ЗА ЗАВИСТТА...

  • 7 753
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 247
Цитат на: mariane
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: mariane
Цитат на: AFRODDITA
Dani, както и твоите "приятелки" и тук има такива, които не споделят постинга ти, или не го разбират Sign Exclamation Не разбират това, което си написала, в смисъла, който си вложила така, че колкото и каруцарски да звучи, еби им майката Sign Exclamation


Niamam dymi da izrazia vazmoshtenieto ci ot tozi pocting laxa naictina na proctotia. Vce pak jiveem vav demokrati4en cviat i takav vid izkazvania pone cpored men ca kato min proiava na losho vacpitanie Rolling Eyes  Bulb  Bulb .


какво общо има демократичния свят с лошото възпитание ? Shocked според теб той предполага всички да са с добро възпитание ли ? Laughing  Laughing  Laughing
а по това което те е възмутило чак толкова до дъното на душата ти - имам поглед върху цялостното творчество на афродита във форума и най-малко бих казала, че е невъзпитана.
това, че си е позволила в прав текст да напише какво мисли не я прави невъзпитана. прави я откровенна.
или какво - никоя от вас в реалният живот не ругае понякога ли ?
това и да го видя няма да го повярвам.
но за това пък трябва да бликаме от милозливи изрази и фрази тука, защо ? кого заблуждаваме и нужно ли е всъщност?
мисля, че е по-добре да бъдем себе си, тогава и бихме звучали по-естествено и по-човешки, а от там и съветите и обръщенията ни биха били по-близко за хората и биха имали по-голяма полза...

Zdravei dodo-dodo,
Pod demokrati4en cviat pone li4no az razbiram cviat ili obshtectvo kadeto moga da izkaja mnenie ili cavet koito da ne bade cvetkavi4no oplut ili ignoriran, vceki ima pravo da micli kakto ci icka ako miclexme ednakvo poviarvai mi jivota ni shteshe da bade opredeleno cky4en. Caglacna cam 4e vazpitanieto i demokraciata ca naictina dve razli4ni i ne pripokrivshti ce neshta, caglacna cam cashto 4e vceki moje da proiavi otkrovenie i dakaje kakvo micli poviarvam mi cenia mnogo tova y xorata tii kato za cajalenie jiveem v obshteshtvo kadeto ce cpazvat kyp etiketi i kogato ce dvijish po pravilata ectectveno ne vinagi ci ickren, no otkrovennoct vav ramkite na prili4ieto taka az razbiram neshtata.
pp pone az cam popadala na takiv rod izkazvania camo v zavoda v koito rabotex kato ximik i to cred rabotnicite i shofiorite drygade tozi fenomen pone za men e nepoznat. Dori vav kashti ne ci pozvoliavam da otkroveni4a po tozi na4in maika cam na dve deca i ne bix ickala da 4yvat ot yctata na maika ci pcyvni niakakci cvarzvam jenata c cvetia nejnoct i drygi podobni zna4itelno po priatni neshta, da yto4nia vav moito cemeictvo dori tatkoto ne pcyva vijda mi ce mnogo grozno takova obshtyvane, ne na tova bix ickala da nay4a decata ci.4oveshko otnoshenie da predi vci4ko triabva da cme 4oveci no kyltyrni i vazpitani zashtoto decata da ne zabraviame kopirat cobctvenite ci roduteli.



Вижданията ти за обществото и за подходящото поведение на хората в него са похвални (стига разбира се да не са само думи, защото виждам противоречие в това, което казваш за свободата на мнение в демократичното общество и това, че ти първа оплюваш едно демократично изказано мнение, което не ти хареса).
Но не е ли най-голяма ценност в едно такова общество това да не се опитваш да възпитаваш другите и да сочиш себе си индиректно за пример. Не нарушавай границите не само на този етикет за поведение (който на мен доста  ми намирисва на еснафщина), който визираш, но и на това основно право на всеки човек да бъде себе си и да не пречи на останалите да го правят. Това за съжаление не се учи в училище (дори и за пет езика).
Ако считаш членовете на едно общество, какъвто е и този форум, за невъзпитани или неотговарящи на твоята класа (какавато и да е)- просто не ставай част от него. Елементарно е.
Рядко си позволявам да давам оценки, но тази трайна липса на толерантност ме изкара от линията на ненамеса, която винаги поддържам.
Това е последното мнение, което изказвам в тази тема. Дори няма да чета евентуален отговор от товя страна, защото не мисля, че можеш да ми кажеш нещо повече за самата себе си.

П.П. Поздравления за успехите на децата ти! Дай боже всекиму!

# 76
  • Мнения: 204
тази тема е станала ужасно дълга и нямх нерви да изчета до край, но исках да споделя и моето мнение.
Не погледнах снимките, но съм сигурна че бебето ти е супер сладко и наистина му се радвай без да се ядосваш на останалия свят  Laughing !
Аз честно да си кажа прочетох първите две страници и скъпи мами искам да ви кажа, че не знам вие къде живеете, но в моя свят всичките ми приятелки и близки се държат супер. Наистина още не съм родила, но ми се радват и искат да дойдат и в къщи на пита, и в болницата и непрекъснато ми се обаждата да ме питат как съм, искам ли да ми помогнат с нещо, а приятелките ми по моите стандарти де, не са малко !!!
Аз обаче, като приятелка и близка съм изживяла и обратния вариант - толкова много се радвах на бебчетата на мои близки и исках да отида и в болницата и после в къщи  и на пити и тям подобни и... никой не ми каза че влиза в болница, научих от други съвсем чужди и външни хора за много мои близки че са родили, после не ме поканиха нито на пита, нито в къщи - аз обаче понеже съм си такава им купих подаръчета и се самопоканих. Не стоях дълго, дори не пожелах да ми покажат бебо (макар и да исках да го видя), казах си поздравите, дадох си подаръка и си тръгнах. Но всичките пъти ми е било болно, че не ме искат! А става въпрос за много близки хора!
Сега по-късно една колежка забременя и роди. Отново се зарадвах и отидох да я поздравя в болницата, но имах колежки, които бяпа не по-малко радостни и от мен (не виждам за какво да завиждам аз или те - аз съм бременна и чакам своето дете, а колежките за които говоря за сега не искат бебета), но въпреки това тях ги беше страх точно от това отхвърляне на което съм била свидетел аз!! Да не би на родилката да й стане неприятно че сме отишли да я видим, да го приеме като празно любопитство или не знам какво? Така че напълно е възможно и доста хора около теб просто да са по-срамежливи, и да се притесняват да не си помислиш нещо лошо за тях. Аз по тази причина вече спрях така да ходя при приятелки и друти близки, като родят - очевидно някой не искат да ходиш! Не искат МЕН! Ами като не съм желана - не ходя!
Осевн това има и нещо друго - извинявайте ако засегна някой - но цялото това хвалене с бебетата ми се струва много смешно. Аз по принцип не пиша в темите за рожденни дни на бебетата или честитки за родилки. Не мисля и да пускам такава аз като родя! Нито да се хваля със снимки. Не съм родила още, но знам още от сега че моето бебенце е най-най НО САМО ЗА МЕН. И фалшиви позднрави и честитки не ми трябват! А по принцип смятам, че повечето хора са добри и ти желаят доброто, но да ги насилвам да ми честитят, не е в моя стил - аз знам че се радват за мен и затова че съм щастлива, както очаквам и те да знаят (а вие всички в този форум) че ви обичам и ви желая само най-доброто, както и се радвам когато сте щастливи, но да го пиша всеки път - надали!
Така че скъпа искам да ти пожелая само повече положителна енергия около теб - тя ще ти доведе и желаните приятелки и доброто настроение и добро самочувствие. Но нали знаеш това нещо идва вътре от теб, погледни на света от положителната страна, намали очакванията от околните и си обичай и се радвай много на бебчето! Да ти е живо и здраво!
С най-добри пожелания!  Laughing

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Честно казано не разбирам защо темата е кръстена така, макар и да смятам, че разбирам каква е точно основната идея.  Не смятам изобщо, че тук става дума за завист, а по-скоро за промяна. На нас, след като се роди детето ни и на отношението на околните - как ще възприемат тази наша промяна. Флаш мисля, че каза - ние не сме центъра на света. Нашето дете също. И колкото по-бързо свикнем с тази мисъл - толкова по-добре. Отлично разбирам за какво говориш и аз самата съм преминала през това. Децата ми за мен са най-ценното и важното нещо, те са супер изключителни, но това съвсем не е така за близките ми и приятелките ми. Как мога да им се сърдя, че те не намират моите приоритети за също толкова значими и за тях? Или да им лепна етикате "злобарка" и да им тегля чертата. Просто приех и се стремя да свикна с факта, че моят свят се е променил значително с раждането на МОИТЕ деца, но за приятелите ми (особено за нераждалите, неспособни да разберат тази трансформация на ценности) света си е същият. Това не е злоба или незаинтересованост. Да не говорим, че аз самата навремето съзнателно се отчуждих от приятелките си, които родиха. Страхувах се, че няма да има за какво да си говорим, че те са вторачени в бебетата си и вече нямаме нищо общо, че те така са се променили, че дори не забелязват света наоколо. Чак след като аз родих разбрах колко много съм грешила.

Едната ми най-най-близка приятелка (кумата ми) просто не иска да ме доближава дори. Тя още не е женена, проблемите са й много по-различни от моите, понякога на мен ми се сруват далечни и дребни... С нея се виждам рядко и съзнателно гледам да не споменавам децата си. Не я поканих за кръстница, както е редно. Прецених, че тези неща все още са много далече от нея. Не съм разбрала да ми се сърди и не усещам отношенията ни да са пострадали от това. Това ми тежи и ме боли от това, но зная, че последното, което би обяснило поведението й е злоба или завист. С другата пък се разбирам идеално. Нищо в отношенията ни не се е променило, макар че тя също няма деца и не е женена. Общите ни теми и сега са безброй, тя обожава децата ми и те нея. С третата пък, която има дечица също се разбираме, но комуникацията ни се промени изцяло и с нея говорим почти само за децата. Изобщо, гледам да приемам приятелите си с техните недостатъци и се стремя да напаснем комуникацията така, че да се чувстваме добре заедно. Но никоя от приятелките си не мога да обвиня в завист или злоба. Никоя не съм канила на бебе или пита. Някои дойдоха да видят бебетата, други не. Който иска и му е приятно да заповяда. Изводи от това не искам да си правя. Не виждам смисъл. Винаги нося снимки на децата си с мен, но никога не ги показвам и вадя без поискване. Не очаквам всеки да се прехласва по децата ми и да ахка възторжено. И албуми в уебшотс-а имам, но не ги поствам по кубовете. Изпращам линковете на хора, които знам, че искат да ги видят и би им било интересно. И не държа да получа после възхитен отговор, пълен със суперлативи. Въпрос на усещане явно.

Просто смятам, че е редно да се гледа малко по-спокойно и трезво на нещата. Тогава няма толкова болезнено да приемаме демонстративната липса на интерес и няма така лесно да поставяме етикети. И може би ще ни е по-леко и по-ведро ще се радваме на децата си.

# 78
  • Мнения: 1 497
Даниела, да ти го кажа в прав текст, защото последния ти постинг е пълен с думи, но няма съдържание. Мариане каза, че да кажеш на хората, които не те разбират "да си ебат майката" е проява на невъзпитание, каквото и е. А ти сега се опитваш да защитиш тази проява на Афродита изкарвайки Мариане виновна. Странна логика. Откъде накъде ще и казваш да не става част от това форумно общество, само, защото си е позволила да изрази "недемократичното" становище, че "еби им майката" не е част от етикета на общуване тук. Аз също не съм съгласна с теб, че майките или приятелките, които не са ти отговорили колко е сладко твоето бебе са задължително завистливи. Това означава ли, че и аз  трябва да си" *** ******"?

# 79
  • Мнения: 966
Blagodaria Teodora Mnogo to4no ci go kazala.

# 80
  • Мнения: 263
Цитат на: dara
Честно казано не разбирам защо темата е кръстена така, макар и да смятам, че разбирам каква е точно основната идея.  Не смятам изобщо, че тук става дума за завист, а по-скоро за промяна. На нас, след като се роди детето ни и на отношението на околните - как ще възприемат тази наша промяна. Флаш мисля, че каза - ние не сме центъра на света. Нашето дете също. И колкото по-бързо свикнем с тази мисъл - толкова по-добре. Отлично разбирам за какво говориш и аз самата съм преминала през това. Децата ми за мен са най-ценното и важното нещо, те са супер изключителни, но това съвсем не е така за близките ми и приятелките ми. Как мога да им се сърдя, че те не намират моите приоритети за също толкова значими и за тях? Или да им лепна етикате "злобарка" и да им тегля чертата. Просто приех и се стремя да свикна с факта, че моят свят се е променил значително с раждането на МОИТЕ деца, но за приятелите ми (особено за нераждалите, неспособни да разберат тази трансформация на ценности) света си е същият. Това не е злоба или незаинтересованост. Да не говорим, че аз самата навремето съзнателно се отчуждих от приятелките си, които родиха. Страхувах се, че няма да има за какво да си говорим, че те са вторачени в бебетата си и вече нямаме нищо общо, че те така са се променили, че дори не забелязват света наоколо. Чак след като аз родих разбрах колко много съм грешила.

Но никоя от приятелките си не мога да обвиня в завист или злоба. Никоя не съм канила на бебе или пита. Някои дойдоха да видят бебетата, други не. Който иска и му е приятно да заповяда. Изводи от това не искам да си правя. Не виждам смисъл. Винаги нося снимки на децата си с мен, но никога не ги показвам и вадя без поискване. Не очаквам всеки да се прехласва по децата ми и да ахка възторжено. И албуми в уебшотс-а имам, но не ги поствам по кубовете. Изпращам линковете на хора, които знам, че искат да ги видят и би им било интересно. И не държа да получа после възхитен отговор, пълен със суперлативи. Въпрос на усещане явно.

Просто смятам, че е редно да се гледа малко по-спокойно и трезво на нещата. Тогава няма толкова болезнено да приемаме демонстративната липса на интерес и няма така лесно да поставяме етикети. И може би ще ни е по-леко и по-ведро ще се радваме на децата си.


Аз напълно подкрепям мнението на Дара. Все още не съм имала бебенце, но съм абсолютно сигурна, че като всяка майка ще смятам моето за най-велико, прекрасно и ненагледно независимо дали хората около мен потвърждават това или не.

Може и наистина приятелките ти да ти завиждат. То това си е човешко и не трябва да им се сърдиш за това. Не им обръщай внимание и толкова. Така няма да се натоварваш с излишни отрицателни емоции. Имам много добри приятелки, които родиха доста преди мен.  Страшно много им се радвах и продължавам да им се радвам, защото според мен е удивително и невероятно чудо да се роди едно детенце и да гледаш как то расте и става човече. Но колкото и да им се радвах не мога да не призная, че се случи нормалното: темите на разговор се промениха и в повечето не можех да участвам просто защото нямах дете. И това малко ме отдалечи от тях. Не се чувахме през ден, не защото не исках ами най-малкото защото вие сами знаете на какъв хал са родилките особено през първите месеци след раждането. Режима на живот се променя страшно много и не мога да очаквам, че в събота в 2 следобед приятелката ми ще хукне да излиза с мен по магазините вместо да кърми детето си. Нито аз интерпретирам това като сигнал, че приятелките не са ми вече приятелки, нито те си мислят, че съм ги забравила и им завиждам след като срещите ни оредяват.

Така, че подобно на Дара и аз ще напиша да се гледа по-трезво на нещата. Имаме още толкова много години живот. Тепърва ще се срещаш с нови хора и ше оформяш нови приятелства. И ще има много хора, които да ти се радват и на теб и на детето ти. Не позволявай щастието и самочувствието ти да са функция на хорското мнение и отношение и на това дали някой те е похвалил за детенцето ти или не.

# 81
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Billy
Осевн това има и нещо друго - извинявайте ако засегна някой - но цялото това хвалене с бебетата ми се струва много смешно. Аз по принцип не пиша в темите за рожденни дни на бебетата или честитки за родилки. Не мисля и да пускам такава аз като родя! Нито да се хваля със снимки. Не съм родила още, но знам още от сега че моето бебенце е най-най НО САМО ЗА МЕН. И фалшиви позднрави и честитки не ми трябват! А по принцип смятам, че повечето хора са добри и ти желаят доброто, но да ги насилвам да ми честитят, не е в моя стил - аз знам че се радват за мен и затова че съм щастлива, както очаквам и те да знаят (а вие всички в този форум) че ви обичам и ви желая само най-доброто, както и се радвам когато сте щастливи, но да го пиша всеки път - надали!
  Laughing


Еее, Били, стига бе... как няма да пуснеш тема... защо  Shocked  Confused:  Confused: . Ще видиш как ще искаш да се похвалиш на целия свят, в това няма нищо лошо. А пък си мисля, че ако някой не иска да те поздрави просто няма да го направи. Не си мисли, че честитките ще са фалшиви. Ами може пък на нас да ни е приятно да ти честитим, не ни лишавай от това  Grinning

Хайде пожелавам ти да родиш леко и да пуснеш тема, и да видим бебето. Ми то срамота толоз време тук си говорим пък да не се похвалиш  Rolling Eyes  Grinning

Винаги детето на една майка е най. Моето си е най за мен, но пък защо да не му се порадват и другите. Така и твоето ще е най за теб, ама и аз пък искам да го видя и да му се порадвам  Grinning

# 82
  • Мнения: 204
Цитат на: Vache
Цитат на: Billy
Осевн това има и нещо друго - извинявайте ако засегна някой - но цялото това хвалене с бебетата ми се струва много смешно. Аз по принцип не пиша в темите за рожденни дни на бебетата или честитки за родилки. Не мисля и да пускам такава аз като родя! Нито да се хваля със снимки. Не съм родила още, но знам още от сега че моето бебенце е най-най НО САМО ЗА МЕН. И фалшиви позднрави и честитки не ми трябват! А по принцип смятам, че повечето хора са добри и ти желаят доброто, но да ги насилвам да ми честитят, не е в моя стил - аз знам че се радват за мен и затова че съм щастлива, както очаквам и те да знаят (а вие всички в този форум) че ви обичам и ви желая само най-доброто, както и се радвам когато сте щастливи, но да го пиша всеки път - надали!
  Laughing


Еее, Били, стига бе... как няма да пуснеш тема... защо  Shocked  Confused:  Confused: . Ще видиш как ще искаш да се похвалиш на целия свят, в това няма нищо лошо. А пък си мисля, че ако някой не иска да те поздрави просто няма да го направи. Не си мисли, че честитките ще са фалшиви. Ами може пък на нас да ни е приятно да ти честитим, не ни лишавай от това  Grinning

Хайде пожелавам ти да родиш леко и да пуснеш тема, и да видим бебето. Ми то срамота толоз време тук си говорим пък да не се похвалиш  Rolling Eyes  Grinning

Винаги детето на една майка е най. Моето си е най за мен, но пък защо да не му се порадват и другите. Така и твоето ще е най за теб, ама и аз пък искам да го видя и да му се порадвам  Grinning


ама аз знам че ще се зарадвате!!  Laughing
не че искам да ви лиша от това удоволствие и не че вярвам че всички честитики са фалшиви, но да си призная от време на време на мен ми става досадно да чета хилядата теми от рода на "роди ми се.." или "станах мама" или "вече сме на годинка" или "ето снимки и от мен"! Предполагам, че това е егоистично от моя страна и сигурно не съм права!!! Аз от време на време се чувствам длъжна да поздравя някоя от мамите! Не че не идва от сърце, просто ми става досадно! Дано никой не ми се засегне на откровеността!
Иначе ти благодаря за проявения интерес, но имам чевството че той е породен и твоите егоистични чувства! Все пак похвалих и съм хвалила май само твоето дете?!! Laughing

# 83
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Billy
Иначе ти благодаря за проявения интерес, но имам чевството че той е породен и твоите егоистични чувства! Все пак похвалих и съм хвалила май само твоето дете?!! Laughing


Егати, стига бе... Не ме познаваш, питай другите. Аз хич не съм егоист  Grinning  Grinning  Grinning

П.С. извън това дето си написала се надявам все пак да се похвалиш. Да не те издирваме или пък  да те питаме "Айде бе Били, роди ли вече", а ти вече прощъпулник да правиш Laughing Тук трябва да сме в час  Grinning

Ти за средата на август ли беше?

# 84
  • Мнения: 2 655
Здравей Daniella!
Следя тази тема с голям интерес, но все не мога да се наканя да пиша. Ти не съжалявай, че си я пуснала колкото хора толкова и мнения ще получиш.
Ето и моето мнение: Момченцето ти е страхотно. Едно такова живичко с игриви очички. И двамата със съпругати сте много мили. А той, малкия-голям мъж се е метнал на татко.  Laughing На нас от форума трябваше да се похвалиш. Аз съм една от тези, които с цялото си сърце и душа се радва на всяко ново бебе. Първо проверявам дали се е родило ново бебе. Честитя, а вечер като се върне нашия татко му казвам новината. Много съм щастлива с бебетата и дечицата на мамите.
Чувствам ги като семейство. Имам си и свои любимци. Харесвам Денис и Ерик на Dodo_dodo, Ники на Elsi, Цецко на Afrodita и т. н. Тъй като и аз тайничко се надявам нашето бебе да се роди момченце съм силно пристрасна. Само чакам да прочета нещо за тях и пакостите им.
Абсолютно невярно е, че го правя от лицемерие. Някой не е мислил като е писал или просто той самия е лицемер по природа. Аз не съм, а точно обратното обичам да казвам на хората всичко в очите.
За приятелете: Най-големият ми приятел в живота се оказа моя съпруг. Познаваме се от доста години, а сега вече сме и семейство. Убедена съм, че той е човека които никога няма да ме предаде и изостави. Никога не ме излъга или нарани.
Ти също имаш чудесен съпруг, на снимките се вижда. Вярвай му и го обичай. Той ще замени всичките ти мними приятелки. И ще е най-добрият ти приятел в живота. А другите ги пусни да си вървят по пътя. Приеми истината: ТЕ НЕ ТЕ ЗАСЛУЖАВАТ. Не заслужават да си част от живота им и  от техния сват. Те са обикновени хорица, наричам ги "дребни души".
Четох, че една от тях е постнала тук, за да се извини.
Да, ама не.
Има време за постинг, а няма време за 5 минутен телефонен разговор. Не на мене тия.
И аз съм от тези, които искам в болката и тъгата си да съм сама, а в радостта да имам с кого да споделя. Защото не аз съм го казала: “Това което не ме убива ме прави по силна.”
Моята история: Пристигнахме в Америка за празниците. Разбрахме, че съм бременна и останахме /по медицинско настояване/. Той ми подари годежен пръстен на 14 февруари. Оженихме се на брега на морето. Пазих това в тайна и освен моите родители и родителите на съпругът ми никой не зннаеше. Не исках някой да се намеси и да развали магията. После изпратих снимки на всички уж приятели и познати /снимките са страхотни/. Бях много щастлива булка и то с любимия човек. По-голяма част не върнаха отговор. Един дори ми писа: “Не мога да ти пожелая да бъдеш щастлива”. Същите са като твоите. Най-близките, които са до теб най-бързо те предават. А винаги съм ги мислила за сродни души. Умираха да ме съветват и съжаляват като бях сама и нещастна. А и като плащах сметките. Сега умират от страх, че ще се върна и на всеки ще кажа в очите заслуженото. И с право, те си ме знаят каква съм.
Сега съм щастлива. Промених отношението си много бързо. Имам най-любимия мъж и две всеотдайни семейства /родителите/, които истински питат как съм. Сестра ми, която ми пише всеки ден и си споделяме всичко. Във форума намерих приятелки със сходни съдби и проблеми. Получавам много мили писма. Те се радват с мен и аз с тях.
И накрая искам да завърша с една от любимите ми песни на Емил Димитров:
“Ако си дал .... не си живял напразно.”

# 85
  • Мнения: 8 769
Цитат на: dara
......ние не сме центъра на света. Нашето дете също. И колкото по-бързо свикнем с тази мисъл - толкова по-добре.
............................................................................................... Изобщо, гледам да приемам приятелите си с техните недостатъци и се стремя да напаснем комуникацията така, че да се чувстваме добре заедно.
..........................................................................................................Изпращам линковете на хора, които знам, че искат да ги видят и би им било интересно. И не държа да получа после възхитен отговор, пълен със суперлативи. Въпрос на усещане явно.

Просто смятам, че е редно да се гледа малко по-спокойно и трезво на нещата. Тогава няма толкова болезнено да приемаме демонстративната липса на интерес и няма така лесно да поставяме етикети. И може би ще ни е по-леко и по-ведро ще се радваме на децата си.

  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu

# 86
  • Мнения: 47
Цитат на: Pela

За приятелете: Най-големият ми приятел в живота се оказа моя съпруг. Познаваме се от доста години, а сега вече сме и семейство. Убедена съм, че той е човека които никога няма да ме предаде и изостави. Никога не ме излъга или нарани.

Страхотно си го казала, аз чувствам точно същото към моя съпруг, а и той към мен.
На мен също ми се наложи да прекъсна доста връзки с приятелки, когато се запознах с бъдещия ми тогава съпруг. За което въобще не съжалявам. Мога да кажа, че сега имаме проверени и изпитани приятели, които не ревнуват и не се сърдят от това че сме двойка, и сме щастливи.
Мисля, че нито една приятелка не може да замени това което имаш в семейството си.

# 87
  • Мнения: 1 022
Цитат на: Daniella
Всъщност не съм убедена дали точно това е думата, но преценете сами.
Имам предвид онова тихо, подмолно, оставящо неприятен вкус поведение/отношение, което не можеш да си обясниш, защото логиката липсва.
Може би в случая да е проява на мнителност от моя страна, защото майчинското ми его е засегнато. (а може и да са проклетите хормони). Все едно. Бих искала да го споделя точно с вас, защото ако някой може да ме разбере - това сте вие, майките като мен.
Родих през зимата и от страх от вируси поканихме малка част от приятели и познати да видят бебето малко след раждането. Понеже кърмих реших, че бебето има имунитет и изпълнена с гордост тръпнех да се похваля. Е, дойде пролетта, но някои от моите приятелки и познати все си намираха извинения да не дойдат на гости и да ме поздравят за това толкова голямо събитие. В крайна сметка реших да не се впечатлявам, защото наистина може да не са имали време (4-5 месеца).
Наскоро сложих снимки на сина ми в уебшот и разпратих по мейл и есемес адреса на страницата. Като всяка майка очаквах да ми кажат колко е сладко бебето ми и т.н.. Мисля, че това е нормално, нали? Какво беше изумлението ми, когато същите тези  "мои приятелки и колежки" дори не върнаха някой постен имейл и от куртоазия поне да кажат една дума за бебето ми.  Нищо!!! А една от тях дори пише активно в клуб "Бъдещи майки" в дир.бг , където пуснах линк към страницата.
По принцип не съм от обидчивите и винаги гледам да се поставя на мястото на другия, старая се никога да не осъждам хората за постъпките им, защото това обременява моята карма, но в този случай не можах да се стърпя и да не се обидя.

Защо го правят? Някои от тях нямат деца, други родиха малко след мен. Какво е това, което пречи на хора, с които иначе сме близки и ни свързват толккова неща, да се зарадват на чуждото щастие? Аз ли съм се прпоменила и отдавам чак толкова голямо значение на бебето си, че считам че то е толкова важно ?! Май наистина стигам до крайност, като възприемам всичко през една призма- детето.

Съжалявам, че поставям едно толкова неекзистенциална тема и няма да се обидя, ако не ми обърнете внимание, заети с по-съществени неща.  Embarassed

ето и снимки:
http://community.webshots.com/user/alexander_m100


Страхотни сте - разгледах снимките и мисля, че всяка майка заслужава внимание, както и нейното бебе....аз също имам един такъв случай, вече 1,7 г е моето дете и едната от най-добрите ми приятелки, които да са общо 4 още не е дошла да види бебето, а ми е обещавала хиляди пъти по телефона, така че явно е нормално....

# 88
  • Мнения: 204
Цитат на: Vache
Цитат на: Billy
Иначе ти благодаря за проявения интерес, но имам чевството че той е породен и твоите егоистични чувства! Все пак похвалих и съм хвалила май само твоето дете?!! Laughing


Егати, стига бе... Не ме познаваш, питай другите. Аз хич не съм егоист  Grinning  Grinning  Grinning

П.С. извън това дето си написала се надявам все пак да се похвалиш. Да не те издирваме или пък  да те питаме "Айде бе Били, роди ли вече", а ти вече прощъпулник да правиш Laughing Тук трябва да сме в час  Grinning

Ти за средата на август ли беше?


Е сигурно не си  Laughing  
То и аз си мисля че не съм, ама от време на време ме обхващат едни такива реалистични настроения и си признавам без бой истината   thumbsup  

Да за средата на август, точно за 15ти! Но тайно се надявам да си изпреваря термина с поне една седмица ppp

# 89
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Billy
Да за средата на август, точно за 15ти! Но тайно се надявам да си изпреваря термина с поне една седмица ppp

Еее, това е божа работа. Аз бях сигурна. че ще си родя на термин и ако не бяхме "побутнали" с моята гинеколожка раждането щях да си родя на 2 април (родих на 30 март)

Общи условия

Активация на акаунт