Юли 2009 - Тема 67

  • 10 848
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 7 263
Аз исках отдавна да питам за гърдичките на момиченцата -  ясно е, че в началото са подути леко....Педиатърката като дойде каза да правим компреси с риванол за една седмица и да стои цяла нощ така, иначе щяло да стане мастит. Нещо по въпроса да знаете????

Полина - това важи за всички бебета не само за момиченцата. В първата седмица - 10-тина дни все още част от майчините хормони дават отражение и върху бебето \ нали доскоро са били свързани заедно и кръвообращението им е било общо\. Оттам идва и това подуване на гърдичките \ при някои момченца пък са подути тестисите и при момиченцата има нещо като леко течение от половите органи\. С компресчета с риванол и вода за 2-3 дни минава. Не е нещо притеснително, но е добре да се направи защото ги боли и ги тормози бебчовците. С големия ми син със сигурност имахме такъв момент, с малкия вече не помня  Flutter

# 226
  • Мнения: 76
ЧЕСТИТИ НА МИШЕ!! ДА Й Е ЖИВА И ЗДРАВА  МАЛКАТА ГОСПОЖИЦА!!!

Много благодаря за отговорите на всички Hug
Май се оказва, че при нас е течение, което Мимето описва, защото аз винаги, когато сме вкъщи мия на чешмата и всяка вечер, когато я къпя измивам хубаво, но пак имаше наслоено бяло и лепкаво като отворя и затова снощи почистих с клечки с преварена вода, тази вечер с тампончета с преварена вода и вече всичко е отстранено Peace От съветите ви реших профилактично да почиствам, но не всяка вечер. Все пак ще се посъветвам и с педиатърката.

Сиси и Вили - да са ви живи и здрави имениците  bouquet Сиси браво на Влади - наистина като по учебник наддава Hug
Фелисити Hug и ти попадна в омагьосания кръг на цеденето и свръхлактацията - дано скоро нещата се регулират и нормализират  PraynigHug

# 227
  • Мнения: 32
Фелисити, тъкмо си мислех, че зачезна. Радвам се, че вече е потръгнала кърмата, цеди и замразявай щом е в повече Grinning.
Берушка, стискам палци.
Джилиан, супер би било да има връзка, че ще ми липсвате. А, за вуйна ми може и да си права, макар че тя просто обича да се жалва повечко, ще гледам да не стане нейната Laughing. Между другото днеска успях да обясня за пералнята Laughing.
gigamiga, аз пък нямам нито една контракция, цял слетобед съм в движение наляво надясно. Звънях на лекарката  и ми каза, че падането на тапата означава, че може да започне родова дейност до 24 или 48 часа.
Добре дошла на Мацко   bouquet.
Валерия, снимката ти с малкия и баткото е супер сладка, ей сега я видях.
Сандра, тука съм си, спокойно. Simple Smile
Лека нощ от мен, загасиха ми лампата  Sad и сега едвам виждам клавиатурата. Но отмъщението ще е сладко, дано стана поне 2 пъти до тоалетната през ноща, да видим как ще подскача бъдещия татко hahaha.

# 228
  • Кърджали
  • Мнения: 10 377
Аз пък вече СМс се гласях да чакам... Нищо и утре е ден...
Е, ти днес си постигнала геройстово - обяснила си за пералнята. А разбраха ли те   Laughing
Аз пък днес цял ден имам чувството че не бебе а камъни имам в корема. И бебето сякаш се е облегнало със всичка сила върху кожата ми итака притиска..чак ме и боли...

# 229
  • Мнения: 11 830
mi6e66, да ви е жива и здрава Никол и много щастливи мигове с нея! И аз си го помислих Нико + Никол! Simple Smile Хайде сватосахме ги още от сега.

Искрено ви благодаря за поздравите! Hug И наистина така внушително ми звучат килограмите на Влади, като си помисля Юлиана беше с това тегло в 3-тия месец, но съм забравила и на мен ми се вижда пак малък и сладък.

bubilena, честито внуче! Скоро ще разбере каква прекрасна баба има!
matzko, добре дошла! Hug Включвай се по-често, дано Яна ти дава тази възможност! Wink
kukumiavka, струва ми се, че няма да дочакате понеделник и браво, много добре звучиш, някак окриляна! Hug
Миме, с какви влажни кърпички се бършеш, не е нужно преди всяко хранене да миеш, почистваш гърдите, това допълнително усложнява състоянието на зърната, достатъчно е да си стоят сухи и чистички с подплънки, оставяй ги и да дишат повече. Странно ми е, че Лансиноха не ти е подействал, но може би не си мазала достатъчно, опитай пак по-постоянно, а и не трябва да се отмива преди кърмене! Peace
И да те питам за Вигантола ти какво реши, Янева какво каза? На мен тук ми казват да давам по 1 капка, но се чудя, бях решила да не давам, но ще звънна и да педиатърката ми в София да питам като и свърши отпуската. Нека и другите момичета всъщност се включат с мнение за Вигантола! Марулче, ти давала ли си на Стефи?
Драга, освен друсане по софийските дупки, може да пробваш и изкачване на стълби, при две мои приятелки подейства.
beru6ka, gigamiga, хайде чакаме вече новини!
Валерия, и аз мисля, че не трябва да се тревожиш за жълтеницата, може и до месец, кърмете се спокойно и ще изчезне. Успех с коликите! Аз не мога да дам съвет какво действа при нас, все още нямаме и нищо не съм купувала, Юлиана също нямаше. Но и аз смятам евентуално да взема Инфакол, Биогая.
3des, не, както писах в нашия случай с каката, сега ще видим. Явно и вие нямате щом питаш!?
Usmivka123, не е като да не ака, но в понеделник ще видите и как наддава предполагам.
Мамбинка, пиши след консултацията!
mima, скоро ще е вече, няма начин, успех!
Фелисити, тъкмо се чудих къде си! Ама вярно при вас обрат! Браво, дано се регулират напълно нещата, коментирахме вече хиперлактацията и изцеждането, прочети, а ако искаш се обади и на Консултативния кабинет по кърмене за бързи въпросчета. И замрази задължително. И мен това заместване с чай ме изненада, не бях чувала подобен съвет, но и не бих го спазила!

# 230
  • USA
  • Мнения: 675
Честито на Аманита, Карелия, Коте Дани, Мише и Евита, да ви бъдат живи и здрави бебчетата и много радост да ви носят.

Благодаря ви момичета за съветите, снощи и правихме масаж на коремчето, дали от това или беше време , но се изака.
И оченцето след масаж и промиване с водичка, тече от време на време.Питах тук американки с деца и те казаха че се процедира както в бг, масаж + промиване, и било нормално.Така че засега проблемите ми са почти решени,особено акането много ме притесняваше, но сега се успокоих.Чудя се мамите които не пишат в такива форуми, как се справят, ако не сте вие да бях се побъркала Naughty.
Относно почистване то на момиченцата, в болницата ми пуснаха филмче за това и се почистваше с кърпичка, от време на време, и казаха че не е задължително всеки път всичко да бъде премахнато.И аз така правя, при всяка смяна на памперс и забърсвам там, но не се старая, отгоре отгоре.
Искам да ви питам нещо относно цвета очите на бебетата, всички ли като се родят са със тъмно сини или сиви, и после се променят.Моето в момента е със тъмно сини очички, дали ще се променят.Аз съм със сини, но светли.
Стискам палци на утершните мами.  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 231
  • Варна
  • Мнения: 893
седнощен запис  Whistling хранихме се и викам най-после да ви изчета ooooh!

днес пробвах да претегля Кало на електронния кантар Laughing качих се без него и после с него...сметнахме ги 3,700... Rolling Eyes роди се 3500 а на епикризата пише че са го изписали 3230 и се чудя дали е възможно за една седмица да качи близо 500гр Thinking или кантара се е сдухал  Mr. Green
чакам и пъпчето да падне, че да мога вече да го изкъпя спокойно в коритото, че с таткото да се съберем в банята е голямо приключение  Animal Pig Animal Pig още повече и Лора като се натика да гледа ooooh!

Вигантол давах на Лора доста дълго време, но тя беше Декемврийско бебе и нямаше много слънце Mr. Green мисля че е по преценка на педиатъра ори летните бебета Thinking на нас не са ни изписвали Вигантол Thinking

Коликите на Лора минаваха само със сешоара ooooh! пробвах с чай от копър, пробвах капки Еспумизан...никакъв ефект...с Кало за момента се справяме, ще видя ако стане по-сериозно може да взема Инфакол ... казаха ми че Колийф са много ефикасни, но пък са скъпички а стигат само за 1 седмица Rolling Eyes Саб Симплекс знам че запичат, много майки ми се оплакаха от тях Thinking

Памперсите не ги сменям вечер, даже и през деня не ги сменям на всяко ядене, ако не са акани. Ние сме на Либеро и попиват много хубаво консистенцията в която се изхожда Кало за сега Laughing

maimun77 мисля че всички се раждат с мътни сиво-сини очи, къде по-тъмни , къде по-светли...Лора беше със зеленикави, за мое съжаление станаха кафеви,като моите Rolling Eyes Кало за сега е със синкави, да видим до кога Laughing
гледам много позачезнали мами на последните странички са се разписали Hug

# 232
  • Мнения: 260
Честито на Мише66! Да е жива и здрава Никол!   bouquet

Хайде, кой е наред днес? Юлско бебе? Гигамига?  Grinning

# 233
  • Варна
  • Мнения: 893
ауууу аз май влизам в час Flutter Калоян ми направи режим - будя се през 2 часа да го храня  Joy без гък да е казал Wink ама тренинга от каката си казва думата  Mr. Green нахраних го в 6 , станах изпържих една кофа бухти и сега чакам да се събудят другите деца да ядем  Flutter в такъв момент обикновено пия кафенце с цигарка, но близките 3-4 месеца ще пропускам тоя ритуал...а цигарката не ща да я виждам даже Stop да видим като приключим с кърменето някой ден, дали няма да я лапна пак...дано устискам, много ми е добре така  Whistling

# 234
  • Мнения: 7 263
Между другото днеска успях да обясня за пералнята Laughing.

Е вече можеш спокойно да тръгваш да раждаш  Joy Joy hahaha bowuu щом си намерила решение на така отговорния въпрос Mr. Green Joy
А направи ли тест дали са те разбрали?! Mr. Green Mr. Green Laughing

Virginity дано успееш покрай змея да ги откажеш тези гадории Hug наистина ще се чувстваш перфектно. Браво на вас, колко бързо влязохте в релси Peace

# 235
  • Мнения: 40
Честито на мама Мише66!
Усмивка - 1-2 пъти на ден е напълно нормално. И ние сме изцяло на АМ и също ходим по толкова. Няма от какво да се притесняваш.
Валерия - аз съм ползвам Биогайа и съм доволна. Също така ми донесоха и едни правени от педиатър. Давам и чай от копър на Хип.
Мацко - добре дошла  Hug
nellyr - принципно си права и така трябва да е. Но моите наблюдения са, че повечето педиатри изписват на принципа "Едно си баба знае, едно си бае". А и с тези търговски представители, които им висят все в кабинетите, малко комерсиализираха изписването и на капки, и на мляко и на сиропчета и ... те така.
gigamiga - чакаме новини.
Юлско бебе - абе ти още ли си тук, аз влизам и си мисля, че вече бебе друсаш. Ще дразниш ти вуйна си до последно. Има хора, които очакват да си като парцал - стресната, смачкана, чак болна.

# 236
  • Варна
  • Мнения: 893
абе покрай всичките вълнения, май забравихме че много бебчета вече са на по цял месец  Heart Eyes
да не ги изброявам поименно - Честити месечинки на всички!!!  bouquet
и стига сте се стискали с тея снимки  Mr. Green

# 237
  • Мнения: 32
Сандра и Лени, много добър въпрос, дали ме е разбрал, то ще си покаже. Дано не го разбера, като ми се каже, че вече нямаме пералня Laughing.
Сиси, днеска честита ти именичка newsm51. По- добре да се друсам, че стълбите ме скапват, едвам се катеря до нас, като парен локомотив съм после Grinning.
Люлия, честит имен ден и на теб, както и на всички, които имат ден днеска newsm51.
Да ви питам Вигантола е за затваряна на фонтанелата нали и за чайчето от копър, пресен копър ли се вари, какво количество и колко време или семена се взимат от някоя билкова аптека. Живот и здраве ми се ще да почна първо с малко по- натурални продукти.
Virginity, ало, тука има още бременни, мислех да ям салатка, реших, че няма за къде да дебелея повече и сега с тези бухти ме довърши Laughing.
TANI80, уви все така си чакам без симптоми и съвсем свежичка, въпреки, че не можах много да спя. След Виржинити и нейните бухти мога само да се оплача, че вече съм порядъчно гладна Laughing.

# 238
  • Мнения: 40
Вирджини бой ще яде с тея бухти. Аз рупам един лимон от сутринта, че кг-то требва се сваля. Ама като гледам как съм го затемпила... няма да е скоро. Сега само от мисълта за бухтите ще скочи някой и друг грам нагоре.

# 239
  • Варна
  • Мнения: 893
ВИНОВАТ!! Blush
Вигантола е Вит Д, за костите,набавя се от слънчевата светлина. казват че помагало за по-бързо затваряне на фонтанелата , да...изписва се предимно на зимни бебета, защото зимата няма много слънчеви дни . дава се докато започнете активно да излизате по разходки...
чая от копър го има на гранули на ХИП ; и на семена,който се вари, аз съм купувала от пикадили.
на опаковките си пише съотношението - на ХИП го четох снощи - 4гр на 100мл вода Rolling Eyes дневната доза си я определяш ти  Peace

Общи условия

Активация на акаунт