Самостоятелно в тоалетната

  • 6 087
  • 125
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 988
Здравейте момичета,
Бихте ли споделили от кога децата ви започнаха да се обслужват сами в тоалетната? Бобо, отдавна пишка сам, но с ходенето по голяма нужда имаме проблем. Не може да се избърше сам, а в дет. градина това е проблем. Учителката ни помоли да го научим бързо, защото нямало кой да го бърше, но за сега нямаме особен успех... Омазва се доста и не успява да се избърше добре. Проблема е, че по този повод гледа да не ака в детската, а това води до запек и въобще не е добре за коремчето. Помагайте със съвети и мнение, моля.

# 1
  • Мнения: 93
Здравейте момичета,
Бихте ли споделили от кога децата ви започнаха да се обслужват сами в тоалетната? Бобо, отдавна пишка сам, но с ходенето по голяма нужда имаме проблем. Не може да се избърше сам, а в дет. градина това е проблем. Учителката ни помоли да го научим бързо, защото нямало кой да го бърше, но за сега нямаме особен успех... Омазва се доста и не успява да се избърше добре. Проблема е, че по този повод гледа да не ака в детската, а това води до запек и въобще не е добре за коремчето. Помагайте със съвети и мнение, моля.

Незнам на колко  години е детенце, но госпожите да си гледат работата.  Crossing ArmsЕстествено,че за всяка маъка е добре детето да е по самостоятелно, но и всички деца не са еднакви. Thinking
Няма ли лелка в групата, обикновено те вършат тази работа. Sad Явно така им отърва, децата да се оправят сами.

# 2
  • Мнения: 542
каката я научих на 3 години и половина!показах и два три пъти като и помагах!

# 3
  • Мнения: 93
каката я научих на 3 години и половина!показах и два три пъти като и помагах!

Но не всяко дете успява да се справи, а учителките само негодуват newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми ще е в първа група от есента. Предупредиха ни да го научим сам да се бърше. Естествено няма как да стане сега и абсолютно веднага предупредих учителката, че ще си има сериозни разправии с мен, ако го стресира като го оставя омазан. И нямам никакво намерение да ги оставя да си вършеят коня както искат. Аз време имам - ще се разправяме, ако трябва с директорки, инспекторат и прочие, докато разберат, че не те определят нещата.

# 5
  • Мнения: 93
Синът ми ще е в първа група от есента. Предупредиха ни да го научим сам да се бърше. Естествено няма как да стане сега и абсолютно веднага предупредих учителката, че ще си има сериозни разправии с мен, ако го стресира като го оставя омазан. И нямам никакво намерение да ги оставя да си вършеят коня както искат. Аз време имам - ще се разправяме, ако трябва с директорки, инспекторат и прочие, докато разберат, че не те определят нещата.

 Peace

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 988
Уф, на 4,5г. е... май наистина сме закъснели с научаването..

# 7
  • Мнения: 2 587
Дъщеря ми все още не се справя успешно с тази работа.

# 8
  • Мнения: 3 367
Pri nas мокрите кърпи сториха чудото,справя се без проблем стефан но аз от поне 6м насам отказвам да му бърша задника,мързи го та 2 не вижда,може горе-долу но ако има кой друг да го прави-що да се пъне?Няма начин да се научи ако не се остави да пробва и да разбере че това си е негова работа Laughing, та лека полека се научи,ако омаже гащи се преобува чинно,не правя драми от подобни случки и като цяло се справя.Започнала съм сага"ходенето до тоалетна е личен бизнес"(по ред причини),и откакто престанахме да ходим групово много добри навици усвоиха,дори не повтарям по 40оо пъти "водата-ръцете.."

# 9
  • Мнения: 417

За сега нямаме проблем с моя син в детската градина(І-ва група), защото учителките помагат, но време е да се справя сам.
Интересувам се и аз и ще следя темата.

# 10
  • Мнения: 3 447
Синът ми се омазва все още, засега аз бърша основното, на него му оставям накрая да се "отчете"  Simple Smile Но пък той си ходи вечер вкъщи, такъв му е режимът, така че нямаме проблеми в детската. А и учителките не са имали такива изисквания, в интерес на истината.

# 11
  • Мнения: 1 467
Абе какви са тези детски градини? Нали в тях има възпитатели, които се занимават с децата и лели, които ги обслужват? Ами ако детето не успее да се изчисти добре? Цял ден ли ще стои с омазано дупе?  Shocked
Моят племенник на 5 години не можеше сам да се бърше. Синът ми е на две и половина, дори не съм си и помисляла да му покажа или да го оставя сам. Още повече, че аз не ползвам тоалетна хартия и го чистя с мокри кърпи ако сме извън къщи, а в къщи го мия.

# 12
  • Мнения: 7 821
Абе какви са тези детски градини? Нали в тях има възпитатели, които се занимават с децата и лели, които ги обслужват? Ами ако детето не успее да се изчисти добре? Цял ден ли ще стои с омазано дупе?  Shocked
Моят племенник на 5 години не можеше сам да се бърше. Синът ми е на две и половина, дори не съм си и помисляла да му покажа или да го оставя сам. Още повече, че аз не ползвам тоалетна хартия и го чистя с мокри кърпи ако сме извън къщи, а в къщи го мия.
Е, ако очакваш някой да го мие в детската в грешка си  Wink. И да, по-вероятно е на 4 да стои цял ден с омазано дупе отколкото да го бършат (на 3 все още помагат). В нашата градина между другото ползват мокри кърпи, ние ги купуваме.

Проблема е, че по този повод гледа да не ака в детската, а това води до запек и въобще не е добре за коремчето. Помагайте със съвети и мнение, моля.

Моите също спряха да ходят по голяма нужда през деня, когато тръгнаха на детска. И аз се радвам на това. За няколко месеца, стомасите им се пренастроиха и станаха редовни - всяка вечер вкъщи.
Честно казано смятам, че това е по-нормалното. Големия вече е в училище и също не ходи там. Повечето възрастни също сме така. Все някога сме се научили и сме си пренастроили отделителната система да действа сутрин или вечер, а не когато и където свари.

Иначе за протокола, на 4 и нещо (доколкото помня Embarassed) започнаха да се оправят сами,кога по-добре, кога не  Wink.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 848
Дияна доста късно се научи да се бърше. Т.е. можеше, но искаше да й помагам.
Слагах й мокри кърпички в раницата, за градината. И в раницата за у-ще й слагам мокри кърпички, но тя не ходи до 00 в у-ще.

# 14
  • Мнения: X
   Синът ми започна да се  " справя" някъде около третата си година. Горе-долу пак по това време започна да върши "сериозната работа" само сутрин и да си взема подходяща литература за четене (не случайно у дома наричаме WC библиотеката). Естествено разходът на тоалетна хартия в началото скочи почти двойно.  Laughing
   Също като дъщеричката на AnMary в предучилищната и в училище не посещава 00, дори и за по-кратката процедура.

Общи условия

Активация на акаунт