Колко харчите на месец за бензин?

  • 3 031
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 800
Иска ми се и се опитвам да се вместя 50-100.
Дори сега, лятото без "доставка" и вземания на деца се стремя до 50лв./месец.
Каква е тайната?
Пижо харчи около 6 градско и 5 извънгръдско и аз си мислех, че харча малко за бензин, но ти ме "застреля". На ден имам задължително 10 км., но събота и неделя не се свъртаме, ти по колко км минаваш на седмица/месец?

# 16
  • София
  • Мнения: 8 021
Около 300 лв. на месец, на ден около 30 км., преминавам по 2 пъти най-качествените задръствания в центъра на София.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 948
около 400-480лв зависи от цената на бензина Peace Това е само София,без извънградско

Последна редакция: пн, 20 юли 2009, 16:01 от chocha

# 18
Шани, много малко ми звучи това. На работа с кола ли ходиш  и колко км е от вас?

# 19
  • София
  • Мнения: 4 077
Около 100лв аз за бензин и малко повече мъжът ми за нафта. Моята харчи много, но карам извън пиковите часове и шосета. На мъжа ми харчи малко, но минава 10км в едната посока през центъра.  Confused

# 20
  • Мнения: 206
около 500 лв. Работата ми е на 10 км. Само аз  и се разхождам в града  някой път за  дребни глупости. Отделен е факта , че колата сама по себе си харчи 15 на сто smile3511 С една  дума един  голям  ужас. Тази  сума е без излизанията от София за уикендите или до морето. С другите харчове  не искам и да смятам. Май по-добре ще е с такси.
Неслучайно хората са измислили икономичните градски коли. Смени джипа с нещо по-дребно, което ще ти харчи 4-5 на 100 и ще се родиш.
[/quote

Това и аз съм го мислила. За една Микра автоматик. Обаче  зимата  в Драгалевци   никой не чисти, така че ще има да си стоя в къщи с тази  прекрасна малка градска кола и да не ходя на работа. Лендкруизера е идеален  за  дупките и снега. Така , че няма  пълно щастие.

# 21
  • Мнения: 1 441
Защо да е малко? Зависи все пак и каква е колата и какъв е шофьора. Разбира се, и разстоянието е важно.
Аз също се вмествам в около 50-60 лева на месец. Вярно е че не водя и не вземам деца, но за сметка на това ми се събира почти всяка седмица ходене по лекари на доста големи растояния.  Peace

Последна редакция: пн, 20 юли 2009, 16:04 от BAN

# 22
  • Мнения: 4 300
Само не мога да разбера какво значение има другте колко харчат. Един живее на 20 километра от офиса си, друг- на 4. Като умножиш по 2 за отиване и връщане, след това по 22 за броя раб.дни  месеца.....разликата става съществена.
Ние лично харчим малко, ходим или двамата заедно или комбинирано с колата+метрото, в добавка от нас до работа няма и 5 км, карам възможно най икономичната кола....

Най лесното е да напълниш резервоара, караш една седмица и след това засичаш разхода, делиш на броя дни. След това съпоставяш с алтернативата - автобус, метро, маршрутка и репаваш.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, много малко ми звучи това. На работа с кола ли ходиш  и колко км е от вас?

ходя, да. Но от 5 раб. дни поне 1 (до 2) съм без нея...
И ми е близко от нас до бачкането. 5км. да са...

# 24
Оф да ти кажа нито с математиката, нито с техниката ме бива много-много.

Не ти трябва нито математика, нито техника за този род сметка... все пак щом ходиш на работа значи поне 2 и 2 можеш да смяташ Wink Колкото и да си зле с тая математика, пак по-вярна сметка ще изкараш, отколкото ако съдиш по разходите на другите Laughing

Щом като колата ти е малка сметни съвсем грубо 10л/100км, което при цена 1,85лв излиза18,50 лв, т.е. ако на ден караш 20 км ще ти струва 3,70. Значи на месец (при 5-дневна работна седмица)- малко над 80лв. Сложи ги 100 за всеки случай, но най-вероятно ще е по-малко, ако колата ти е от по-икономичните Peace

# 25
  • Мнения: 1 844
на месец горе-долу разходът ни за гориво е около 80лв-постоянно джъткане из града.ОБАЧЕ караме на метан.
същите километри на бензин ни излизат двойно.

# 26
  • Бургас/София
  • Мнения: 411
Около 250-300 лв.

# 27
  • Мнения: 4 479
Около 150лв. за градско. За извън градското ползваме дизеляка на мъжът ми Mr. Green
Само дето тая калкулация дето я правиш, пак няма да излезе, защото освен бензива, имаш още доста неизбежни разходи по колата. Масло, гуми, застраховки, свещи, и т.н. и ако не е гаранционна още изникващи в най-неподходящия момент ремонти. Някой от тях със стряскащи крайни тотали.

Та с две думи, няма как да не ти е по-евтино с гр.транпорт. Колата си е удобство, но  и изваждане ....Hug

# 28
  • Мнения: 248
ами то не е важно колко хар4и6 zа бенzин , а дали може6 да си го поzволи6 Mr. Green.........ето 4ета 4е хората и по 500лв дават, но аz тва не мога да си го поzволя например, всеки си смята раzстоянието до ба4кането, раzхора на гориво и гледа дали си струва в отно6ение със zаплатата му, а ина4е zа протокола  , с икономи4на кола съм пла6там 150/200 лв, пътувам 20км до работата.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 231
около 80-100лв.

Общи условия

Активация на акаунт