Кога кръщаваме децата си:))

  • 9 650
  • 190
  •   1
Отговори
# 150
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 523
На около 8 месеца беше, подбрахме датата да е на Цветница-защото е Цвети.

# 151
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Кръстихме Вики на първия й рожден ден- 2 в 1 Laughing

# 152
  • Мнения: 502
Бояна, благодаря!
Прочетох препратката. От цитатите, дадени от новия завет излиза, че кръщението се прави след като се покае човек. Тоест това е смисъла му. Така са правили явно в първата църква. Чудно ми е защо се е променило после с вековете. Всъщност, прави ми впечатление нещо друго, много хора си кръщават децата и спазват канона, но когато мъниците започнат да разбират никой не обелва и дума за същността на християнството и се ходи (евентуално само по празници). Което пак подронва смисъла на всичко. Разбира се, ако родителите са вярващи, сигурно при тях не е така.
Иначе цитата ти не е от Библията, а аз това търся всъщност.
Както и да е, може би разводнявам темата с моите търсения. Ще се поровя още в нета и ще погледна семейната Библия.
Благодаря за отговорите.

# 153
  • Мнения: 535
Кръстихме дъщеря ми на 1г и 4 месеца, на Великден, когато е именният й ден. Но беше голям рев  Rolling Eyes

# 154
  • Мнения: 5 393
Все още не сме кръщавали Ивайло и честно казано не знам кога бих го кръстила.  Мисля си, че май ще е най-добре той сам да реши след време.

# 155
  • София, център
  • Мнения: 3 455
В отговор на въпроса на авторката на темата, и без да прочитам цялата тема, ще кажа, че според българската традиция децата се кръщават непосредствено след раждането си.

А за да спази своята семейна традиция всеки сам решава, дали да я създаде, или просто да я последва.

# 156
  • Мнения: 2 677
Малкият беше на седем месеца, когато го кръстихме.

# 157
  • Мнения: 63
Кръстена съм малко след 40 ден по настояване на баба ми.

# 158
  • Мнения: 276
Кръщенка се прави когато си решите.
Ние на дъщерями е направихме на 1 годинка заедно с рожденият ден.

И ние направихме същото. Peace

# 159
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Нашето дете го кръстихме,когато беше на 3 месеца.На Димитровден/именният му ден/.Исках да го кръстим възможно най-малък,просто така реших.Съпругът ми нямаше нищо против.Не съм се интересувала,какви са традициите,просто ми дойде от вътре,и не съжалявам Hug Peace

# 160
  • Мнения: 91
Ние пък го кръстихме преди 4-5 дена, значи на 1г и 7 мес

# 161
  • София
  • Мнения: 1 133
Аз знам, че кръщенето се прави до годинката, нашето беше на 10 мес. възраст.

# 162
  • Мнения: 171
Благодаря ви момичета още веднъж за отговорите и за това, че споделихте кога сте кръстили малчуганите си...обаче ми стане интересно, че никой не отговори..дали го има още това за кръщаване първо в съвета и после в църквата...

# 163
  • Мнения: 4 784
Кръстихме Калоян, когато беше на 8 месеца. Всичко мина чудесно, без сълзи и изнервяне на обстановката. Кръстихме го в църква, за общината дори и през ум не ми е минавало...

# 164
  • Мнения: 1 669
Кръстихме дъщеря ни на година и половина - т.е. преди две седмици. Порева си доста, но честно да ви кажа в града, в който живеем в момента не пускат детето в църква, защото не е кръстено newsm78.  Това бяха моите подбуди...

Общи условия

Активация на акаунт