение при ферментацията нищо повече.
Доколкото си спомням моя детски лекар - когато бебето оползотворява кърмата докрай тогава става зеленикава

Ново сто!  Shocked Един казва - от студеното, друг - от горещото, трети - от недобре усвоена кърма, четвърти - от напълно усвоена кърма...  Crazy Е...и мистерията с тия зелени аки!  Laughing

# 8
  • Мнения: 4 244

: Е...и мистерията с тия зелени аки!  Laughing


Приеми ги като част от пейзажа  Mr. Green

Последна редакция: вт, 30 авг 2005, 11:10 от "Стройна" фиданка

# 9
  • Мнения: 763
Аз знам, че се получават или от претопляне, или от охлаждане.
И на нас ни се случваше, но не съм се притеснявала, защото то на всички се случва.

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз мисля,че просто много се вглеждаш заради проблемите,които имахте.И при нас се изрежда цялата палитра,и докато бяхме само на кърма,и след захранването - имали сме и такива прекрасно-тревисти акита,но след като беба се чувства добре,въобще не съм им обръщала внимание - изчезват както се появяват и толкова.Така и никога не разбрах от какво са - свързала съм ги само с едно нещо,което вие сигурно не ползвате - със сиропа за кашлица на д-р Тайс,той е една безумна тъмнокафява лепкава течност и явно прекалено многото захари й идваха в повече,тогава задължително аките ставаха тревисти.Но се е случвало и без него,та едва ли това е единствената причина.

# 11
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз мисля,че просто много се вглеждаш заради проблемите,които имахте.И при нас се изрежда цялата палитра,и докато бяхме само на кърма,и след захранването - имали сме и такива прекрасно-тревисти акита,но след като беба се чувства добре,въобще не съм им обръщала внимание - изчезват както се появяват и толкова.Така и никога не разбрах от какво са - свързала съм ги само с едно нещо,което вие сигурно не ползвате - със сиропа за кашлица на д-р Тайс,той е една безумна тъмнокафява лепкава течност и явно прекалено многото захари й идваха в повече,тогава задължително аките ставаха тревисти.Но се е случвало и без него,та едва ли това е единствената причина.

Не, при нас няма никакво лекарство... А дали мога да си продължа със захранването, че го спрях заради акото, ама като гледам оправия няма...  Rolling Eyes

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Изчакай още ден-два,ако искаш - но ако Емата е весела и жизнена,не виждам причина да чакаш дълго.Така или иначе докато трае захранването стомахчето й се приспособява към новите храни и ще има такива епизоди на непълно храносмилане и странни акита.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
И при нас цветът варира постоянно - от светло жълто до тъмнозелено-кафяво. Аз лично се ориентирам повече по миризмата, отколкото по цвета. Ако изпражненията продължават да имат онази сладко-кисела миризма, типична за кърмено бебе, мисля че няма проблем.
До сега само веднъж сме имали по-различна миризма и определоно бяхме тръгнали към разтройтво. За щастие и мина бързо и без лекарства.

# 14
  • Мнения: 397
Моя приятелка кърмачка като теб се чудеше дълго време за зелените акита ходеха по доктори, и накрая тя сама се светнала че е от Малтофера. Изписали й го щото им се видяло анемично бебето  Shocked Кърмаче, на 3 месеца наддаващо по килограм на месец, но това е друга тема....
Та тя приемала Малтофера за хранителна добавка и когато я питали бебето дали пие лекарства - тя казвала НЕ, а всъшност той оцветява акитата и на голям човек камоли на бебе Wink

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Хм, аз доколкото знам Малтофера и изобщо приема на железен препарат прави изпражненията тъмно кафяви до черни newsm78

# 16
  • Мнения: 790
При нас се случваше непрекъснато да е зелено и с вид на разстройство  Sick. Пускала съм тема какъв,аджеба, трябва да е видът на акото.
Но тревисто зелено - както споменаваш - при нас беше няколко седмици след като давах Зинат заради инфекция. Сега пак давам антибиотик - и пак тревисто зелено. Знам, че лекарствата променят чревната флора за дълъг период след като си спрял да ги приемаш.
Да не би да сте пили и вие лекарства скоро?

# 17
  • Мнения: 479
 SPOKO, NIAMA NORMA ZA TSVETA na akoto na zdravi, kurmeni bebeta - varira ot svetlojult do tumnozelen.
IMA NORMA ZA KONSISTENCIATA - riadko do riadko-ka6avo.
Kogato peristaltikata e po-burza akoto e po-zeleno, no nezna4i, 4e e pretopleno ili ohladeno bebeto! Kogato peristaktikata e po-bawna i hranata stoi po-dulgo v 4ervata, akoto stava po-svetlo i po-gusto poradi po-dulgoto dejstvie na hranosmilatelnite enzimi i po-pulnata rezorbcia na vodata!

# 18
  • Мнения: 2 274
На ДАни акитата винаги са били и зелени и слузести..Това за настинката не го вярвам, не може в почти 30 градуса да е настинал, пък и без други симптоми...
Когато го захраних акото приемаше цвета на приеманата храна, която в повечето случаи е зеленикава... и Така докато не се сгъстят след по-сериозното захранване.....Но и сега зеленикавия цвят пребобладава.
Зарежи ги тези акита - нека си зеленеят!

# 19
  • Мнения: 157
На малкия акитата са предимно зелени. Педиатърът го обясне с жлъчния сок (щото не може все пак вечно да е изстинал или прегрят) и каза да не се притеснявам, защото цвета няма значение, а консистенцията. Бебчо слава богу се чувства прекрасно: хапва яко и ака по два пъти на ден! Пу пу пу! Simple Smile

# 20
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Вики също имаше такива периоди, в които акаше доста зелено и нашата педиатърка ми беше казала тогава, че няма страшно, само да не са черни или бели. Иначе цветът на акито зависи от това което ти ядеш, от това което бебето вече яде като твърда храна, може би и от времето дори.
И аз мисля че няма причина за притеснения, щом бебка е весела и в добро настроение, не е болничка, няма причина и да спираш захранването.

# 21
  • Мнения: 4 629

: Е...и мистерията с тия зелени аки!  Laughing


Приеми ги като част от пейзажа  Mr. Green

Точно така  LaughingНе виждам какъв е проблема, ако детето, ака зелено  Rolling Eyes Сина ми мина през такъв период - педиатъра каза че зеления цвят е в реда на нещата  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 219
Мда и аз имах такива чуденки миналата седмица и разпитвах кого ли не защо така се получава  - и Хедра включително  Wink. Единият педиатър каза, че е от по-бързата перисталтика - нищо обезпокоително, другият каза, че тъй като й пробива зъб в момента, гълта повече слюнка, която е с промемено PH и от това се променя цвета, но няма нищо обезпокоително.
И да не мислиш, че само на теб ти идват странни идеи питах го да не би да проявява непоносимост към глутена  Grinning. Той ми каза, че естествено, че не  hahaha.
Иначе и аз й бях спряла всичко освен кърма и пак така - сутрин тревисто зелено, ама чудно наситен цвят  Simple Smile, а следобед - по-светло и пак изцяло зелено. И не миришеше приятно като кърмено бебе. НО .... важното е, че й мина. Аз като видях, че каквото и да й давам все зеленилка излиза си й върнах храните и започна да си връща нормалния цвят - т.е. на каквото папка  Grinning.
Ще се оправи и Емата - наистина не е проблем, явно  Wink.
А забравих да кажа, че една мама ми каза че зеленото при малки бебета може да е и заради недохранване  - дали не е това при вас  Wink ?!?!

Последна редакция: вт, 30 авг 2005, 21:43 от Denisy

# 23
  • Мнения: 3 550
Хайде, още едно двайсет и от мен: Днес четох в един медицински вестник, че зелените акита може да са в резултат от полиомиелитната ваксина, към която детето остро да реагира по този начин. Не пишеше нищо повече за цвета. Просто да се обърне внимание, ако след ваксинация бебето ака в зелено. Свързваш ли го с нещо такова?

# 24
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ами и нашите аки бяха все зелени и слузести.Захранването не ги промени особено,после пооранжевяха към 6-тия мес,а сега е цяла палитра от цветове и миризми Grinning

# 25
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Хайде, още едно двайсет и от мен: Днес четох в един медицински вестник, че зелените акита може да са в резултат от полиомиелитната ваксина, към която детето остро да реагира по този начин. Не пишеше нищо повече за цвета. Просто да се обърне внимание, ако след ваксинация бебето ака в зелено. Свързваш ли го с нещо такова?

Не, ваксината беше преди месец. Абе майната му, да ака каквото си иска, писна ми вече да се взирам и да душа памперси!  #2gunfire

# 26
И нашите акита са предимно зелени,когато сме само на кърма,мисля че е напълно нормално и не е обезпокоително.Ако е разтройство ще има неприятна миризма и беба ще е неразположена,кърми си спокойно и не се втелясвай Party

# 27
  • Варна
  • Мнения: 632
Не изчетох всичко и може да повторя нещо,но само да ти кажа Зъхи,че аз не познавам бебе,което поне веднъж през първите 6 месеца да не е имало зелени акита.На една приятелка педито й обяснила,че е от взаимодействието с въздуха. Друга моя приятелка,която е мед.сестра ми обясни,че се чистило нещо си отвътре по стомахчето и червата на бебето и затова е зелено,но в никакъв случай не е тревожно. Колкото майки,толкова версии май  Wink Но със сигурност не е притеснително.  Wink Спи спокойно

# 28
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
зеленото при малки бебета може да е и заради недохранване  - дали не е това при вас  Wink ?!?!

Много смешно!  Mr. Green

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
На една приятелка педито й обяснила,че е от взаимодействието с въздуха.
Ами освен да им премахнем и този алерген  hahaha

# 30
  • Варна
  • Мнения: 632
На една приятелка педито й обяснила,че е от взаимодействието с въздуха.
Ами освен да им премахнем и този алерген  hahaha

 smile3532 newsm62 Взаимодействие на акито с въздуга бе Jade,демек то си ака каяво,но от въздуха се оцветява в зелено,нещо такова  Joy ти какво си помисли. Ох много ме разсмя.Ма и аз как съм го написала  Joy

Общи условия

Активация на акаунт