Колко харчите на месец за бензин?

  • 3 034
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 309
Не по-малко от 300лв за дизел...На ден 50 км са ми задължителни!

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 12:01 от Рожбо

# 31
  • Мнения: 2 803
Зареждам около три пъти месечно, по 60-65 лв.

# 32
  • Мнения: 1 422
100 лева на седмица

# 33
  • София
  • Мнения: 140
Около 60 лв.на месец ми излиза бензина от нас до работа и обратно.Изминавам всеки ден по 24 км.общо отиване и връщане, но понеже сме с още една колежка та си делим разходите.Мъжът ми пътува също всеки ден до работа и обратно грубо са около 10 км общо мисля с неговата кола и дава към 100 лв. за бензин на месец, като събота и неделя се ходи на пазар с нея, пътуваме до вилата, която е на 30 км.извън София и още много такива "разкарвания", та бая икономично ни излиза мъжовата кола май Mr. Green

# 34
  • Мнения: 58
Горе-долу 300 лв отиват за мойта и още толкова  за мъжовата #Cussing out

# 35
  • Мнения: 134
Около 200 лв.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 568
100-120 лева максимум. В София съм, не слизам от колата. От нас до офиса е 9 км. през Семинарията  Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 1 555
Честно казано не се бяхме замисляли колко харчим като общо сума за месеца (хич не искам и да знам, защото подозирам, че цифрата няма да ми хареса  Laughing ), обаче много сериозно следим средния разход на гориво.  Crazy За моята кола например ми се струва малко високичък, иначе постоянно се опитвам да пестя гориво - използвам инерция и т.н. Но изглежда не помага много.  Rolling Eyes

Имам аз даже на софтуера на GPS-a една програма за еко шофиране. И въвеждаш си разни параметри и ти смяташе после от точка А до точка Б колко струва горивото. Голямо смятане в началото падна, до всеки маршрут си смятах и така докато ми писна.  Joy Но реално някои от маршрутите излизаха по-евтино с колата, отколкото с градския транспорт.

# 38
около  600 лева за дизел

# 39
около  600 лева за дизел за моята кола  и  около 300 лева за  жената

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Тука няма как да получиш отговор. Има коли които дават разход 6-7л/100 и други над 15. Зависи от обема и мощността на двигателя, както и техническото състояние, а и за кой град говориш. Ако си в София, гаранция че под 10л няма да ти падне разхода, каквато и кола да караш за Варна може да ти падне с 1л  Laughing.  . Осен това има хора които навъртат по 7000-8000 км месечно, и естествено харчат доста парички. Темата ти е безсмислена според мен. Ако имаш излишни 100 лв, пълниш резервоара, караш и допълваш. Само така можеш да получиш вярна информация. И да ти кажа, че една кола си иска поддръжката и разхода не е само гориво. Като започнеш от данъците, пътни такси, застраховки, прегледи, смяна на консумативи, после тук тампонче, там датчик, зимата дошла - хайде нови думи. Колата е един Бермудски триъгълник, ако не изкарваш достатъчно че да си ги възстановяваш.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 430
Различно,
когато бях  на работа и нямах външни командировки до 200-250лв.
Сега доста по-малко,ама аз карам на газ.Бензинеца нещо не ми е рентабилен Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте, въпросът ми е към онези от вас, които шофират всеки ден до работа и обратно, да вземат децата от училище и т.н. Знам че зависи и от класа кола, и от това дали е стара, или нова, но все пак ориентировъчно колко харчите за бензин? Ще кажа защо питам, но искам първо да получа някакви отговори.
П.П. Ако харчиш много си сложи една АГУ,и за месец си си избила парите.Аз съм практичен човек.Вярно е ,че двигателя се товари,ама тая кола пък няма да я караш 10 години я!

# 43
  • Мнения: 126
Най - много съм зареждала 50 лв. на месец, ама защото баща ми ми я зарежда до горе един път в месеца  Mr. Green
(помага човека с каквото може  Heart Eyes )

# 44
  • Мнения: 4 668
Ами ... около 200 лв. , ама колата ми е бензинова и е 150 к.с.  Rolling Eyes
Мъжът ми кара същата , обаче TDI - разходът му е наполовина на моя .

Общи условия

Активация на акаунт