Използвате ли Calgon (или друг препарат против варовик)

  • 68 607
  • 129
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
Ако сте забелязали рекламират,че ако не олзваш Calgon след 10 г. има проблеми.Това е актуално за времето когато се записвахме за перални и чакахме през ноща.При днешните цени и технически скокове повече от 5 г. не е оправдано използването на една пералня.И като съвет :докато е в гаранция е тормозете постоянно ,защото обикновенно се развалят ден  сед като и изтече гаранцията.

# 61
  • Мнения: 510
Купих си Калгон преди около 1/2 година.
Толкова рядко се сещам да слагам, че все едно не ползвам.
Не мисля да си купувам следваща опаковка.

# 62
  • София
  • Мнения: 6 010
пълна глупост!
четох из нета че ако използваш калгон за 5 години ще похарчиш само за него толкова пари колкото за нова пералня.



Абсолютно!

Предпочитам нова пералня на всеки 5 години, отколкото да карам 10 само с една пераля и калгон. (Друг е въпроса, че пералните ни до сега издържат много повече от 5 години и без калгон)  Peace

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Аз използвам доста често различни продукти против варовик, но като прочетох темата стигнах до извода, че явно няма смисъл от тях, така, че ще разредя употребата на тези продукти хем може да спестя и някой лев.

# 64
  • Мнения: 969
Не ползвам и нямам намерение да ползвам.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 136
Това с оцета ме изкуши ако не помогне няма и да навреди предполагам но в преградата за праха ли се сипва или за ароматизатора и колко оцет се сипва,

# 66
  • Мнения: 803
Oцет!?!
около 20 литра newsm78
и то качествен!

# 67
# 68
# 69
  • Мнения: 8 999
В София не ползвам. Но на морето тази година направо се отчаях. Водата е супер варовита. Буквално не можеш да се изкъпеш с обикновен сапун, защото се пресича и става на трици, които залепват светкавично по батерията и плочките и, ако не го измиеш на секундата, се втърдява и става на камък. Отврат. Миялната ми нито веднъж не извади перфектни чаши, хем сложих и сол, и гланц допълнително, а мия с комбинирана таблетка. За пералнята - не знам дали да слагам калгон. Там видима промяна в прането няма. А и отлагания не съм забелязала да се натрупват.

# 70
  • Мнения: 1 740
Не, не ползвам .

# 71
# 72
  • Мнения: 236
Не ползвам Rolling Eyesно мисля че трябва ,тук водата е много варовита Close

# 73
  • Мнения: 32
Не ползвам, а може би трябва?! newsm78

# 74
  • Мнения: 54
Не използвам...пък и като разбрах, че на една колежка и се развали пералнята точно след употреба на Калго,н не си и помислям да купувам такова нещо

Общи условия

Активация на акаунт