Колко харчите на месец за бензин?

  • 3 026
  • 49
  •   1
Отговори
Здравейте, въпросът ми е към онези от вас, които шофират всеки ден до работа и обратно, да вземат децата от училище и т.н. Знам че зависи и от класа кола, и от това дали е стара, или нова, но все пак ориентировъчно колко харчите за бензин? Ще кажа защо питам, но искам първо да получа някакви отговори.

# 1
  • Мнения: X
Приблизително 180 лв.

# 2
Това за една кола ли е и за голям град ли става въпрос? Тъй като мен ме интересува за голям град.

# 3
  • Мнения: 800
около 100-120 лева. Карам Пежо 306, градината на децата е по път за работата ми, а и офиса е на 3-4 км. от нас, но пък събота и неделя ползваме моята кола за разходките.
При така зададен въпрос не знам каква информация целиш да получиш, малко конкретизирай питането си

# 4
Ами да видя колко ще ми излиза на мен бензина или да пътувам с автобус до работа. Имаме кола, която в момента никой не я кара. Но ми изглежда доста солено. А и аз съм лош шофьор.

# 5
  • Мнения: 800
По-лесно ще ти е друго упражнение - извади книжката на колата, прочети "разход на 100 км" - премини веднъж разстоянието от вас до работата и обратно (по възможност по различни маршрути) и смятай ... Че така ще получиш информация ние колко харчим, а не ти колко ще харчиш ..

# 6
  • Мнения: 34
180 лв. - солено!?  newsm78

# 7
Оф да ти кажа нито с математиката, нито с техниката ме бива много-много. Все пак благодаря за съвета. Колата е малка, градска кола и е що-годе икономична. Някой с подобна да се включи?

# 8
  • Мнения: 206
около 500 лв. Работата ми е на 10 км. Само аз  и се разхождам в града  някой път за  дребни глупости. Отделен е факта , че колата сама по себе си харчи 15 на сто smile3511 С една  дума един  голям  ужас. Тази  сума е без излизанията от София за уикендите или до морето. С другите харчове  не искам и да смятам. Май по-добре ще е с такси.

# 9
Работата ми е на другия край на града и сигурна има 10 км до там. Така, че и товае от значение.

# 10
  • Мнения: 206
По-лесно ще ти е друго упражнение - извади книжката на колата, прочети "разход на 100 км" - премини веднъж разстоянието от вас до работата и обратно (по възможност по различни маршрути) и смятай ... Че така ще получиш информация ние колко харчим, а не ти колко ще харчиш ..


това е много относително, на мен на извънградско ми харчи 12 на сто, в града - 15 на сто, отделно - с  и без климатик. За*би сервизната книжка и си ги засечи сама- подобър вариант

# 11
  • Мнения: 0
Около 400лв.за бензин,обаче много се замислям за газово.

# 12
  • Мнения: 5 539
около 500 лв. Работата ми е на 10 км. Само аз  и се разхождам в града  някой път за  дребни глупости. Отделен е факта , че колата сама по себе си харчи 15 на сто smile3511 С една  дума един  голям  ужас. Тази  сума е без излизанията от София за уикендите или до морето. С другите харчове  не искам и да смятам. Май по-добре ще е с такси.
Неслучайно хората са измислили икономичните градски коли. Смени джипа с нещо по-дребно, което ще ти харчи 4-5 на 100 и ще се родиш.

# 13
  • Мнения: X
Ами да видя колко ще ми излиза на мен бензина или да пътувам с автобус до работа. Имаме кола, която в момента никой не я кара. Но ми изглежда доста солено. А и аз съм лош шофьор.
Ти ме уби,честно!
Ако с тая тема си сметнеш разхода за бензин имаш от мен едно "евала".

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Иска ми се и се опитвам да се вместя 50-100.
Дори сега, лятото без "доставка" и вземания на деца се стремя до 50лв./месец.

Общи условия

Активация на акаунт