Херпес...Помощ!

  • 21 796
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте на всички...
имам проблем с един херпес...мажа го с Ацикловир и нещо не ми помага... Confused
Моля помогнете ми...като ми препочате с какво друго да го мажа...
Търсих подобна тема тук...ама не можах да намеря...
Благодаря предварително на всички за помощта...  bouquet

# 1
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Ами май Ацикловир е едно от добрите....Някъде тук бях чела, че ако се лекува херпеса минава за 7 дни, ако не се лекува- за 10...
Упорити гадинки са и мен са ме тормозели....ама мисля, че с Ацикловир най-бързо са ми минавали

# 2
  • София
  • Мнения: 39 754
Аз съм използвала Виру-Мерц.

# 3
  • Мнения: 7 723
Взимаш половин аспирин, счукваш го на прах,
омешваш го с капка паста за зъби и си мажеш херпеса.
Съветвам те това да го направиш довечера и така да спиш.
На сутринта ще ти е прегорял Hug

# 4
  • Мнения: 171
Благодаря ви момичета за съветите...  bouquet Heart Eyes Hug

# 5
  • Мнения: 145
имаше и едно мазилце Невен Конкрет - на мен много ми помага, понеже на мен ми излизат от алергиите! Но не знам дали го има във всяка аптека

# 6
  • Мнения: 171
Охх...в годината задължително ми излизат по два...и е голямо чудо с минаването...като започна да се мажа с какво ли не..паста за зъби, ацикловир, чесън (това го знам от баба ми), и с какво ли не още...и някой път си мисля, че вместо да минава...херпеса става по-голям...
От вчера го мажа с Ацикловир...ама ще видя довечера да пробвам и това с аспирина и пастата за зъби...

# 7
  • Мнения: 284
Взимаш половин аспирин, счукваш го на прах,
омешваш го с капка паста за зъби и си мажеш херпеса.
Съветвам те това да го направиш довечера и така да спиш.
На сутринта ще ти е прегорял Hug

Това е супер агресивно и щом херпесът е толкова упорит, надали е добър вариант - херпесът "ще прегори", ще стане рана, която пък още доста време все няма да минава. Аз се сетих за друга рецепта - най-добре действа още когато усетиш, че излиза херпесът, но може и в последствие - обелваш скилидка чесън и я срязваш на две, после мажеш херпеса с парченце. Освен това пий витамини - видях наскоро реклама на Супрадин, бяха ги спрели по едно време, но наистина са много добри и действат бързо точно в случаи на остлабена имунна система.

# 8
  • Мнения: 171
Момичета...а само с паста за зъби може ли да се лекува...
Днес го мазах с какво ли не...с чесъм, с Ацикловир и сега сложих паста и усещам как ми пари и ме боли...

# 9
  • Мнения: 7 723
Момичета...а само с паста за зъби може ли да се лекува...
Днес го мазах с какво ли не...с чесъм, с Ацикловир и сега сложих паста и усещам как ми пари и ме боли...
Пастата не лекува, тя го прегаря.
Другия път да си знаеш още преди да ти се е пукнал-
прилагаш мойта рецепта и няма да имаш ядове Simple Smile

# 10
  • Мнения: 171
Пастата не лекува, тя го прегаря.
Другия път да си знаеш още преди да ти се е пукнал-
прилагаш мойта рецепта и няма да имаш ядове Simple Smile

Благодаря ти...още сега отивам да си сбъркам малко аспирин и паста... Hug

# 11
  • Варна
  • Мнения: 136
На мене ми излизаха доста често но последния път като ходих на доктор ми изписа 2 опаковки БИОЗИН и вече втора година не ми се е появявало,Също и мехлема Ациклостад е много хубав,

# 12
  • Мнения: 171
На мене ми излизаха доста често но последния път като ходих на доктор ми изписа 2 опаковки БИОЗИН и вече втора година не ми се е появявало

Ами аз мисля да отида на лекар..защото от една две години съм забелязала, че всяка година ми излизат точно по два херпеса...Миналата година предотвратих излизането на единия...и тъй като не можа да избие..точно след няколко дни...се появи отново...
Честно..не съм знаела, че има такива лекарства...чрез които се предотвратява излизането на херпесите...Това БИОЗИН какво е...хапчета ли...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 136
БИОЗИН какво е...хапчета ли...
 
Това са хапчета,На мене ми излизаха почти всеки месец и все ми изписваха мехлеми,А по принцип херпесите излизат при заслабена имунна система,На мене лично много ми помогнаха тези хапчета дефакто те са за подсилване на имунната система,Но както казах вече втора година след като ги пих не ми е излизало нищо/да не казвам голяма дума /,Тогава беше 23,00лв,опаковката Скъпички са но ми помогнаха,Дано съм била полезна с нещо,

# 14
  • Мнения: 206
И мен ме мъчат много херпесите. Усетя ли , че се появяват мажа с Ацикловир , но не мога да предценя дали минават по-бързо.
По принцип май няма оттърване от тях. Веднъж годшно пия таблеткии Ацикловир профилактично и започнаха да ми излизат по-рядко.

Общи условия

Активация на акаунт