Завишен AST-стрептококова инфекция моля помогнете ми

  • 24 904
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 428
Не се притеснявай! Тези стойности на АСТ не са високи до толкова, че да се притесниш, че ще развие ревматизъм.АСТ е нормално да е завишен след прекарана скарлатина,това са антителата които организма изработва.Детето ми я кара три пъти и сега АСТ беше 1700 преди месец.Днес повторихме изследванията и е 900-имай предвид, че пада бавно  и не е лошо след месец да го повторите.
А относно беленето на кожата на ръцете и краката -това си е задължително след прекарана скарлатина.Дори третия път дъщеря ми по това разбрахме , че я е карала, защото никакви други симптоми е нямала.
Сега следете бъбреците и сърцето за евентуални усложнения, които настъпват месец след пребуледуването.След втората скарлатина дъщеря ми направи нефрит, а сега след третата и откриха пролапс на митралната клапа на сърцето.Много е коварна скарлатината и лошото е , че не се създава имунитет.

# 16
  • Мнения: 166
Днес ни излезе гърления секрет-отрицателен е ,както и С реактивния протеин и равма фактора.Личната лекарка каза да пие Оспен поне 7дни.Странно ми е защото тя скарлатината я изкара февруари-доста време е минало от тогава.Но освен беленето по пръстите се появиха и подкожно по дланите като бели петънца и кожата и е ужасно суха.Питах личната за кожен лекар,но не ни прати, каза ,че е отзавишеното АСТ и да я мажа с дефламол,и да давам освен антибиотика и вит А.

# 17
  • Мнения: 478
за кожата ми хрумва идея дали не може да се маже от тубичка 'дексопантенол' или нещо подобно звучи, води се за изгаряния и охлузвания, но основната идея е един от  витамините от B комплекс, в комбинация с герикапс за пиене.
Според мен антибиотика трябва да е различен от пеницили ..още повече че този точно оспен е слаб пеницилин, иначе да и според мен минимум 7 дни курс, защото стрептокока май е на цикъл на растеж около 14 дни.
Ако можете да се доберете до някой УНГ, да ви препоръча друг АБ.

# 18
  • Мнения: 166
Ами ние почнахме Оспен,него и го предписа ендокринолог от педиатрията,защото тя е диабетичка.Ще направим един курс пък на контролните изследваня ще видим...колкото до ръцете взех пантенол и в аптеката ни приготвиха крем в който е добавен витА и Е...Общо взето ако не се ровиш сам и не питаш никой не ти обръща май внимание.След скарлатината е трябвало да се направи ЕКГ но никой не ни е казал и също сега за С реактивния протеин и ревма фактора,добрече Вие ми казахте...

Общи условия

Активация на акаунт