Декупаж - 30

  • 39 733
  • 358
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 7
ехха здравейте и от мен.Абе вие милост нямате ли към мързеливвките като мен,цял ден чета и ахкам ли ахкам.Страхотни красоти ,Жулс масичката е ПРЕКРАСНА ,Профи а тия чинии дето сляпата кучка ги е родила са просто прелест,какво ли ше е ако пък прогледне.Само искам да те питам пукнатините по чиниите с какво с направени - двуфазно кракле или нещо друго
'УиУи - първият опит е доста добър ,продължавай смело и безотговорно
Свраче ,а твоите бутилки ми взеха акъла - особено тези с преливащите цветове ,страхотни са
АЗ съм с две ръце ЗА среща в Пловдив - на всички нас които сме наоколо в околностите на ПЛОВДИВ.Хайде Антомче след като пишеш такива остроумни постове сигурно ще съумееш  да спретнеш и една южна среща.Като за начало предлагам всички които не са писали от кой град са да го напишат за да се знаем кой с кого е комшия
  bouquet  bouquet за всички и Благодарства за хубавите линкове

# 316
  • Мнения: 4 369
GenovevaG ,увеличава се околопловдивската група-с теб сме 4 броя  Laughing
Аз знам и др. декупажистки,но те не пишат във форума и затова не ги смятам в групата на Шаро.Който иска да се присъединява  Hug Hug Hug

# 317
  • Мнения: 0
Криска, разбира се, не ги пуснах аз, щото си помислих че е друга материя ,и да не стане така че съм лоша Mr. Green,предположих че си ги пратите между си, както и стана...
Имам още,само да ги намери и ще ги пусна и тях...
Имам и инфо.В слънчоглед има страхотно фимо, това е цветна глина, само че става за малки неща, малко е като количество и е скъпо...

# 318
  • Мнения: 1
Здравейте декупажнички.За тези който са от София в магазин Джъмбо има акрилни бойчки който са 12цвята за 6лв.Има и много цветни контури ,пастели и други интересни неща на много прилични цени.Заредено е за учениците много добре,не пречи да се възползваме и ние.Профи голяма си майсторица.Имаш невероятен усет за съчетаване на цветовете и ако нямаш някаква професионална подготовка а си само любител то имаш мойте  smile3501 smile3501 smile3501.Всички сте много добри.Някой от доста време се занимават с декупаж и са набрали опит.Направо се чудя "как ще ги стигнем американците"Аз чакам племеницата да дойде да помага, че нещо сама не мога да кача снимките.До скоро.

# 319
  • Мнения: 0
Момичета, моля ви, ако можете публикувайте отново всичко за декупажа, първите теми, просто не ми се отварят. FireFox върти , като луд, но не успява да ги зареди. Ще съм ви много благодарна, ако някой обясни сносно, как се лепи върху стъкло, от коя страна, с какви материали, откъде се купуват и т.н.
Благодаря!

# 320
  • Мнения: 1
Анка, и аз от скоро се занимавам с декупаж но за материалите мога да съм ти полезна с малко информация.В София има 2 книжарници едната е "Слънчоглед" и се намира на ул Иван Вазов това е пряка на Раковски .Другата е на ул Кракра това е втората пряка зад университета и се казва Импресия.От тези и други магазини за художници можеш да пазаруваш и онлайн.В тях можеш да намериш всичко което ти е необходимо за декупажа,но е скъпо.По-евтино ще ти излезе ако си копуваш лаковете от магазините за строителни материали.Аз от там съм си взела и оцветители за латекс те са в малки разфасофки по 200 мл и са около 1,80 като цена.От такива магазини а те ги има във всеки квартал си купувам и малките дунапренови валячета , четки,хартиено тиксо и други полезни неща.Аз вместо структорна паста ползвам много фина шпакловка като я смесвам с малко С200.Салфетки единични бройки продават в худ. магазини,а на пакети във всички големи супери за хранителни продукти.Някъде във форума четох че и на Красно село в три магазинчета продават салфетки на бройки но не се уточнява точно къде се намират тези магазинчета.Ако се сетя за още нещо ще пиша.Дано да съм ти полезна.  Peace

# 321
  • Мнения: 199
Да се похваля - днес направих първи неуспешен опит.  Вземах една кутийка от 50 гр. Нес кафе, намазах я с разредено с вода С-200 и налепих изрязани фигурки салфетка.  След като налепих и покрих хубаво с лепило, чак тогава прочетох, че първо се боядисвало с бяла боя за основа - така, че при мен кафявото прозира. В момента вкъщи правим ремонт и имам латакс /дишащ - за кухни и бани/, мога ли него да ползвам. За утре съм си приготвила една бутилка от сок Теди 750 мл. и  мисля да направя един кадърен опит.  Вижте дали правилно съм разбрала:
1. За основа полагам Латекс, след като изсъхне
2. Поставям картинката от салфетката, изрязана по форма
3. Оставям  така да съхне
4. Нанасям лак и пак съхне.  И това е всичко - така ли е ?
Мога ли да ползвам темперни бои за дооформяне върху картинката след като е вече е сухо и след това да нанеса лака. Днес си купих безцветен лазурен лак за дърво на  СЕЛТ - дано е добър, а ако не е ми кажете да си взема друг.

виванова  За какво и как ползваш оцветителите за Латекс. Смесваш ги с латекс и ги поставяш за основа /фон/ или ги използваш вместо бои /до колкото разбрах се ползват маслени /.

Извинявайте ако ви досаждам с моите питания, но с вашите красоти, които сте сътворили ме амбицирахте. Искам и аз да направя нещо хубаво..... Hug Hug Hug

# 322
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!  Hug Hug Hug
Profi – тези 2 набързо направени чинни ми взеха акъла.  #Crazy  Много хубава преливка на цветовете. Не намирам думи да те поздравя.  smile3525  smile3501 Приятна почивка, и зареждане с много полезна енергия и приятни емоции.  Simple Smile
Уиуи – добър първи опит.   bouquet
Сврачето – много хубави неща.  bouquet  И аз като Julis съм запленена от морското шише.  newsm10
Червена роза – от неуспешните опити човек се учи, не се отказвай, следващият път ще е по-добър.  Peace  Иначе правилно си разбрала, стъпките са така. Чела съм май, че някой от момичетата са ползвали темперни бои за дооформяне на фона, но да не те заблуждавам. Аз лично не съм ползвала, и незнам със сигурност дали стават.
А това е от мен: http://picasaweb.google.bg/NadiaStoianova/MOIDEKUPAJ003#5373992536944465906

Хубави и слънчеви дни!   love001

# 323
  • Мнения: 2 433
Наде, жива да си...като ме запали по тези черупки...кажи сега кога ги боядисва???????
http://lh5.ggpht.com/_gSua0-el-qI/SpRB1j66jgI/AAAAAAAAByg/EnqtwS … s512/SL372348.JPG
http://lh5.ggpht.com/_gSua0-el-qI/SpRB3AcYLrI/AAAAAAAAByk/BFWbhF … s512/SL372349.JPG

# 324
  • Мнения: 0
Julis залепих картинката и после налепих черупките, след това боядисах със съответния цвят ( тук жълто и бяло) а отгоре цветовете са от пастели. След това фиксатив за пастели и накрая лак.  Simple Smile

# 325
  • Мнения: 910
Бързам да ви се похваля, много съм радостна. Колежката ми подари комплект за декупаж от Люксембург/някаква нейна приятерка го донесла на децата, но те не знаели за какво е и от две години им стои в шкафа/ Днес ми го донесе-съдържа четка, гъбичка, четири бои и лак. Нямам търпение да се прибера вкъщи. Simple Smile

# 326
  • Мнения: 1
Здравейте! Включвам се само за да ви кажа, че станах разногледа от това:

http://www.servietten-kriese.de/

имам предвид разнообразието от салфетки - горе в ляво, където пише motiv servietten - einzeln 33x33, това са различни категории, могат да се поръчват на бройка онлайн.

Иначе ви проверявам всеки ден и се наслаждавам на многото красота!
Лек и успешен ден! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 13:39 от ellinna

# 327
  • Мнения: 376
Здравейте виртуални приятелки   bouquet даряващи радост на душата ми  Hug
Нова5-много са ти хубави нещата  bouquet
Мери-прекрасна дъска  bouquet много рядко се включваш напоследък Sad липсват ми красотите ти Hug
Джулис-масата е превъзходна  bouquet Не се оставай чуждата завист и злоба(това е от яд че не може да сътвори такова нещо #2gunfire) да ти помрачават радоста от труда(влезнах в другата тема и попрочетох.................не и е за пръв път)Твори си на воля,всяко нещо в което е вложено доброта и любов е прекрасно Hug
Антомче-пак си се вкючила с прекрасни постове Hug Много ми харесаха стиховете,особено първия Heart Eyes (за събуждането...)
Профилче- #Crazy не мога да подбера епитети с които да похваля творенията ти newsm78   bouquet Кое от кое по-прекрасно-шишетата-красота Hug ,ама "бързата кучка"просто ми разби сърцето от кеф-невероятна прелест #Crazy  newsm20
vst 80-много красиви шишета  bouquet Браво,това с пеперудките ми е фаворит
Уиуи-и моливничето и шишето са хубавки.Давай смело напред и ще стават все по-хубави  bouquet
Сваче-много интересни и нестандартни творби  bouquetБраво,харесват ми
Наде-пак красоти,какво по напред да похваля............всичко  bouquet
Раковинче-къъдеее сииии
Геновева-и ти нищо не показваш...........
хайде момичета стига мързелувате Naughty  Joy
прекрасни и усмихнати дни  bouquet  Heart Eyes

# 328
  • Мнения: 0
виванова - благодаря за отговора , но нали разбираш, че аз съм напълно начинаеща и повечето неща, нямам и идея за какво и как ги използваш, ако можех да отворя първите теми да изчета, щеше да е добре. Затова, моля те , ако можеш обясни подробно за лепенето върху стъкло, каква основа се нанся - как , с какви метериали, от коя страна се лепи, как се залепва мотивът от салфетката, ето такива неща, защото никой не отговаря.
Значи, моля ви, нека някой да обясни, като изрежа един мотив от слафекта и да речем искам само него да залепя върху стъклена бутилка - какво и как се прави. Хайде, три изречения са, няма ли кой да ги напише ?!

# 329
  • Мнения: 376
Анка-взимаш шише,измиваш го,обезмасляваш го със спирт,намазваш го с латекс(бял),като изсъхне лепиш(с С200 или медиум)изрязания мотив от салфетката,като изсъхне правиш фон (дорисуваш с акрилни или темперни)бои,като изсъхне,може да доукрасиш мотива с контур,с брокат и др.,като изсъхне лакирваш(със специален лак за декупаж,яхтен лак или лак-шпрей)
Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт