Юли 2009 - Тема 67

  • 10 816
  • 295
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 37
Честито на всички мами! Да са ви живи и здраве малките съкровища и много да ви радват!   bouquet
Аз пак изпуснах темата ,но малката нощно време не спи и направо едвам гледам. Ще гледам ако мога днес да я прочета smile3529

# 286
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета !

Честито на всички новородени съкровища ! Да са живи и здрави !


Изпуснала съм много теми вече и хич не мога да седна да ви прочета като хората. Не знам как другите мами се организират, но аз гледам да спя повечко.
Бебчо от няколко дни е с колики вече. По цял ден нервничи и спинка малко. Само като го гушнат се успокоява и постоянно иска да цока. Вчера бяхме на първа консултация. Качили сме 470 грамчета и вече тежим 4170 г. Взеха ни и секрет от очичките, защото текат. Дано всичко да е наред и да не се налага да капем капки. Утре ще разберем.  Simple Smile

Хайде лек ден и послушни бебчета  newsm51

# 287
  • Мнения: 89
Честито на Раче ,Натали, Сиско, fleur_lilia!!!  Да са живи и здрави рожбичките им!!!

Мис Ния, добре завърнала се!  Hug За спането - бебка спи само по гръб. Не съм правила опити да я обръщам странично, защото виждам че така й е удобно. Пък и главичката й винаги е настрани и няма проблем да се задави ако върне малко кърма. Така процедирах и с баткото и нямах проблеми.  Peace
Миласара, абе няма да ни върнат от болницата, ако не сме с изряден педикюр, ама друго си е да посрещнем бебчетата в прилежен вид. Че току виж се изплашили, като видят майките им на какво приличат и поискат да се върнат обратно.  hahaha
Сърничката, браво на отличничката Полина. Все така хубаво да си цока девойката и да порастне голямо момиче!!!
Инедика, ехей ами ти направо си готова родила вече. Стискаме палчета да мине бързо и лесно!  Praynig А за ръчичката - на моя приятелка дъщеря й така се роди с протегната ръка да каже здрасти на чичо доктор. Имаше 2 външни шева само, въпреки че й беше първо раждане. Така че не се притеснявай!  Hug
Чочо сан, не се ядосвай миличка! Тя приятелката ти сигурно от добри чувства те проверява. Знам че е изнервящо, но няма смисъл да й се дразниш.
Бамбукита, а днес как е София? Дано температурата и повръщането са инцидентни. Дано и Теди се е успокоила, че тези продължителни неутешими ревове наистина са много изнервящи. Възможно е да са колики. Ти даваш ли й нещо за тях?
Сиси, за отслабването явно при теб решаващи са хормоните, отделящи се при кърменето. Аз с това се и оправдавах първия път, като така и не успях да си върна старата форма. Нищо, по-важното е да има храна за децата, пък друг път ще бъдем красиви.  Heart Eyes И приятно пазаруване!  Grinning
Нети, голям сладур е малкия Влади! Все така спокоен да ти е! А бати Ивайло как приема малкото братче? И възстанови ли се вече от чревния вирус?
Цветен прашец, винаги има надежда, така че не се отказвай от кърменето. Успех!

# 288
  • София
  • Мнения: 121
Ето за това не обичам да пропускам дни без да влизам, че после много нанагорно ми идва за изчета всичко  Joy
ЧЕСТИТИ БЕБЕНЦА НА КАРЕЛИЯ, ЕВИТА, АМАНИТА, МИШЕ и КОТЕ ДАНИ!!! Много успешни дни и щастливо детство!
Джиджи, и аз опитвах с клечка, но без да я напоявам - не става. При нас не е крем ами като течение. Педито каза само на течащата водя да я мия, ама то не се измива много хубаво и аз и с клечката каквото успея.
Миме, аз ще си отложа часа при него даже ако някой го иска мога да му го преотстъпя - понеделник в 16:40. Наистина не работи вече с направление, плаща се - педито ме усведоми, аи тя ще ме прати с направление следващия път на друго място някъде, а и свекито е рожденничка тогава та ще празнува и се засичахме с часовете. Аз сменям преди хранене пампито, понякога ако  не е много наакан по преценка го оставям , понякога ако много се наака в сменен памперс докато яде го сменявам пак. Различно всеки път.
Обаче и на нас Памперс ни пропускат - и 1-та и 2-та. Отстрани по малко понякога пропускат.. Мисля да пробвам друга марка следващия път. Да не говорим, че до вчера нямаше една червенина по дупето, и както й сложих на мустела крема за подсичане, че ми беше в чантата той и от тогава й е все зачервено дупето, дали е от него, дали от новия размер памперс запарява незнам Crazy
Ние сме наддали 595 гр. за 15 дни, препоръча ми пак вода да й давам през ноща - подсладена , аз само й казах добре /това защото й казах как Цвети напоследък е неспокойна по време на сън - бунтува се , буди се, маха с ръце, като че ли безпричинно/. Следващия път ще има ваксина, мерене и куп други работи Peace По-голямото ми притеснение е , че от вчера след като се върнахме от педито и Цвети започна много да повръща , помислих, че сме я претоплили, че хванахме малко от силното слънце навън. За съжаление тя си повръщаше след всяко хранене и то обилно и това се случва за първи път..много се притесних да ви кажа, повръщаше и през ноща и тази сутрин по препоръка на педиатърката отидохме на ехограф, където се видя, че има лек рефлукс. Сега ще й даваме с редуване еспумизан и инфакол капки, трябва да спи под лек наклон, да суче на почивки по- бавничко /ако е възможно/ и да й давам чай на Хип  за колики. ако не се оправим до 10 дни ще й даваме някакво мляко забравихх кака се казва. и така, малко ми е по-спокойно сега, ще се гледаме как се развиват нещата.
За Вигантола и аз съм в чуденка, трябваше от вчера да давам , но не съм почнала. По 1 капка на ден newsm78
НелиР, аз ходих и за това вчера - за еднократната помощ. Трябва Акта за раждане, Личната ти карта, Удостоверение за семейно положение и молбата. След подаване на следващия месец по поща или по карта ти ги превеждат.
Мамо Диди, ние от машата за приспиване минахме на вариант развалена ел. самобръсначка поставена в количката да бръмчи Joy имам още един жокер вашия - прахосмукачката Peace
Драга, стискам ти палци и успех с раждането  Hug
Сиси, честит имен ден на Влади на патерици! Ето и първият му официален празник - да е живо и здраво момченцето ви!
Вили, много се радвам, че си имала такова раждане. Толкова се притесняваше и ти - ето на всичко се е подредило. Честит имен ден на патерици и на вашия сладур Влади!!
Кукумавче, браво! Твоят лекар знае как да те зареди с положителни емоции! Успех!
Усмивка, ние сме на кърма и ака много пъти на денонощие - от 6 до 8. Предполагам, че с АМ е по - различно, нака някой за потвърди.
А4, и аз като Драга все забравям - Ема и страхотно нежна! Пу пу   bouquet
Мамбина, на мен ми е същия случая с повръщането майче. Не е на струйка ами си е доста.. оказа се, лек рефлукс и то сега се появява защото е започнала да яде повече.
Фелисити, чудех се как сте, браво за кърмата - наистина какъв обрат. Можеш да замразяваш ако имаш  много! Малчо да има да папка.
Гигамига, Берушка - хайде идвайте и вие в отчетните  bouquet
Бубилена, честито внуче, много да ви радва. Хубаво е да има и представители на бабите сред нас  bouquet
Мацко, звучиш чудесно. Добре дошли вкъщи и браво на Яна и на тгеб за кърмата!
Валерия, ние сме на инфакол и еспумизан, дадоха ни и чай на хоп с копър , но не съм давала до сега. Разтривам и коремчето същ окогато има колики - успокоява я. Също спи поняког по корем върху корема на баща си - също й харесва.
Хриспа, хубаво й е на малката в корема - няма спор,, че там е най-добре. успех!
3Дас, не са задължителни коликите, дай боже да подминат всяко бебче !
Полина, от тебчувамза първи път това с гърдичките. Не ми е правило впечатлени при Цвети, но ще я погледна по-обстойно.
Джилиан, ти ми звучиш като най-свежата бременна  Peace опс след Дейзи разбира се, но тя вече е родила Hug
Маймунче, и ние сме с тъмно сиви очи. Знам, че докато кърмим ще са по-неопределени и към 6 месец се избистряли- до тогава ще гадаем. Ние се надяваме на сини щото и двамата сме с кафяви, но има една прабаба и дядо със страхотни сини очи та си мечтаем за такива и ние  Party
Вирджинити, кофти за ритуала с кафето, супер, че оставяш цигарката Peace И аз бях пушач пред 1г и половина и понякога сънувам, че пуша или ми се допушва много, ама за кратко.
Чери, ох Чери и за съм така с апетита. Не знаех, че е от кърменето, направо се успокоих bowuu  bouquetБраво на баткото!
Мис Ния - добре дошла  bouquet
Спирам. Ужас, кой ще чете толкова дълъг пост... Crazy Embarassed

# 289
  • Мнения: 260
Честито на Раче, Натали, Сиско и fleur_lilia!  Да са живи и здрави  бебоците,а на мамите бързо възстановяване!     bouquet

Сиси, да е жива и здрава именничката, много да те слуша и да помага!   bouquet

Кейт, няма да се разберем така. Не се пререждай!  Mr. Green Аз съм преди теб - на 20-ти.  ppp

Днес най-накрая бях на консултация с анестезиолог. Пак ще е този, който беше и на първото ми секцио и съм много доволна. Остава утре вече да отида за последно да ми вземат кръв и урина.  Crazy

# 290
  • Мнения: 250
cherry girl,10х за успокоението,ама то хормоните си казват думата....... ooooh!
galeto123,Йоан го храних с АМ и имахме проблем с изхождането в началото /зависи от марката АМ-Йоан се запече от ФРИЗОЛАК/.Смених млякото и детето започна да си ака по 1 път на ден,а кото минахме на обща храна,той започна да ака по 3-4 пъти на ден /зависи колко си хапва през деня/ Peace

# 291
  • София
  • Мнения: 493
Инедика струва ми се,че си следващата! Успех!  Peace   Hug
Гале аз с удоволствие ти изчетох поста!  Hug  Защото вие не пишете дълго време и после ни затрупвате с полезни неща за бебоците!  Hug
И сега кой ще пусне нова тема?  newsm78   А някой случайно да знае колко останахме неродили?  Thinking  

# 292
  • Мнения: 11 818
Ra4e_2009, честита дъщеричка!! Чакаме да разберем името!
natali_sl, честито и добре дошли с Никола! Още едно юнско юнче сме си имали значи! Wink
sisko_75, честит син! Да ви е жив и здрав!
fleur_lilia, честито на цялото семейство!
Две момченаца с името Габриел и цели 7 бебета вчера, като само едно е момиченце!

Благодаря ви отново за поздравите!! Hug

Netty, добре завърнали се с Владислав, наполовина адашче сте ни. Wink Много добре се справяте и вие със сладурчето, браво! Вие празнувате имен ден на 5 декември - Св. Сава.
cveten prashec, писах ти на лични телефоните още сутринта, опитай, не е късно!!! Hug За линийката, пробвай в друг сайт и копираш в профила си - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4827
Jillian, не мога да помогна за крачетата ти, но по-добре отиди на педикюр, може и масажче да ти направят.
kеit, всички сме си го мислели това със секциото и промяната на съдбата, зодии и т.н. На мен първото ми беше по спешност та не го мислех, но сега поне не избрах аз датата, та пак нямам намеса.
Кукумявче, за съжаление доста лекари са в отпуска, но за да ти е по-спокойно уговори се с другата да дойде, със сигурност ще имаш доста въпроси като ти е за пръв път, нищо, че няма да си сама. Останалите неродили си стоят в списъка на първа страничка при термините, когато някой роди го изтриваме от там и остават само тези, които чакат, така че може да ги погледнеш, но от редовно пишещите сте наистина малко вече. Wink
milasara, а така, трябва да си красива за срещата с бебчетата! Wink
sarnichkata, браво на вас!
inedica, при моето секцио Влади беше с ръчичката напред, казаха, че е на хубаво, чух да се смеят и да казват "Здравей!", после ми обясниха, че е трябвало да я приберат отново вътре и после да го извадят, явно защото все пак процепа е малък. Но не знам при нормално раждане.. Стискам палци!
dzimbi, и ние още малко и ще си "починем" за кратко от Юлиана, че нали пак отива на море, а в събота ще я водят и на сватба. Но аз й казах, че съвсем скоро ще започне да й го връща. Simple Smile Успех с коликите!
Jaana, и на вас успех и дано бързо ги преборите!
Гале, само съм чувала за рефлукса, дано се оправите бързо, че да не се налага даване на мляко! Ако искаш звънни едно телефонче на Консултативния кабинет по кърмене да споделиш, ако го нямаш пиши, ще ти го пратя. Браво на Цвети много добре наддава! Heart Eyes

Охоо.. то станало време за нова тема.. ей сега!

# 293
  • София
  • Мнения: 15
Юлско бебе, аз го правя с мишката, но ще опитам и твоя начин
Сиси, благодаря ти за телефоните още сутринта ги видях и ти отговорих на личното съобщение.
Мамита сега разглеждах албума, страхотни бебоци за гордост на мама и тати, да са ви живи и здрави. Днес вече и ние качихме снимчици да ви се покажем как растем и дебелеем.

# 294
  • Мнения: 253
Честито на всички мами,който си гушнаха скоро бебчетата!!!
Аз още съм 2в1....
Вчера бях при доки и каза,че плацентата си ми е добре,водите са в норма,бебка е 3366гр  Crazy Crazy и няма намерение в близките 2-3дни да излиза.А между длугото нямам изобщо разкритие  #Crazy newsm78 newsm78 Това нормално ли е според вас?
Та доки каза,че ако до понеделник не излезе бебка да отивам в Хасково-или система да ми слагат или секцио.

# 295
  • Мнения: 11 818
Заповядайте в новата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=413263.new#new

Общи условия

Активация на акаунт