Юли 2009 - Тема 67

  • 10 836
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 256
Аз съм сигурна, че това изказване за преносването беше, за да ме подтикне да се съглася на предизвикано раждане. Иначе коментирахме, че аз съм с по-дълъг и нередовен цикъл и най-вероятно терминът ми не е добре изчислен, освен това първото ми дете е родено на 11 ден след термина, но просто в Шейново си ме следяха и чакаха. Явно на нея не и се занимава да ме чака, освен това ако вземе да си тръгне само през уикенда, та да и развали почивката. За нея е по-удобно да го предизвика и толкова. Другото е, че по устав трябва да ме приемат на 7 ден след термин и да ме следят в болницата, т.е. от четвъртък трябваше да влеза в бившата"Тина Киркова" така или иначе, но така се спестяват и допълнителните грижи и леглото дето ще го заемам.  Thinking Пък тя е не просто лекарка, а шеф на родилното отделение, има си достатъчно работа жената, та да се занимава с мен.
Абе истината е, че ако я бях надушила по-рано каква е, щях да я сменя, ама ми казаха че най-вече тя води водните раждания и затова реших при нея.
Последно ми каза че ако желаем на наша отговорност ще чакаме, но според нея било време да се предизвиква, че да не изпуснем детето. И ние с таткото се съгласихме, щото здравето на бебето е на първо място, все пак ние не сме лекари. И така утре ме вика в 5.30 сутринта да ми предизвиква. Аз първо се зачудих защо толкова рано, ама после загрях, че идеята е да съм приключила до обяд, че да може жената спокойно да си тръгне по график, нали следобед ходи в частния си център да преглежда и припечелва допълнително...
Аз не знам сега хем нямам търпение да си гушна бебо, хем обаче не съм много убедена че това е правилния начин да се случат нещата...  А иначе тоновете на бебо са добри, днес също така показа...

# 61
  • Мнения: 36
Здравейте,отдавна не съм писала,но Ви изчетох-сами се гледаме и с една ръка да приготвяш всичко не е много лесно,но пък като си гледаш чудото в ръцете и ти е мило и направо хвърковато!
Първо да честитя-Честито на мама Солей, Евди, Линет, Вили!Супер отбор сме станали!
Джиджи,Мамбина какви са тези шкафове за колички,за които говорите?-аз само с таткото я извеждам-количката,която ни дадоха едвам се събира в асансьора.
Искам да Ви кажа нещо според мен полезно-ако нямате чадърчета за количката, а според мен са нужни в този пек на Илиенци внимавайте от къде ги вземате-ние онзи ден като тръгнахме имаше едни и същи на цена от 22 лв до 10лв-взехме си страхотно розово,просто разгледайте по обстойно да не се хвърлите на скъпите-евтините са в един хамбар само с детски неща вътре/ще пиша по-подробно ако някои иска/
Аманита-относно като рита защо рита,като не рита защо не рита-Чайкай да се роди да видиш чуденки ли са-като плаче защо,като не плаче защо не,като ака,като киха,като скрибуца.изобщо по цял ден е така newsm78
Карелия за кошмарите-сестра ми като малка случайно видяла сцена от Челюсти и в продължение на седмици нощем се скъсвала от рев;по съвет на лекар родителите ми изнасяли една по една различна играчка от стаята и всяка вечер и накрая видяли,че след като изнесли една картинка с рибка тя се успокоила-те не са знаели,че от филма идвал кошмара-чак като стигнали до рибата и тя спряла се сетили,че е гледала телевизора при този филм.Не знам пробвайте.Другият вариант бил да я карате да рисува и да и давате 2 фулмастера-розов например и черен/може да нарисува плашещото я нещо с този цвят.

# 62
  • Canada
  • Мнения: 649
Честити принцески на Фионита и Буболече Мече!!!  bouquet Да са живи и здрави... Прекрасни имена и на двете са избрали мамчетата...
Момичета, благодаря на всички за  стиснатите палчета за утре!!! Веднага щом изляза от упойката, ще ви пиша. Hug
Ехо, и аз се чудя за това как ще реагира каката и дали ще се буди от бебето, пък и обратното. Съвсем скоро ще разберем.... #Crazy
Сиско75, от около седмица всяка вечер,по горе-долу едно и също време.

# 63
  • Мнения: 260
Честито на Буболече и на Фионита!   bouquet
Буболече, честит рожден ден!
   bouquet Не знам какво да ти пожелая - ти си получила най-прекрасния подарък!

Благодаря за отговорите на моя въпрос, момичета!  Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 3 581
Сисиаз имам направо снимчица на нашето пъпче  Mr. Green
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=390550&pid=13485463
Не знам дали се вижда добре колко е изпъкнало, но наистина ми казаха още в болницата, че ще си стане като нашите примерно до 1 месец
Сиси, пак към теб - с памуче / най-добре от тия кръгличките/, капнато отгоре с физиологичен разтвор, в посока отвън навътре  Peace. Просто веднъж се минава само, но се прави всяка вечер. Освен това външната част на ушите, нослето с клечка с ограничител / когато има нужда / и понеже е момиченце и половите органи. Това минаваме всяка вечер с разтвора, а пъпчето на всяка смяна на памперса със спирт и топоцин

# 65
  • Мнения: 36
Честито на Буболече и Фионита-добре дошли бебчета!
Маимун-аз бях с обяснението за очите-слъзната мембрана е по-твърда и се запушва, а и понякога профилактично дават в родилния капки и като ги изпишат бебчовците провокират такова сълзене.
Мерките,които ми каза офталмолога са-да оставяш бебчо да поплаче-така сълзата промива,да правиш масаж с кутрето.до нослето,в основата на оченцето леко притискаш 5-6 пъти по няколко пъти на ден,миеш с физиологичен разтвор 1 път дневно след банята,а през другото време с преварена вода,ако след 3 дни имаш още секрет купуваш капки Тобрекс-9,80 струват и капеш-ние след 3 капания + масаж се оправихме.

# 66
  • Мнения: 7 263
Честити бебчета на Фионита и БуболечеМече!!!
Живи и здрави да са и много радостни мигове да носят на всички, които ги обичат!!!
   bouquet  bouquet  bouquet

Първо да пиша на Славена Hug.
Славена, спокойно мила като гледам лентичката ти имаш още време до термин. Моят юнак също беше седалищно и то до доста късна седмица, някъде след 32 -ра се обърна като хората. И после ходих на хомеопат по други си причини, но между другото и споменах и за предлежанието на бебето. Та хомеопатката ми предписа "Пулсатила" и каза, ако бебето не се обърне да взимам няколко дни \ но забравих колко трябваше\ - при мен не се наложи слава богу. Така, че направи ако искаш и ти една консултация с хомеопат - може пък да има полза.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Честити принцеси на Фионита и Буболече мече, както и на щастливия татко с двете рожденички! Ама много хубаво съвпадение се е получило Simple Smile

Коте Дани, разбирам те колко ти е трудно такова решение, особено като ти кажат, че е за доброто на бебчето, си готов да направиш всичко, дори в душата си да не си убеден, че това е най-добрия вариант. Обаче те нали са доктори и се налага да им се доверяваме... Стискам палци всичко да мине гладко, независимо какво решите!

A4, много ме вдъхнови с това:
но пък като си гледаш чудото в ръцете и ти е мило и направо хвърковато!

Аз понеже нещо съм се разкиснала от няколко дни и едва-едва успявам да посвърша нещо вкъщи, имам чувството, че ми е уморено и заспало, както беше в първия-втория месец... Та се чудя като се появи мъничето, как ще успявам да се справям, но те наистина ти дават крила Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 6 194
Честито на Вили,Фионита и Буболече мече!Да са ви здрави и спокойни сладките бебоци!А на Буболече и ЧРД!

Аманита,Карелия,Евита-успех fingerscrossed
Lennyh,по принцип явно е голяма драма това със записа на тонове.Аз си записвам часовете една седмица напред и винаги чакам поне 30мин.А възможно ли е днес да съм видяла теб в регистратурата на ТК?С дълга,къдрава коса ,вързана на опашка и седеше на стол?Аз чаках да си запиша час за следващата седмица и бях облечена с бял панталон и черна тениска с 2 крачета.Някъде след 11ч.

# 69
  • Мнения: 253
Честит рожден ден и честита принцеска на Буболече Мече!!!И двето да сте живи и здрави!!!

# 70
  • Мнения: 1 208
Честит двоен празник на Буболече. Да сте живи и здрави двечките и тати много да ви гледка и слуша  Hug

# 71
  • USA
  • Мнения: 675
Благодаря ви , момичета зз отговорите и вниманието,няма да ви назовавам по имена за да не пропусна някого, невероятни сте.
Моето бебче пък неиcка да ака, днес е 4 ден Sick, вчера бяхме на лекар и и казахме, някои деца така рядко акали.Иначе милата се напъва, пруцка страшно много, но не може да се изака.На кърма сме, за 3 дни беше наддала около 300 гр.което говори че имам достатъчмо кърма и не е гладна.А иначе си пишка по 6-7 пъти, което е нормално за бебе на една седмица.На някои случвало ли му се е .Направо ми се плаче като я гледам как се напъва , а нищо.Ако и днес не се изака, ще се обадим на докторката, да каже какво да правим.Вчера тя каза че масаж на коремчето помага и днес мъжът ми като се прибере ще и направи, и още че трябва да се движи повечко, а тя е кротичка, в краен случай плачка, иначе си се напъва без да издава звуk.Чак като ви пиша ми се насълзяват очите,защото немога да и помогна.  Cry
Честито на Буболече Mече, да сте живи, здрави и много щастливи.

# 72
  • Мнения: 1 208
Маймунче,не се притеснявай за акото й.Нашата кака миналата година беше така за около 2 седмици.На 3-4 дни акаше веднъж но доста сериозно.Това почна от втората седмица на раждането й.Лекарката ни каза,че това е нормално в началните седмици за бебетата на кърма и отминава.Питах я дали ги боли така коремчето каза,че не.В случая е важно,че пишка.Кърмата все пак е 80% вода. Hug

# 73
  • Мнения: 36
Кейт-природата е гениална-аз преди 2 нощи като не спя и ми е изморено,а сега 25 дни вече нямам и по 4 часа сън на денонощие събрани,но енергията блика-явно хормона на щастието е като допинг.
Маймун-лекарката ми каза,че има т нар запек на майката-ако ти имаш проблем в момента чрез кърмата го предаваш и на нея-аз ям мюсли.Аз за това оставям много садистично,но за добро,мъничето да си пореве по малко-хем за очите,хем за стомахчето-тя като се опитва да плаче рита много и аква.

# 74
  • Мнения: 1 089
Маймунче, аз пак ще се включа за да ти кажа, че нормата за изхождане е от след всяко хранене до  веднъж на 3 дни. Мони също ака на 3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт