Самостоятелно в тоалетната

  • 6 103
  • 125
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Започна да се бърше сама на около 4 годинки, но не се справяше с успех. Около 5-6 годишна възраст започна добре да се бърше, даже и сега понякога не се справя добре, но като усети, че не се е изчистила се връща, чисти се и си сменя гащите. А на градината никой не им бършеше дупетата. Затова и дъщеря ми първа и втора  група не искаше там да ака.

# 46
  • Мнения: 2 757
как така няма да помогнат на децата да си избършат дупето. За кво са там да му се не види. Това са малки деца. Ако не искат да бършат гъзове да се занимават с големи или да си намерят друга работа. Аааамаха, баси и лиглите  #2gunfire

# 47
  • Мнения: 544
И моята не ака в градината. В яслата е акала 1 път и така я бяха избърсали, че беше видно, че е акала.  Joy
Децата масово не акат в градината.

# 48
  • Мнения: 4 560
Синът ми, на 3 и половина, пишка сам - вдига си дъската, събува гащите, изпишква се, обува гащите и пуска водата (е, за последното напомням, но нищо). За голямата работа обаче ме вика, защото не може сам да седне на детската седалка. оставям го сам, докато си свърши работата, след това ме вика да го избърша (след което обикновено следва къпане, защото ака вечер). В градината само пишка, но, честно да си призная, не съм го питала как се справя там.  Embarassed

# 49
  • Мнения: 1 209
Я да ви питам нещо друго:
Когато сте в някакво заведение да речем, и на детето му се ходи до тоалетна, как успявате да го държите над тоалетната?
В смисъл, че дъщеря ми вече е почти 17 кг, а аз съм дребен екземпляр, и направо едва я удържам.
А тя и на 4-5 няма да е толкова висока, че да успява да прикляка над тоалетната без да сяда, тогава пък какво ще правя, изобщо нямам идея, нали ще тежи повече.
Единствената хитрина, за която се сещам, са онези подложки за WC за еднократна употреба, ама някак не ми изглеждат достатъчни, за да осигурят "хигиенна защита" при сядането на обществена тоалетна.  Thinking
Аз налагам мокри кърпички по цялта седалка ама така, че да им висят краищата и от двете страни на седалката и го държа през кръсчето.

# 50
  • Мнения: 3 929
Синът ми се обслужва сам от 3-годишен. По приницип след ходенето по голяма нужда го мия, но това не му пречи да се избърсва с ТХ или мокра кърпичка, ако се наложи. Сам си слага адаптора, събува се, сяда. В детската градина е така. Децата сами се обслужват.
Я да ви питам нещо друго:
Когато сте в някакво заведение да речем, и на детето му се ходи до тоалетна, как успявате да го държите над тоалетната?
В смисъл, че дъщеря ми вече е почти 17 кг, а аз съм дребен екземпляр, и направо едва я удържам.
А тя и на 4-5 няма да е толкова висока, че да успява да прикляка над тоалетната без да сяда, тогава пък какво ще правя, изобщо нямам идея, нали ще тежи повече.
Единствената хитрина, за която се сещам, са онези подложки за WC за еднократна употреба, ама някак не ми изглеждат достатъчни, за да осигурят "хигиенна защита" при сядането на обществена тоалетна.  Thinking

Слагам ТХ върху капака, така че да е хубаво покрит и той сяда. така правя и самата аз.

# 51
  • Мнения: 3 336
Моите ги уча сега да се забъсват след ходене по голяма нужда. Не са особено възхитени и от време на време имам успех, но аз помагам. По малка нужда се оправят сами откакто махнаха памперсите миналата година началото на лятото. В това отношение проблем нямам, пускат си и водата и си се загащват.

Майка ми обаче твърди, че аз на година и половина съм можела да се забърсвам и след голяма нужда и съм си се загащвала сама.  Shocked Била ме подготвила преди да започна ясла. Не знам как го е направила този номер, но щом успяха със свеки да научат децата да ходят на гърне, което при моите беше голям проблем, явно има тактика. През август ще ги водим заедно на море с бабите, така че се надявам да ме подпомогнат и при самостоятелното забърсване на дупетата и от септември да са готови за градината.

# 52
  • Мнения: 9 990
Детето е почти на 5, би трябвало да умее само, това е лично мнение и не е съпроводено с това, че моето дете е самостоятелно в тоалетната от 1 група в градината.Все пак децата са различни, но тази възраст е 2 към 3 група.
ПП, преди да "вършеете" в градините, изчакайте...може пък "госпожата" да не стресира детето Ви... TiredТо е достатъчно стресирано отпървом, че не умее и се налага някой в градината да мисли за това...

# 53
  • Мнения: 9 990
Госпожите и лелките наистина да си гледат работата!
Като цяло момчетата се пренастроиха вечер да се върши тази работа, но вероятно е имали случаи и в детската градина!
Сега се учим с големия (на есен е 1ви клас)
Има едни малки опаковки мокра тоалетна хартия (които могат да се хвърлят в тоалетната чиния) - чувствам как 1 стек ще е в списъка за 1ви клас!
За малкия (ще бъде 3та група) дори не съм си поставила такава цел!
По този повод: Виждам аз, че е ходил до тоалетна в градината и на въпроса ми- кой го е избърсал, каза:
" Как кой, децата!!!"
 hahaha


това не е смешно, детето не се ли чувства зле, че друг го бърше?още повече някое другарче? Thinking

# 54
  • Мнения: 294
Да ти кажа, изобщо не изглеждаше притеснен!
Даже напротив, сякаш са му длъжни!
И друг път съм го сварвала, преди да излязат на двора, 2 момиченца да го обуват!
Той, вярно си е дребничък и буди умиление, но чак пък толкова!!!

# 55
  • Мнения: 1 174
Темата ме кара да се замисля, защото досега винаги съм възпитавала дъщеря си да се мие след голяма нужда, а не да ползва хартия. Да, но в детските градини едва ли има условия, които да позволяват това да става и се чудя как да подходя оттук нататък, ако искам да умее и обратното. Може би трябва да въведа тоалетната хартия и да предупреждавам персонала, да обясняват на детето ми, че  у дома мама ще й измие д-то... Laughing

# 56
  • Мнения: 398
Чесно,никой в градината няма да седне да обяснява на детето,че мама в къщи ще му мие дупето.Оставете децата сами ще се научат,като му се омаца дупето ще видити другият път със какъв успех ще се справи.За мен е по важно да и обясня ,че след тоалет ръцете се мият обстойно,защото вярвайте на градината никой няма да я пита дали си ги е измила след нужда.

# 57
  • Мнения: X
Темата ме кара да се замисля, защото досега винаги съм възпитавала дъщеря си да се мие след голяма нужда, а не да ползва хартия. Да, но в детските градини едва ли има условия, които да позволяват това да става и се чудя как да подходя оттук нататък, ако искам да умее и обратното. Може би трябва да въведа тоалетната хартия и да предупреждавам персонала, да обясняват на детето ми, че  у дома мама ще й измие д-то... Laughing
   Ти винаги и навсякъде ли успяваш да се измиеш? и нямам предвид само ръцете... Simple Smile

# 58
  • Мнения: 8 999
За пишкане - ходят сами /първо на гърне, после на тоалетната чиния/ откакто проходиха. За акането - все още аз им мия дупетата. За мен само забърсването с тоалетна хартия е крайно нехигиенично и безкрайно недостатъчно. За детската градина, а сега за училище им слагам мокри салфетки, с които криво-ляво се оправят, ако имат чак такава неотложна нужда, а после вкъщи - задължително миене.
   Ти винаги и навсякъде ли успяваш да се измиеш? и нямам предвид само ръцете... Simple Smile
Въпросът не е адресиран до мен, но бих могла да отговоря за себе си - да, аз винаги и навсякъде успявам да се измия. Същото правя и за децата си. Все пак бутилка мин. вода струва стотинки, а ти спестява скъпо и неприятно лечение /особено при момиченцата/.

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 19:56 от baibibi

# 59
  • Мнения: 4 187
Рая може да се избърше сама, горе- долу добре, но не се обува ако не е измита. По тази причина си върши работата у дома. На вън се е случвало мивката да е на не удобно място и сме действали с мокри кърпи, но не и е комфортно  Rolling Eyes. От около година се справя добре с хартията, преди това и да се избърше както трябва не можеше !

Общи условия

Активация на акаунт