Бъдещ татко пъчи гърди и се гордее, че в на мама корема НОЕМВРИйче живее

  • 13 911
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30
Здравейте Simple Smile
bearteddy, Честит Рожден Ден  Tada   party023 ! Много здраве, положителни емоции и безброй радостни моменти с бебчето ви Simple Smile).
Steletu, честито, много успехи и още сбъднати мечти.
Sunny0586, радвам се, че всичко е наред с вас, това е важното.
elektra_86, благодаря за хубавата нова темичка.
wassilena спомена витамините и отдавна си мисля да ви питам нещо. Питах лекарката и тя ми каза да си взема каквито искам витамини, има доста и различни видове, но вие да препоръчате някои? Казаха ми матерна, на някои жени не им понасяли добре, но били хубави. Сигурно сте обсъждали витамините, но съм изпуснала и се извинявам за което Simple Smile). Изписаха ми магнезий, на прахчета, защото един ден имах ужасни болки, като от мускулна треска в краката и по – точно горната част, после и кръста. Но ми премина за ден – два и не го взех. Според вас да си го пия ли или е излишно, ако няма болки?
Извинявайте за многото възпроси Wink)
malkogad4e, успех с готвенето, да изненадаш с някой кулинарен шедьовър, а после и да споделиш рецептата, че на мен готвенето ми е слабост. Сега съм на моменти, понякога наблягам на вече изпитана рецепта и не толова сложна Wink
sunflower-mv, да не те излъжа, но мисля, че може да ти се слага упойка по време на бременност. Също може и снимка да се прави, като се слагала някаква престилка. Мен ме заболя венеца около една коронка, еей голяма мъка значи. Зъболекарят каза – нищо не мога да направя, не може снимка, нищо не може май и го намаза с нещо за успокоение. Иначе другите зъбки са наред. Един друг каза – няма проблеми режа я и действаме. Ми тя лоша коронка, няма спасение не знам си що си. Имаш болен зъб 3, 4, 5, ми той е шести май е на път. Тук също и тук. А коронката направо си я махаше, беше голям мераклия Wink)). Естествено и на трети отидох, предния ми зъболекар – на него най – голямо доверие гласувах, но той беше на специализация дълго време и бяхме загубили връзка. Той каза зъбите са ти ок, успокои ме доста. Каза, че е нормално венците да ми правят проблеми заради бремеността, да използвам едни неща за промиване, но ако не ми премине ще взимаме по – сериозни мерки.

Последна редакция: чт, 16 юли 2009, 14:00 от LiloAndStitch

# 16
  • Мнения: 24
Здравейте, момичета!

Bearteddy, честит рожден ден! Желая ти много здраве, щастие и сбъднати мечти!

Съни, хубаво е, че си се разминала само със смачкани ламарини. Дано не си се уплашила много. Може би ще е по-добре вече да не шофираш или да го правиш само ако наистина се налага. Ти си прецени.

Василена, аз съм на тези витамини (Сюпле маман) от около месец. Засега нямам оплаквания от тях.

При последните изследвания хемоглобина ми беше малко под 100, за което ми предписаха Феро-фолгамма.

Моите крака се надуват страшно много. Стъпалата отгоре до пръстите приличат на втасала кифла, ходилата ми като цяло са станали почти двойни. Според доктора това се дължи на комбинацията от увеличена кръвна маса, затруднено кръвообращение и горещото време. Вдигането на краката нависоко не ми помага (макар, че според мъжа ми това е чудесна поза за добри съпруги). Знаете ли нещо друго, което може да помогне?

# 17
  • Мнения: 14 654
Здравейте и от мен в новата тема.
ЧРД на мечето Теди   bouquet
Железните таблетки, които на мен ми изписаха са Сорбифер, обаче не мога да ги пия. Не ми понасят - страшно ми се гади от тях и ми объркват метаболизма. По принцип червеното цвекло влияе добре на хемоглобина, обаче в този сезон няма.
За първи път вчера се ядосах много на свеки, дето все разправям колко добре гледа детето като й го оставя за няколко дни и как добре се разбираме, а се оказа, че тя го пускала да си излиза сам навън - става дума за столичния квартал Младост, не за някое селце с 10 къщи в него. Така се ядосах, че вчера цял ден имах контракции и си изкарах яда на тези около мен. Повече внуче тя няма да гледа, щом така мърляво подхожда  Close Аз спокойна си чета книжки и си почивам, а в това време детето ми обикаля градинките като цигане-катунарче, безобразна работа.

# 18
  • Мнения: 674
Здравейте  wavey
Ние с бебката сме добре,но аз доста отдавна не съм се разписвала,че едва ли някой ме помни.
И понеже и с четенето не съм доста редовна,исках да попитам срещи организирате ли си?
Нещо в Пловдив ако заформите,ще се присъединя с удоволствие.

Лек ден на всички!

# 19
  • Мнения: 3 537
Здравейте и от мен! Sunglasses
Аз ходих на консултация сутринта, даже правих кръв,урина и антитела, та другата седмица ще видим как са изследванията.
Слуша тоновете на бебчо,гледа ме и на ехо, за сега и се струва,че ще е момиче, но каза,че си запазвала правото и на промени по натам. Simple Smile Аз предпочитания нямам, и момиченце и момченце все ще си ги обичам еднакво силно.
За болежките и придърпванията ми изписа нош-па при нужда, а за тоя пусти запек ще пробвам с дуфалак.

bearteddy
,Честит рожден ден!Всичко най-хубаво ти желая!!!  bouquet

За суеверията и подстригването не вярвам, даже два пъти се подстригах,сега последния път по-късо,че да ми е леко и да заприличам на човек, бях обрасла тотално.

Лек и слънчев ден ви желая! Hug

# 20
  • Мнения: 24
Ами момичета аз сега шофирам доста рядко. По принцип мъж ми кара колата пък и работиме много близо един до друг, но днес за беля трябваше да си остане в къщи че имаме майстори и то стана каквото стана. Тоя дето ме удари беше по шашнат от мен, ама какво да му направя да го бия ли  Grinning. Иначе вече уплахата ми премина и съм добре.
За витамините аз пия, но продължавам да пия и фолиевата киселина. Не знам дали трябва да я пия, но знам че няма да навреди.
Да ви кажа по въпроса за гърдите. Моите бяха като яйца на очи никакви нямах. Сега съм много горда имам си гърдиииииииииииии. и се чувствам прекрасно не мога да се нарадвам. Въпреки че знам че като родя и пак ще са в стария вариант

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 573
Здравейте момичета,
Bearteddy Честит Рожден Ден! Много здраве ти желая лека бременност до края и да гушкаш една сладка мечта на термин!   bouquet

Аз пътувам с колата всеки ден до работа и обратно. Не мога да си представя да съм без нея и в жегите и в студа. Но истината е, че от как съм бременна се е случвало да си изкарам акъла от разни ситуации на пътя.
Искам да ви питам до кога смятате да пиете витамини?
izabela® с тая картинка на аватара си незабравима  Wink

Прохладен и приятен ден на Всички!

# 22
  • Мнения: 53
Хилоууууу и от мен!Хоп-цоп в новата тема да се намърда и Мара-подробната 2(Васи извинявай че ти взимам "прякора" ама,както може да се забележи повечето ми постове са  hahaha ластично-локумени) Електра благодаря за темата!   bouquet
izabela® както е написала miraluba то с този аватар може ли да бъдеш забравена.Аз например все си мисля -"Абе май някоя мама ми липсва"..ама като сме толкова мнго все не се сещам коя.И после някое от момичетата като попита за някоя от нас и аз-"Пуууу вярно бре ето тази мама я е нямало"..Тъй че споко не си забравена,не само заради аватара. Hug Радвам се че сте добре с бебче,и пиши по често.
Сънито съжалявам че си преживяла този инцидент.Почивай си сега и се успокой,че и бебче да е добре. Hug
Янечек лоша работа така...тази твойта свекърва акъл няма.Ние едно време си бродехме така олко блока,ама други времена бяха.И да ти кажа да не се ядосваш..то няма как,и аз бих се ядосала.Ама заради бебче се опитай по полека. Hug
Мим'с пробва ли за запека-сладко от рози.Аз като прочетох че момичетата го хвалят си купих.По една две лъжички и прясно млекце...идеално ми действа.
bearteddy ЧЕСТИТ ДЕН РОЖДЕН!!! Здраве,здраве здраве..това е най важното и едно малко сладурченце през Ноември,да те радва много!!

Айде пак се отплеснах,изчезвам да папкам newsm55

# 23
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...Искам да ви попитам нещо за бюста, аз преди да забременея бях с чашка Б или по-малко Ц, но вече много порастнах и сега съм с огромен бюст, чашка ДД  bombs Лошо няма, но вече изглеждам като бомба и се чудя докога ще растат, незнам за по-голям размер сутиен и вече съм притесмена #Crazy

Не се шашкай толкова, като дойде и кърмата, може да минеш още един номер на горе  Wink. Аз от Б (която леко ми хлопаше), през бременността С, сега все още си нося успешно Д, та някои модели не ми и стават. Иначе тук преди да забременея последно съм си купувала сутиен, е и после тези за бременни и кърмещи. Но в Англия сега като си купувах си продават и чашка Е има и F. Тук освен по магазините за бременни евентуално, другият вариант е Триумф (без коментар за цените).

Dimna, аз миналата бременност пих Супле маман последните два месеца, през които нищо не качих. От витамините ли беше или не не знам обаче. Доволна съм най-вече че са хлъзгавки и не толкова големи, както например Топ левюр.

Витамините смятам да ги пия от сега до края, че и после. Мисля сега имаме повече нужда от тях, защото бебо започва да расте с бързи темпове. Но който яде достатъчно зеленчуци и плодове, мисля не е нужно. Но аз това не мога да си го наложа. Отделно, че от някои ми става гадно на стомаха после.

izabela®, ние пловдивчанки сме доста и само се приканваме за среща и се ослушваме. Но сега в тази жега не ми се мърда никъде - честно. Малко да се поразхлади. Или ако е до обед - няма проблем. То вярно, че ако искате след 18 ч не е толкова топло времето.

Янечек, как няма да си бясна. Свекърви - все не могат да ни угодят и ние на тях  Crazy. Ама те ли са криви или какво, но при болшенството от познатите ми, такива простотии само от свекървата могат да се очакват, много рядко от майките.

# 24
  • Мнения: 65
bearteddy ЧЕстит рожден ден и всичко най-най...
Честита ни нова тема

# 25
  • Мнения: 1 014
Здравейте и от мен!
Bearteddy Честит Рожден Ден!
Сънито, съжалявам, за случката. За шофирането да кажа, че аз не карам в момента, но от септември колкото и да не искам, ще ми се наложи, защото синът ми тръгва на предучилищна и някой трябва да го кара до там. Да видим как, ще се справя с този голям корем  ooooh!
Янечек, някои свекита са доста смели в това отношение. За разлика от твоята, моята пък е другата крайност - не дава на детето да мръдне (да не би да стане нещо). И само като стоя и слушам, колко забрани в секунда се изсипват върху сина ми и ми става лошо. То и едното и другото е лошо. Какво да се прави, понякога се налага да оставяме децата при тях.
Пазете се от жегите, много течности и повече усмивки!

# 26
  • Мнения: 14 654
Мим`с ,
пробвай сутрин чаша топла вода с една супена лъжица мед. Така пише по книгите за здравословен живот. Другото което без да исках пробвах и дава резултат - джанки с вода  Mr. Green
Рецептата на сина ми - диня с прясно мляко, но сигурно е гадно, само той си я яде тази комбинация.
Благодаря ви за коментарите, олеква ми наистина. Тя моята свеки е много свестна иначе, направо още не мога да повярвам как й е хрумнало да пусне 6-годишно само навън, а вече и в България приеха закон децата до 12-годишна възраст да са с придружител.
Витаминки - по едно време се канех да си купя някакви, мислех тези на хип на бременни, но още никакви не съм си взела, а и сега с този магнезий по 3 пъти на ден, само ще трябва да пия хапчета.

# 27
  • Мнения: 53
Да кажа и аз до скоро,знаех че топла вода с мед,или топло прясно мляко помагат.Но ми казаха че всъщност топлата вода(мляко) и горещите ястия успокояват перисталтиката и забавят изпразването на червата.аз след сладкото от рози пия чашата мляко но стайна температура-да не е студено от хладилника.Но все пак си зависи и от организма на човек.Мим'с пробвай и с една супена лъжица настъргана ябълка.Незнам как,но на мен ми помага.Майка ми го е ползвала това само че с една чаена лъжица,за мен и сестра ми като сме били деца.

# 28
  • Мнения: 674
Е,радвам се че не съм забравена,въпреки нередовното ми разписване  Simple Smile.Ще се постарая по-често да навестявам темата.
Може ли някой да ми пусне на ЛС паролата и потребителя в снимка.бг да кача и аз някоя снимка.

Относно витамините - купила съм си Пренатал на Jаmison,но не ги пия и тях редовно.Препоръчаха ми ги от няколко места  Peace

# 29
  • Варна
  • Мнения: 29
Здравейте мами,
ех много сме активни. За отрицателно време доста нещо сме изписали  Grinning
klodia благодаря че не си ме забравила  Hug. Винаги толкова много съм искала момиченце, че не вярвах че ще е така. Преди малко се върнах от преглед от лекаря, който ще ми води раждането и той също потвърди че е момиче. Вече 3ма доктори казаха че е момиче и най-хубавото е че всички са категорични  Mr. Green
bearteddy желая ти всичко най-най по случай рождения ден  newsm59, лека бременност с прекрасен финал  bouquet
Sunny0586 радвам се че с теб и бебчо всичко е ок  Hug
elektra_86 поздравления за темичката  Peace
maria.krumova приятно изкарване на почивката   grinning039
Относно ходенето на работа, аз сутрин отивам с кола. Кумата живее до нас и работим една до друга /не си мислете че ние така сме си подредили нещата, получи се по едно приятно случайно стечение на обстоятелствата/. А пък вечер се прибирам пеша. С бавен ход го правя 30 минути от офиса до нас, което си е точно дневната доза ходене пеша за бременни  Mr. Green
Витамините - пия само желязо и магнезий с В6. Желязото е в малки дози, защото ми падна хемоглобина на 117, а магнезия и В6 защото имам ужасни болни в прасците посред нощ. Иначе ям много плодове и зеленцуци. Само дето не ям месо, но пък не мисля че е проблем, хемоглобина ми не е много нисък, даже по-скоро си е нормален.

Общи условия

Активация на акаунт