Използвате ли Calgon (или друг препарат против варовик)

  • 68 769
  • 129
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Мнения: 206
И да и не. В София  не ползвам, но във Варна  ена пералня не извъртам без него- ползвах на друга марка- немска е  , продукта се казва Kalk-stop. Сега  слагам calgon powerballs.  На таблетки е , просто ми  е по-лесно  дозирането. Все пак  ходя във Варна да почивам и гледам максимално  да си улесня  живота. А дали  е нужно  - всеки сам си преценява.  При мен  варовика е много- така  ,че   ми  е задължително. А това да го чистя после - съвсем не го разбирам.  Предпочитам   да предотвратя нещо , отколкото после да поправям щети. Точно  понеже съм вироглава и си налива чешмяна вода в ютията   във Варна  я прецаках здраво.  После  купувай  enkalker-i ,чисти  и прочие. Кому е нужно това - просто трябваше да си наливам  вода за ютии, ама .... дебела глава. Вече си взех поука. Затова  всеки да си прецени, мен специално не ме затруднява да мятам по-една таблетка.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Не ползвам!!! Тук водата е много варовита, но мисля, че ако се развали, със спестените от подобни препарати пари ще си купя нова пералня! Money

# 78
  • Мнения: 950
Ползвам течен Калгонит за съдомиялни върши работа и за пералнята  Peace
А се замислям за едно устройство което се монтира на тръбопровода и предотвратява образуването на варовик ,имаше подобна тема  newsm78

# 79
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не.

# 80
  • Мнения: 15 379
Ползвам течен Калгонит за съдомиялни върши работа и за пералнята  Peace
Не думай Shocked...
Къде точно слагаш гела, при праха за пране???

# 81
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Използвам рядко.  Peace

# 82
  • Мнения: 6 958
1 път месечно  Peace

# 83
  • Мнения: 176
един път месечно?
защо така си решила?

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Никога не съм използвала.

# 85
  • Мнения: 4 187
Не използвам, въпреки че водата тук е твърда !

# 86
  • Мнения: 5 975
Преди години,когато излезе калгона започнах да слагам доста ентусиазирано.При нас водата е средна твърдост.После направих сметка за колко пранета отива един пакет,колко пъти месечно пера и ми излезе,че със спестените от Калгон пари,ще си купувам пералня през 5 години.И спрях.За 5 години една читава пералня не може да се скапе от варовика.

# 87
  • Мнения: 35
Не използвам калгон. Сложих си устроство, което предотвратява образуването на котлен камък. Имаше тема в този форум, но някъде изчезна.

# 88
  • Мнения: 2 044
Не не ползвам.Обаче се питам,защо техниците казват да не се ползва?

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
Преди 5-6 години ползвах за около 1 година.Сега с новата пералня не ползвам,но ми стана интересно какъв е този препарат с който се прави профилактика на пералнята през 3-4 месеца?В Бургас водата е много варовита.

Общи условия

Активация на акаунт