Юли 2009 - Тема 67

  • 10 826
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 425
Драга ти хубаво си обяснила как се пуска пералнята, ама сигурна ли си, че човека може да простира. Щото да си не мислите, че това е проста работа. Моя веднъж го накарах да простре прането - е нема такава гледка  ooooh! Все едно е минал някой с хеликоптер покрай терасата и е метнал дрехите от там. В такива причудливи форми бяха изсъхнали, че нямам думи да ги опиша.
А по въпроса с тапата - преди около седмица се видяхме с една позната бременна и тъкмо и беше паднала тапата, е още не е родила. Та това с тези от 24 до 48 часа си е относителна работа.

Аз малко по късно ще ходя пак при док, да видим кво е положението. Дано след снощните контракции се е появил поне 1 см разкритие, че ми писна вече.

# 241
  • Мнения: 89
Честити месечинки на Гергана на мама Вини и Катрин на мама Цветен Прашец!!!
Честита именничка на Сиси!!! Да бъде много здрава, весела и жизнерадостна!!!


Мацко, добре завърнала се! Чудесно е че се справяте отлично и се кърмите. И целувки на красавицата Яна! Heart Eyes
Вигантол мисля да не давам лятото. Аз съм на принципа колкото по-малко химия, толкова по-добре. Вече есента ще преценя, според това колко се е затворила фонтанелата.
Вирджинити, напълно е възможно да има разлика в кантарите. Затова е важно като правиш сравнение да е мерено на един и същ кантар.
Тани, има време да смъкнем килограмите. Сега поне е лято и може да караме повече на салатки и плодове. Макар че лично аз заради кърменето съм постоянно гладна като вълк. Даже като храня малката през нощта съм си приготвила и за мен нещо за подкрепление - я бананче, я пъпешче.  Embarassed
Берушка, успех на прегледа! А дано вече има някакво развитие, че явно не ти се чака повече! Hug
Вчера за пръв път излязохме на разходка с бебка. Баткото гордо помагаше в бутането на количката. Много ми стана миличко.

# 242
  • Плевен
  • Мнения: 69
Честити бебчета на всички нови майчета,няма да изброявам поименно че мозъка ми хич го няма.
Честит празник на всички именяци  bouquet
За бебешките гърдички,наистина са подути и при нас, но нашата педи каза че ако са по- малки от черешка няма нужда от риванол. Иначе и на Теди половите органи са подути даже в родилният дом имаше изтичане на слуз и кръв.
На нас ни изписаха Био гая и заради колики и заради херб ангината.
Вигантол съм давала на София въпреки че е август,и сега ни изписаха след 20ия ден.
Очетата и на моето бебче са по-скоро тъмно сини, и аз се зачъдих защото не си спомням на София да са били такива.
При нас пък ново двайсет каката вчера повърна веднъж, а вечерта вдигна ималко температура.Бебето рева от 21 до два почти без прекъсване и на мен ми идеше да се гръмна.
тзи сутрин пак плачка много и вече съм в чуденка какво да правя.
Поздрави от нас

# 243
  • Мнения: 12
  Здравейте мами Simple Smile
 Много благодаря за поздравленията много мило ми стана  Hug .Ние вече сме си вкъщи от вчера се гледкаме спокойно за сега.Операцията мина успешно в 9.30 влязох в операциооната и в 10.30 вече ме събуждаха от упойката и ми честитяха  за бебка.Педиатърката ,която сме си избрали работи в неонатологията  и ми я донесе веднага щом се посвестих малко - няма такова щастие  Heart Eyes Още на другия ден като ме раздвижиха и започнаха да ми я носят миличката.За съжаление сме изцяло на АМ - просто кърма не ми слезе  Confused и на 5 ден ми дадоха хапчета направо за спиране защото нямало за къде да се чака повече.Но нищо де ,важното е че е наред .Имам едно  въпросче -знам че е обсъждано вече,но много ме интересува мамите вече родили как оставят бебчетат да спят -по гръбче или настрани?
  За сега това е от нас - ще пусна после и малко снимки в албумчето
  Поздравления на всички  гушнали малките си слънчица и леко и безпроблемно раждане на всички все още чакащи!

  Целувки на Аманитка и нейният малък-голям Малчо Simple Smile Малко преди раждането нещо се бях сдухала и тя ми беше морална подкрепа    bouquet

 Лек ден на всички и  Hug

# 244
  • Мнения: 11 828
Днес се чувствайте почерпени и за имения ден на голямото ми момиче Юлиана!! Hug
И благодаря на тези, които вече са се сетили!
Люлия, честит имен ден и на теб!!  bouquet
Днес Катрин на cveten prashec става на 1 месец! Също и момиченцето на viny! Много усмивки и спокойни нощи през следващите месеци!
Хайде, чакаме бебчета днес!  Hug
beru6ka, дано има по-голямо разкритие вече!
maimun77, след 6-тия месец се разбира какви ще се очичките, а понякога и доста по-късно се установява окончателния цвят - напр. от сини - стават зелени.
Virginity, и аз така правех, но не могат с такава точност да измерят тези кантари, но със сигурност е наддал добре! Аз си взех обещаната везничка, мислех, че е електронна, но не е, някаква на Чико и нещо не мога да я схвана, но ще я разуча.
Чери, честита ви първа разходка! И аз така си бях решила за Вигантола още от началото, но исках да чуя и вашето мнение и особено на мамите с първи летни дечица. И аз така съм все гладна след всяко кърмене! И аз задължително след вечерното кърмене ям пъпеш обикновено или други плодове. Simple Smile Гледам като цяло да ям повече свежи, не готвени неща, но и този път явно трудно ще сваля. Sad С Юлиана чак като спрях да я кърмя на 1,6 м. започнах. Все се надявам, че сега точно като е лято по-бързо, но засега не особено.
bambukita, иам някакъв такъв вирус, но дано все пак не е, бързо да се оправяте!!
Хубав ден на всички! Hug Ние ще ходим по магазините за малко за обещаните подаръци за празника, макар че вчера получи страхотни обувки на Пума и още едни по-ежедневни на Рийбок, че имаше нужда, а и разбира се дребни неща, но за днес няма начин. Wink
miss_niq, добре завърнали се! Има протеворечиви мнения - и по гръб и на страни, аз лично Юлиана я слагах на страни като редувах, Влади също започнах така, но той се обръща сам и спи по гръб, макар че слагам и специални възглавнички.

# 245
  • Мнения: 32
Виржинити, мерси за вигантола и копъра.
Берушка, уби всичко детско в мен с твоята приятелка, дано нямам нейния късмет. Иначе простира, зорко следя и се карам. Почти цялата бременост простира, че са ни такива просторите, че нямаше как аз да простирам. Стискам ти палци за разкритието Simple Smile.
А, вчера нашия умник така стресна майка си, звъни тя и пита разбира се ка съм и той й каза, че се готвя да раждам, а аз в момента си правех салата и приготвях вечерята. Така го скастрих, а жената веднага искаше да говори с мен, аз й казах, че бърка и сега ще вечеряме и само ми е паднала тапата, но няма никакви симптоми и може да е след няколко дни да не се притеснява. Тя обаче май не знаеше какво е тапа ипочна да ме пита, да не са ми изтекли водите и тактично се опитваше да ми обясни, за малко да й кажа, че ако се подмокря, няма да си помисля, че съм се напикала и няма да остане незабелязано като цяло такова нещо Laughing.
Аз ще се опитам да поспя пред ТВ, Гала би трябвало да свърши чудесна работа Simple Smile.

# 246
  • Мнения: 40
beru6ka - да не ги подценяваме мъжете. Те не че немогат, ами неискат. Аз в къщи само зареждам и нагласям пералнята. Рядко простирам аз. И съпругът ми в началото не ги подреждаше добре, но вече се научи.
bambukita - добре дошла  Hug Да не са колики или нещо я дразни.
miss_niq - като се прибрахме от клиниката го слагах настрани, като редувах ляво и дясно. Сега пак така, но той се обръща и спи по гръбче.
Сиси - Честита ти именничка! Много-много да те радва.

# 247
  • София
  • Мнения: 4 031
Oooo, колко много бебчета вчера са се родили  Laughing
Честито на мама amanita, karelia79, kote dani, Evita и  mi6e66!!!

Сиси ♥♥ , да е честит Именния ден на товята голяма принцеса, да е весела и щастлива и много грижовна кака!

miss_niq , аз слагах Михаела настрани, отзад подпирах с възглавничка, на гръбчето, за да не се претъркулне, и след всяко хранене сменях посоката, като за да е винаги с лице към мен всъщност сменях посоката в креватчето.
bambukita , дано да се оправи бързо каката, че наистина не мога да си представя ситуацията, живот и здраве като ми дойде до главата ще разбера.
cherry girl , честитиа първа разходка!!!
beru6ka , хаххаха, и моят мъж така простира когато му се наложи, и после ходи глади, всичко е на хармоника.
maimun77 , моята щерка я почиствах с мокра кърпичка, ако се е събрало такова беличко, разни клечки и т.н. ми се струват опасни, ако бебето мръдне, а пък спирта е много агресивен към нежната кожичка точно там.

Всъщност всичко , което съм правила с бъдещата кака е в резултат на съветите на педката, както и на една книга.Преди 7 години нямаше такива  форуми с толкова инфо.Сега честно казано това започва да ме обърква понякога, имам предвид прекаленото много информация, макар, че съм от хората дето държат да са информирани.

# 248
  • Мнения: 656
Здревейте момичета Grinning
От понеделник сме си в къщи с малкия голям Влади Laughing. Благодаря на всички ви за топлите пожелания  bouquet. Влади е спокоен изцяло сме на кърма, което страшно ме радва. Не ми остава много време за компютъра,но все ще се намери като си понаглася организацията Grinning. Ето ви една снимка на моя сладур:

# 249
  • Мнения: 12
  Благодаря за бързите отговори Simple Smile
 Аз я слагам настрани и редувам обаче от време на време тя си се обръща и я оставям и по малко по гръбче че така явно й е удобно.За сега си спазва режима на хранене от болницата и на мен и на нея ни е много удобно Simple Smile Нямам търпение да минат няколко дена и да започнем с разходките вече  Grinning
 
     bouquet

# 250
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!
Първо да чиститя радостта на всички нови мами и да им пожелая здрави бебчета и много да ги радват!
Чери гърл, благодаря, че си се сетила за нас, наистина ставаме днес на един месец и тежим цели 4700гр. Много  сме наддали и педито ще ни се кара и ще ни намали храната, а това ще е ад. Много е лакома и обича да си хапва начестичко и по множко.
За съжаление нямам никакво време да ви чета, защото ние сме много глезени все се носим на ръце и мама няма време за нищо. Сега я оставих за 10 мин. в леглото и вече се размърдва и като погледнах часовника, виждамз, че не съм разбрала кога е станало време за следващото хранене. Ние се храним по около 1 час. Първо суче, после дохранвам и то минал 1 ч. Тази кърма така и не дойде като хората. Това какво е сега нито има нито няма, голяма мъка и продължава много да ме е яд, че не се получи при нас с кърменето. Все пробвам и нови методи, но резултат нулев. Не успях да открия телефон на консултант по кърменето за София, ако някой има моля да ми го изпрати на лични, въпреки, че вече доста сме закъсняли, но все пак да опитам.
На мамите пожелавам здрави и послушни бебчета, а на мамите в очакване бързо леко и безпроблемно раждане.

# 251
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Здравейте момичета!
Влизам при вас да ви съобщя една хубава новина!
Ra4e_2009, роди момченце  newsm44 newsm44 newsm44  на 14.07.2009г, юнака тежи 3,540кг и е 52см. Утре ще ги изпишат от болницата.
На всички вече родили мами, ЧЕСТИТО, а на тези, които им предстои  им желая да е безпроблемно и леко раждането   bouquet

# 252
  • Мнения: 250
Драга,виждам,че още си сред нас,което ме радва,ама още повече ще се зарадвам,ако ти ни зарадваш,че вече си родила  Laughing

# 253
  • Варна
  • Мнения: 893
ЧЕСТИТО НА РАЧЕТО   bouquet
cveten prashec пратих ти на лични телефонче  Peace

# 254
  • Мнения: 140
Честито на Рачето!

А малкия-голям Влади е опасен сладур, да му мислят мадамите  Wink!

Общи условия

Активация на акаунт