Декупаж - 30

  • 39 729
  • 358
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 369
zdravkova ,и на теб много  Hug Hug Hug
 © Анка ,не ти трябват първите теми,трябва ти само да прочетеш първата страница на тази тема!

# 331
  • Мнения: 0
Благодаря Мери Попинс, ще потърся още информация и по алтернативни сайтове,
ellinna , онзи ден като пазарувах в Била, реших да проверя какви салфетки имат, оказа се, че ВСИЧКИ са с РАЗЛИЧНИ ДЕСЕНИ, бяха много хубави, имаше на всякаква тематика. Така, че явно трябва да проверяваш по-често. фантастико до нас ще отвори от 1-ви, ще проверя и там. Явно ще трябва и ние да измислим начин за размяна.

# 332
  • Мнения: 1
Привет! Simple Smile
Надя, Профил3, отново оригинални неща, поздравления!
Нещо напоследък ми убягва вдъхновението за декупаж, а и времето не стига, но ето и от мен една дъсчица:

http://picasaweb.google.bg/ellnna1973/Liato_2009#5374366968903108834

За съжаление работя вечер и бързам да снимам, а хубави снимки вечер не стават Sad
 Лека нощ!

# 333
  • Мнения: 0
Някой пробвал ли е да лепи, нещо различно от салфетка, какво се получи ?
Например, изрезка от вестник, списание, картичка ?

# 334
  • Мнения: 7 388
              Освен салфетка може да се лепи и принтирана картинка,също и декупажна хартия.Става и с други картини и картички,но трябва да се изшкурват крайчетата,че се получават ръбчета.Всичко е въпрос на умения и материали.За да скриеш ръбчетата може да използваш различни структурни пасти,гипс,силикон ,контур и т.н.Прочети първата страница и дадените линкове.Там е обяснено почти всичко,а и разгледай галериите на момичетата пак ще намериш почти всичко.А което не знаеш питай.Момичетата са безкрайно търпеливи и отзивчиви. Peace

# 335
  • Мнения: 1
Червена роза 5,това за оцветителите за латекс ми го препоръча жена която отдавна се занимава с декупаж.То е като алтернатива на акрилните бойчки примерно за по-големи повърхности ако трябва да се оцветяват.

# 336
  • Мнения: 2 433
за акрилните боички да ви кажа на какво попаднах. СМР продават в тубички по 18мл. комплект като темперните бои. Само че пише АCRILL1 на тях.Италиански са и коплекта е от 10 цвята. Цената е 10.50 и се намира в книжарниците. Взех си един за проба, но не съм имала време да го пробвам... Thinking Събота мисля след работа да го опитам и ще ви кажа резултатите. Иначе аз дорисувам с водни бои. като използвам гъбичка напоена не с вода а с С20

# 337
  • Мнения: 7
Здравейто момичета ,добре дошли на новите попълнения
Аз също използвам оцветители за латекс вместо акрилни бои ,във водата в която топя четката или гъбичката  слагам и малко ц200 или разбърквам малко от съответния цвят с малко водичка и ц2оо и става за дорисуване и за фон и за каквото ти хрумне и са значително по ефтини от акрилните
За залепване на мотивите използвам сухо лепило стикче и почти не се получава набръчкване
Лакът ми е акрилен спрей от железарски магазин и лазурен лак също от там
Така че продължавайте с мерак,става със всичко не само със скъпи материали  стига да имате желание и търпение
Здравкова имам едни кратуни но все не намирам време да ги снимам ,занимавам се със студента,записване търсене на  квартира и е голямо  обикаляне ,ако има някой от В.Търново да помогне за квартира или по евтино хотелче за 20 дена - детето е задочно , ще съм благодарна
обещавам че след обед ще кача снимките - Слънчев ден и усмивки на всички

# 338
  • Мнения: 6
GenovevaG, хайде бързо давай кратуните  Wink  Simple Smile Simple Smile, че и аз имам една, ама нещо нямам идея как да я направя  Thinking  Thinking

# 339
  • Мнения: 4 369
ellinna ,невероятна дъска  Peace Между другото всичките ти неща  са направени стилно и с много финес  Peace
Една дървена кутийка,снимих я и преди декупажа .


# 340
  • Мнения: 1
Благодаря ти, Мери! Вдъхнових се от твоята последна дъска в стил "Шеби - шик" Simple Smile
Кутийката ти е много ефектна! Hug

# 341
  • Мнения: 376
Елина-много нежна и хубава дъска  bouquet лилавото ми любим цвят,много топлина лъха от това сърце.............
Мери-прекрасна кутия  bouquet кактооо.............всичко твое  Peace
Геновева-успех на студента Hug нека пътя му бъде усеян с успехи и късмет(да си намери и после хубава работа)  bouquet
показвай,показвай..........и аз имам две готови къртунки,ама го няма още апарата #2gunfire
винаги поздравявам вас,момичета,но сега покрай тръпките на Геновева за студента искам да пожелая на Всички на дечицата-много здраве,късмет и успехи в живота  bouquet Когато те са щастливи и ния сме добре-те са най-голямата награда и красота в живота ни!Нека ги подкрепяме и обичаме безрезервно(дори когатони ядосват Grinning)  Heart Eyes   bouquet  Hug
толкова ви обичам...... немога да не ви поздравя и вас
усмихнат и изпълнен ден с радости, от децата ни  bouquet

# 342
  • Мнения: 0
М да, както винаги - чудесна е Мери, миналата година бях събрала цяла торба бели черупки от охльови, защо ги изхвърлих, сега като гледам как си ги използвала, направо нямам търпение и аз да опитам с миди и рапани. Иначе понякога човек може да намери в тревата бели малки празни къщички на охльовчета. Чудя се , дали да не използвам трика, който споделихте по-горе за лепене със сухо лепило на салфетка, вече събрах буркани и бутилки, в събота излизам с мъжа ми да пазаруваме четки, лепила и лакове, ако имам късмет, може да го зарибя и него  Whistling Вчера видях една страхотна идейка за къщички за птиченца с украса от декупаж и сух мъх, това също трябва да разбера, акк го правят, въпреки, че съм си купувала , къщичка, украсена с мъх и той изтрая само година, после пожълтя и се изрони.

# 343
  • Мнения: 0
Някой би ли ми обяснил точно как се лепи салфетка, питам за хиляден път и никой не отговаря.
Отдолу, под нея слагам лепило ц200, разредено с вода. Добре, но колко вода ?
Второ, а върху салфетката, отгоре, слага ли се лепило или само под нея, защото колкото повече чета, толкова повече се обърквам ... Crossing Arms

# 344
  • Мнения: 1
Някой би ли ми обяснил точно как се лепи салфетка, питам за хиляден път и никой не отговаря.
Отдолу, под нея слагам лепило ц200, разредено с вода. Добре, но колко вода ?
Второ, а върху салфетката, отгоре, слага ли се лепило или само под нея, защото колкото повече чета, толкова повече се обърквам ... Crossing Arms
Анка, аз купувам по-големи разфасовки лепило, отделям си в бурканче малко от лепилото и  го разреждам на око, гледам да стане малко по-рядко от боза. Върху подготвената бяла и суха основа поставям мотива от салфетка, като предварително съм го напръскала с малко лак за коса, за да не се къса и съм изчакала да изсъхне.. После започвам да нанасям  лепилото с четка върху мотива и съответно си помагам с пръсти за изпъването на салфетката. Като засъхне, украсявам, после лакирам. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт