Любители на кучета-9

  • 57 850
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Моят Джеки вече е малко по-добре. След като ветеринарните таблетки не помогнаха особено, снощи му купих от аптеката Смегта на прахчета и Деган на ампули. Да,  ама той пие само таблетки, даването на разтворените прахчета и течни лекарства е проблем. Та хванах го аз с желязна хватка, а мъжът ми му налива в устата с лъжичка лекарствата разтворени във вода. А кучо оказва активна съпротива, мята се и ме дере с лапи, разлива и плюе, направи ме вир вода,  но успяхме поне част от нещата да му ги налеем. Днес вече е по-добре, спря да повръща, разстройството също му спря, даже се появи желание за хранене. Ама 10 дни ще е само на лечебна храна и лечебни гранули. Цените на гранулите обаче къртят мивки - 18.80лв за кг., лечебната храна е по 2.20лв за 100 грама. Ако на някой друг му се наложи, да си знае.  Ама явно няма друг начин за лечение на кучешки гастрит.
Сега остава вече да си лекуваме хроничните болежки, това май го овладяхме Whistling

# 31
  • Мнения: 165
Добро утро, момичета.  Peace

erota , благодаря ти, че си ни включила в колажа.   bouquet А и темичката е много хубава (особено снимката на онова сладурче с полата). Аз на мойта кокетка съм й слагала герданче от мъниста, но тя не се одобри и му видя сметката за 2 минути. Представям си я мечката му с мечка как би изглеждала в подобна поличка  hahaha

# 32
  • Мнения: 68
А ходите ли на море лятото с кучетата ?
С вас ли са почти цял ден на плажа, или ги оставяте в стаята (не скимтят ли?) ?
Ние бяхме с Парис на море, доста приятно ме изненада - беше много послушна, не сме имали никакви проблеми.
Сега обаче се чудя ... средата на август ще ходим за малко повече време - да не и дойде в повече слънцето на плажа ... Сама не мога да я оставям, ще скимти много.
Ето снимки










http://www.album.bg/pinzin/albums/95434 - цялото албумче
http://www.youtube.com/watch?v=r6PWKfL8KgQ - и клипче

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ние Джеки си го водим на плажа, стои си под чадъра, но обикновено ходим в края на август или началото на септември, че аз много трудно понасям жегата в сезона. Важно е да има буркан с вода и да е е на сянка. Не съм си и помисляла да го оставям в стаята сам, че ще опищи района  Simple Smile
Ето го на плажа с бисквитка


Тук дреме на хавлията


А тук си е заспал сладко под чадъра Simple Smile

# 34
  • Мнения: 289
Не знам Сара как ще се държи на плажа не сме я водили на море с нас .
Моля за съвет от тези които са имали бебета как да спрем кърмата на мама Сарка .Останаха две бебета а тя има доста кърма опасявам се че ако дойдат тези дни да вземат и тях а тя има много кърма да не направи мастит .Пратих сина да пита вет. лекар да видим какво ще каже и той .
ето как спим
www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13682017

# 35
  • Мнения: 485
ние си живеем на морето  , като я заведа мойта Кика на плажа 1вата и работа е да се намокри и после се заравя цялата в пясъка и познайте... няма измиване после от този пясък като и е къса и гъста козината. очите и ушите и устата й  всичко е в пясък . но има ли топка и пада голяма игра- голяма атракция ставаме с нея  Mr. Green но като знам след плажа че 1 час немога да и махна пясъка и нея водя Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 335
... Моля за съвет от тези които са имали бебета как да спрем кърмата на мама Сарка ...

Пълен глад за 48 часа и съвсем малко вода за 24 часа. Ще спре тутакси. Не се стряскай, нито ще умре от глад, нито ще се обезводни. Малките вече е добре да ги отделите изобщо от мама, защото тя явно ще ги кърми до последно.

... Цените на гранулите обаче къртят мивки - 18.80лв за кг., лечебната храна е по 2.20лв за 100 грама...
Joy Joy Joy Joy Вярно е. Атина още е на лечебна храна. Реших да се опитам да си спестя към 40-50 лева от чувал и сега ще я минавам пак на диетична, но на друга марка.

# 37
  • Мнения: 165
Уикенда водих Бъди на Родопите. Ерка остана на пост у дома. Изкарахме си страхотно, а и там беше много прохладно и свежо.
Вижте ни какви сме туристи:  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 289
 arcana благодаря за съвета  но малките няма как да ги отделим  .Дано да дойдат да ги вземат по скоро .Най малката като са я водили на вет лекар като я взеха от нас докторката казала че е дебела .Аз не съм ги тъпкала с гранули ти предимно са на млякото на мама .

# 39
  • Мнения: 1
Погледнете тази тема http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=27197 ужасно е!!!

# 40
  • Мнения: 485
Да вчера се разхождахме по центъра във Сл. Бряг , кученцето плачешеее то наистина неможеше  още да гледа.
Идеше ми това циганче да му извия вратлето ! ! !  #2gunfire #2gunfire

# 41
  • Мнения: 1 335
Галка, ами тъпчи ги, де Laughing Ще ги засити достатъчно, че да не търсят толкова цицките на мама. И я дръж гладна. Знам, че ти звучи малко страшничко, но повярвай ми, това е начина. Маститът е по-страшен.

# 42
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
galia69 не ги ли раздавате твърде малки кученцата? Аз моят като го купих, беше на 2м. и половина и си беше сукал до последно. За кученцата, както и за децата де, е добре да бъдат кърмени по-дълго време. Е, бяха му давали вече да опита и пилета и кюфтета на тази крехка възраст, та си го взех научен Mr. Green
За спиране на кърмата слагаха някаква инжекция, но трябва да питаш ветеринар.

# 43
  • Мнения: 289
Ветиринарния вчера е казал че ще и сложи инжекция и ще спре кърмата .Гладна не знам как ще я опазя 48 часа трябва да изгоня фамилията от вкъщи тя е като малко ромче ходи и проси особенно свекито най редовно си я тъпче с какво ли не а и от дума не разбира .
Аркана ами как да ги тъпча те като стиснат малките зъбки и върви храни а и майка им ходи и им взема от храната и не им дава да ядат .Гранулите ги предпочитат много малко накиснати .Ужас тя където стана дебеланка докато беше бременна и сега докато ги кърми пак си е топка .
 Unknown_lady не мисля че са малки всички бебоци които сме раздали са много оправни сами се хранят пият водичка а и много интересно че сами започнаха да си определят къде да пишкат имаме и гьолчета по килима но това е рядко. Ходим им на гости на бебетата имам и снимки дано сина да се завърти в къщи че да ми ги прехвърли от телефона на компютъра .
Освен това имам здравословни  проблеми с малкия син и ми е много трудно да се грижа и за бебетата и за детенцето си .Тичаме по два пъти на ден до поликлиниката на процедури а бебоците си искат своето .
Като каза пиле дали мога да им дам малко сварено пилешко  newsm78

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 13:29 от galia69

# 44
  • Мнения: 459
Джема

Супер разходка!
Аз пук да си кажа, че всики бебоци са си вече по къщите!
За уикенда бях във варна да си видя Грант.
Ето го в началото на месеца как е изглеждал:


и след петнайсет дена:



Общи условия

Активация на акаунт